پنجشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
۱۴:۱۲ - ۰۹ اسفند ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۱۲۰۰۵۷۴
لیگ برتر و جام حذفی

۴۸ ساعت سرنوشت ساز برای مهدی ترابی

مطهری: در سال جدید هدف ما قهرمانی آسیاست/اعلام جزییات ادامه رایزنی پرسپولیس برای جذب مغانلو

نقل و انتقالات پرسپولیس,اخبار باشگاه پرسپولیس
حمید مطهری می‌گوید که پرسپولیس در سال جدید برای کسب قهرمانی لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا وارد زمین خواهد شد.

به گزارش ورزش سه، تیم پرسپولیس در حالی نیم فصل اول را به پایان رساند که پس از نتایج نامطلوب در ۱۰ هفته نخست، بازیکنان این تیم با کسب ۵ پیروزی متوالی خود را به عنوان قهرمان نیم فصل معرفی کردند. در این بین شاید سوالات زیادی از کادرفنی پرسپولیس مطرح بود که بخشی از آن ها را با حمید مطهری، دستیار یحیی گل‌محمدی در میان گذاشتیم؛ گفتگو با او را می‌خوانید:

* بعد از یک استراحت دو روزه، آیا بازیکنان آمادگی مورد نظر شما را در تمرینات داشته اند؟

بعد از این که ما دوره طولانی مدتی را بدون این که استراحتی داشته باشیم، همینطوری بازی کردیم، واقعا تیم نیاز داشت که چند روزی استراحت کند. ما فقط ۴۸ ساعت استراحت دادیم و چیزی که مورد نیاز تیم بود وجود نداشت اما این ۴۸ ساعت باعث شد که بازیکنان بازسازی شوند. حالا بعد از آن دو روز بچه ها خیلی با نشاط با تمام تعهدشان در حال کار هستند که انشالله برای بازی سایپا آماده شویم.

* آمادگی مهدی ترابی به چه شکلی است؟

مهدی [ترابی] از زمانی که آماده تمام تلاشش را انجام داده و ما خوشحالیم که او را در اختیار داریم. نمی‌توانم بگویم که او در بازی اول حضور خواهد داشت یا نه اما خودش تلاش زیادی انجام می‌دهد تا در قالب تیمی پرسپولیس قرار بگیرد.

* پرسپولیس نیم فصل پرفراز و نشیبی داشت. حالا که به عقب نگاه می‌کنید از عملکرد تیم راضی هستید؟

نمی‌دانم منظورتان از پرفراز و نشیب چیست. باید عملکرد تیم را در پایان نیم فصل ببینید، درست است تیم یک سری مشکلات مدیریتی داشت اما توانستیم بر این مشکلات غلبه کنیم. قهرمانی نیم فصل جزو اهداف کوتاه مدت و با ارزشمان بود اما می‌دانیم که در نیم فصل به کسی جامی داده نمی‌شود. ما با تمام قوا تلاش می‌کنیم و تیممان نشان داده که تلاشگر است و با تمام قوا می‌جنگد و ذهن همیشه برنده خواه دارد. در DNA پرسپولیس قهرمانی وجود دارد و در نیم فصل دوم هم تلاش خواهیم کرد که قهرمان شویم. آن فراز و نشیب هم بیشتر مشکلات مدیریتی بود که حالا با گروه جدید، آرامش به تیم تزریق شد.

* پرسپولیس در نیم فصل اول به تیم های مدعی نباخت. چه رازی پشت این نکته وجود دارد؟

ما هر بازی برایمان مثل یک فینال بود. البته تمام تیم ها قابل احترام هستند و هر بازی سختی خاص خودش را دارد اما ما سعی کردیم بازی به بازی پیش برویم. درست است که ما یک باخت دادیم اما همان باخت به آلومینیوم نقطه عطف تیم ما شد چون درس های خوبی از آن گرفتیم و روی نقطه ضعف هایمان بیشتر کار کردیم. ما بعد از آن بازی بردهای متوالی کسب کردیم اما اینطور نبود که یک استراتژی برای بازی های بزرگ داشته باشیم. کادرفنی پرسپولیس همیشه یک پلن برای بازی ها دارد و برنامه ریزی می‌کند و تلاش می‌کنیم که بازیکنان تمام انرژی شان را بگذارند.

* یک بار آقای گل محمدی گفتند که پرسپولیس باید روی دفاع تیمی کار کند و بعد از آن دیدیم که عملکرد تیم بهتر شد. در این مدت کادرفنی چه کرد؟

پیشرفت دفاعی ما راز خاصی نبود. ما بیشتر تلاش کردیم و در بعضی از آیتم ها هم وقت بیشتری گذاشتیم و بیشتر کار کردیم. ما در بحث انتقال از دفاع به حمله هم بیشتر کار کردیم. مالکیت پایه و اساس تیم ماست و تلاش می‌کنیم که توپ را در اختیار داشته باشیم. ما رکوردهای زیادی را داشتیم و این نشان می‌دهد که خیلی زیاد کار کرده ایم. به نظرم این قابل احترام است، ما پارسال با ۱۴ امتیاز اختلاف قهرمان لیگ شدیم و به فینال آسیا رفتیم و الان هم قهرمان نیم فصل هستیم و واقعا می‌خواهم بگویم که فوتبال ایران باید قدر یحیی گل محمدی را بداند. اگر این نتایج را یک مربی داخلی کسب می‌کرد، خیلی در بوق و کرنا می‌کردند اما برای مربیان داخلی اینطور نیست. البته من مخالف حضور مربیان خارجی نیستم و اتفاقا دوست دارم که بیایند و به فوتبال ما چیزی اضافه کنند.

* در این عملکرد خوب دفاعی، کمال کامیابی نیا هم در پست غیرتخصصی عملکرد خوبی داشت.

شما یک نمونه کمال را گفتید، او در پست غیرتخصصی آمد و بازی کرد و ما خیلی از او راضی بودیم. این در پست های دیگر هم وجود دارد، ما بازیکنان زیادی از دست دادیم اما تیم فعلی فوق العاده کار کرد و نهایت تلاشش را انجام داد. شما کمال را گفتید اما مثال های زیاد دیگری هم وجود دارد که آمدند در پست های غیرتخصصی عملکرد خوبی را از خود نشان دادند و ثابت کردند که ما یک تیم هستیم و همه بچه ها خودشان را در قالب پازل تاکتیکی قرار می‌دهند.

* چرا پرسپولیس با دو مهاجم غیرتخصصی (عالیشاه و امیری) بازی می‌کرد؟

ما از نزدیک با تیممان زندگی می‌کنیم و بازیکنان را تمرین می‌دهیم. هواداران ما همیشه منطقی بودند و ما را حمایت کردند و این حمایت با تمام کمبودهای تیم ما بوده است. ما باید به تفکرات مربیان احترام بگذاریم چون آن ها از نزدیک با تیم کار می‌کنند و از تمام زوایای تیمی اطلاع دارند. من همیشه در کنفرانس ها با سوالی درباره خط حمله مواجه بودم و می‌گفتم که به کار تیمی ما احترام بگذارید. ما می‌خواستیم که بچه ها را زیر فشار نگذارند و دیدید که تمام بچه ها در کار تیمی عملکرد خوبی داشتند.

* در این مدت نیمکت نشینی مهدی عبدی سوال برانگیز بوده است.

شما بارها دیدید که مهدی [عبدی] توانمندی اش را نشان داده و گل های حساسی را زده اما ما برای بازی های مختلف تاکتیک های متفاوتی داریم. مهدی همیشه نهایت تلاشش را کرده و در اختیار تیم بوده و موضوع خاصی در این زمینه وجود ندارد. کادرفنی تصمیم می‌گیرد که چه کسانی بازی کنند. مهدی [عبدی] بازیکن جوانی است و زیر این همه فشار و انتقاد، توانسته کار خودش را انجام دهد.

* شایعات زیادی هم برای نقل و انتقالات پرسپولیس وجود دارد.

در نیم فصل، بازیکن گرفتن فوق العاده سخت است چون تیم ها بازیکن های خوبشان را از دست نمیدهند و حق هم دارند. بنابراین اگر بازیکنی باشد که واقعا لیاقت پوشیدن پیراهن پرسپولیس را داشته باشد و از لحاظ قرارداد اوکی باشد یعنی مشکلی نداشته باشد ما تلاشمان را می‌کنیم ولی بازیکن گرفتن خیلی سخت است و ما با همین موجودی که داریم بچه ها نهایت تلاششان را کردند و  زحمت کشیدند و خوب کار می‌کنند. در یکی دو پست کمبود داریم اگر کسی که واقعا لیاقت پرسپولیس را داشته باشید بتوانیم حتما انجام میشه ولی همه بازیکنان ما فوق العاده هستند.

* کار شهریار مغانلو با پرسپولیس تمام شده؟

درباره نفر خاصی صحبت نمیکنم. ما یکی دو بازیکن مد نظرمان بوده. اگر واقعا از لحاظ رضایتنامه و مراحل قانونی مشکلی نباشد آنها هم به تیم اضافه می‌شوند. چون در جام حذفی هستیم، در لیگ هستیم، در لیگ قهرمانان آسیا هستیم و ممکن است خدایی نکرده آسیب دیدگی پیش بیاید و اگر هم نشود با همین تیم ادامه می‌دهیم.

* یک بازیکن باید چه ویژگی ای داشته باشد که مورد توجه کادرفنی پرسپولیس قرار بگیرد؟

آیتم های گوناگونی هست که ما سراغ یه بازیکن میرویم و دوست داریم در تیممان باشد که به موقع به آن اشاره میکنیم. شاید الان در فصل نقل و انتقالات بازگو کردن آن درست نباشد.

* درباره سیدجلال حسینی چه نظری دارید؟

سید ستون و لیدر تیم ماست و شما میبینید کسی که یک زندگی خوب و حرفه ای داشته باشد میتواند در این  سطح هم کار کند و بهترین باشد. سید بزرگتر تیم ماست و به وظایفش به خوبی عمل میکند به عنوان کاپیتان تیم.

* در سال جدید هواداران پرسپولیس منتظر چه چیزی باشند؟

ما از روز اولی که آمدیم آقا یحیی در جلسه ای که با بچه ها داشت گفت در لیگ ایران که واقعا باید تلاش کنیم و قهرمان هم شدیم ولی مهم‌ترین چیز لیگ قهرمانان آسیا است که خداروشکر آن‌جا به فینال رسیدیم و متاسفانه در فینال علی‌رغم اینکه شایسته قهرمانی بودیم آن اتفاقات افتاد و تیممان قهرمان نشد. خیلی برای رسیدن به فینال که خودتان می‌دانید کار بزرگی است، تلاش کردیم. بردن تیم های بزرگ در آسیا در آن فشردگی خیلی سخت بود. خیلی بچه ها تلاش کردند بنظر من مزد زحماتشان را نگرفتند. درست است که رسیدن به فینال آسیا واقعا کار بزرگی است ولی واقعا حق پرسپولیس قهرمانی بود که آن اتفاقات بازی فینال افتاد ولی چیزی از ارزش های تیم ما کم نمی‌کند. خیلی با برنامه میخواهیم برای آسیا برویم ضمن اینکه هدفمان قهرمانی در لیگ ایران هم هست علیرغم اینکه نیم فصل دوم خیلی سخت است و خیلی باید تلاش کنیم که بتوانیم قهرمان شویم.

اعلام جزییات ادامه رایزنی پرسپولیس برای جذب مغانلو

باشگاه پرسپولیس با رفع یک مانع به عقد قرارداد با شهریار مغانلو نزدیک تر می‌شود.

نقل و انتقالات پرسپولیس,اخبار باشگاه پرسپولیس

به گزارش فارس، یکی از بازیکنان مدنظر پرسپولیس برای تقویت این تیم در نیم فصل دوم شهریار مغانلو است.

برهمین اساس سرخ‌پوشان تلاش‌های خود را برای بازگرداندن مهاجم فعلی تیم سانتاکلارا به ایران آغاز کردند اما قرارداد وی با باشگاه پرتغالی کار را برای حضور مغانلو در پرسپولیس سخت کرد.

مبلغ مدنظر باشگاه سانتاکلارا برای صدور رضایت‌نامه مغانلو شرایط دشواری را برای توافق با این بازیکن به وجود آورد و حتی پس از صحبت‌هایی یحیی گل محمدی مبنی بر غیرمنطقی بودن حضور این مهاجم در پرسپولیس با توجه به مسائل مالی مطرح شده در مذاکرات طرفین، اخباری درباره  منتفی شدن این انتقال مطرح شد.

با این وجود مدیران باشگاه پرسپولیس همچنان مذاکرات‌شان با مغانلو را ادامه دادند و اکنون به نظر می‌رسد توافق‌های خوبی با وی و باشگاه سانتاکلارا برای صدور رضایت نامه صورت گرفته است. 

تنها نکته‌ای که قطعی شدن انتقال مغانلو به پرسپولیس را به تاخیر انداخته بسته بودن پنجره نقل و انتقالات این باشگاه است زیرا برای صدور ITC و رضایت‌نامه مغانلو باید پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس باز باشد. 

به همین دلیل سرخ‌پوشان برای رسمی شدن انتقال این بازیکن منتظر هستند وکیل ماریو بودیمیر با ارسال نامه‌ای به فیفا دریافت مطالبات و سود طلب وی را تائید کند و پس از آن با بازشدن پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس، آخرین مراحل جذب این مهاجم لژیونر را انجام بدهند.

۴۸ ساعت سرنوشت ساز برای مهدی ترابی

مهدی ترابی که در نقل و انتقالات زمستانی به پرسپولیس بازگشته اکنون با مانع پنجره بسته برای اولین حضورش در این تیم مواجه است.

نقل و انتقالات پرسپولیس,اخبار باشگاه پرسپولیس

 مهدی ترابی که طی یک و نیم فصل حضور در پرسپولیس توانسته بود ستاره‌ای تاثیرگذار در جمع سرخپوشان لقب گیرد، در ابتدای لیگ بیستم راهی تیم العربی قطر شد و در ادامه بعد از نیم فصل حضور در قطر، بار دیگر به پرسپولیس پیوست و قراردادش را با این تیم به عنوان اولین خرید پنجره زمستانی به امضا رساند تا به دنبال موفقیت دوباره در جمع شاگردان یحیی گل محمدی باشد.

شماره ۹ سابق سرخ‌ها که اکنون نزدیک به یک ماه تمرینات اختصاصی و تاکتیکی را در کنار دیگر بازیکنان برای شروع فصل جدید فوتبالی‌اش در پرسپولیس دنبال می‌کند، در فاصله ۴۸ ساعت تا بازی با سایپا با مشکل پنجره بسته این تیم روبرویت تا شانس تقابل با تیم سابقش را هم در حال از دست رفتن ببیند.

باشگاه پرسپولیس در حال حاضر به دلیل پرونده ماریو بودیمیر مهاجم کروات اسبق خود که در فیفا علیه این تیم شکل گرفته محکوم به پرداخت ۵۰۰ هزار دلار و پنجره بسته تا زمان وصول این مبلغ مواجه است. در این بین باشگاه پرسپولیس با توجه به شرایط تحریم بانکی، طی مدت اخیر اقدام واریز اقساطی این مبلغ را در دستور کار قرار داده که طبق اعلام مدیران این تیم، در آخرین روز هفته گذشته موفق شده اصل پول بهمراه مبلغ دیرکرد آن را واریز کند و در حال حاضر در انتظار اعلام وصول از سوی این بازیکن به فیفا و پایان این پرونده در راستای باز شدن پنجره و محرومیت نقل و انتقالاتی است.

اکنون در‌ شرایطی که ۴۸ ساعت به اولین بازی دور برگشت و تقابل سرخپوشان مقابل سایپا باقی مانده است، این باشگاه در انتظار ایمیل فیفا مبنی بر باز شدن پنجره نقل و انتقالاتی است تا بتواند از مهدی ترابی به عنوان خرید نیم فصل دوم خود سود ببرد و شاید هم طی این فاصله زمانی اقدام به جذب بازیکن دیگری نیز کند. 

در حالیکه امروز و فردا به دلیل تعطیلی پایان هفته در اروپا، کارکنان فیفا به شکل دور کاری نیز در دوران کرونا کارها را دنبال می‌کنند، باشگاه پرسپولیس امیدوار است این مشکل هر چه زودتر حل شده و ایمیل مربوط به پایان محرومیت بعد از واریز مطالبات ماریو بودیمیر به باشگاه ارسال شود.

اما این پایان ماجرا به نظر نمی‌رسد؛ سرخ‌ها از سوی برخی بازیکنان داخلی خود نیز با شکایت مواجه شده آمد که با حکم کمیته تعیین وضعیت پنجره نقل و انتقالاتی داخلی آنها بسته محسوب می‌شود. سوشا مکانی، شایان مصلح، ابوالفضل درویش وند، حمید طاهرخانی و شاهین عباسیان از جمله طلبکاران جدید این باشگاه هستند که پرونده مطالبات خود را در کمیته تعیین وضعیت دنبال کرده‌اند.

با توجه به احکام صادره و ابلاغ شده، اکنون باشگاه پرسپولیس باید مبلغی حدود ۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دیگر برای بستن پرونده‌های داخلی خود طی فرصت باقیمانده در نظر داشته باشد تا با پرداخت آنها بتواند پنجره زمستانی‌اش را باز کرده و از بازیکنان جدید خود سود ببرد. باید دید در این فرصت کوتاه باشگاه قادر به انجام این ماموریت خواهد بود و با طلبکاران به توافق دست خواهد یافت تا در دیدار با سایپا از نفرات جدید خود سود ببرد یا مهدی ترابی در این راه ناکام خواهد ماند و همچنان باید در انتظار تعیین تکلیف پنجره زمستانی باقی بماند.

 • 19
 • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
آرش کمانگیر,آرش کمانگیر عکس,بیوگرافی آرش کمانگیر زندگی نامه آرش کمانگیر یکی از اساطیر ایرانی

دین:اسلام

پیشه:پهلوان

ملیت:ایرانی

علت مرگ:بی جان شدن پس از پرتاب تیر

منصب:سردار

ادامه
علی یاسینی,تصاویر علی یاسینی,کنسرت علی یاسینی زندگینامه علی یاسینی خواننده و ترانه سرای ایرانی (+ تصاویر)

زاده:۱۴ آذر ماه ۱۳۷۵

زادگاه:تهران

پیشه:خواننده

ملیت:ایران

بیوگرافی علی یاسینی

علی یاسینی خواننده جوان و پرطرفدار ایرانی در تاریخ ۱۴ آذر ماه ۱۳۷۵ در تهران متولد شد. وی در یک خانواده چهار نفره بزرگ شده است و یک خواهر بزرگتر از خودش دارد.علی یاسینی فارغ التحصیل رشته معماری می باشد. قد علی یاسینی ۱۹۳ سانتیمتر است.

ادامه
امیر روستایی,امیر روستایی بازیکن پرسپولیس,شروع فوتبالی امیر روستایی بیوگرافی امیر روستایی بازیکن فوتبال + تصاویر

تاریخ تولد:۱۴ مرداد ۱۳۷۶

محل تولد:تهران

پست:مهاجم، وینگر

شغل:فوتبالیست

قد:۱۸۲ سانتی متر

ادامه
مجید اخشابی,بیو گرافی مجید اخشابی,زندگی نامه مجید اخشابی بیوگرافی مجید اخشابی خوانندهٔ موسیقی پاپ و سنتی کشور (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۲۷ دی ۱۳۵۱

زادگاه:تهران

سبک:پاپ، سنتی

ساز:سنتور،  سه تار

ملیت:ایرانی

حرفه:خواننده، آهنگساز، نوازنده، پژوهشگر، مدرس دانشگاه

ادامه
امام هادی (ع),نحوه شهادت امام هادی (ع),امام هادی علیه السلام زندگی نامه امام هادی (ع) امام دهم شیعیان

زاده:۱۵ ذی الحجه سال ۲۱۲ هجری قمری

زادگاه:یکی از محله های نزدیک مدینه به نام صریا 

درگذشته:۳ رجب سال ۲۵۴ هجری قمری

محل دفن:سامرا

والدین:جواد ، سمانه مغربیه معروف به سیّده  

ادامه
مهستی گنجوی,زندگی نامه مهستی گنجوی,رباعیات عاشقانه مهستی گنجوی زندگینامه مهستی گنجوی یکی از شاعران زن متقدم ادبیات فارسی

زاده: پنجم/ششم قـ.

زادگاه:گنجه

پیشه:دبیر

ملیت:ایرانی

آرامگاه:گنجه، آذربایجان

ادامه
هوروش بند,بیوگرافی هوروش بند,تشکیل هوروش بند بیوگرافی هوروش بند یکی از گروههای موسیقی پاپ (+ تصاویر)

متولد:۱۷ مرداد ۱۳۷۲

زادگاه:کوهدشت

فعالیت:خوانندگی

ملیت:ایرانی

شروع فعالیت در هوروش بند: از سال ۱۳۹۵ تاکنون

ادامه
عباس جدیدی,عباس جدیدی کیست,کشتی عباس جدیدی بیوگرافی عباس جدیدی نماینده چهارمین دوره شورای شهر تهران (+ تصاویر)

زاده:۲۳ دی ۱۳۴۸ خورشیدی

زادگاه:تهران

پیشه:ورزشکار

ملیت:ایرانی

دین:اسلام

ادامه
مایک پومپئو,بیوگرافی مایک پومپئو,زندگی نامه مایک پومپئو بیوگرافی مایک پومپئو وزیر امور خارجه آمریکا (+ تصاویر)

زاده:۳۰ دسامبر ۱۹۶۳

زادگاه:اورنج، کالیفرنیا

حزب سیاسی:حزب جمهوری خواه ایالات متحده آمریکا

محل تحصیل:آکادمی نظامی وست پوینت

مدرسه:حقوق هاروارد

همسران:لزلی لیبرت، سوزان جاستیس مُستروس

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • چهارشنبه ۱ ارديبهشت
  جام حذفی فرانسه
  پاری سن ژرمن - آنژه
  ساعت: ۲۱:۱۵
 • هفته ۲۹ لیگ برتر انگلیس
  تاتنهام - ساوتهمپتون
  ساعت: ۲۱:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  الدحیل - استقلال
  ساعت: ۲۲:۱۵
 • هفته ۳۰ بوندسلیگا آلمان
  دورتموند - یونیون برلین
  ساعت: ۲۳:۰۰
 • هفته ۳۲ سری آ ایتالیا
  اسپزیا - اینتر
  ساعت: ۲۳:۱۵
 • هفته ۳۲ سری آ ایتالیا
  یوونتوس - پارما
  ساعت: ۲۳:۱۵
 • هفته ۳۲ لیگ برتر انگلیس
  استون ویلا - منچسترسیتی
  ساعت: ۲۳:۴۵
 • پنجشنبه ۲ ارديبهشت
  هفته ۳۱ لالیگا اسپانیا
  کادیز - رئال مادرید
  ساعت: ۰۰:۳۰
 • فینال لیگ برتر بسکتبال
  شهرداری گرگان - مهرام
  ساعت: ۲۱:۰۰
ویژه سرپوش