دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹
۰۸:۵۶ - ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۳۰۰۸۰۹
لیگ برتر و جام حذفی

انتقاد شدید وریا غفوری از خلیل زاده؛ او در چشم من دروغ گفت!/ اگر بازیکنی کرونا بگیرد کدام نهاد از او حمایت می کند؟

وریا غفوری,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی
غفوری با اشاره به این موضوع که کارگزار باشگاه پرسپولیس کمک چند ۱۰ میلیارد تومانی به این باشگاه داشته اما کارگزار استقلال که منتسب به خلیل‌زاده است هیچ کمکی نکرده است، یادآور شد: من دقیق در این مورد نمی‌دانم ولی شایعاتی را شنیده‌ام اما چک برگشتی شرکتِ ایشان دست من است.جالب این است که خاکساری( مدیرعامل شرکت آریا برتر) مصاحبه کرده که ما هنوز با استقلال قرارداد داریم و پای تعهدات‌مان هستیم.

کاپیتان تیم فوتبال استقلال گفت: متأسفانه مدیران و هیأت مدیره‌ای تا الان در باشگاه بوده‌اند که جز دروغ چیزی از آنها نشنیده‌ایم.

به گزارش فارس، ووریا غفوری در مورد شرایط تیم فوتبال استقلال و برگزاری تمرینات این تیم اظهار داشت: تمرینات ما منظم و با برنامه از سر گرفته شده، مربیان برنامه‌های منظم به ما می‌دهند و هر روز تمرین می‌کنیم، البته بعضی روزها هم ۲ جلسه تمرین آماده سازی داریم. شرایط تمرینی ما هم خوب است، تنها بحثی که می‌ماند این است که هنوز کرونا وجود دارد و کسی نمی‌تواند آن را انکار کند، حتی طبق آمارها چیزی کم نشده و شرایط همانطور به شکل قبل مانده و شاید تعداد مبتلایان بیشتر هم شده باشد. 

* اگر بازیکنی کرونا بگیرد کدام نهاد از او حمایت می کند؟

وی افزود:چون بازیکنان نه اتحادیه‌ای دارند و نه بیمه هستند و نه کسی آنها را حمایت می‌کند،  این سوال به وجود می آید که اگر یک بازیکن خدای ناکرده کرونا گرفت کدام نهاد یا سازمان او را حمایت می‌کند و هزینه‌ها و مخارج زندگی‌ او را متقبل می‌شود؟ ما خودمان دوست داریم بازی‌ها انجام شود چون خون فوتبالیست‌ها رنگین‌تر نیست و ما هم مثل کارگرها یا بازی‌ها باید سر کارمان برویم. به نظر من برگزاری بازی‌ها مهم است تا مردم سرگرم شوند. همه دوست دارند فوتبالِ تیم‌های محبوب‌شان را ببینند، ما هم دوست داریم بازی‌ها برگزار شود ولی این سؤال برای من و خیلی از بازیکنان وجود دارد.

*تجهیزاتی نداریم که پروتکل ها را رعایت کنیم

کاپیتان تیم استقلال  در مورد اینکه تصمیم‌گیرندگان فوتبال مدعی هستند پروتکلی را طبق پروتکل‌های کشورهای آلمان، اسپانیا یا سایر لیگ‌های معتبر دنیا تدوین کرده‌اند عنوان کرد: قطعاً پروتکل‌هایی که برای فوتبال تعریف کرده‌اند خیلی خوب است ولی ما آن تجهیزات و امکانات لازم را نداریم که بخواهیم این پروتکل‌ها را انجام دهیم. به نظر من ما این موارد را ناقص انجام می‌دهیم و کافی نیست که بگوییم با تکیه بر آن پروتکل‌ها این موارد را رعایت می‌کنیم و کسی کرونا نمی‌گیرد.

* هیچ پیشنهادی برای برگزاری بازی ها ندارم

وی در مورد اینکه چه راهکاری برای برگزاری یا عدم برگزاری مسابقات لیگ می‌توان داشت، عنوان کرد: من در این خصوص صحبت خاصی ندارم فقط دوست دارم بازی‌‌ها برگزار شود. ان‌شاءالله که هیچ اتفاقی نیفتد و بازیکنی مبتلا نشود چون فوتبال و زندگی‌اش از بین می‌رود. می‌دانم پشتوانه‌ای نیست و حمایتی نمی‌شود ولی به شخصه دوست دارم بازی‌ها برگزار شود و ما هم کارمان را انجام بدهیم. خیلی از مردم دوست دارند بازی‌های ما را ببینند،من هم هیچ پیشنهاد خاصی در این زمینه ندارم. برای این کار باید ستاد مبارزه با کرونا یا فدراسیون پزشکی - ورزشی تمهیدات داشته باشند که بازی‌ها به بهترین نحو ممکن برگزار شود.

* آیا برای برگزاری بازی در اهواز فکری کرده اند؟

غفوری در مورد اینکه با اعلام مسئولان استان خوزستان در این استان وضعیت قرمز وجود اما استقلال باید اولین بازی خودش را در شهر اهواز انجام بدهد، با این حال هیچ پاسخ و عکس‌العملی از سوی تصمیم‌گیرندگان فوتبال ایران دیده نمی‌شود، تصریح کرد: به نظر من  خودِ مسئولان باید پاسخگو باشند، این سؤالی نیست که من به آن جواب بدهم. ما هم مثل شما دوست داریم یک نفر پاسخ دهد که چرا  وضعیت اینگونه است.آیا اصلاً فکری کرده‌اند در اهواز وضعیت قرمز است که بخواهند در آنجا بازی برگزار کنند؟ متأسفانه تا الان کسی پاسخگو نبوده است. باید خیلی شفاف و روشن برای همه توضیح بدهند که چه اتفاقی رخ می دهد.خود ما دوست داریم بازی‌ها انجام شود، در صورتی که شرایط فراهم باشد و ان‌شاءالله کسی به ویروس کرونا مبتلا نشود.

* بازی ها شروع شود شروع پرقدرتی خواهیم داشت

وی در خصوص وضعیت آمادگی تیم استقلال عنوان کرد:‌ یکسری برنامه‌ها توسط کادر فنی و کادر بدنسازی به ما داده شد و بازیکنان براساس آن برنامه‌ها در تعطیلات تمرین کردند و شرایط بدی نداشتیم. با توجه به این ۳-۴ هفته‌ای که  تا شروع بازی‌ها فرصت داریم اگر بازی‌ها شروع شود شرایط بدی نخواهیم داشت و ان‌شاءالله شروع پرقدرتی داشته باشیم. 

* خلیل زاده به تعهداتش عمل نکرد و در چشم من دروغ گفت

کاپیتان تیم استقلال در مورد اینکه گفته می‌شود بازیکنان پرسپولیس بالای ۷۰ درصد دریافتی داشتند اما رقم پرداختی به بازیکنان استقلال به ۵۰درصد هم نرسیده است، گفت: ما ۵۰ درصد از مطالبات‌مان را گرفته‌ایم و به نوعی با باشگاه تعامل می‌کنیم. مدیرعامل ما تازه رسیده و ما هم کمک می‌کنیم تا ان‌شاءالله بتواند موفق باشد.موفقیت مدیرعامل تیم، موفقیت کل بچه‌ها است. متأسفانه مدیران و هیأت مدیره‌ای تا الان در باشگاه بوده‌اند که جز دروغ چیزی از آنها نشنیده‌ایم. آقای خلیل‌زاده با ما صحبت کرده اما به تعهداتش عمل نکرده است. او در چشمم به من دروغ گفت! خیلی امیدوار هستم که سعادتمند بتواند کارش را به نحو احسن انجام بدهد و من به عنوان کاپیتان تیم وظیفه‌ام را درون زمین و درون تیم به نحو احسن انجام بدهم. امیدوارم او موفق شود و بتواند جفایی که در این چند سال در حق هواداران شده است را جبران کند.

*چک برگشتی شرکت آریا برتر دست من است

غفوری با اشاره به این موضوع که کارگزار باشگاه پرسپولیس کمک چند ۱۰ میلیارد تومانی به این باشگاه داشته اما کارگزار استقلال که منتسب به خلیل‌زاده است هیچ کمکی نکرده است، یادآور شد: من دقیق در این مورد نمی‌دانم ولی شایعاتی را شنیده‌ام اما چک برگشتی شرکتِ ایشان دست من است.جالب این است که خاکساری( مدیرعامل شرکت آریا برتر) مصاحبه کرده که ما هنوز با استقلال قرارداد داریم و پای تعهدات‌مان هستیم.

* صداقت حلقه گمشده پازل باشگاه استقلال است

وی که در تمرین استقلال با خبرنگاران صحبت می کرد تصریح کرد: من وقتی در خانه  این مصاحبه را خواندم خنده‌ام گرفت. با خودم گفتم این چه تعهدی است؟ آیا  این فرد یا شرکت فقط در مصاحبه تعهد دارد فقط برای اینکه افکار عمومی و هوادار را فریب بدهد؟ چک برگشتی شما که دست من است، این چه تعهدی است که شما دارید و به آن پایبند هستید؟ می‌گویند این شرکت منتسب به خلیل‌زاده است، من این را نمی‌دانم ولی هرچه هست فکر می‌کنم صداقت قطعه گم شده پازل باشگاه استقلال است. ان‌شاءالله آدم‌ حسابی‌هایی به استقلال بیایند که لیاقت آن جایگاه را داشته باشند.

* وقتی بخش مدیریت اینقدر ناهماهنگ است تیم ضربه می خورد

کاپیتان تیم استقلال در مورد اینکه حواشی پیرامون استقلال هواداران را نگران می‌کند، گفت:‌ من نمی‌‌خواهم در مورد خاکساری و ... صحبت کنم. وقتی بخش مدیریت باشگاه اینقدر ناهماهنگ است قطعاً به تیم ضربه می‌زند. زمانی که می‌بینید هماهنگی لازم در مدیریت تیم ما نیست خود به خود بازیکنان هم نا امید می‌شوند. حالا هرچقدر هم بگوییم ما در زمین تلاش‌مان را می‌کنیم بالاخره ترکش‌های آن به ما می‌‌خورد.شاید بعضی ها بخواهند خودشان را خوب جلوه بدهند ولی این درست نیست. ان‌شاءالله که یک تیم هماهنگ بیاید و دلسوزانه و عاشقانه وقت بگذارد، به استقلال سر و سامان بدهد و ساختاری ایجاد کند که یک تیم درست و حسابی با شرایط طبیعی بسازد. ما نه چیزی بیشتری می‌خواهیم نه چیزی کمتر، یک زمین تمرین خوب و پرداختی به موقع، مطمئنا با همین موارد ساده می شود نتیجه گرفت.

*در باشگاه استقلال همه چیز باید شفاف باشد

غفوری در مورد اینکه چرا مفاد قرارداد با کارگزار این باشگاه مشخص نیست اما برای کارگزار پرسپولیس کاملاً مشخص است، اظهار داشت: من دلیل این موضوع را نمی‌دانم، اینها اسناد رسمی باشگاه است و باید از آنهایی که قرارداد را امضا کرده‌اند بپرسید. بخشی از آن مربوط به گذشته است و باید شفاف‌سازی شود چون در باشگاه بزرگی مانند استقلال همه چیز باید رو باشد. نمی‌شود چیزی پنهان بماند یا شفاف نباشد برای هوادار و بازیکن و ...، همه چیز باید روشن شود.

* سعادتمند می تواند در مورد قرارداد کارگزار جدید صحبت کند

وی در خصوص اینکه باشگاه با شرکت قبلی قرارداد دارد و به همین دلیل شائبه هایی ایجاد می شود گفت: من خبر دقیق در این زمینه ندارم و نمی‌توانم صحبت کنم. فکر کنم سعادتمند بتواند در ادامه به همه چیز جواب بدهد، چون بالاخره مدتی است در این باشگاه حضور دارد. 

* برای فصل بعد باید یک کمیته خوب تشکیل شود

کاپیتان تیم استقلال در مورد اینکه با توجه به برگزاری بازی های تیم ملی، لیگ قهرمانان آسیا و لیگ بیستم چه راهکاری می‌توان در نظر گرفت که بازیکنان کمترین سطح آسیب‌دیدگی را داشته باشند، عنوان کرد: این را باید کارشناسان بگویند، من بازیکن هستم و نمی‌توانم در این مورد نظر بدهم ولی به نظرم باید یک کمیته خوب تشکیل شود.کارشناسان، مربیان بدنساز و برنامه‌ریزان خوب، پزشکان و ... باید نظر بدهند که بهترین برنامه‌ریزی ممکن را برای بازی‌ها انجام بدهند چون واقعاً با توجه به شرایط بازی‌های فشرده‌ای را برای فصل آینده پیش‌رو داریم.  مسابقات در آینده خیلی فشرده می‌شود و فرصت کمی هم برای شروع فصل آتی وجود دارد و باید بهترین برنامه‌ریزی ممکن انجام شود.

***

خلیل‌زاده: وریا برای من پیام تهدیدآمیز فرستاد!

ورزش سه نوشت: اسماعیل خلیل‌زاده درباره اظهارات وریا غفوری گفت: در زمان مدیریت امیرحسین فتحی، غفوری مبلغ ۵۵۹ میلیون تومان به اشتباه به جای اینکه طلبکار باشد، به باشگاه استقلال بدهکار شده بود. به همین دلیل، دستگاه‌های نظارتی برای پرداخت پول به این بازیکن ایراد گرفته بود و فتحی نیز نتوانسته بود مبلغ فوق را به عنوان طلب محاسبه کند.


او ادامه داد: زمانی که من سرپرست باشگاه استقلال شدم، غفوری موضوع را به من گفت و به او قول دادم که پیگیری کنم. پس از ۱۵ روز بررسی کردم و طبق گزارش قرارداد، متوجه شدم حق با غفوری است و تصمیم گرفتم که طلبش را پرداخت کنم، اما در همان زمان مشکلات مالی داشتیم و تیم استقلال باید عازم مسابقات پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا به امارات می‌شد. 


رییس هیئت مدیره استقلال در مورد شرایط باشگاه بعد از بازگشت از امارات هم گفت: پس از بازگشت تیم از امارات، باید بلافاصله آماده اعزام به قطر برای دومین بازی مرحله پلی‌آف می‌شدیم. غفوری در فرودگاه اعلام کرد که به دلیل پرداخت نشدن طلبش، نمی‌خواهد همراه تیم به قطر برود. در همان جا، فرهاد مجیدی سرمربی استقلال و یکی دو بازیکن از من خواستند که مشکل غفوری را حل کنیم. ما از طریق کارگزار باشگاه، چکی را به غفوری برای ۴۵ روز تحویل او دادیم. برخی‌ها به اشتباه اعلام می‌کنند که چک برای باشگاه یا اسپانسر است، اول اینکه باشگاه چک نداشت و دوم اینکه چک برای کارگزار است نه اسپانسر.


وی افزود: با توجه به درخواست غفوری برای دادن چک، ما با کارگزار باشگاه صحبت کردیم تا چکی به این بازیکن داده شود و همراه تیم به قطر برود. ما در نامه به کارگزار باشگاه، تاکید کردیم که پرداخت این پول برعهده باشگاه استقلال است نه کارگزار. وقتی موعد چک رسید، من سمت اجرایی در باشگاه استقلال نداشتم و دکتر علی فتح‌الله‌زاده سرپرست باشگاه استقلال شد. آقای فتح‌الله‌زاده یک روز همراه کامران منزوی به دفترم آمد که من درباره طلب غفوری صحبت کردم و از آنها خواستم به غفوری بگویند تا برج دوم، سوم که پول به باشگاه می‌رسد، صبر کند. فتح‌الله‌زاده هم درگیری بیماری شد و دیگر نتوانست ادامه دهد، بنده هم درگیر بیماری و سپس درگذشت همسرم شدم. به همین دلیل، ما دیگر مسئولیت اجرایی نداشتیم. 


خلیل زاده می گوید او اشتباهی که در مورد قرارداد غفوری به وجود آمده بود را حل کرده است: ما سه کار برای غفوری انجام دادیم، اول اینکه به اشتباه او بدهکار شده بود، کاری کردم طلبکار باشد نه بدهکار. دوم اینکه خودم پیگیر طلبش شدم و از او خواستم که ۴۵ روز صبر کند، اما اصرار کرد که باید به او چک بدهیم، تیم استقلال هم باید عازم بازی مرحله پلی‌آف می‌شد. وقتی این شرایط را دیدیم، از کارگزار خواستیم با توجه به اینکه چک نداشتیم و غفوری طبق درخواست سرمربی کنار تیم باشد، به او چک بدهد، اما به این شرط که باشگاه استقلال در زمان موعد پول را بدهد. سوم اینکه، وقتی موعد چک رسید، من سمت اجرایی نداشتم. غفوری چندی پیش هم طی پیامی تهدید‌آمیز خواستار پولش شد که به او گفتم که باشگاه باید طلبش را پرداخت کند نه من.


رییس هیئت مدیره استقلال در پایان گفت: غفوری خودش می‌داند من چه کارهایی برای او انجام داده‌ام و انتظار نداشتم به بنده تهمت بزند. من آدمی نیستم که کم حرف بزنم یا زیاد صحبت کنم. طلب غفوری را من نباید پرداخت می‌کردم، بلکه باشگاه باید پرداخت می‌کرد. غفوری بازیکن استقلال است و پس از صحبت‌های او در رسانه‌ها، با مدیرعامل باشگاه صحبت کردم که بررسی کرده که چرا علیه رئیس هیئت مدیره باشگاه صحبت کرده و سپس او را به دلیل تهمتی که زده است، به باشگاه فرا بخواند. در صورتی که اتفاقی نیفتد، از ابزارهای دیگری برای دفاع از خودم استفاده خواهم کرد.

 • 17
 • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مرتضی شریفی,زندگینامه مرتضی شریفی,عکس های مرتضی شریفی بیوگرافی مرتضی شریفی والیبالیست (+ مصاحبه و جدیدترین تصاویر)

محل تولد: ارومیه

تاریخ تولد: ۱۳۷۸/۳/۶

قد: ۱متر و ۹۳ سانتیمتر

ورزش: والیبال

شروع فعالیت در والیبال: ۱۳۸۸

ادامه
علی علیپور,تصاویر اینستاگرام علی علیپور,علی علیپور فوتبالیست بیوگرافی علی علیپور و موفقیت های آن در عرصه فوتبال (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۰ آبان ماه ۱۳۷۴

محل تولد: قائم شهر

پست: مهاجم

قد: ۱۸۱ سانتی متر

وضعیت تاهل: متاهل

ادامه
شادمهر عقیلی,کنسرت شادمهر عقیلی,تصاویر شادمهر عقیلی بیوگرافی شادمهر عقیلی (+ تصاویر خانوادگی)

تولد: ۷ بهمن ۱۳۵۱

محل تولد: تهران

ملیت: ایرانی

ساکن: ایالات متحده آمریکا

سبک ها: موسیقی پاپ فارسی

آغاز سال فعالیت: ۱۳۷۵

ادامه
بابک جهانبخش,کنسرت بابک جهانبخش,آهنگهای بابک جهانبخش بیوگرافی بابک جهانبخش خواننده پاپ ایرانی (+ عکس همسر و فرزند بابک جهانبخش)

سال تولد: ۱ فروردین ماه ۱۳۶۲

محل تولد: بوخوم، کشور آلمان

ملیت: ایران

سبک: پاپ

همسران: مروارید شهریاری (سابق)، پریا پرتوی فرد

فرزند: آرتا

ادامه
تایگر وودز,بیوگرافی تایگر وودز,عکس های تایگر وودز بیوگرافی تایگر وودز از کودکی تا به شهرت رسیدنش (+ تصاویر خانوادگی)

نام عامیانه: تایگر

زاده: ۳۰ دسامبر ۱۹۷۵

محل تولد: کیپرس، کالیفرنیا

قد: ۱٫۸۵ متر

ملیت: ایالات متحده آمریکا

ادامه
پوریا یلی,زندگینامه پوریا یلی,تصاویر پوریا یلی بیوگرافی پوریا یلی مشهورترین بازیکن والیبال جوانان (+ تصاویر اینستاگرامی)

متولد: ۱ بهمن ۱۳۷۷

محل تولد: قوچان، ایران

قد: ۲۰۹ سانتی متر

رشته ورزشی: والیبال

پست: پشت خط زن

ادامه
استفن کری,تصاویر اینستاگرامی استفن کری,ازدواج استفن کری بیوگرافی استفن کری(+ تصاویر همسر و فرزندانش)

تاریخ تولد: ۱۴ مارس ۱۹۸۸

محل تولد: اکران، اوهایو

ملیت: American

قد: ۱٫۹۱ متر

دبیرستان: Charlotte Christian(شارلوت، کارولینای شمالی)

ادامه
کاکا,تصویر کاکا,سن کاکا بیوگرافی کاکا، یکی از مشهورترین بازیکن تاریخ فوتبال برزیل(+ تصاویر خانوادگی)

نام کامل: ریکاردو ایزکسون دوس سانتوز لیته

زادروز: ۲۲ آوریل ۱۹۸۲

زادگاه: گاما، برزیل

قد: ۱٫۸۶ متر 

پست: هافبک هجومی

وضعیت تاهل: متاهل

ادامه
میلاد عبادی‌ پور,بیوگرافی میلاد عبادی پور,زندگینامه میلاد عبادی پور بیوگرافی میلاد عبادی‌ پور بازیکن قدرتی تیم والیبال ایران (+ تصاویر)

متولد: ۲۵ مهر ۱۳۷۲

محل تولد: قره حسنلو، ارومیه، ایران

قد: ۱۹۶ سانتی متر

پست: دریافت کنندهٔ قدرتی

وضعیت تاهل: متاهل 

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • دوشنبه ۲۳ تير
  لیگ برتر پرتغال
  ماریتیمو - ریوآوه
  ساعت: ۲۲:۳۰
 • ﺳﻪشنبه ۲۴ تير
  هفته ۳۶ لالیگا اسپانیا
  گرانادا - رئال‌مادرید
  ساعت: ۰۰:۳۰
 • لیگ برتر پرتغال
  سانتا کلارا - آوس
  ساعت: ۲۰:۳۰
 • هفته ۳۶ لیگ برتر انگلیس
  چلسی - نوریچ
  ساعت: ۲۳:۴۵
 • چهارشنبه ۲۵ تير
  هفته ۳۳ سری آ ایتالیا
  آتالانتا - برشا
  ساعت: ۰۰:۱۵
 • هفته ۳۶ لیگ برتر انگلیس
  منچسترسیتی - بورنموث
  ساعت: ۲۱:۳۰
 • هفته ۳۶ لیگ برتر انگلیس
  آرسنال - لیورپول
  ساعت: ۲۳:۴۵
 • پنجشنبه ۲۶ تير
  هفته ۳۳ سری آ ایتالیا
  ساسولو - یوونتوس
  ساعت: ۰۰:۱۵
 • هفته ۲۵ لیگ برتر ایران
  ذوب آهن - ماشین‌سازی‌
  ساعت: ۲۰:۴۵
 • هفته ۲۵ لیگ برتر ایران
  پرسپولیس - فولاد
  ساعت: ۲۱:۰۰
 • جمعه ۲۷ تير
  هفته ۲۵ لیگ برتر ایران
  تراکتور - سپاهان
  ساعت: ۲۰:۱۵
 • هفته ۲۵ لیگ برتر ایران
  صنعت نفت آبادان - استقلال
  ساعت: ۲۱:۰۰
ویژه سرپوش