سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰
کد مقاله: ۹۹۱۲۰۰۰۰۱

معرفی چند مورد از بهترین ماسک جوانه گندم برای صورت

ماسک جوانه گندم,ماسک جوانه گندم برای چاقی صورت,ماسک جوانه گندم و ماست برای صورتماسک جوانه گندم به دلیل داشتن انواع ویتامین ها موجب درخشانتر شدن پوست میشود
یکی از ماسک های پرطرفدار طبیعی ماسک جوانه گندم است که آنرا به آسانی و بدون صرف وقت و هزینه زیاد میتوانید آنرا درست کنید و خواص بینظیری برای پوستتان دارد.

ماسک جوانه گندم

یکی از مواردی که پیوسته انسانها به دنبال آن بوده اند و هیچ وقت برای رسیدن به آن از تلاش دست نکشیده اند، زیبایی بوده است. انسانها از زیبایی و زیبا بودن لذت می برند و به همین علت همواره ترندهای جدید معیارهای زیبایی را از قرن های گذشته تا امروز، مشخص می کنند و تندرستی بدن و بالاخص پوست از مهم ترین معیارهای زیباییست که از گذشته تا به حال هیچ موقع تغییر نکرده است. پوست بعنوان سطحی ترین لایه بدن، علاوه بر محافظت از بافت های بدن، یک نماینده بسیار مهم در نشان دادن زیبایی شما است. اگر همیشه به پوستتان رسیدگی کنید می توانید پوست سالم و درخشانی داشته باشید که برترین راه برای تقویت پوست، استفاده از ماسک جوانه گندم است. 

روش تهیه جوانه گندم

برای درست کردن جوانه گندم، پس از تمیز کردن گندم به میزان ۲۰۰ گرم آن را خیس کرده و به مدت ۲ روز مرتبا آب آنرا عوض کنید بعد گندم ها را داخل ظرفی مثل آبکش ریخته و روی آن یک پارچه مرطوب بگذارید و در گوشه ای از آشپزخانه قرار داده و تا هنگامی که تمام گندم ها جوانه بزنند به پارچه آب بپاشید تا مرطوب بماند پس از این که جوانه ها ۵ میلیمتر جوانه زدند درون یخچال نگهداری کنید.

انواع ماسک جوانه گندم

جوانه گندم ویتامین هایی نظیر C و E دارد که یک ضد لک بسیار قوی است به همین علت استفاده از ماسک جوانه گندم مانع از بروز لکه های ناشی از آفتاب سوختگی می کند. در این بخش طرز تهیه انواع ماسک جوانه گندم را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم.

۱. ماسک جوانه گندم و سیب زمینی

>> مواد لازم برای ماسک جوانه گندم و سیب زمینی:

مواد لازماندازه
ماستیک قاشق غذاخوری
پودر جوانه گندمدو قاشق غذاخوری
سیب زمینی رنده شدهیک قاشق غذاخوری
آبلیموچند قطره
عسلیک قاشق چایخوری

>> طرز تهیه ماسک جوانه گندم و سیب زمینی:

در یک کاسه کوچک پودر جوانه گندم یا پودر جوانه دیگر را بریزید. پس از آن کم کم ماست به مواد اضافه کنید و هم زمان هم بزنید تا پودر جوانه به شکل خمیری شود. بعد دو قطعه آبلیموی تازه و عسل و در اخر سیب زمینی رنده شده را اضافه کنید و این ترکیبات را به خوبی هم بزنید. این ماسک جوانه گندم را بر روی صورتتان بزنید، مقداری ماساژ دهید و اجازه دهید حدود بیست دقیقه تا نیم ساعت روی صورتتان بماند تا یک مقدار خشک شود و بعد صورتتان بشویید. به علت استفاده از سیب زمینی و جوانه گندم در این ماسک چون هر دو خاصیت چاق کنندگی صورت را دارند برترین گزینه برای صورت های لاغر است.

خواص ماسک جوانه گندم با ماست,ماسک جوانه گندم,خواص ماسک جوانه گندم برای پوستماسک جوانه گندم و عسل خاصیت تقویت کنندگی و پاک کنندگی صورت را به همراه دارد

۲. ماسک جوانه گندم و گل همیشه بهار

>> مواد لازم برای ماسک جوانه گندم و گل همیشه بهار:

مواد لازماندازه
پودر جوانه گندم۱ قاشق غذاخوری
عرق گل همیشه بهاربه مقدار لازم
عسلیک قاشق چایخوری

>> طرز تهیه ماسک جوانه گندم و گل همیشه بهار:

برای تهیه این نوع ماسک جوانه گندم،  گندم را به همراه عرق گل همیشه بهار مخلوط نمایید تا خمیری یکدست بدست آید؛ بعد عسل را به آن اضافه کنید و به بازه ۳۰ دقیقه روی پوست تمیز خود قرار دهید. در آخر با آب ملایم بشویید. 

۳. ماسک جوانه گندم و گلاب 

>> مواد لازم برای ماسک جوانه گندم و گلاب:

مواد لازماندازه
پودر جوانه گندم۲ تا ۲/۵ قاشق غذاخوری سرخالی
گلاب۲ قاشق غذاخوری
عسل۱ قاشق چای خوری

>> طرز تهیه ماسک جوانه گندم و گلاب:

این ماسک جوانه گندم خواصی چون پوست درخشان، جوان تر و بسیار نرم و لطیف دارد. برای اینکه ماسک جوانه گندم و گلاب را درست کنید، اول پودر جوانه گندم را با گلاب مخلوط کنید و بر روی صورت خود، بمدت۱۰ تا ۲۰ دقیقه نگه دارید. بعد از آن پوستتان را به آرامی بشویید. همینطور از عسل میتوانید بعنوان یک پاک کننده منافذ، جوان کننده و روشن کننده پوست قوی در این ماسک استفاده کنید.

خواص ماسک جوانه گندم برای پوست,ماسک جوانه گندم با ماست,ماسک جوانه گندمماسک جوانه گندم به عنوان ماسک جوان کننده پوست شناخته می‌شود

۴. ماسک صورت جوانه گندم و هویج

>> مواد لازم برای ماسک صورت جوانه گندم و هویج:

مواد لازماندازه
هویج۲ عدد
روغن جوانه گندم۱ قاشق چای خوری

>> طرز تهیه ماسک جوانه گندم و هویج:

ماسک جوانه گندم و هویج سبب بهبود و تقویت کلاژن سازی پوست میشود و چروک و خطوط ریز صورت را از بین خواهد برد به همین خاط مانع از علائم پیری زودرس در صورت میشود. برایب تهیه ی این ماسک جوانه گندم ابتدا هویج ها را پوست بکنید، بجوشانید و به خوبی له کنید و بعد جوانه گندم را به آن بیفزایید و خوب مخلوط کنید تا ترکیبی یکدست حاصل شود. بعد از آن به بازه زمانی یک ساعت داخل یخچال قرار دهید و در آخر این ماسک را به نواحی گوناگون صورت نظیر روی گونه ها ، اطراف چشم و چانه اعمال کنید و پس از ۳۰ دقیقه صورتتان را با آب گرم بشویید. این ماسک را سه روز در هفته تکرار کنید. 

۵. ماسک جوانه گندم و آووكادو

>> مواد لازم برای ماسک جوانه گندم و آووكادو:

مواد لازماندازه
جوانه گندم۴ قاشق غذاخوری
میوه آووکادونصف ۱ عدد
آرد۳ قاشق غذاخوری
سفیده تخم مرغ۱ عدد

>> طرز تهیه ماسک جوانه گندم و آووكادو:

برای تهیه ی ماسک جوانه گندم و آووكادو،  ابتدا جوانه گندم تازه را به طور کامل له کنید بعد میوه آووکادو را هم رنده کرده و با آن مخلوط کنید. سپس آرد و سفیده تخم مرغ و شیر را نیز به این مخلوط اضافه کنید. آنگاه این ماسک جوانه گندم را روی پوست کاملاً تمیز خود بمدت ۲۰ دقیقه بگذارید و بعد صورتتان را با آب ولرم بشویید.

ماسک جوانه گندم,ماسک جوانه گندم با عسل,ماسک جوانه گندم برای جوش صورتماسک جوانه گندم و آووکادو خاصیت ضد پیری و سفید کنندگی دارد

۶. ماسک جوانه گندم و تخم مرغ

>> مواد لازم برای ماسک جوانه گندم:

مواد لازماندازه
جوانه گندم آسیاب شده۱ قاشق غذاخوری
زرده تخم مرغ۱ عدد

>> طرز تهیه ماسک جوانه گندم و تخم مرغ:

برای لطافت و لایه برداری پوستتان از ماسک تخم مرغ و جوانه گندم استفاده کنید. پیش از زدن این ماسک بر روی صورت خود حتماً صورتتان را بشویید و به خوبی تمیز کنید. برای این که این ماسک جوانه گندم را تهیه کنید، اول جوانه گندم را به خوبی آسیاب کنید و در ظرف مناسبی بریزید. سپس زرده تخم مرغ را از تخم مرغ جدا کنید و به خوبی با جوانه گندم آسیاب شده مخلوط کنید پس از این که به شکل خمیر درآمد، بر روی پوست تمیز صورت خود به مدت نیم ساعت قرار دهید. زمانیکه این ماسک جوانه گندم روی صورت شما قرار دارد به هیچ وجه نباید عضلات صورتتان را حرکت دهید پس از این مدت زمان،  صورتتان را با آب سرد شست و شو دهید.

۷. ماسک جوانه گندم و شیر

>> مواد لازم برای ماسک جوانه گندم و شیر:

مواد لازماندازه
پودر جوانه گندم۱ قاشق غذاخوری
شیربه میزان لازم

>> طرز تهیه ماسک جوانه گندم و شیر:

ماسک جوانه گندم و شیر، خاصیت شاداب کنندگی و لطافت پوست را بهمراه دارد. در یک ظرف مقداری جوانه گندم آسیاب شده را بریزید و کم کم شیر را به جوانه گندم اضافه کنید تا این مخلوط به حالت خمیری درآید. بعد با استفاده از تمیز کننده ای مناسب، پوستتان را به خوبی تمیز کنید و ماسک را از قسمت پایین صورت خود به طرف بالای صورت با حرکت های چرخشی بمدت ۱۵ دقیقه ماساژ دهید و با آب سرد بشویید. 

طرز تهیه ماسک جوانه گندم,ماسک جوانه گندم,ماسک جوانه گندم و ماستماسک جوانه گندم بعنوان لایه بردار پوست صورت شناخته می شود

۸. ماسک جوانه گندم و آبلیمو

>> مواد لازم برای ماسک جوانه گندم و آبلیمو:

مواد لازماندازه
پودر جوانه گندم۱ قاشق غذاخوری
ماست۲ قاشق غذاخوری
آبلیمو۲ قاشق

>> طرز تهیه ماسک جوانه گندم و آبلیمو:

به طور مؤثر آب لیمو خواصی مانند خاصیت آنتی اکسیدانی و ضد سرطانی دارد و به دلیل خاصیت ضد باکتریایی ترکیب این ماده با ماسک جوانه گندم باعث میشود باکتری و جوش های چرکی در سطح پوست از بین برود. افرادی که پوست چرب و اکنه دارند، بهتر است از ماسک جوانه گندم و آبلیمو استفاده کنند. برای تهیه این ماسک فوق العاده مواد را با هم مخلوط کرده و بعد به بازه زمانی ۱۰ الی ۱۵ دقیقه بر روی سطح پوست بماند. سپس با آب سرد بشویید.

خصویات ماسک جوانه گندم,ماسک جوانه گندم برای پوست,ماسک جوانه گندمماسک جوانه گندم انواع متفاوتی دارد

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

  • 14
  • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
امام هادی (ع),نحوه شهادت امام هادی (ع),امام هادی علیه السلام زندگی نامه امام هادی (ع) امام دهم شیعیان

زاده:۱۵ ذی الحجه سال ۲۱۲ هجری قمری

زادگاه:یکی از محله های نزدیک مدینه به نام صریا 

درگذشته:۳ رجب سال ۲۵۴ هجری قمری

محل دفن:سامرا

والدین:جواد ، سمانه مغربیه معروف به سیّده  

ادامه
مهستی گنجوی,زندگی نامه مهستی گنجوی,رباعیات عاشقانه مهستی گنجوی زندگینامه مهستی گنجوی یکی از شاعران زن متقدم ادبیات فارسی

زاده: پنجم/ششم قـ.

زادگاه:گنجه

پیشه:دبیر

ملیت:ایرانی

آرامگاه:گنجه، آذربایجان

ادامه
هوروش بند,بیوگرافی هوروش بند,تشکیل هوروش بند بیوگرافی هوروش بند یکی از گروههای موسیقی پاپ (+ تصاویر)

متولد:۱۷ مرداد ۱۳۷۲

زادگاه:کوهدشت

فعالیت:خوانندگی

ملیت:ایرانی

شروع فعالیت در هوروش بند: از سال ۱۳۹۵ تاکنون

ادامه
عباس جدیدی,عباس جدیدی کیست,کشتی عباس جدیدی بیوگرافی عباس جدیدی نماینده چهارمین دوره شورای شهر تهران (+ تصاویر)

زاده:۲۳ دی ۱۳۴۸ خورشیدی

زادگاه:تهران

پیشه:ورزشکار

ملیت:ایرانی

دین:اسلام

ادامه
مایک پومپئو,بیوگرافی مایک پومپئو,زندگی نامه مایک پومپئو بیوگرافی مایک پومپئو وزیر امور خارجه آمریکا (+ تصاویر)

زاده:۳۰ دسامبر ۱۹۶۳

زادگاه:اورنج، کالیفرنیا

حزب سیاسی:حزب جمهوری خواه ایالات متحده آمریکا

محل تحصیل:آکادمی نظامی وست پوینت

مدرسه:حقوق هاروارد

همسران:لزلی لیبرت، سوزان جاستیس مُستروس

ادامه
سعید آقاخانی,زندگی نامه سعید آقاخانی,ازدواج سعید آقاخانی بیوگرافی سعید آقاخانی نویسنده و کارگردان مشهور سینما و تلویزیون (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۴ اسفند ماه ۱۳۵۰

محل تولد: بیجار- کردستان

زمینه فعالیت:سینما، تئاتر و تلویزیون

حرفه:بازیگر، نویسنده و کارگردان

 سالهای فعالیت:۱۳۷۲ تاکنون

وضعیت تأهل: متاهل

ادامه
هومن برق نورد,عکس های هومن برق نورد,عکس هومن برق نورد و همسرش بیوگرافی هومن برق نورد بازیگر معروف سینمای کشور (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۳۴۸/۱۰/۵

ملیت:ایرانی

پیشه:بازیگر

زمینه فعالیت:سینما تلویزیون تئاتر

سال های فعالیت:۱۳۶۹ تاکنون

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
حسن یزدانی,زندگینامه حسن یزدانی,حسن یزدانی,تصاویر حسن یزدانی بیوگرافی حسن یزدانی از نابغه های کشتی آزاد ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۷ دی ماه ۱۳۷۳

محل تولد: جویبار

ملیت: ایرانی

حرفه: کشتی گیر

قد: ۱۸۱ cm

ادامه
عیسی آل کثیر,بیوگرافی عیسی آل کثیر,زندگی نامه عیسی آل کثیر بیوگرافی عیسی آل کثیر بازیکن سرشناس فوتبال ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۸ بهمن۱۳۶۸

محل تولد:دزفول، ایران

قد:۱٫۸۳ متر

پست:مهاجم

ملیت:ایرانی

ادامه
ویژه سرپوش