چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹
کد مقاله: ۹۵۰۷۰۰۰۰۲

سرطان روده بزرگ به چه دلیل ایجاد می شود؟

سرطان روده بزرگ,سرطان
یکی از علائم سرطان روده بزرگ دردهای شدید در شکم است

همین چند وقت پیش بود، دختری جوان که از همکلاسی هایش دلگرمی می خواست چون مادرش روی تخت بیمارستان بود. ته دلش شور می زد، تصور اینکه مادرش را نبیند او را ویران می ساخت؛ اما انگار دیگر خیلی دیر شده بود. مرگ مادر برای یک دختر ۲۳ سال مسئله چندان کوچکی نیست، درست مثل ریختن آوار روی سر است؛ اما چرا مادر فوت کرد، چون به سرطان روده بزرگ مبتلا شده بود و سلول های سرطانی رد سرتاسر بدنش جولان می دادند.

البته این خانم به دلیل عدم توجه به علائم سرطان روده جان خود را از دست داده بود و سرنوشت همه افرادی که به این بیماری دچار می شوند، مرگ نیست و با تشخیص به موقع می توان به زندگی عادی ادامه داد. سرطان روده بزرگ سومین سرطان شایع دنیاست. 

سرطان روده بزرگ به چه دلیل ایجاد می شود؟

سرطان روده بزرگ دقیقا چه تعریفی دارد و آیا این مسئله درست است که سومین سرطان شایع دنیا محسوب می شود؟

 سرطان روده بزرگ درواقع، کولون «COLON» (راست روده» و رکتوم «RECTAL» (قسمت انتهایی دستگاه گوارش) را درگیر می کنند. سرطان روده بزرگ نسبت به سرطان روده کوچک شایع تر است. چون مدفوع در تماس با مخاط روده قرا رمی گیرد. سرطان روده بزرگ سومین سرطان شایع در دنیاست و در کشورهای توسعه یافته و صنعتی شیوع بیشتری دارد. این نوع سرطان در کشور ما نیز به دلیل تغییر در سبک زندگی، شایع شده است.

چه دلایلی می تواند در ابتلا به این سرطان نقش داشته باشد؟

دلایل زیادی می توانند در ابتلا به سرطان روده بزرگ نقش داشته باشد که مهم ترین آن مصرف بیش از اندازه چربی به ویژه چربی حیوانی و پروتئین مخصوصا گوشت قرمز است. یکی دیگر از دلایلی که می تواند در ابتلا به سرطان روده نقش داشته باشد، ماشینی شدن زندگی و شهرنشینی است که پیامد آن عدم تحرک است. همچنین اضافه وزن و چاقی، احتمال ابتلا به سرطان روده بزرگ را افزایش می دهد.

به طور کلی سرطان روده بزرگ در افرادی که از نظر اقتصادی و اجتماعی در سطح بالاتری هستند دیده می شود و احتمال ابتلا به این بیماری در افرادی با سطح اقتصادی و اجتماعی پایین، کمتر وجوددارد. ابتلا به سرطان روده بزرگ به طور معمول در حدود سن ۵۰ سال به بالاست ولی در زیر ۲۰ سال نیز ابتلا به این سرطان دیده شده است که البته این مسئله بسیار نادر محسوب می شود.

معمولا افرادی که مبتلا به سرطان روده می شوند چه علائمی دارند؟

سرطان روده بزرگ در مراحل اولیه ابتلا دارای علائمی است که می توان به خون در مدفوع (این خون می توان به شکل مخفی در مدفوع باشد)، شکم درد، تغییر در اجابت مزاج و احساس ضعف و بی حالی اشاره کرد. یکی از نشانه های مهم که باید جدی گرفته شود، کم خونی به ویژه کم خونی در آقایان است که این مسئله باید به دقت مورد بررسی قرار بگیرد. در برخی از موارد سرطان روده بزرگ می تواند بدون علامت باشد و فرد با شکم درد شدید، انسداد و سوراخ شدن روده، به شکل اورژانسی برای جراحی مراجعه کند و بعد از آن مشخص شود که فرد به سرطان روده بزرگ مبتلاست.

سرطان روده بزرگ به چه دلیل ایجاد می شود؟

چقدر ابتلا به بیماری های مختلف می تواند منجر به سرطان روده بزرگ شود؟

معمولا قبل از اینکه علائم سرطان به وجود بیایند ابتلا به پولیپ «POLYP» (برجستگی مخاطی در دستگاه گوارش) مطرح است و حدود ۸۰ درصد سرطان های روده به دلیل پولیپ به وجود می آید. حدود ۳۰ درصد افراد زیر ۵۰ سال در روده خود پولیپ دارند و حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد، پولیپ ها تبدیل به سرطان نمی شوند و تنها یک درصد از آن ها می توانند تبدیل به سرطان شوند. ابتلا به سرطان به غیر از پولیپ می تواند به دلایل ناشناخته نیز به وجود بیاید و سلول ها بدون علت مشخص، شروع به تکثیر کنند.

یکی دیگر از دلایلی که می تواند در سرطان روده بزرگ نقش داشته باشد، ابتلا به برخی از بیماری هاست به طوری که برخی از افراد مبتلا به بیماری های التهابی روده مثل کرون و کولیت اولسروز(کولیت روده)، ممکن است به سرطان روده بزرگ مبتلا شوند. گاهی سرطان مستقیما روی سطح سلول های روده بزرگ ایجاد می شود و دلیل به وجود آمدن آن وابسته به عامل دیگری نیست. ژنتیک هم می تواند تا حدود کمی در ابتلا به این نوع سرطان نقش داشته باشد.

آیا این مسئله درست است که برخی از بیماران با مشاهده خون در مدفوع آن را چندان جدی نمی گیرند. آن را به بیماری های دیگر ربط می دهند؟

بله. گاهی بیماران دلیل وجود خود در مدفوع را به بیماری هایی مثل بواسیر (هموروئید) و شقاق ربط می دهند و از مراجعه به پزشک اجتناب می کنند که این مسئله در شرایطی که فرد به سرطان روده بزرگ مبتلا باشد، می تواند عواقب جدی ای را برای بیمار به وجود بیاورد به همین دلیل با دیدن خون در مدفوع یا حتی با دیدن خون در ناحیه مقعد باید به متخصص گوارش مراجعه و از خوددرمانی پرهیز کرد.

یکی از علائم سرطان روده بزرگ شکم دردهای شدید است، آیا ا فراد در صورت ابتلا به شکم درد باید حتما نگران شوند و به پزشک مراجعه کنند؟

در رابطه با ابتلا به شکم دردهای کوتاه مدتی که بیش از یکی دو روز طول نکشند، چندان جای نگرانی نیست اما در شرایطی که شکم درد یک تا دو هفته طول بکشد باید جدی گرفته شود به ویژه در شرایطی که با علائم دیگری نیز همراه باشد. به طور کلی درد به ما نشان می دهد که در بدن اتفاقی افتاده ست و نباید آن را نادیده گرفت.

سرطان روده بزرگ به چه دلیل ایجاد می شود؟

به این مسئله اشاره کردید که ابتلا به سرطان روده بزرگ همیشه همراه با علائم نیست. در چنین شرایطی چه طور می توان به سرطان پی برد؟

برای تشخیص به موقع سرطان روده بزرگ در بسیاری از کشورهای پیشرفته غربالگری از طریق کولونوسکوپی (COLONOSVOPY) انجام می شود. تمام افراد از ۵۰ سالگی که سن شیوع غربالگری این نوع سرطان است باید غربالگری را انجام بدهند. انجام آزمایش سالانه بررسی خون مخفی در مدفوع نیز ضروری به نظر می رسد ولی کولونوسکوپی روش دقیق تری محسوب می شود.

آن دسته از افرادی که ریسک ابتلا به سرطان روده بزرگ در آن ها بیشتر است باید ۱۰ سال زودتر یعنی از ۴۰ سالگی کولونوسکوپی را انجام بدهند. زمانی که فرد علائم نداشته باشد و به بیماری خاصی مبتلا نباشد می تواند بعد از کولونوسکوپی با توجه به صلاح دید پزشک، انجام مجدد این کار را به ۱۰ سال بعد موکول کند.

در صورتی که مشخص شود فرد به سرطان روده بزرگ مبتلاست، در مان به چه شکل است؟

درمان کاملا به مرحله سرطان و قسمتی از روده که به سرطان مبتلا شده است بستگی دارد. اگر سرطان در مراحل اولیه و فقط مخاط را درگیر کرده باشد، برداشتن آن قسمت از مخاط که سرطانی شده است به وسیله کولونوسکوپی انجام می شود ولی در صورتی که سرطان از مخاط عبور کرده و به سلول های دیگر رسیده باشد، باید با جراحی قسمتی از روده را برداشت.

سرطان روده بزرگ به چه دلیل ایجاد می شود؟

گاهی باید روده به طور کامل برداشته شود و به جای روده، کیسه (روده مصنوعی) گذاشته شود. در صورتی که متاستاز (سرطانی شدن قسمت های دیگر بدن به دلیل پیشرفت بیماری) مطرح باشد، شیمی درمانی هم باید انجام شود. اگر راست روده (رکتوم) دچار سرطان شده باشد علاوه بر شیمی درمانی، رادیوتراپی نیز ضرورت دارد.

اگر منشا سرطان روده بزرگ جای دیگری از بدن باشد درمان به چه شکل است؟

اگر سرطان روده بزرگ به دلیل متاستاز به وجود بیاید، یعنی تخمدان، رحم یا پروستات دچار سرطان شوند و به روده بزرگ متاستاز کنند، در چنین شرایطی درمان سخت تر خواهدبود. چون منشا سرطان روده بزرگ نیست و همه چیز به منشا سرطان بستگی دارد. درمان در چنین شرایطی بسیار متفاوت خواهدبود.

در صورت ابتلا به سرطان روده بزرگ و درمان آن، طول عمر بیمار به چه شکل خواهدبود؟

 این مسئله نیز به شدت سرطان روده بزرگ بستگی دارد در شرایطی که سرطان روده بزرگ زود تشخیص داده شود و تنها مخاط روده را درگیر کند، طول عمر این دسته از افراد تفاوتی با افراد عادی ندارد، اما در صورت متاستاز پس از درمان، در ۵ سال تنها ۲۰ درصد احتمال زندگی وجود دارد.

 • 145
 • 52
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۲۷
در انتظار بررسی: ۳۳
غیر قابل انتشار: ۳۳
جدیدترین
قدیمی ترین
باسلام ببخشید این بیماری سرطان بینهایت موذی شیطانی هستش مادر خود من پرستار بود بینهایت مراقب تغذیش بود غذاهاش بی نمک بودن و کم روغن بیشتر هم نون و پنیر و سبزی خوردن میخورد هرجا میرفت آزمایش میگفتن سالم سالمی همه آزمایشهاش در حد نرمال یا پایینتر بود بینهایت مهربون و اهل عبادت و دعا بود یک دردی داشت گاهی فکر میکرد سنگ کلیست همشم دکترا تجویز میکردن این چیزا بخور برای سنگ کلیه خوبه در نهایت یک دوستش گفت برو کلونوسکوپی مطمین شو سنگ وقتی رفت کلونوسکوپی تشخیص دادن سرطان و بیماری لعنتی امونش نداد خدا بیامرز شد ماها همه شوکه شدیم و الان هممون افسرده و ناامیدم چه جواهری بنام مادرو از دست دادیم ازتون خواهش میکنم راجب به بیماریها مردمو راهنمایی کنید تا مثل ما بخاطر جهل و ندانستن عزیزمون از دست ندیم با تشکر
 • 0
 • 1
سلام مادرم شکم درد های گاهنگاهی داره وقتی که اعصابش خراب بشه خون مدفوع میره به سرطان نگران کنندس یانه
R S: خواهش میکنم به خاطر عزیزای خودتون بقیه رو هم جای خودتون بزارید و اگه ممکنه اینو تو اینستا و‌استوری گروه ها و کانالاتون بزارید حتی اگه عزیزتون تو مرحله وخیمی از سرطان /بیماری قلبی هست ودیگه ازش قطع امید شده این  شاید بتونه ذره ای امید تو وجودتون زنده کنه :راجب "سرما زیستی" سرچ و مطالعه کنید(سرمازیستی یعنی منجمد کردن بدن انسان ها بلافاصله بعد از مرگ با استفاده از روشی خاص که به بافت بدن اسیبی نرسه به امید زنده کردن دوباره در اینده با استفاده از تکنولوژی اونزمان)
 • 2
 • 5
توکلتون به خدا باشه
همسر من ۳۰ ساله بودند و ما بهار ۹۷ ازدواج کردیم هیچ علامتی نداشت پنج ماه بعد از ازدواج دچار درد در یک نقطه از شکم شد بلافاصله به دکتر مراجعه کردیم و بعد از کولونوسکوپی تشخیص به عمل دادند اما دو ماه بعد عمل پس از تحمل درد بی نهایت شدید و کم کردن ۳۰ کیلو از وزن فوت شدند .. رفت بدون اینکه واقعا بدونم چی شد که سرطان گرفت در حالی که خیلی به چکاپ سالانه و غذا و ورزش اهمیت میداد و ورزشکار بود و تمام خانواده پدری و مادری و خانواده خودش سالم و سرحال هستند
 • 0
 • 4
همسر من ۳۰ ساله بودن...
خدای من ....مادر من هم الان ۱ساله درگیر سرطان روده شدن همه شوکیم چون خیلی اهل ورزش هستن و به سدت تغذیه سالمی دارن
 • 0
 • 2
سلام.خواهرم دوتا توده توی روده ی بزرگ داشته وباعمل جراحی حدود۳۰سانت روده رو برداشتن.الان دردشکمیش بهتر شده .فقط دکتر گفته باید چندجلسه شیمی درمانی بشه..احتنال برگشت سرطان هست؟؟ لطفا جواب بدید.
 • 5
 • 13
سلام.خواهرم دوتا تود...
بستگی به مرحله سرطان داره
سلام من یکی دو ماه پیش انار مصرف کردم که باعث یبوست شد والان از اون موقع سوزش داره داخل روده ایا خطرناکه درمانش چیه ممنون
سلام من یکی دو ماه پ...
یبوست باید جدی بگیرید مامان من چن سال بود یبوست داشت جدی نگرفتیم پارسال همین موقع شدید شد یبوستش رفت کولونوسکوپی متاسفانه تومور بدخیم روده جراحی شدن رکتوم رو کلا از دست دادن و تا آخر عمر باید از کیسه استوما استفاده کنن توروخدااااا یبوست رو جدی بگیرید
 • 1
 • 3
پدرمن یبوست داشت بعد اسهال شد لاغر شد شکمش همه جاش کم خون شد دست راستش درد میکرد بردیم دکتر کونولوسکپی کردش گفت سرطان هست بردیم جراح عمل کرد روده بزرگ سمت چپ عمل کانشر سیگموعید ولی زود برده بودیم ریشه ننداخته به جاهای دیگه الان اوردیم خونه حالش خوبه ولی وایسادیم جواب پاتالوژی را بدن هفته دیگه احتمالا شیمی درمانی کنن دو جلسه برای عود نکردن تورو خدا هرکس تو خانوادتون یبوست داره بفرستین دکتر نزارین دیر بشه
 • 2
 • 4
سلام خوبی من مادرم وخواهرم دچار سرطان روده بزرگ شدن وفوت کردن من الان پنجاه ساله هستم و غربالگری نرفتم میترسم برم هیچ علائمی هم از درد ندارم چه کنم روحیه ضعیفی دارم چکنم
 • 0
 • 1
سلام خوبی من مادرم و...
غربالگری هیچ ترسی نداره کولونوسکوپی با بیهوشب هیچ دردی نداره ولی اگه مشکلی باشه مراحل اولیه تشخیص داده بشه درمان راحت تر هست ...حتما حتما باید دوره ای چکاب بشید چون سرطان روده ۲۵درصد توی ایران علتش ژنتیک هست
ببخشید ممکنه اگه کسی عفونت روده داشته باشه سرطان بگیره؟؟
 • 5
 • 9
