جمعه ۰۷ آذر ۱۳۹۹
۰۹:۳۴ - ۰۵ آبان ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۸۰۰۲۱۱
لیگ برتر و جام حذفی

رشید مظاهری: استقلال را با قلبم انتخاب کردم / تراکتور: مظاهری با استقلال تبانی کرده است!

آخرین وضعیت رشید مظاهری,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی

سال‌های‌سال سیدمهدی رحمتی وظیفه حراست از قفس توری استقلال را برعهده داشت و در این سال‌ها افتخاراتی مانند کسب عناوین قهرمانی لیگ، جام‌حذفی و صعود تا نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا را به کارنامه‌اش اضافه کرد و ازسوی دیگر رکورد بیشترین کاپیتانی آبی‌پوشان را به خود اختصاص داد اما در اواخر حضور در استقلال درگیر برخی حواشی و با آغاز فصل نوزدهم از جمع آبی‌پوشان جدا شد تا پیراهن شماره یک آبی‌ها به سیدحسین حسینی برسد و او نیز یک فصل تمام در تمامی رقابت‌های داخلی و آسیایی آبی‌پوشان را همراهی کرد که البته در این فصل، فرازونشیب زیادی را پشت‌سر گذاشت، با این حال شرایط به‌گونه‌ای رقم خورد که مدیران باشگاه تصمیم گرفتند یک دروازه‌بان مطمئن دیگر هم جذب کنند و گزینه‌شان نیز دروازه‌بان فصل گذشته تراکتور بود.

حالا رشید مظاهری به‌عنوان یکی از دروازه‌بان‌های درجه یک و قابل اطمینان فوتبال ایران به استقلال پیوسته است، هرچند این انتقال جنجالی هنوز با حاشیه‌هایی همراه بوده و مشخص نیست سرانجام رشید می‌تواند از همان ابتدا آبی‌ها را همراهی کند یا خیر اما هواداران پیوستن یک دروازه‌بان درجه یک در سطح ملی را به فال‌نیک گرفته‌اند و حالا احساس خوبی برای رسیدن به موفقیت بعد از سال‌ها بین آبی‌دوستان به وجود آمده است.

 رشید و رای و پنجره

رشید مظاهری بدون‌شک یکی از بمب‌های نقل‌وانتقالاتی امسال بود که با عقد قراردادی داخلی به جمع آبی‌ها اضافه شد، این درحالی است که هنوز لیگ آغاز نشده دو مشکل بزرگ در راه همکاری رشید و استقلال به وجود آمده که برای مرتفع شدن آنها باید چشم‌انتظار روزهای آینده باقی ماند. همان‌طور که در بالا هم اشاره کردیم رشید با فسخ یک‌طرفه قراردادش استقلالی شد و همچنان تراکتور پیگیر ماجرا بوده و با شکایت از دروازه‌بان سابق خود به کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال قصد دارد به‌نوعی مانع همکاری این گلر مطرح با تیم پرطرفدار پایتخت شود، این درحالی است که طی روزهای اخیر این شایعه که رای کمیته تعیین وضعیت به‌نفع مظاهری بوده و مشکلی برای ثبت قرارداد قانونی با استقلال ندارد بیش از پیش در محافل خبری شنیده شده و باید در این خصوص فقط چند روز دیگر منتظر ماند، با این حال برخی منابع می‌گویند رای به‌نفع رشید قطعی شده و حتی شنیده می‌شود در رای اعلام شده مظاهری می‌تواند از تراکتور غرامت دریافت کند.

ازسوی دیگر پنجره استقلال به‌خاطر عدم تسویه‌حساب با وینفرد شفر همچنان بسته بوده و اگر پنجره بسته بماند داستان به‌گونه‌ای دیگر ادامه پیدا می‌کند.

 گلر مدنظر پرسپولیس، آبی‌پوش شد

محمدرشید مظاهری ۳۱ساله و گچسارانی از ذوب‌آهن خود را به‌عنوان یک گلر شش‌دانگ و مطمئن به فوتبال ایران معرفی کرد تا جایی که طی چندسال اخیر همواره مدنظر تیم‌های مطرح و مدعی لیگ بوده و حتی سال گذشته نیز تا یک‌قدمی پوشیدن پیراهن پرسپولیس پیش رفت، با این حال او برای ادامه فعالیت فوتبالی خود تبریز و تراکتور را به‌عنوان مقصد بعدی انتخاب کرد و به تیم تبریزی پیوست. مظاهری طی سال‌های اخیر در ذوب‌آهن و حتی همین تراکتور یک‌پای ثابت دعوت به تیم‌ملی بود و به دفعات اردوی تیم‌ملی را در دوره سرمربیان مختلف تجربه کرد و حتی سه بازی ملی را نیز در کارنامه خود به ثبت رسانده و این نشان از کیفیت بالای گلری رشید در سطح فوتبال ایران است. با این اوصاف اگر دو مانع پیش‌روی مظاهری برطرف شود یعنی رای کمیته استیناف به‌نفع وی باشد و پنجره نقل‌وانتقالاتی استقلال به‌زودی باز شود، به‌طور حتم آبی‌پوشان از یک گلر شش‌دانگ در فصل بیستم بهره خواهند برد.

همچنین در پیش‌فصل نوزدهم از پیشنهاد پرسپولیس به مظاهری در «فرهیختگان» خبر دادیم که او همان زمان و بعد از پیوستن به تراکتور در گفت‌وگویی این موضوع را تایید کرده و گفته بود: «من از ترکیه پیشنهاد داشتم. درکنار این، از پرسپولیس هم پیشنهاد داشتم، اما با مشورت همسرم منطقی فکر کردیم و تصمیم گرفتیم به تبریز بیاییم.»

 سرنوشت حسینی؟

آخرین وضعیت رشید مظاهری,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی

حالا و بر اساس شنیده‌ها و البته طبق آنچه در فصل گذشته در استقلال در درون قفس توری این تیم سپری شد به‌نظر می‌رسد اگر مظاهری مشکلی برای ثبت قرارداد با استقلال نداشته باشد او انتخاب اصلی و اول کادرفنی برای استقلال در فصل بیستم باشد و در این صورت حسینی باید درصورت ماندگار شدن در جمع آبی‌ها بیشتر مسابقات را از روی نیمکت تماشا کند که آن‌هم برای دروازه‌بان فیکس و اصلی فصل گذشته استقلال که تلاش زیادی کرد تا این جایگاه را به دست آورد، نمی‌تواند اتفاق خوشایندی باشد.

در همین راستا و طبق شنیده‌های «فرهیختگان» به‌نظر می‌رسد حسینی به‌نوعی منتظر سرنوشت مظاهری است تا درصورتی که دروازه‌بان فصل گذشته تراکتور مانعی برای استقلالی‌شدن نداشته باشد درنهایت این تیم را به مقصد یکی از تیم‌های مطرح فولاد یا تراکتور ترک کند.

 مظاهری: برای هدف بزرگی به استقلال آمدم

طی روزهای اخیر یک اظهار نظر جنجالی از مظاهری در فضای مجازی پیچیده که وی مدعی شده بود پیشنهاد پرسپولیس به او سه‌برابر بیشتر بود اما استقلال را با عشق انتخاب کرد و به همین دلیل پرسپولیسی‌ها به‌سراغ حامد لک رفتند که البته حامد هم گلر بدی نیست!

همین موضوع باعث شد به‌سراغ گلر جدید استقلال رفته و به این بهانه دقایقی با او صحبت کنیم. مظاهری در این خصوص به «فرهیختگان» گفت: «هرکس در فوتبال با من کار کرده اخلاق و روحیات و ادبیات من را می‌شناسد و اصلا من چنین ادبیاتی ندارم، ضمن اینکه تمام دروازه‌بان‌های ایران دوستان من هستند و ما درکنار هم در عین رقابت، رفاقت هم می‌کنیم و دوستان خوبی برای هم به‌شمار می‌رویم. من هیچ‌گاه این صحبت‌ها را مطرح نکرده و اصلا درمورد هیچ دروازه‌بانی اظهارنظر نمی‌کنم و تمرکزم روی کار خودم است. من برای هدف بزرگی به استقلال آمدم و برای این هدف برنامه‌ریزی بلندمدتی کرده‌ام. در این بین و در روزهای اخیر در اردوی تیم‌ملی تمرینات خوبی را پشت‌سر گذاشتم و در این چند روز در استقلال نیز توانستم در خدمت این باشگاه و کادرفنی متعصبش باشم.»

دروازه‌بان جدید استقلال همچنین درباره پیشنهاداتش قبل از حضور در این تیم گفت: «قبل از حضور در استقلال پیشنهادات خیلی خوبی داشتم و تقریبا از تمام تیم‌های بزرگ ایران به‌علاوه یک تیم خارجی پیشنهاداتی وجود داشت که بعد از مشورت با خانواده و یکی از دوستانم تصمیم گرفتم استقلال را انتخاب کنم و بابت گرفتن چنین تصمیمی بسیار خوشحالم و امیدوارم بتوانم هوادارانی را که در این مدت من را حمایت کرده و به من دلگرمی می‌دهند، شاد کنم.»

وی درمورد انتخاب استقلال برای ادامه فعالیت فوتبالی خود به «فرهیختگان» گفت: «من استقلال را با قلبم انتخاب کردم و الان هم که این اتفاقات افتاده پای استقلال مانده و می‌مانم، ضمن اینکه از لطف و محبت هواداران این تیم که از زمانی که پیراهن آبی را پوشیده‌ام همواره به من لطف داشته‌اند، تشکر کرده و دست آنها را به گرمی می‌فشارم و امیدوارم بتوانم روزهای خوبی را با تیم محبوبم سپری کرده و خاطرات زیبایی را برای هواداران بسازم. در این مدت ارتباط خوبی با هواداران پیدا کرده‌ام و در این روزها حمایت آنها برای من تعجب‌برانگیز بود و متوجه شدم بی‌دلیل نیست که از آنها به‌عنوان باوفاترین و متعصب‌ترین هواداران فوتبال یاد می‌شود. برای دیدن آنها در استادیوم لحظه‌شماری می‌کنم و مطمئن باشید استقلال متفاوتی از سال‌های قبل را در فصل جدید خواهید دید و اینکه چطور کادرفنی این تیم را برای جنگ بزرگ آماده کرده است.»

 اعتراض باشگاه تراکتور به رای کمیته انضباطی: درباره مظاهری شائبه تبانی وجود دارد

باشگاه تراکتور تبریز در مورد پرونده رشید مظاهری بیانیه‌ای صادر و اعلام کرد که رفتار این دروازه‌بان شائبه تبانی به نفع رقبا را تداعی کرده است

به گزارش سایت باشگاه تراکتور تبریز، این باشگاه در مورد پرونده رشید مظاهری بیانیه‌ای صادر کرد که عیناً در زیر می‌خوانید:

آخرین وضعیت رشید مظاهری,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی

«بدینوسیله به استحضار هواداران باشگاه تراکتور می‌رساند، رشید مظاهری دروازه‌بان این باشگاه در فصل ۹۸-۹۹ با رفتار  غیرحرفه‌ای پیش از پایان فصل با عدم حضور در تمرین مورخه‌ سوم شهریورماه سال جاری و به تبع آن عدم حضور در اردوی پیش از بازی نیمه‌نهایی جام حذفی تراکتور و نفت مسجدسلیمان، علنا با رفتار خود شائبه تبانی به نفع رقبای این تیم یعنی تیم‌های استقلال و پرسپولیس را در ذهن تداعی نمود، چرا که ایشان به شکل واضح از مصدومیت دیگر دروازه‌بان این تیم یعنی محمدرضا اخباری آگاهی کامل داشته و می‌دانست عدم حضورشان ضربه‌‌ی کاری بر پیکر تیم تراکتور خواهد بود. لذا با فرستادن پیام‌های مختلف جهت ترک تیم و فسخ قرارداد اقدام نمود. 

با ذهنیت‌های شکل ‌گرفته، عقد قرارداد با تیم استقلال بلافاصله پس از پایان فصل شائبه تبانی را بیش از پیش به ذهن متبادر کرده و وجود دلایل پشت‌پرده را در ذهن همگی ایجاد کرد.

ارکان فدراسیون فوتبال بدون اینکه در مورد مطالبه‌‌  رشید مظاهری به این باشگاه اخطاری داده باشد تا مستندات پرداخت‌ها و جرائم کمیته انضباطی باشگاه برای ایشان به آن کمیته ارائه شود اقدام به صدور رای علیه این باشگاه نموده است. 

کمیته محترم انضباطی نیز بدون ابلاغ قرار کارشناسی به این باشگاه در مورد قرارداد فی‌مابین و بدون در نظر گرفتن اعتراض این باشگاه نسبت به نظریه کارشناسی، اقدام به صدور رای غیرقابل باور قطعی و بدون حق اعتراض علیه این باشگاه نموده است. شایان ذکر است که حتی مستندات و شواهد این باشگاه را نیز این کمیته محترم در نظر نگرفته است. البته طبق همین رای، این باشگاه بعد از ارجاع پرونده به محاکم قضایی ذی‌صلاح در شهرستان تبریز پیگیری و نسبت به اکاذیب و افتراعات موجود در پرونده اقدام قانونی و حتی به منظور جبران خسارات وارده به این باشگاه نیز اقدام خواهد نمود. 

کمیته وضعیت فدراسیون نیز ضمن رسیدگی به پرونده فوق این را هم باید در نظر بگیرد که رشید مظاهری با اسناد و مدارک مستدل قبل از اتمام فصل اقدام به فسخ قرارداد و ترک تمرینات و مسابقات نموده است و البته خود ایشان نیز در مصاحبه‌ها و مستندات پرونده نیز اقرار نموده که قرارداد سه ساله بسته است. حال چگونه قرارداد سه ساله را قبل از اتمام فصل اول و یا حتی بعد از اتمام فصل اول فسخ می‌نمایند جای بسی سوال است؟!

باشگاه تراکتور با توجه به رای کمیته انضباطی در مورد  محکومیت تیم تراکتور به پرداخت مبلغ باقیمانده قرارداد این بازیکن (بدون در نظر گرفتن کسر ۲۰ درصدی مبلغ قرارداد در کمیته‌ انضباطی باشگاه به دلیل ضربه به پیکره باشگاه) ضمن اعتراض به این رای در کمیته استیناف فدراسیون فوتبال از کمیته وضعیت  فدراسیون می‌خواهد با توجه به شکایت این باشگاه از این دروازه‌بان تا بررسی شائبه تبانی این بازیکن در کمیته‌ اخلاق از صدور مجوز بازی برای ایشان جدا خودداری نماید. در صورت عدم توجه به این موضوع این باشگاه حق خود می‌داند ضمن احترام به ارکان فدراسیون فوتبال حقوق خود در این پرونده را از سایر مراجع ذی‌صلاح و مراجع بین المللی پیگیری نماید.»

farhikhtegandaily.com
 • 20
 • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
باباطاهر,اشعار باباطاهر,شعرهای باباطاهر زندگی نامه باباطاهر شاعر و دوبیتی سرای اواخر سده چهارم و پنجم

زادگاه: لرستان یا همدان

زاده: ۳۲۶ خورشیدی

پیشه: شاعر، دوبیتی سرا

ملیت: ایرانی

زمینه کاری: شعر، موسیقی

ادامه
لویی پاستور,نظریات لویی پاستور,لوئی پاستور زندگی نامه لویی پاستور دانشمند فرانسوی مشهور (+ تصاویر)

زاده: ۲۷ دسامبر ۱۸۲۲

زادگاه: ایالت دول، ژورا

ملیت: فرانسه

محل تحصیل: اکول نرمال سوپریور، دانشگاه پاریس

فوت: ۲۸ سپتامبر ۱۸۹۵

ادامه
دراگان اسکوچیچ,زندگی نامه دراگان اسکوچیچ,دراگان اسکوچیچ اهل کشور بیوگرافی دراگان اسکوچیچ (+ تصاویر)

زادگاه: رییکا، یوگسلاوی سابق

قد: ۱٫۸۱ متر

زاده: ۳ سپتامبر ۱۹۶۸

پست: هافبک

مدرک تحصیلی: لیسانس حرکت شناسی

پیشه: مربی فوتبال

ادامه
ایلان ماسک,بیوگرافی ایلان ماسک,زندگی نامه ایلان ماسک زندگی نامه ایلان ماسک و کارآفرینی های او (+ تصاویر)

زادگاه: پرتوریا، آفریقای جنوبی

زاده: ۲۸ ژوئن ۱۹۷۱

محل زندگی: لس آنجلس

ملیت: آمریکایی، کانادایی، آفریقای جنوبی

پیشه: مهندس، مخترع، بنیانگذار و کارآفرین

ادامه
محمدحسین کنعانی زادگان,علاقه محمدحسین کنعانی زادگان به پرسپولیس,افتخارات  محمدحسین کنعانی‌زادگان بیوگرافی محمدحسین کنعانی زادگان + تصاویر اینستاگرامی

زادروز: ۳ فروردین ماه ۱۳۷۳

زادگاه: آبادان، ایران

قد: ۱٫۸۸ متر

پست: دفاع وسط / دفاع راست

ملیت: ایرانی

ادامه
جیل بایدن,تصاویر جیل بایدن,بیوگرافی جیل بایدن بیوگرافی جیل بایدن، همسر جو بایدن (+ تصاویر خانوادگی)

زاده: ۵ ژوئن ۱۹۵۱

محل تولد: هامونتن، نیوجرسی

ملیت: ایالات متحده آمریکا 

حزب سیاسی: دموکرات

همسران: بیل استیونسون، جو بایدن

فرزندان: اشلی، بی، هانتر

ادامه
بیدل دهلوی,زندگینامه بیدل دهلوی,بیدل دهلوی زندگی نامه زندگی نامه بیدل دهلوی شاعر پارسی گوی هندی

متولد: ۱۰۵۴ هجری قمری

زادگاه: پتنه هندوستان

فوت: ۴ صفر ۱۱۳۳ (قمری)

آرامگاه: قریهٔ خواجه رواش کابل

پیشه: شاعر

ادامه
پروفسور سمیعی,بیمارستان پروفسور سمیعی در آلمان,پروفسور سمیعی بیوگرافی بیوگرافی پروفسور سمیعی و افتخاراتش (+ تصاویر مجید سمیعی)

زادهٔ: ۲۹ خردادماه ۱۳۱۶

زادگاه: تهران 

محل زندگی: هانوفر، آلمان

ملیت: ایرانی و آلمانی

محل تحصیل: دانشگاه یوهانس گوتنبرگ

پیشه: جراحی مغز و اعصاب

ادامه
هانده دوغان دمیر,بیوگرافی هانده دوغان دمیر,تحصیلات هانده دوغان دمیر بیوگرافی هانده دوغان دمیر، بازیگر جوان ترکیه ای (+ تصاویر)

زاده: ۲۲ نوامبر ۱۹۸۵

زادگاه: آنکارا – ترکیه

قد: ۱۷۰ سانتیمتر 

مدرک: لیسانس رشته جامعه شناسی

شغل: بازیگر

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • پنجشنبه ۶ آذر
  هفته سوم لیگ برتر ایران
  تراکتور - سپاهان
  ساعت: ۱۶:۳۰
 • هفته سوم لیگ برتر ایران
  نفت‌ مسجدسلیمان - پرسپولیس
  ساعت: ۱۶:۳۵
 • لیگ اروپا
  لیل - میلان
  ساعت: ۲۱:۲۵
 • لیگ اروپا
  کلوژ - رم
  ساعت: ۲۳:۳۰
 • جمعه ۷ آذر
  لیگ برتر والیبال
  شهرداری ورامین - لبنیات هراز آمل
  ساعت: ۱۷:۰۰
 • هفته ۱۰ لیگ برتر انگلیس
  کریستال پالاس - نیوکسل
  ساعت: ۲۳:۳۰
ویژه سرپوش