شنبه ۰۸ مهر ۱۴۰۲
۰۰:۰۲ - ۲۸ آذر ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۹۲۶۵۴
جام جهانی

مارتینس: خواب این قهرمانی را دیده بودم/ لوریس: این فینال مثل یک مسابقه بوکس بود

مسی: از تیم ملی خداحافظی نمی‌کنم/ تبریک نیمار، رونالدینیو و رئیس جمهور برزیل به ستاره آرژانتین

لیونل مسی,صحبت های ازیکنان آرژانتین و فرانسه پس از فینال جام جهانی قطر
"لیونل مسی" مهاجم تیم ملی فوتبال آرژانتین پس از قهرمانی تیمش در جام جهانی قطر اعلام کرد که قصدی برای خداحافظی از بازی‌های ملی ندارد.

به گزارش ورزش سه، لیونل مسی با بازوبند کاپیتانی آلبی‌سلسته روی سکوی آماده شده در ورزشگاه لوسیل دوحه رفت و جام جهانی را بالای سر برد تا تنها افتخاری که تا کنون دستش به آن نرسیده بود را هم فتح کند.

مسی با هفت گل و سه پاس گل در این دوره از رقابتها یکی از درخشان‌ترین لئو مسی‌های جامهای جهانی را به نمایش گذاشت تا در نهایت به هدفش در فتح جام برسد.

کاپیتان آلبی‌سلسته در پایان مسابقه در مصاحبه‌ای اختصاصی با TyC Sports شرکت کرد و درحالیکه جام طلایی را در دست داشت گفت: "عجیب بود. ما با تمام وجود این قهرمانی را می‌خواستیم. این زیباترین اتفاقی است که در دنیا می‌تواند برای شما بیفتد. نگاهش کنید. ببین چه زیبا است. من خیلی این جام را می‌خواستم. می‌دانستم خدا این جام را به من می‌دهد. حسش می‌کردم. ما خیلی سختی کشیدیم ولی بالاخره به جام رسیدیم.

بی‌صبرانه منتظرم تا به آرژانتین برسم و ببینم مردم با چه شور و شوقی منتظر استقبال از تیم با این جام هستند. بله، هدف من این بود که پیش از پایان فوتبالم این جام را به دست بیاورم. دیگر هیچ چیز نمی‌خواهم. خدا را شکر که این جام را به من داد. اینکه فوتبالم عملا با این اتفاق به پایان برسد فوق‌العاده است.

من عاشق فوتبالم. واقعا عاشقم. از حضور در تیم ملی و در کنار این بچه‌ها بودن لذت می‌برم. می‌خواهم چند بازی دیگر هم در تیم ملی ادامه بدهم تا لذت بازی کردن به عنوان قهرمان جهان را بچشم. این رویای همه بود. من خوش‌شانس بودم که به همه چیزهایی که می‌خواستم برسم و تنها چیزی که جای خالی‌اش پیدا بود حالا اینجا است".

***

واکنش بازیکنان آرژانتین به قهرمانی در جام جهانی ۲۰۲۲

بازیکنان تیم ملی فوتبال آرژانتین احساسات خود را پس از فتح جام جهانی ۲۰۲۲ قطر ابراز کردند.

لیونل مسی,صحبت های ازیکنان آرژانتین و فرانسه پس از فینال جام جهانی قطر

دی‌پائول: احساس غرور می‌کنیم

هافبک دونده و جنگنده آرژانتینی‌ها گفت: ما قهرمان جهان هستیم، نمی‌دانم به شما چه بگویم. هرگز تصورش را نمی‌کردم اما  تصویری که در حال گرفتن جام هستیم را تجسم می‌کردم. این بهترین اتفاق است. ما احساس غرور می‌کنیم. ما به دنیا آمده‌ایم که رنج بکشیم اما با هر موقعیتی قوی‌تر  و بزرگتر شدیم. امروز یکی از شادترین روزهای زندگی من است. ما جاودانه خواهیم بود.

مارتینس: تقدیر این بود که رنج بکشیم و قهرمان شویم

 سنگربان آلبی‌سلسته که نه تنها در طول بازی به خصوص وقت‌های تلف شده بارها ناجی تیمش شد، بلکه در ضربات پنالتی پایان بازی نیز درخشان ظاهر شد، اظهار داشت: خدا را شکر که پایم را جلوی توپ گذاشتم (اشاره به موقعیتی مسلم گلزنی که از کولو موانی گرفت) بازی پرفشار بود اما یک بار دیگر ما همه چیز را تحت کنترل داشتیم. روی دو اشتباه بازی به تساوی کشیده شد. تقدیر اینگونه رقم خورده بود که رنج بکشیم و اینگونه قهرمانی.

تاگلیافیکو: آرژانتین همیشه رو به جلو حرکت می‌کند

دفاع چپ آرژانتین هم عنوان کرد: با وجود همه چیزهایی که رخ داد، خیلی آرام بودیم. در بازی قبلی گفتم، اگر رنج نکشید، ارزشش را ندارد. امروز مجبور شدیم کمی بیشتر تحت فشار قرار بگیریم. در نیمه اول خیلی خوب بودیم. در نیمه دوم اشتباهاتی داشتیم اما می‌دانستیم چگونه به جلو برویم. ما آرژانتینی‌ها همیشه رو به جلو حرکت می‌کنیم. این قهرمانی را به همه آرژانتینی‌ها و کسانی که سه سال از این تیم ملی حمایت کردند، تقدیم می‌کنم. درک این موضوع که وقتی با هم هستیم، بهتر هستیم.

فرناندس: هرگز این شب را فراموش نمی‌کنم

هافبک هجومی قهرمان جهان که جایزه بهترین بازیکن جوان جام جهانی را کسب کرد، گفت: داشتن فرصت قهرمانی در جام جهانی با کشورم چیزی است که نمی‌توان برایش ارزشی تعیین کرد. همه خانواده من اینجا هستند. من هرگز این شب را در زندگی‌ام فراموش نمی‌کنم. برای لئو (مسی)، برای خانواده‌اش، برای کل تیم خوشحالم.

پاردس: فکر نمی‌کردم قهرمان شویم

هافبک راه‌راه‌پوشان آمریکای جنوبی که به عنوان یار تعویضی به میدان رفت، نیز خاطرنشان کرد: در این لحظات حرف زدن سخت است، حتی در بهترین رویاهایم هم فکر نمی‌کردم قهرمان شویم. هواداران‌مان خوشحال هستند ما خوشحالیم، پس لذت ببرید. من در فکر خانواده‌ام هستم، آنهایی که اینجا نیستند.

دیبالا: دیگر هرگز چنین احساسی را تجربه نخواهیم کرد

دیگر هافبک هجومی آلبی‌سلسته که تنها در آخرین دقایق بازی و برای زدن ضربه پنالتی به میدان رفت و آن را هم به گل تبدیل کرد، اظهار داشت: وارد شدن به زمین بازی بدون گرم کردن، کار آسانی نبود. باید خونسردی‌ام را حفظ می‌کردم. بازیکن فرانسه ضربه‌اش را خراب کرد و نوبت من بود و خوشبختانه توانستیم ضربه‌ام را گل کنم. این باورنکردنی است. ما دیگر هرگز چنین احساسی را تجربه نخواهیم کرد. از مردم آرژانتینی تشکر می کنیم. آنها بی قید و شرط از ما حمایت کردند. حالا به کشورمان برمی‌گردیم تا آنجا تا با هم جشن بگیریم.

***

واکنش بازیکنان فرانسه به قهرمانی در جام جهانی ۲۰۲۲

بازیکنان تیم ملی فوتبال فرانسه احساسات خود را پس از نایب قهرمانی در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر ابراز کردند.

لیونل مسی,صحبت های ازیکنان آرژانتین و فرانسه پس از فینال جام جهانی قطر

لوریس: این فینال مثل یک مسابقه بوکس بود

هوگو لوریس، کاپیتان تیم ملی فرانسه، دیدار تیمش مقابل آرژانتین در فینال جام جهانی قطر را به یک مسابقه بوکس تشبیه کرد.

لوریس معتقد است که تنها حسرت تیمش در این بازی، عملکرد ضعیف‌شان در نیمه اول است. او به خبرنگاران گفت:"ما خیلی واکنشی بودیم. این شبیه بازی بوکس بود؛ ما مشت به مشت جلو رفتیم. تنها حسرتی که می‌توانیم داشته باشیم، می‌تواند این باشد که نیمه اول را از دست دادیم. علی‌رغم این مسئله، تسلیم نشدیم و تا پایان به خودمان باور داشتیم. بازی می‌توانست تنها یک برنده داشته باشد و این در ضربات پنالتی مشخص شد. 

همیشه در سمت بازنده بودن ظالمانه است. اما ما در این رقابت‌ها از اول تا آخر با تمام توان بازی کردیم. 

ما می‌توانستیم بگذاریم بازی ۲-۰ تمام شود اما تا پایان به خودمان باور داشتیم و توانستیم نتیجه را تغییر بدهیم. در دقیقه ۱۲۰ یک موقعیت داشتیم که می‌توانستیم نتیجه را ۴-۳ کنیم. فوتبال همین است. 

ما باید به آرژانتینی‌ها تبریک بگوییم که تورنمنت فوق‌العاده‌ای داشتند و یک فینال فوق‌العاده. نتیجه می‌توانست به سود هر تیمی‌رقم بخورد."

لوریس هچنین در مورد آینده‌اش در تیم ملی فرانسه گفت:"اکنون زمان پاسخ دادن به این سوال نیست. امشب، شب دردناکی برای همه بازیکنان، کادر فنی و هواداران بود. این باید به عنوان تجربه برای آینده استفاده شود. برای همه ما کمی طول می‌کشد تا این شکست را هضم کنیم."

واران: قهرمان نشدیم اما سرمان بالا است

رافائل واران پس از شکست تیم ملی فوتبال فرانسه مقابل آرژانتین در فینال جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، اظهار داشت: خیلی ناراحت هستیم. در طول مسابقات با موانع زیادی روبرو شدیم اما تا آخر جنگیدیم و تسلیم نشدیم. در بازی با آرژانتین یک ساعت در جریان بازی نبودیم اما برگشتیم و می‌توانستیم برنده شویم. با وجود عدم قهرمانی، سرمان را بالا نگه می‌داریم و به تیم‌مان افتخار می‌کنیم.

وی افزود: در شرایطی که در مسابقه نبودیم به بازی برگشتیم و همه چیز پیچیده بود و خیلی سریع اتفاق افتاد. به لحاظ بدنی برگشتیم و بهتر از آرژانتین بودیم. فاصله چندانی با موفقیت نداشتیم، آن هم در شرایطی که بازی را بد شروع کردیم. با قلب‌ و روح‌مان به فینال رسیدیم اما برای پیروزی کافی نبود.

***

تبریک نیمار به مسی بدون اشاره به امباپه

نیمار عکسی از مسی را در اینستاگرامش منتشر کرد و نوشت:"تبریک برادر" اما آنچه مورد توجه کاربران شبکه‌های اجتماعی قرار گرفت، عدم اشاره او به امباپه بود. در ماه‌های اخیر شایعات زیادی در مورد اختلاف امباپه و نیمار منتشر شده و این حرکت ستاره برزیلی می‌تواند به حاشیه جدیدی در باشگاه فرانسوی منجر شود.

لیونل مسی,صحبت های ازیکنان آرژانتین و فرانسه پس از فینال جام جهانی قطر

رونالدینیو: ای مسی! ای خورشید! غروب نکن

رونالدینیو، ملی پوش سابق برزیل با ابراز خوشحالی از قهرمانی تیم ملی آرژانتین تاکید کرد که لیونل مسی شایسته قهرمانی در این مسابقات بوده است.

رونالدینیو گفت: هیچ بازیکنی به اندازه مسی تمایل به قهرمانی در جام جهانی نداشت. او بدون هیچ شکی شایسته قهرمانی با کشورش است.

او ادامه داد: مسی همه بازی‌ها را در یک سطح انجام داد. در همه بازی‌ها عقب نشینی نکرد و با شرایط به خوبی برخورد کرد.

وی در مورد لئو مسی گفت: امیدوارم مسی در سطح بین المللی به بازی خود ادامه دهد و امیدوارم خورشید مسی غروب نکند، او طوری بازی می‌کند که انگار در ابتدای دوران حرفه‌ای خود است.

رئیس‌جمهور برزیل به آرژانتینی‌ها: تبریک همسایه!

ریاست جمهوری منتخب برزیل قهرمانی رقیب ابدی کشورش در جام جهانی را تبریک گفت.

لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا پس از کسب سومین قهرمانی آرژانتین در جام جهانی قطر در جام جهانی، در پستی با تاکید ویژه بر مسی و دی ماریای باتجربه، به بازیکنان و کادر تیم ملی آرژانتین و البته آلبرتو فرناندز، رئیس جمهور آرژانتین تبریک گفت.

لولا نوشت: "بابت پیروزی همسایه های آرژانتینی خوشحالم. بازی عالی توسط مسی که لیاقت زیادی داشت و دی ماریا. به بازیکنان، کادر مربیگری آرژانتین و دوستم آلبرتو فرناندز تبریک می گویم."

رئیس جمهور آرژانتین نیز پس از پیروزی رویایی در شبکه های اجتماعی خودنمایی کرد. او در توییتر نوشت: "با تشکر از بازیکنان و کادر مربیگری. آنها الگویی‌ای هستند که ما نباید تسلیم شویم. اینکه ما اشخاصی بزرگ و آینده ای عالی داریم."

 • 10
 • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رسول خطیبی بیوگرافی رسول خطیبی + تصاویر

تاریخ تولد: ۳۱ شهریور ۱۳۵۷

نام مستعار: رسول پاشا

محل تولد: تبریز، ایران

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

باشگاه کنونی: سرمربی باشگاه پیکان

آغاز فعالیت: ۱۳۷۱ تاکنون

ادامه
گیتی قاسمی بیوگرافی گیتی قاسمی بازیگر خوش سابقه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۶ آذر ۱۳۵۵

محل تولد: ملایر، همدان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۵ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران

ادامه
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ویلهلم رونتگن بیوگرافی ویلهلم رونتگن دانشمند تاثیرگذار صنعت پزشکی

تاریخ تولد: ۲۷ مارس ۱۸۴۵

محل تولد: رمشاید، پادشاهی پروس، کنفدراسیون آلمان

ملیت: آلمانی

حرفه: دانشمند

محل تحصیل: مؤسسه فناوری فدرال زوریخدانشگاه زوریخ

درگذشت: ۱۰ فوریه ۱۹۲۳

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
جی پی مورگان بیوگرافی جی پی مورگان: مردی که بانکداری را متحول کرد

تاریخ تولد: ۱۷ آوریل ۱۸۳۷

محل تولد: هارتفورد، کنتیکت

ملیت: آمریکایی

حرفه: بانکدار و سرمایه گذار

محل تحصیل: دانشگاه گوتینگن

درگذشت: ۳۱ مارس ۱۹۱۳

ادامه
علی شریفی زارچی بیوگرافی علی شریفی زارچی استادیار اخراج شده شریف

تاریخ تولد: دهه ۶۰ شمسی

محل تولد: تهران

حرفه: استادیار اخراج شده از دانشگاه صنعتی شریف، رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر

تحصیلات: دانش‌آموخته کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر از دانشگاه صنعتی شریف و دکتری بیوانفورماتیک از دانشگاه تهران، دانش آموخته دوره‌های پژوهشی و پسادکتری در ماکس پلانک آلمان و دانشگاه دولتی آمریکا

افتخارات: دریافت مدال طلای المپیاد جهانی کامپیوتر در سال ۲۰۰۰، انتخاب به عنوان رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر انتخاب

ادامه
عمران خان بیوگرافی عمران خان نخست وزیر سابق پاکستان

تاریخ تولد: ۵ اکتبر ۱۹۵۲

محل تولد: لاهور، پاکستان

ملیت: پاکستانی

حرفه: نخست وزیر سابق پاکستان

شروع فعالیت: ۲۵ آوریل ۱۹۹۶

حزب سیاسی: تحریک انصاف پاکستان

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • جمعه ۷ مهر
  لیگ حرفه‌ای عربستان
  الفیحا - الاتحاد
  ۱۸:۳۰
 • لیگ ستارگان قطر
  شمال - ام صلال
  ۱۸:۳۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الطائی - النصر
  ۱۸:۳۰
 • لیگ برتر روسیه
  روستوف - اورال
  ۱۹:۳۰
 • لیگ برتر امارات
  شباب الاهلی امارات - الوحده امارات
  ۱۹:۳۰
 • لیگ ستارگان قطر
  الاهلی دوحه - معيذر
  ۲۰:۳۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الهلال - الشباب
  ۲۱:۳۰
 • بوندسلیگا آلمان
  هوفنهایم - دورتموند
  ۲۲:۰۰
 • چمپیونشیپ انگلیس
  شفیلد ونزدی - ساندرلند
  ۲۲:۳۰
 • لیگ یک فرانسه
  استراسبورگ - لانس
  ۲۲:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  بارسلونا - سویا
  ۲۲:۳۰
 • لیگ برتر پرتغال
  بنفیکا - پورتو
  ۲۲:۴۵
 • شنبه ۸ مهر
  والیبال انتخابی المپیک
  هلند - کانادا
  ۰۸:۳۰
 • بازیهای آسیایی هانگژو ۲۰۲۲ (بسکتبال)
  ایران - قزاقستان
  ۰۹:۰۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  آمریکا - مصر
  ۱۰:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  لهستان - بلژیک
  ۱۱:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  ژاپن - فنلاند
  ۱۳:۵۵
 • لیگ برتر انگلیس
  استون ویلا - برایتون
  ۱۵:۰۰
 • چمپیونشیپ انگلیس
  ساوتهمپتون - لیدز
  ۱۵:۰۰
 • لالیگا اسپانیا
  ختافه - ویارئال
  ۱۵:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  لچه - ناپولی
  ۱۶:۳۰
 • بوندسلیگا آلمان
  ماینتس - بایرلورکوزن
  ۱۷:۰۰
 • لیگ برتر انگلیس
  منچستریونایتد - کریستال پالاس
  ۱۷:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  ولورهمپتون - منچسترسیتی
  ۱۷:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  بورنموث - آرسنال
  ۱۷:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  نیوکسل - برنلی
  ۱۷:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  وستهم - شفیلد یونایتد
  ۱۷:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  اورتون - لوتون
  ۱۷:۳۰
 • اردیویسه هلند
  فاینورد - ایگلز
  ۱۸:۰۰
 • لیگ یک فرانسه
  کلرمون - پاری سن ژرمن
  ۱۸:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  آث میلان - لاتزیو
  ۱۹:۳۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  گالاتاسرای - آنکاراگوچو
  ۱۹:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  تاتنهام - لیورپول
  ۲۰:۰۰
 • لالیگا اسپانیا
  خیرونا - رئال مادرید
  ۲۰:۰۰
 • بوندسلیگا آلمان
  لایپزیش - بایرن مونیخ
  ۲۰:۰۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الاهلی عربستان - الاتفاق
  ۲۱:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  سالرنیتانا - اینتر
  ۲۲:۱۵
 • لالیگا اسپانیا
  رئال سوسیداد - اتلتیک بیلبائو
  ۲۲:۳۰
 • لیگ یک فرانسه
  موناکو - مارسی
  ۲۲:۳۰
 • لیگ برتر پرتغال
  فارنسی - اسپورتینگ
  ۲۳:۰۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  ایران - آلمان
  ۲۳:۳۰
 • یکشنبه ۹ مهر
  لیگ MLS آمریکا
  اینتر میامی - نیویورک سیتی
  ۰۳:۰۰
 • لیگ یک فرانسه
  رنس - لیون
  ۱۴:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  آتالانتا - یوونتوس
  ۱۹:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  آاس رم - فروزینونه
  ۲۲:۱۵
 • لالیگا اسپانیا
  اتلتیکومادرید - کادیز
  ۲۲:۳۰
 • پنج شنبه ۱۱ آبان
  اردیویسه هلند
  آژاکس - وولندام
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش