پنجشنبه ۰۸ خرداد ۱۳۹۹
۱۸:۳۳ - ۰۷ شهریور ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۶۰۱۹۶۵
اخبار فلزات، طلا و ارز

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز ۹۸/۰۶/۰۶

قیمت طلا و سکه و ارز
سکه تمام‌بهار آزادی در بازار تهران امروز به ۴میلیون و ۲۵ هزار تومان، طلای ۱۸عیار هم ۴۰۷ هزار و ۵۰۰ تومان و قیمت دلار در صرافی‌های بانکی ۱۱ هزار و ۲۰۰ تومان ارزش‌گذاری شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، امروز در بازار آزاد قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید با تغییر نسبت به روز کاری قبل، ۴ میلیون و  ۲۵ هزار تومان و سکه بهار آزادی طرح قدیم ۳ میلیون و ۹۹۴ هزار تومان معامله می‌شود.

قیمت سکه همزمان با کاهش قیمت ارز در بازار آزاد طی روزهای گذشته وارد کانال ۳ میلیونی شد ولی این کانال قیمتی فعلاً برای سکه طرح قدیم ماندگار شده است؛ کاهش قیمت طلا و سکه باعث کاهش حباب سکه شده است و فعالان بازار پیش بینی می کنند با ادامه ریزش قیمت ارز، قیمت طلا و سکه نیز کاهش بیشتری را تجربه کند.

در بازار آزاد هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی ۲میلیون و ۷۳ هزار تومان، ربع‌سکه یک‌میلیون و ۲۷۷ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۹۴۹ هزار تومان فروخته می‌شود. قیمت طلای ۱۸عیار هم ۴۰۷ هزار و ۵۰۰ تومان ارزش‌گذاری شده است. ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت ۱۵۴۰.۴ دلار معامله می‌شود.

کاهش چشم گیر قیمت ارز در روزهای گذشته موجب شد تا قیمت دلار که اول تیرماه ۱۳ هزار تومان بود در کمتر از یک ماه به مرز ۱۱ هزار تومان نزدیک شود. با توجه به ریزش قیمت دلار از صبح دیروز قیمت دلار به کانال ۱۰ هزار تومان زیاد بازگشت ولی خیلی دوام نداشت و یکی دو ساعت بعد دوباره وارد کانال ۱۱ هزار تومان شد.

 قیمت فروش دلار در صرافی ملی با افزایش قیمت نسبت به دیروز، هنوز در کانال ۱۱ هزار تومانی است. صرافی ملی هم اکنون دلار را با قیمت ۱۱ هزار و ۲۰۰ تومان می فروشد و با قیمت ۱۱ هزار و ۱۰۰ تومان از مردم می خرد.

برهمین‌اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها ، ۱۲ هزار و ۴۵۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۲ هزار و ۳۵۰ تومان است. در بازار آزاد هر دلار آمریکا در برابر ۱۱ هزار و ۱۳۰ تومان، پوند ۱۳ هزار و ۷۳۴  تومان و درهم امارات ۳ هزار و ۵۷ تومان معامله می شود.

فعالان بازار ارز معتقدند: خروج بازیگران بزرگ از بازار ارز، فروشنده شدن بازیگران خرد، رفتارهای موثر بازار ساز، افزایش عرضه و کاهش تقاضا و راه اندازی بازار متشکل ارزی از مهمترین دلایل کاهش شدید قیمت ارز در روزهای گذشته به حساب می آید.

نوع

قیمت لحظه

قیمت دلار

۱۱ هزار و ۲۰۰ تومان

قیمت یورو

۱۲ هزار و ۴۵۰ تومان

قیمت پوند

۱۳ هزار و ۷۳۴ تومان

قیمت درهم امارات

۳ هزار و ۵۷ تومان

قیمت سکه طرح قدیم

۳ میلیون و ۹۹۴ هزار تومان

قیمت سکه طرح جدید

۴ میلیون و ۲۵ هزار تومان

قیمت نیم سکه بهارآزادی

۲ میلیون و ۷۷ هزار تومان

قیمت ربع سکه بهار آزادی

یک میلیون و ۲۷۷ هزار تومان

قیمت سکه گرمی

۹۴۹ هزار تومان

قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار

۴۰۷ هزار و ۵۰۰ تومان

قیمت هر گرم طلای ۲۴ عیار

۵۴۳ هزار و ۶۰۰ تومان

قیمت هرمثقال طلا

یک میلیون و ۷۶۴ هزار تومان

قیمت هرانس طلادلار

۱۵۴۰.۴ دلار

قیمت پلاتیندلار

۸۷۲.۵ دلار

قیمت انس نقرهدلار

۱۸.۳۷دلار

  • 24
  • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش