یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹
۱۱:۱۸ - ۲۴ دي ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۱۰۰۱۴۰۲
لیگ برتر و جام حذفی

باشگاه: اگر یحیی مشکل داشت چرا تمدید کرد؟/ نزدیکان سرمربی پرسپولیس: گفت دیگر برنمی‌گردد

قهر گل محمدی,اخراج سرسول پناه از پرسپولیس

به گزارش فرهیختگان، هرچند به شیوه انتخاب افراد برای دو باشگاه پرطرفدار کشور ایراداتی به وزارت ورزش وارد است و نوع مدیریت این مدیران که اکثرا هم فوتبالی نیستند و هیچ شناختی از نوع مدیریت در فوتبال ندارند اصلا قابل دفاع نیست، اما در فوتبال حرفه‌ای جایگاه هر فردی در یک باشگاه تعریف شده است و در هیچ‌کجای دنیا نمی‌توان موردی دید که یک مربی با اعضای هیات‌مدیره باشگاهش به مشکل بربخورد و آن را در مقابل دوربین‌ها و میکروفون‌های رسانه‌ها فریاد بزند و برای وزیر و وکیل کری بخواند و تهدید بکند که یا فلانی یا من!

یحیی گل‌محمدی که هیچ شکی در توانایی‌های فنی‌اش وجود ندارد و از قضا در موضوع انتقاد به سرپرست باشگاه پرسپولیس نیز او را محق می‌دانیم، راه درستی برای فرار از انتقادات فنی بعد از دیدار با استقلال انتخاب نکرد. او که می‌دانست قطعا برای عدم تعویض در دقایق پایانی، به بازی آوردن آرمان رمضانی و بی‌تحرک کردن تیمش در خط حمله، بازی ندادن به امید عالیشاه حتی به‌عنوان بازیکن تعویضی در دقایق پایانی و... حسابی از سوی رسانه‌ها مورد بازخواست قرار می‌گیرد و قطعا به‌عنوان یکی از مقصران اصلی دریافت گل تیمش در دقایق پایانی شناخته می‌شود، دست پیش را گرفت و سمت‌وسوی صحبت‌هایش را به جایی برد که دیگر کسی یادش نیاید که قرار است از این مربی چه سوالاتی بپرسد.

ضمن اینکه یحیی که امروز از خستگی و درماندگی یا من یا فلانی حرف می‌زند، در زمانی که با باشگاه برای تمدید قراردادش به توافق رسید، این را نمی‌دانست که مهدی رسول‌پناه در باشگاه حضور دارد و این حضورش ادامه‌دار هم خواهد بود؟

پس چرا همان‌موقع شرط نگذاشت که زمانی با این تیم قراردادش را تمدید می‌کند که فلانی از باشگاه رفته باشد؟ به نظر می‌آید فشار ۴ تساوی پشت‌سر هم و نبود بازیکن کافی، او و دستیارانش را در تنگنا قرار داده و حالا آنها به‌دنبال راه‌حلی برای خروج از این وضع می‌گردند.

 نزدیکان سرمربی پرسپولیس: گفت دیگر برنمی‌گردد

صحبت‌هایی که سرمربی سرخ‌ها بعد از پایان دیدار دربی پایتخت عنوان کرد و برخی‌ها آن را به سیم آخر زدن او قلمداد کردند، حرف و حدیث‌ها را درخصوص ادامه همکاری یحیی با پرسپولیس بسیار زیاد کرده است.

قهر گل محمدی,اخراج سرسول پناه از پرسپولیس

او که بخشی از حرف‌هایش را درمقابل دوربین فوتبال برتر بیان کرده بود، در کنفرانس مطبوعاتی بعد از بازی تا توانست به برخی از افراد هیات‌مدیره و وزیر ورزش تاخت و حتی پا را از این هم فراتر برد و اعلام کرد که تا ۴۸ ساعت دیگر صبر می‌کند و بعد از پایان این مهلت هر اتفاقی که رخ بدهد مقصر آن وزارت ورزش و جوانان است.

عمده‌ترین اختلاف گل‌محمدی با مهدی رسول‌پناه رئیس هیات‌مدیره باشگاه و سرپرست سابق پرسپولیس است. رسول‌پناه بعد از اینکه در فایلی که ظاهرا به‌صورت مخفیانه از او گرفته شد بود، حرف‌هایی را مطرح کرد و مواردی را به یحیی نسبت داد، با این مربی به اختلاف خورد، ضمن اینکه تصمیمات خودسرانه رسول‌پناه درخصوص جدایی برخی از بازیکنان تیم و به‌خصوص بشار رسن، آتش این اختلافات را بیشتر هم کرد.

حالا یحیی با عدم حضور در تمرینات روز گذشته نشان داد که این بار حرف‌هایش در حد صحبت نیست و قصد دارد به آن جامه عمل بپوشاند. نزدیکانش بر این باورند که او دیگر خسته شده و نمی‌خواهد بیش از این تحت فشار قرار داشته باشد.

هرچند باشگاه پرسپولیس چندان این موضوع را حساس نمی‌داند. یکی از افراد حاضر در باشگاه درخصوص غیبت او در تمرینات دیروز تیم به «فرهیختگان» گفت: «این تمرین ریکاوری بعد از بازی بود و ۴۰ دقیقه بیشتر هم طول نکشید و تنها بازیکنان عرق خود را در آوردند و قرار نبود که تمرینات تاکتیکی انجام شود. به همین جهت عدم حضور او در تمرینات چندان نمی‌تواند موضوع مهمی باشد!»

نزدیکان گل‌محمدی اما نظری خلاف این دارند و معتقدند که حضور نیافتن او در تمرینات به‌دلیل مشکلاتی است که دارد و باشگاه باید اولتیماتوم او را در کنفرانس خبری بعد از بازی جدی بگیرد و به فکر راه‌چاره‌ای برای این معضل باشد. یکی از دوستان نزدیک گل‌محمدی درخصوص شرایط این مربی به «فرهیختگان» گفت: «او بعد از رفتن از ورزشگاه به هیچ‌تماسی پاسخ نمی‌دهد و تنها در پیام‌رسان‌های خود با دوستانش حرف می‌زند. یحیی از اتفاقاتی که افتاده به‌شدت ناراحت است و اگر تا پیش از دربی هم حرفی نزده بود به‌دلیل حساسیتی بود که بازی دربی برای تیم و هواداران داشت و اگر قبل این بازی به بیان این موارد می‌پرداخت قطعا تیمش را وارد یک حاشیه بزرگ می‌کرد و نمی‌توانستند تمرکز بازیکنانش را برای حضور در دیدار دربی حفظ کند.»

او ادامه داد: «رسول‌پناه در فایل ویدئویی که از او منتشر شد، هرچه دلش خواسته نثار سرمربی تیم کرده و انواع و اقسام انگ‌ها را به او زد. حالا هم یحیی می‌گوید دیگر با این شرایط نمی‌تواند کارش را ادامه بدهد، چون با توجه به صحبت‌هایی که علیه او مطرح شده دیگر نمی‌تواند به همبازیان سابق، بازیکنان تیم، هواداران و خانواده‌اش پاسخی بدهد و حالا همه‌ طوری به او نگاه می‌کنند که گویی به پرسپولیس چسبیده است و به هر شکل ممکنی می‌خواهد در تیم بماند.»

این فرد نزدیک به سرمربی پرسپولیس همچنین افزود: «بعید می‌دانم اگر راه‌حلی برای این مشکل پیدا شود، دیگر یحیی را روی نیمکت این تیم ببینیم. خودش هم می‌گوید بگذارید من بروم شاید با حضور فردی دیگر در تیم، شرایط هم در این باشگاه روی روال بیفتد و آقایان اجازه بدهند که این تیم و هوادارانش نفس راحتی بکشند.»

البته آنها هم معتقدند که بعید است وزیر ورزش بخواهد بر حسب اولتیماتوم یک مربی دست به تغییر شکل و شمایل هیات‌مدیره بزند و بسیار دور از ذهن است که سلطانی‌فر رفیق ۴۰ ساله خود را به یک مربی بفروشد و برای نگه داشتن یحیی، رسول‌پناه را از سمت خود برکنار کند.

اولتیماتوم ۴۸ ساعته یحیی امشب به پایان می‌رسد و عدم حضور او در تمرینات دیروز هواداران باشگاه را حسابی نگران کرده و باید دید مدیران پرسپولیس و وزارت تا پایان امشب راه‌حلی برای بازگرداندن این مربی بر سر کار خود پیدا می‌کنند یا این بار سرخ‌ها باید برای جدایی یحیی زانوی غم بغل بگیرند.

 • 23
 • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
امیرارسلان مطهری,امیرارسلان مطهری بازیکن استقلال,بیوگرافی امیرارسلان مطهری بیوگرافی امیرارسلان مطهری و عکسهای او

زادروز: ۱۹ اسفند ماه ۱۳۷۱

زادگاه: گرمسار، ایران

قد: ۱٫۸۰ متر

پست: مهاجم

ملیت: ایرانی

بیوگرافی امیرارسلان مطهری

امیرارسلان مطهری در روز ۱۹ اسفند ماه سال ۱۳۷۱ در گرمسار سمنان به دنیا آمد. او با توجه به علاقه شدید به فوتبال توانست در این رشته ورزشی بدرخشد و فوتبال را مانند بقیه ی فوتبالیست ها از کوچه و خیابان شروع کرد تا این که در سال ۱۳۸۷ زمانی که ۱۶ ساله بود در تیم استیل آذین تست داد. او ۱٫۸۰ متر قد دارد و در پست مهاجم بازی می کند. امیرارسلان مطهری یک بازیکن حرفه ای فوتبال است و بعنوان مهاجم برای تیم فوتبال استقلال تهران بازی می کند.

ادامه
مهدی عبدی,زندگینامه مهدی عبدی,بیوگرافی مهدی عبدی بیوگرافی مهدی عبدی فوتبالیست ایرانی (+ تصاویر)

زادگاه: ۹ آذر ماه ۱۳۷۷

زادروز: قائم شهر، ایران

پست: مهاجم

قد: ۱۸۱ سانتیمتر 

ملیت: ایرانی

ادامه
رهی معیری,زندگی نامه رهی معیری,زندگینامه کامل رهی معیری زندگی نامه رهی معیری یکی از شاعران غزلسرا

متولد: ۱۰ اردیبهشت ماه ۱۲۸۸

مرگ: ۲۴ آبان ۱۳۴۷ تهران

تخلص: رهی

سبک: غزل

پیشه: شاعر

مذهب: اسلام

ادامه
مهدی قائدی,مهدی قائدی بازیکن استقلال,عکس از مهدی قائدی بیوگرافی مهدی قائدی و حواشی او در تیم استقلال

تاریخ تولد: ۱۴ ماه آذر ۱۳۷۷

محل تولد: بوشهر

قد: ۱۶۶ متر

پست: وینگر

ملیت: ایرانی

ادامه
آریانا هافینگتون,زندگینامه آریانا هافینگتون,بیوگرافی آریانا هافینگتون زندگینامه آریانا هافینگتون نویسنده و روزنامه نگار آمریکایی - یونانی (+ تصاویر)

زاده: ۱۵ ژوئیهٔ ۱۹۵۰ ‏

زادگاه: آتن، یونان

ملیت: آمریکایی- یونانی تبار

حرفه: نویسنده، روزنامه نگار و تحلیلگر سیاسی

تحصیلات: کارشناسی ارشد اقتصاد

ادامه
اسحاق جهانگیری,عکس از اسحاق جهانگیری,اصالت اسحاق جهانگیری بیوگرافی اسحاق جهانگیری (+ تصاویر)

زاده: ۱۳۳۶ 

زادگاه: جیرفت، استان کرمان

دین: اسلام

ملیت: ایرانی

محل تحصیل: دانشگاه کرمان (کارشناسی فیزیک)، دانشگاه صنعتی شریف (کارشناسی ارشد مهندسی صنایع)، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران (دکترای مدیریت صنعتی)

ادامه
حضرت معصومه (س),محل دفن حضرت معصومه (س),زندگی نامه حضرت معصومه (س) زندگینامه حضرت معصومه (س) و علت وفاتش

زاده:۱ ذی القعده سال ۱۷۳ هجری قمری

زادگاه: مدینه

درگذشت:۱۰ ربیع الثانی سال ۲۰۱ هجری قمری

محل دفن: شهر قم کشور ایران

طول عمر: ۲۸ سال

ادامه
استیون هاوکینگ,زندگی نامه استیون هاوکینگ,استیون هاوکینگ کیست زندگی نامه استیون هاوکینگ فیزیکدان و دانشمند معروف انگلیسی (+ تصاویر)

زاده: ۸ ژانویهٔ ۱۹۴۲

زادگاه: آکسفورد، انگلستان

محل زندگی: انگلستان

ملیت: انگلستان

درگذشت: ۱۴ مارس ۲۰۱۸ 

ادامه
احمد نوراللهی,احمد نوراللهی بازیکن پرسپولیس,ازدواج احمد نوراللهی بیوگرافی احمد نوراللهی یکی از بازیکن های لیگ برتر ایران

تولد: ۱۲ بهمن ۱۳۷۱

زادگاه: ایران

قد: ۱٫۸۵ متر

پُست: هافبک

ملیت: ایران 

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • شنبه ۴ بهمن
  هفته ۱۲ لیگ برتر ایران
  گل گهرسیرجان - تراکتور
  ساعت: ۱۵:۰۰
 • هفته ۱۲ لیگ برتر ایران
  استقلال - سایپا
  ساعت: ۱۶:۴۵
 • هفته ۱۹ سری آ ایتالیا
  آاس رم - لا اسپزیا
  ساعت: ۱۷:۳۰
 • هفته ۱۹ سری آ ایتالیا
  آث میلان - آتالانتا
  ساعت: ۲۰:۳۰
 • هفته ۲۰ لالیگا اسپانیا
  آلاوس - رئال‌مادرید
  ساعت: ۲۳:۳۰
 • یکشنبه ۵ بهمن
  لیگ بسکتبال NBA
  یوتا جاز - گلدن استیت
  ساعت: ۰۱:۳۰
 • هفته ۱۹ سری آ ایتالیا
  یوونتوس - بولونیا
  ساعت: ۱۵:۰۰
 • هفته ۱۸ بوندسلیگا
  شالکه - بایرن مونیخ
  ساعت: ۱۸:۰۰
 • جام حذفی انگلیس
  منچستریونایتد - لیورپول
  ساعت: ۲۰:۳۰
 • دوشنبه ۶ بهمن
  هفته ۱۲ لیگ برتر ایران
  آلومینیوم اراک - پرسپولیس
  ساعت: ۱۵:۰۰
 • هفته ۱۲ لیگ برتر ایران
  صنعت نفت آبادان - سپاهان
  ساعت: ۱۶:۰۰
 • ﺳﻪشنبه ۷ بهمن
  جام حذفی ایتالیا
  اینتر - آث میلان
  ساعت: ۲۳:۱۵
ویژه سرپوش