پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
۰۰:۰۲ - ۲۸ آذر ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۹۲۶۵۴
جام جهانی

مارتینس: خواب این قهرمانی را دیده بودم/ لوریس: این فینال مثل یک مسابقه بوکس بود

مسی: از تیم ملی خداحافظی نمی‌کنم/ تبریک نیمار، رونالدینیو و رئیس جمهور برزیل به ستاره آرژانتین

لیونل مسی,صحبت های ازیکنان آرژانتین و فرانسه پس از فینال جام جهانی قطر
"لیونل مسی" مهاجم تیم ملی فوتبال آرژانتین پس از قهرمانی تیمش در جام جهانی قطر اعلام کرد که قصدی برای خداحافظی از بازی‌های ملی ندارد.

به گزارش ورزش سه، لیونل مسی با بازوبند کاپیتانی آلبی‌سلسته روی سکوی آماده شده در ورزشگاه لوسیل دوحه رفت و جام جهانی را بالای سر برد تا تنها افتخاری که تا کنون دستش به آن نرسیده بود را هم فتح کند.

مسی با هفت گل و سه پاس گل در این دوره از رقابتها یکی از درخشان‌ترین لئو مسی‌های جامهای جهانی را به نمایش گذاشت تا در نهایت به هدفش در فتح جام برسد.

کاپیتان آلبی‌سلسته در پایان مسابقه در مصاحبه‌ای اختصاصی با TyC Sports شرکت کرد و درحالیکه جام طلایی را در دست داشت گفت: "عجیب بود. ما با تمام وجود این قهرمانی را می‌خواستیم. این زیباترین اتفاقی است که در دنیا می‌تواند برای شما بیفتد. نگاهش کنید. ببین چه زیبا است. من خیلی این جام را می‌خواستم. می‌دانستم خدا این جام را به من می‌دهد. حسش می‌کردم. ما خیلی سختی کشیدیم ولی بالاخره به جام رسیدیم.

بی‌صبرانه منتظرم تا به آرژانتین برسم و ببینم مردم با چه شور و شوقی منتظر استقبال از تیم با این جام هستند. بله، هدف من این بود که پیش از پایان فوتبالم این جام را به دست بیاورم. دیگر هیچ چیز نمی‌خواهم. خدا را شکر که این جام را به من داد. اینکه فوتبالم عملا با این اتفاق به پایان برسد فوق‌العاده است.

من عاشق فوتبالم. واقعا عاشقم. از حضور در تیم ملی و در کنار این بچه‌ها بودن لذت می‌برم. می‌خواهم چند بازی دیگر هم در تیم ملی ادامه بدهم تا لذت بازی کردن به عنوان قهرمان جهان را بچشم. این رویای همه بود. من خوش‌شانس بودم که به همه چیزهایی که می‌خواستم برسم و تنها چیزی که جای خالی‌اش پیدا بود حالا اینجا است".

***

واکنش بازیکنان آرژانتین به قهرمانی در جام جهانی ۲۰۲۲

بازیکنان تیم ملی فوتبال آرژانتین احساسات خود را پس از فتح جام جهانی ۲۰۲۲ قطر ابراز کردند.

لیونل مسی,صحبت های ازیکنان آرژانتین و فرانسه پس از فینال جام جهانی قطر

دی‌پائول: احساس غرور می‌کنیم

هافبک دونده و جنگنده آرژانتینی‌ها گفت: ما قهرمان جهان هستیم، نمی‌دانم به شما چه بگویم. هرگز تصورش را نمی‌کردم اما  تصویری که در حال گرفتن جام هستیم را تجسم می‌کردم. این بهترین اتفاق است. ما احساس غرور می‌کنیم. ما به دنیا آمده‌ایم که رنج بکشیم اما با هر موقعیتی قوی‌تر  و بزرگتر شدیم. امروز یکی از شادترین روزهای زندگی من است. ما جاودانه خواهیم بود.

مارتینس: تقدیر این بود که رنج بکشیم و قهرمان شویم

 سنگربان آلبی‌سلسته که نه تنها در طول بازی به خصوص وقت‌های تلف شده بارها ناجی تیمش شد، بلکه در ضربات پنالتی پایان بازی نیز درخشان ظاهر شد، اظهار داشت: خدا را شکر که پایم را جلوی توپ گذاشتم (اشاره به موقعیتی مسلم گلزنی که از کولو موانی گرفت) بازی پرفشار بود اما یک بار دیگر ما همه چیز را تحت کنترل داشتیم. روی دو اشتباه بازی به تساوی کشیده شد. تقدیر اینگونه رقم خورده بود که رنج بکشیم و اینگونه قهرمانی.

تاگلیافیکو: آرژانتین همیشه رو به جلو حرکت می‌کند

دفاع چپ آرژانتین هم عنوان کرد: با وجود همه چیزهایی که رخ داد، خیلی آرام بودیم. در بازی قبلی گفتم، اگر رنج نکشید، ارزشش را ندارد. امروز مجبور شدیم کمی بیشتر تحت فشار قرار بگیریم. در نیمه اول خیلی خوب بودیم. در نیمه دوم اشتباهاتی داشتیم اما می‌دانستیم چگونه به جلو برویم. ما آرژانتینی‌ها همیشه رو به جلو حرکت می‌کنیم. این قهرمانی را به همه آرژانتینی‌ها و کسانی که سه سال از این تیم ملی حمایت کردند، تقدیم می‌کنم. درک این موضوع که وقتی با هم هستیم، بهتر هستیم.

فرناندس: هرگز این شب را فراموش نمی‌کنم

هافبک هجومی قهرمان جهان که جایزه بهترین بازیکن جوان جام جهانی را کسب کرد، گفت: داشتن فرصت قهرمانی در جام جهانی با کشورم چیزی است که نمی‌توان برایش ارزشی تعیین کرد. همه خانواده من اینجا هستند. من هرگز این شب را در زندگی‌ام فراموش نمی‌کنم. برای لئو (مسی)، برای خانواده‌اش، برای کل تیم خوشحالم.

پاردس: فکر نمی‌کردم قهرمان شویم

هافبک راه‌راه‌پوشان آمریکای جنوبی که به عنوان یار تعویضی به میدان رفت، نیز خاطرنشان کرد: در این لحظات حرف زدن سخت است، حتی در بهترین رویاهایم هم فکر نمی‌کردم قهرمان شویم. هواداران‌مان خوشحال هستند ما خوشحالیم، پس لذت ببرید. من در فکر خانواده‌ام هستم، آنهایی که اینجا نیستند.

دیبالا: دیگر هرگز چنین احساسی را تجربه نخواهیم کرد

دیگر هافبک هجومی آلبی‌سلسته که تنها در آخرین دقایق بازی و برای زدن ضربه پنالتی به میدان رفت و آن را هم به گل تبدیل کرد، اظهار داشت: وارد شدن به زمین بازی بدون گرم کردن، کار آسانی نبود. باید خونسردی‌ام را حفظ می‌کردم. بازیکن فرانسه ضربه‌اش را خراب کرد و نوبت من بود و خوشبختانه توانستیم ضربه‌ام را گل کنم. این باورنکردنی است. ما دیگر هرگز چنین احساسی را تجربه نخواهیم کرد. از مردم آرژانتینی تشکر می کنیم. آنها بی قید و شرط از ما حمایت کردند. حالا به کشورمان برمی‌گردیم تا آنجا تا با هم جشن بگیریم.

***

واکنش بازیکنان فرانسه به قهرمانی در جام جهانی ۲۰۲۲

بازیکنان تیم ملی فوتبال فرانسه احساسات خود را پس از نایب قهرمانی در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر ابراز کردند.

لیونل مسی,صحبت های ازیکنان آرژانتین و فرانسه پس از فینال جام جهانی قطر

لوریس: این فینال مثل یک مسابقه بوکس بود

هوگو لوریس، کاپیتان تیم ملی فرانسه، دیدار تیمش مقابل آرژانتین در فینال جام جهانی قطر را به یک مسابقه بوکس تشبیه کرد.

لوریس معتقد است که تنها حسرت تیمش در این بازی، عملکرد ضعیف‌شان در نیمه اول است. او به خبرنگاران گفت:"ما خیلی واکنشی بودیم. این شبیه بازی بوکس بود؛ ما مشت به مشت جلو رفتیم. تنها حسرتی که می‌توانیم داشته باشیم، می‌تواند این باشد که نیمه اول را از دست دادیم. علی‌رغم این مسئله، تسلیم نشدیم و تا پایان به خودمان باور داشتیم. بازی می‌توانست تنها یک برنده داشته باشد و این در ضربات پنالتی مشخص شد. 

همیشه در سمت بازنده بودن ظالمانه است. اما ما در این رقابت‌ها از اول تا آخر با تمام توان بازی کردیم. 

ما می‌توانستیم بگذاریم بازی ۲-۰ تمام شود اما تا پایان به خودمان باور داشتیم و توانستیم نتیجه را تغییر بدهیم. در دقیقه ۱۲۰ یک موقعیت داشتیم که می‌توانستیم نتیجه را ۴-۳ کنیم. فوتبال همین است. 

ما باید به آرژانتینی‌ها تبریک بگوییم که تورنمنت فوق‌العاده‌ای داشتند و یک فینال فوق‌العاده. نتیجه می‌توانست به سود هر تیمی‌رقم بخورد."

لوریس هچنین در مورد آینده‌اش در تیم ملی فرانسه گفت:"اکنون زمان پاسخ دادن به این سوال نیست. امشب، شب دردناکی برای همه بازیکنان، کادر فنی و هواداران بود. این باید به عنوان تجربه برای آینده استفاده شود. برای همه ما کمی طول می‌کشد تا این شکست را هضم کنیم."

واران: قهرمان نشدیم اما سرمان بالا است

رافائل واران پس از شکست تیم ملی فوتبال فرانسه مقابل آرژانتین در فینال جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، اظهار داشت: خیلی ناراحت هستیم. در طول مسابقات با موانع زیادی روبرو شدیم اما تا آخر جنگیدیم و تسلیم نشدیم. در بازی با آرژانتین یک ساعت در جریان بازی نبودیم اما برگشتیم و می‌توانستیم برنده شویم. با وجود عدم قهرمانی، سرمان را بالا نگه می‌داریم و به تیم‌مان افتخار می‌کنیم.

وی افزود: در شرایطی که در مسابقه نبودیم به بازی برگشتیم و همه چیز پیچیده بود و خیلی سریع اتفاق افتاد. به لحاظ بدنی برگشتیم و بهتر از آرژانتین بودیم. فاصله چندانی با موفقیت نداشتیم، آن هم در شرایطی که بازی را بد شروع کردیم. با قلب‌ و روح‌مان به فینال رسیدیم اما برای پیروزی کافی نبود.

***

تبریک نیمار به مسی بدون اشاره به امباپه

نیمار عکسی از مسی را در اینستاگرامش منتشر کرد و نوشت:"تبریک برادر" اما آنچه مورد توجه کاربران شبکه‌های اجتماعی قرار گرفت، عدم اشاره او به امباپه بود. در ماه‌های اخیر شایعات زیادی در مورد اختلاف امباپه و نیمار منتشر شده و این حرکت ستاره برزیلی می‌تواند به حاشیه جدیدی در باشگاه فرانسوی منجر شود.

لیونل مسی,صحبت های ازیکنان آرژانتین و فرانسه پس از فینال جام جهانی قطر

رونالدینیو: ای مسی! ای خورشید! غروب نکن

رونالدینیو، ملی پوش سابق برزیل با ابراز خوشحالی از قهرمانی تیم ملی آرژانتین تاکید کرد که لیونل مسی شایسته قهرمانی در این مسابقات بوده است.

رونالدینیو گفت: هیچ بازیکنی به اندازه مسی تمایل به قهرمانی در جام جهانی نداشت. او بدون هیچ شکی شایسته قهرمانی با کشورش است.

او ادامه داد: مسی همه بازی‌ها را در یک سطح انجام داد. در همه بازی‌ها عقب نشینی نکرد و با شرایط به خوبی برخورد کرد.

وی در مورد لئو مسی گفت: امیدوارم مسی در سطح بین المللی به بازی خود ادامه دهد و امیدوارم خورشید مسی غروب نکند، او طوری بازی می‌کند که انگار در ابتدای دوران حرفه‌ای خود است.

رئیس‌جمهور برزیل به آرژانتینی‌ها: تبریک همسایه!

ریاست جمهوری منتخب برزیل قهرمانی رقیب ابدی کشورش در جام جهانی را تبریک گفت.

لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا پس از کسب سومین قهرمانی آرژانتین در جام جهانی قطر در جام جهانی، در پستی با تاکید ویژه بر مسی و دی ماریای باتجربه، به بازیکنان و کادر تیم ملی آرژانتین و البته آلبرتو فرناندز، رئیس جمهور آرژانتین تبریک گفت.

لولا نوشت: "بابت پیروزی همسایه های آرژانتینی خوشحالم. بازی عالی توسط مسی که لیاقت زیادی داشت و دی ماریا. به بازیکنان، کادر مربیگری آرژانتین و دوستم آلبرتو فرناندز تبریک می گویم."

رئیس جمهور آرژانتین نیز پس از پیروزی رویایی در شبکه های اجتماعی خودنمایی کرد. او در توییتر نوشت: "با تشکر از بازیکنان و کادر مربیگری. آنها الگویی‌ای هستند که ما نباید تسلیم شویم. اینکه ما اشخاصی بزرگ و آینده ای عالی داریم."

 • 10
 • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
فرزان عاشورزاده بیوگرافی فرزان عاشورزاده تکواندوکار ایرانی

تاریخ تولد: ۵ آذر ۱۳۷۵

محل تولد: تنبکابن، مازندران

محل زندگی: آمریکا

حرفه: تکواندوکار

لقب جهانی: سونامی تکواندو جهان

ادامه
زندگینامه امامزاده داوود زندگینامه امامزاده داوود در تهران

عنوان شده است که ایشان همراه با برخی از بستگان خود در همراه با امام رضا به ایران می آیند اما در منطقه شمال غربی تهران به شهادت رسیدند. مرقد ایشان در زمان صفویه ساخته شد و سپس در زمان فتحعلی شاه گسترش پیدا کرد. 

دلیل مرگ این امامزاده را به صورت دقیق نمی دانند اما براساس روایات بومیان آن منطقه مشخص می شود که وی همزمان با بستگان خود به همراه امام رضا به ایران می آیند که همزمان با امام ایشان نیز به شهادت رسیدند و سال شهادت را نیز به سال ۴۸۰ هجری قمری نسبت داده اند، البته باز هم باید اشاره کرد که این تاریخ دقیق نیست و تنها براساس شواهد محاسبه شده است. 

براساس آنچه مردم محلی می گویند، امامزاده داوود در آبادی کیگا که در نزدیکی روستای کن قرار دارد، شهید شده، همجنین برخی می گویند وی با همدستی فردی به اسم نجیم گبر و یکی از درویش های روستا به شهادت رسیده است. ز منظر دیگر قاتل این حضرت شخصی به نام محمود فرح‌زادی می باشد.

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • پنج شنبه ۲۴ خرداد
  سوپرلیگ آرژانتین
  دپویتیوو ریسترا - ریورپلاته
  ۲۱:۳۰
 • فینال بسکتبال لیگ آ ایتالیا
  میلانو - بولونیا
  ۲۲:۰۰
 • نیمه نهایی پلی آف لالیگا ۲ اسپانیا
  اسپانیول - اسپورتینگ خیخون
  ۲۲:۳۰
 • جمعه ۲۵ خرداد
  جام ملت های اروپا
  آلمان - اسکاتلند
  ۲۲:۳۰
 • شنبه ۲۶ خرداد
  بسکتبال حرفه‌ای NBA
  دالاس ماوریکس - بوستون سلتیکس
  ۰۴:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  مجارستان - سوئیس
  ۱۶:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  اسپانیا - کرواسی
  ۱۹:۳۰
 • جام حذفی ایران
  سپاهان - گل گهرسیرجان
  ۱۹:۴۵
 • جام حذفی ایران
  آلومینیوم اراک - مس رفسنجان
  ۲۰:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  ایتالیا - آلبانی
  ۲۲:۳۰
 • یکشنبه ۲۷ خرداد
  لیگ MLS آمریکا
  فیلادلفیا یونیون - اینتر میامی
  ۰۳:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  لهستان - هلند
  ۱۶:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  اسلوونی - دانمارک
  ۱۹:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  صربستان - انگلیس
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش