پنجشنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۹
۱۰:۴۰ - ۲۹ مهر ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۷۰۱۶۴۲
لیگ برتر و جام حذفی

پهلوان: مأموریت اصلی‌مان قهرمانی آسیاست/ یحیی‌گل‌محمدی در آستانه جدایی از پرسپولیس!

اخبار باشگاه پرسپولیس,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی

  احسان پهلوان شماره ۱۴ این فصل پرسپولیس به همراه دیگر بازیکنان جدید پرسپولیس در کمترین فاصله زمانی موفق شدند خودشان را در تیم پرسپولیس با دیگر بازیکنان پرسپولیس هماهنگ سازند و در سخت‌ترین کارزار یعنی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا بهترین نمایش‌ها را از خود ارائه دادند. 

این درخشش موجب شد تا گفت و گویی اختصاصی با یکی از ستاره‌های فصل جدید پرسپولیس داشته باشیم هافبکی با شماره ۱۴ که قبلاً هم با یحیی گل‌محمدی کار کرده بود. احسان البته به دلیل محرومیت در فینال آسیا حضور ندارد اما او نسبت به پیروزی تیمش در دیدار فینال و کسب عنوان قهرمانی خیلی امیدوار است. 

قبل از احسان هم ستاره‌هایی از گذشته تا به این فصل شماره چهارده سرخ را برتن کرده‌ا‌‌ند. بازیکنانی نظیر محمود خوردبین و رضا جباری و محمد نوری و بعد از آنها در این فصل به نظر می‌رسد شماره ۱۴ جدید سرخ‌پوشان که با صلاحدید یحیی به تیم پرسپولیس پیوسته و البته سابقه شاگردی سرمربی فعلی را قبلا هم در کارنامه‌اش داشته باز هم می‌تواند در پرسپولیس موفق عمل کند و جای پای بزرگان پرسپولیس و هم‌شماره‌ای‌های قبلی تیم پرسپولیس بگذارد. گفت و گوی خواندنی ما را با پهلوان بخوانید.

درخشش بازیکنان جدید پرسپولیس در کمترین فاصله زمانی خیلی عجیب و البته قابل تحسین بود. چطور خودت و بقیه بازیکنان خیلی زود با بقیه هماهنگ شدید؟

بازی در لیگ قهرمانان آسیا بسیار سخت بود و این برای ما که در پرسپولیس بازی نکرده بودیم واقعاً کار را دشوارتر می‌کرد. ما یک هفته تا ده روز مانده تا رقابت‌های لیگ قهرمانان به پرسپولیس اضافه شدیم اما خدا را شکر به دلیل شناخت بالایی که از ایده‌ها و تفکرات آقا یحیی داشتیم همچنین کلاس‌های بسیار مفید تئوری که کادر فنی برای ما اجرا می‌کردند خیلی زود موفق شدیم با درک شرایط و شناخت کافی از ایده‌های کادر فنی روز به روز شرایط خودمان را در پرسپولیس بهتر سازیم و خودمان را با بقیه بازیکنان و تفکرات حاکم بر تیم تطبیق بدهیم و در نمایش بی‌سابقه تیم‌مان که در ۲۰ روز باید در ۷ مسابقه سنگین مقابل بهترین تیم‌های آسیا بازی می‌کردیم بهترین نمایش‌ها را در قالب کار تیمی ارائه دادیم و خدا را شکر به فینال رسیدیم که این مهم البته نتیجه هدایت بی‌نظیر کادر فنی و تلاش بیش از حد بازیکنان بود که عالی جنگیدند و بهترین نمایش‌ها را ارائه دادند و پرچم کشورمان را بالا نگه داشتند و موجب خوشحالی مردم و هواداران شدند که با ارزش‌ترین نکته ممکن برای ما بود.

اما این مسأله با توجه به زمان کم چیزی شبیه معجزه بود؟

 بهترین چیزی که من می‌توانم در این رابطه بگویم به این مسأله باز می‌گردد که تأثیرگذاری کادر فنی و تفکراتش روی ما بسیار زیاد بود و ما هم خیلی رود این تأثیرگذاری را گرفتیم و تصمیمات و خواسته‌ها را در حد توانمان اجرا کردیم. همین مسأله هم موجب شد تا ما بازی به بازی هماهنگ‌تر کار کنیم و کل تیم نمایش‌های عالی مقابل تیم‌های قدرتمند ارائه دهد.

فکر می‌کردی از گروهتان صعود کنید و مقابل پاختاکور و النصر پیروز شوید؟

 گروهمان با وجود تیم‌هایی مانند الدحیل و الشارجه و دیگر حریفمان واقعاً یکجورهایی شبیه مرگ بود اما ما از گروه مرگ برای خودمان زندگی ساختیم. 

نمونه این ادعایم هم مثلاً تیم الشارجه بود که در فاز تهاجمی واقعاً تیمی فوق‌العاده بود که موفق شده بود ده گل در دو بازی‌اش به ثمر برساند اما ما این تیم قدرتمند را با نتیجه‌ای پر گل شکست دادیم که نشان از قدرت تیم ما بود یا مثلاً التعاون قوی را بردیم و مقابل الدحیل هم در حالی شکست خوردیم که مستحق باخت نبودیم و با یک پنالتی مشکوک نتیجه بازی را واگذار کردیم که این امر هم به تصمیمات عجیب داور برمی‌گشت. 

دیداری که اصلاً در آن مستحق باخت نبودیم با این وجود خدا جای حق نشسته و تیم شایسته ما با سزاواری و استحقاق کامل از گروهش صعود کرد و خدا را شکر در مراحل بعدی هم تیم‌های بسیار قوی السد و پاختاکور و النصر را هم شکست دادیم که واقعاً تیم‌های قوی و بسیار خوبی بودند اما ما با نمایش‌های بی‌نظیر کاری کردیم کارستان و حریفان‌مان را هم شکست دادیم و به فینال رسیدیم.

درخشش تو و بقیه بازیکنان جدید که مقطعی نبوده؟

 نه این درخشش‌ها اصلاً مقطعی نیست و حتماً ادامه خواهد داشت چون ما به پرسپولیس آمده‌ایم که در کنار بقیه بازیکنان قهرمانی ادامه و تکرار داشته باشد و ما هم قهرمان شویم.

در دیدار نیمه نهایی خصوصاً در گرفتن اخطار دوم کمی بی‌احتیاطی به خرج دادی!

 باور کنید خستگی خیلی زیاد روی کار من تأثیر گذاشته بود و به نوعی موجب شد تا در یک لحظه آن خطا را مرتکب شوم. در واقع آن خطا را یکجورهایی غیر ارادی و از روی خستگی انجام دادم و داور هم یکی از کارت‌هایش را به من سختگیرانه نشان داد. واقعاً نمی‌دانم در این خصوص چه بگویم و آن را حکمت بدانم یا قسمت اما من و دو محروم دیگر خیلی امیدواریم با تلاش‌هایی که باشگاه و فدراسیون انجام می‌دهد بخشیده شویم و در فینال هم اگر کادر فنی صلاح دید بازی کنیم.

شانس تو به نظر برای بخشیده شدن کمتر است اما عیسی و وحید امیری به نظر شانس بیشتری برای بخشیده شدن دارند؟

 در خصوص عیسی که واقعاً حکم ناعادلانه‌ای دادند و خیلی امیدواریم که او بخشیده شود، تا فینال هم دو ماه فرصت است و ان‌شاءالله با تلاش باشگاه در مورد سه محروم تیم اتفاق‌های خوبی رخ داده تا ما هم به فینال برسیم.

قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا بیشتر از چند دهه است که برای تیم‌های ایرانی طلسم شده. واقعاً امیدواری که با توجه به این امر در فینال مقابل تیمی از شرق آسیا طلسم شکنی کنید؟

 ما با تیم‌های بسیار قدرتمندی مثل السد و پاختاکور و النصر بازی کردیم که واقعاً خیلی خوب می‌دویدند و می‌جنگیدند و واقعاً خیلی قوی بودند اما با زحمت و کار زیاد با کمک و عنایت خدا به پیروزی رسیدیم و موفق شدیم.  به نظرم این سه تیمی که من از آنها نام بردم نه تنها از تیم‌های شرق آسیا ضعیف‌تر نیستند بلکه قوی‌تر از آنها هم هستند به همین دلیل من خیلی امیدوارم که بتوانم قهرمانی آسیا را کسب کنیم و به امید خدا قهرمانی را به ملت ایران و هوادارانمان هدیه بدهیم. باور قهرمانی به شکل صددرصدی در تیم ما وجود دارد و از روز اولی که آقا یحیی به پرسپولیس آمد بر این نکته تأکید کرد که قهرمانی در ایران برای پرسپولیس بارها به دست آمده و ما باید صد درصد قهرمان آسیا بشویم و ان‌شاءالله همینطور هم می‌شود و به کمک خدا و دعای هوادارانمان و تلاش خیلی زیاد به این مهم هم می‌رسیم. باور قهرمانی به شکل جدی در تیم ما وجود دارد و ما هم به این مهم می‌رسیم چون شخصیت واقعی این موضوع در تیم ما شکل گرفته و به شکل جدی وجود دارد.

به هدفگذاری که در پرسپولیس داشتی رسیدی؟

وقتی عاشق یک تیم باشی برای آن همه کار می‌کنی و برای رسیدن به اهدافت همه تلاشت را به کار می‌بندی. من از بچگی پرسپولیسی دو آتشه بوده‌ام و با افتخار این واقعیت را برزبان می‌آورم. از بچگی دوستدار پرسپولیس بودم و آن را کتمان نمی‌کنم. این تیم را خیلی دوست دارم و امیدوارم در تیم محبوبم که از ابتدا آرزوی بازی در آن را داشتم به بزرگترین افتخارات برسم و به همه قهرمانی‌ها با پیراهن پرسپولیس برسم.

 چند پاس گل خوب در لیگ قهرمانان آسیا برای بقیه هم‌تیمی‌هایت مهیا ساختی. در این رابطه حرف می‌زنی؟

 اگر گل ساختم و هر کاری کردم سعی کردم وظیفه‌ام را به نحو احسن در پرسپولیس انجام بدهم و کاری فراتر از وظیفه‌ام انجام ندادم.

در خصوص قرعه هفته اول‌تان در لیگ و رویارویی با سایپا چه نظری داری؟

 تیم ما قهرمان چهار دوره متوالی لیگ برتر بوده به همین دلیل قرعه خیلی مهم نیست چون بالاخره باید با همه تیم‌ها بازی کنیم و رودرروی همه تیم‌ها قرار بگیریم. از همین رو ما به قرعه توجهی نداریم و هدفمان فقط برد و پیروزی مقابل حریفان از شروع لیگ و زدن استارت قوی در لیگ است.

در خصوص رویارویی با استقلال در دربی پایتخت در هفته هشتم چه نظری داری؟

 هنوز خیلی به این تاریخ مانده به همین دلیل فکر می‌کنم زود است که در مورد دربی بخواهم حرف خاصی بزنم.

اما همه بازیکنانی که به تیم‌های سرخابی می‌پیوندند به نوعی خیلی دوست دارند تا با گلسازی یا گلزنی در دربی به نوعی نامشان در تاریخ ثبت شود، به استقلال سابقه گلزنی داری؟

 این موضوع که حتمی است که اگر در دربی بازی کنم حتماً بهترین بازی‌ام را ارائه خواهم داد تا نامم به بهترین شکل در تاریخ دربی‌ها ثبت شود. در خصوص گلزنی‌ام هم باید بگویم بله من یک گل به استقلال با پیراهن ذوب‌آهن زده‌ام و اطمینان داشته باشید اگر در دربی هم بازی کنم باز هم قادرم کار مهمی برای تیمم انجام دهم.

برای قهرمانی در جام حذفی و لیگ برتر و بازی سوپرجام که باید در نیم فصل آن را برگزار کنید چقدر به قهرمانی امیدواری؟

 اولین مأموریت ما قهرمانی در آسیاست بعد از آن حتماً به نوبت تلاش می‌کنیم که قهرمانی‌های داخلی را هم یکی پس از دیگری کسب کنیم و قدرت پرسپولیس را بعد از قهرمانی در آسیا بار دیگر در ایران هم نشان دهیم و به تاریخ سازی‌مان ادامه دهیم. جاه‌طلبی و عطش قهرمانی در پرسپولیس تمامی ندارد.

یحیی‌گل‌محمدی در آستانه جدایی از پرسپولیس

سرمربی پرسپولیس نیز با پیشنهاد خارجی از تیمی در شرق آسیا مواجه شده تا احتمال جدایی‌اش افزایش یابد.

اخبار باشگاه پرسپولیس,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی

به گزارش ایلنا، یحیی گل‌محمدی، سرمربی پرسپولیس عضو دیگری از این تیم است که سرخپوشان باید نگران جدایی او باشند و پس از ماجرای بشار رسن، شجاع خلیل زاده و چند بازیکن دیگر حالا پیشنهاد خارجی در صدد دور کردن سرمربی این تیم از جمع آنهاست.

گل محمدی که موفق شده تیمش را قهرمان لیگ برتر کند و به فینال لیگ قهرمانان آسیا برساند مدت هاست که با مشکلات زیادی در این تیم روبروست و از عملکرد مدیریت باشگاه رضایت ندارد و چند بار این موضوع را به شکل مستقیم و غیر مستقیم مطرح کرده است و از همین رو احتمال جدایی او را با رسیدن پیشنهاد خارجی باید جدی گرفت.

او پیشنهادی از لیگ چین دریافت کرده که شرایط خوبی برایش فراهم می‌کند و از لحاظ مالی هم به شدت اغوا کننده است و ممکن است باعث شود سرخپوشان در آستانه شروع لیگ بیستم و دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا، سرمربی موفق خودشان را از دست بدهند.

گل‌محمدی با توجه به حساسیت شرایط پرسپولیس و حضورش در فینال لیگ قهرمانان آسیا هنوز پاسخی به درخواست این باشگاه چینی نداده و باید دید چه تصمیمی خواهد گرفت.

باید دید مدیریت باشگاه که همچنان درگیر پرداخت معوقات بازیکنان و همچنین پرونده برانکو است با این چالش جدید و جدی چطور برخورد خواهد کرد.

 • 20
 • 7
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
باباطاهر,اشعار باباطاهر,شعرهای باباطاهر زندگی نامه باباطاهر شاعر و دوبیتی سرای اواخر سده چهارم و پنجم

زادگاه: لرستان یا همدان

زاده: ۳۲۶ خورشیدی

پیشه: شاعر، دوبیتی سرا

ملیت: ایرانی

زمینه کاری: شعر، موسیقی

ادامه
لویی پاستور,نظریات لویی پاستور,لوئی پاستور زندگی نامه لویی پاستور دانشمند فرانسوی مشهور (+ تصاویر)

زاده: ۲۷ دسامبر ۱۸۲۲

زادگاه: ایالت دول، ژورا

ملیت: فرانسه

محل تحصیل: اکول نرمال سوپریور، دانشگاه پاریس

فوت: ۲۸ سپتامبر ۱۸۹۵

ادامه
دراگان اسکوچیچ,زندگی نامه دراگان اسکوچیچ,دراگان اسکوچیچ اهل کشور بیوگرافی دراگان اسکوچیچ (+ تصاویر)

زادگاه: رییکا، یوگسلاوی سابق

قد: ۱٫۸۱ متر

زاده: ۳ سپتامبر ۱۹۶۸

پست: هافبک

مدرک تحصیلی: لیسانس حرکت شناسی

پیشه: مربی فوتبال

ادامه
ایلان ماسک,بیوگرافی ایلان ماسک,زندگی نامه ایلان ماسک زندگی نامه ایلان ماسک و کارآفرینی های او (+ تصاویر)

زادگاه: پرتوریا، آفریقای جنوبی

زاده: ۲۸ ژوئن ۱۹۷۱

محل زندگی: لس آنجلس

ملیت: آمریکایی، کانادایی، آفریقای جنوبی

پیشه: مهندس، مخترع، بنیانگذار و کارآفرین

ادامه
محمدحسین کنعانی زادگان,علاقه محمدحسین کنعانی زادگان به پرسپولیس,افتخارات  محمدحسین کنعانی‌زادگان بیوگرافی محمدحسین کنعانی زادگان + تصاویر اینستاگرامی

زادروز: ۳ فروردین ماه ۱۳۷۳

زادگاه: آبادان، ایران

قد: ۱٫۸۸ متر

پست: دفاع وسط / دفاع راست

ملیت: ایرانی

ادامه
جیل بایدن,تصاویر جیل بایدن,بیوگرافی جیل بایدن بیوگرافی جیل بایدن، همسر جو بایدن (+ تصاویر خانوادگی)

زاده: ۵ ژوئن ۱۹۵۱

محل تولد: هامونتن، نیوجرسی

ملیت: ایالات متحده آمریکا 

حزب سیاسی: دموکرات

همسران: بیل استیونسون، جو بایدن

فرزندان: اشلی، بی، هانتر

ادامه
بیدل دهلوی,زندگینامه بیدل دهلوی,بیدل دهلوی زندگی نامه زندگی نامه بیدل دهلوی شاعر پارسی گوی هندی

متولد: ۱۰۵۴ هجری قمری

زادگاه: پتنه هندوستان

فوت: ۴ صفر ۱۱۳۳ (قمری)

آرامگاه: قریهٔ خواجه رواش کابل

پیشه: شاعر

ادامه
پروفسور سمیعی,بیمارستان پروفسور سمیعی در آلمان,پروفسور سمیعی بیوگرافی بیوگرافی پروفسور سمیعی و افتخاراتش (+ تصاویر مجید سمیعی)

زادهٔ: ۲۹ خردادماه ۱۳۱۶

زادگاه: تهران 

محل زندگی: هانوفر، آلمان

ملیت: ایرانی و آلمانی

محل تحصیل: دانشگاه یوهانس گوتنبرگ

پیشه: جراحی مغز و اعصاب

ادامه
هانده دوغان دمیر,بیوگرافی هانده دوغان دمیر,تحصیلات هانده دوغان دمیر بیوگرافی هانده دوغان دمیر، بازیگر جوان ترکیه ای (+ تصاویر)

زاده: ۲۲ نوامبر ۱۹۸۵

زادگاه: آنکارا – ترکیه

قد: ۱۷۰ سانتیمتر 

مدرک: لیسانس رشته جامعه شناسی

شغل: بازیگر

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • چهارشنبه ۵ آذر
  هفته سوم لیگ برتر ایران
  گل گهرسیرجان - فولاد
  ساعت: ۱۶:۱۰
 • هفته سوم لیگ برتر ایران
  استقلال - ماشین‌سازی
  ساعت: ۱۶:۱۵
 • لیگ قهرمانان اروپا
  المپیاکوس - منچسترسیتی
  ساعت: ۲۱:۲۵
 • لیگ قهرمانان اروپا
  لیورپول - آتالانتا
  ساعت: ۲۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  اینتر - رئال‌مادرید
  ساعت: ۲۳:۳۰
 • پنجشنبه ۶ آذر
  هفته سوم لیگ برتر ایران
  نفت‌ مسجدسلیمان - پرسپولیس
  ساعت: ۱۶:۳۵
 • جمعه ۷ آذر
  هفته ۱۰ لیگ برتر انگلیس
  کریستال پالاس - نیوکسل
  ساعت: ۲۳:۳۰
ویژه سرپوش