سوال . مادرم سرطان روده بزرگ داشته عمل کرده جای دیگه درگیر نبوده الان ۲۰ روزه از اتاق عمل بیرون اومده ولی درد در پهلوهاش بی قرارش کرده .مال چیه
 • 6
 • 4
سوال . مادرم سرطان ...
باسلام احتمال عفونت باید بررسی بشه البته طبق روال بعدازعمل باید با فواصل کوتاه تحت نظر و ویزیت دکتر باشن تااین موارددقیقتر بررسی و کنترل بشه
 • 0
 • 2
سلام پدر من به سرطان روده بزرگ دچاره والا از پا افتاده وخون ریزی داخلی داره اگژما کل بندنشو گرفته چکار باید بکنم
 • 0
 • 0
پدر من يك سري از علائم سرطان روده مثل كم خوني ازمايش خون در مدفوع و بي حالي و يبوست رو داره و براش هم اندوسكوپي و هم پرونوسكوپي نوشتن و ازش قطعا چيز مشكوكي ديدن كه نمونه برداري كردن و گفت ١٠ روز ديگه بهتون زنگ ميزنيم،يعني مشكلش ميتونه سرطان باشه و در چه مرحله ايست؟
 • 7
 • 5
پدر من يك سري از علا...
مراحل سرطان روده بزرگ وجود سرطان در هر یک از مراحل زیر، نوع درمان را مشخص می کند. - مرحله ۰ : سرطان تنها در لایه داخلی روده بزرگ یا مقعد قرار دارد. - مرحله ۱ : سرطان دورتر از دیواره داخلی روده بزرگ یا مقعد منتشر شده است. - مرحله ۲ : سرطان در لایه عضلانی روده بزرگ یا مقعد انتشار یافته است. - مرحله ۳ : سرطان در همان منطقه، در یک و یا چند گره لنفاوی انتشار یافته است. - مرحله ۴ : سرطان به دیگر مناطق بدن انتشار یافته است مانند: کبد، ریه و استخوان ها. اگر تومور به قسمت های مختلف بدن پخش شده باشد، جراحی درمان کننده سرطان نیست، اما می تواند تومورهای اضافی را بردارد و علائم سرطان را کاهش دهد. جراحی برای سرطان کولورکتال در تمام مراحل سرطان، یکی از رایج ترین درمان ها، جراحی و بیرون آوردن تومور می باشد. در مواردی که سرطان گسترش یافته است، ممکن است لازم باشد بخشی از روده بزرگ یا مقعد را برداریم. میزان بهبودی در جراحی بسیار زیاد است. اگر تومور به قسمت های مختلف بدن پخش شده باشد، جراحی درمان کننده سرطان نیست، اما می تواند تومورهای اضافی را بردارد و علائم سرطان را کاهش دهد.
 • 2
 • 0
پدر من يك سري از علا...
پاسخ دقیق بعد از نتایج آزمایش نمونه ها مشخص میشه ولی بطور کلی باید گفت درمان سرطان روده بزرگ، جراحی است. باید از قبل مراحل بیماری (stageبندی ) را مشخص می کنیم؛ درمرحله ۱ و ۲ سرطان کولون در واقع تومورها سطحی هستند. در مرحله ۳ و ۴ تومورها عمقی هستند و به بافتها یا غدد لنفاوی اطراف دست اندازی(تهاجم) کرده و آنها را درگیر کرده اند. برحسب stageو محل تومور، جراحیهای مختلف(برداشتن تمام روده ، قسمتی از آن، نیمه راست یا نیمه چپ روده) در بیمار انجام می شود. گاهی اوقات به ویژه در تومورهای انتهای روده و ناحیه رکتوم لازم است قبل و بعد از جراحی بیمار تحت شیمی درمانی قرار گیرد تا از احتمال عود مجدد بیماری جلوگیری شود. اگر بیماردر مراحل سطحی و اولیه مراجعه کند درمان کامل و cureبرای وی انجام می شود یعنی درمان کاملی که احتمال عود ۵ ساله آن بسیار کم است. در واقع در stageیک و دو با یک جراحی کامل و شیمی درمانی احتمال عود سرطان روده بزرگ بسیار کمتر است.
 • 3
 • 1
پاسخ دقیق بعد از نتا...
سرطان روده بود و کل روده بزرگ رو برداشتن اما رکتوم سالم بود و روده باریک و متصل کردن به رکتوم و عمل دفع و از اونجا انجام میده...اثری از تومور خداروشکر به جاهای دیگه بدن نزده و تومور خارج شده اما برای احتیاط یه دوره شیمی درمانی میخوان براش انجام بدن...امروز اولین جلسش بود...کمی ضعیف و لاغر شده اما انشالا بعد از درمان شیمی درمانی ۶ماهه همه چیزش مجدد برمیگرده
 • 2
 • 0
سرطان روده بود و کل ...
به نظر میرسه وضعیتشون بسیار امیدوارکننده هست، خداراشکر و توکل به خدا جهت ادامه درمان
پدر من يك سري از علا...
سلام ببخشيد سوال ميكنم جواب پاتولوژي پدرتون رو گرفتيد نتيجه چي بود؟
 • 1
 • 0
سلام ببخشيد سوال ميك...
سلام سرطان روده بزرگ بود
پدر من يك سري از علا...
توكلتون به خدا باشه و راه هاي درماني رو بررسي كنيد ، متخصصين جراح كلون حتما ببريدشون
 • 1
 • 0
سلام:باعرض ادب واحترام مطالب مرقوم دارای مضامین مربوط به سلامتی دستگاه گوارش وراه های پیشگیری واگاه سازی مفیدی بود امیداست دراینده موفق تروبارعلمی غنی تردرکانال خودداشته باشید
 • 0
 • 3
آفرین به مطلب واطلاع رسانی خوبتون
 • 0
 • 4
مشاهده کامنت های بیشتر
استیون جرارد,عکس استیون جرارد,استیون جرارد و همسرش بیوگرافی استیون جرارد از کودکی تا به شهرت رسیدنش (+ تصاویر)

متولد: ۳۰ می ۱۹۸۰ انگلیس

پیشه: بازیکن و مربی فوتبال

مدرک تحصیلی: دیپلم

قد: ۱۸۳ سانتیمتر 

همسر: الکس کوران

فرزندان: ۳ دختر

ادامه
پروانه سلحشوری,تصاویر پروانه سلحشوری,بیوگرافی پروانه سلحشوری بیوگرافی پروانه سلحشوری و انتقادات آن به نظام حکومتی ایران

متولد: ۱۳۴۳

محل تولد: مسجدسلیمان، خوزستان

ملیت: ایران

همسر: برات قبادیان

فرزندان: دو پسر و یک دختر

شغل: سیاستمدار

ادامه
پیر امیدیار,بیوگرافی پیر امیدیار,پیرامیدیار بیوگرافی پیر امیدیار، بنیان گذار و رئیس سایت Ebay (+ تصاویر)

زاده:۲۱ ژوئن ۱۹۶۷ 

محل تولد: پاریس، فرانسه

شغل: بنیانگذار شرکت eBay

مادر: الهه میر جلالی امیدیار

پدر: کوروش امیدیار

همسر: پاملا کر امیدیار

ادامه
برادران رایت,برادران رایت اختراع هواپیما,زندگی نامه ی برادران رایت زندگینامه ی برادران رایت و اختراعات آنها

ویلبر رایت

ارویل رایت

- تاریخ تولد برادران رایت

ویلبر رایت: ۱۶ آوریل ۱۸۶۷

ارویل رایت: ۱۹ آگوست ۱۸۷۱

ادامه
حضرت محمد (ص),تولد حضرت محمد (ص),میلاد حضرت محمد (ص) زندگی نامه حضرت محمد (ص) از ولادت تا رحلتش

نام پدر: عبدالله

نام مادر: آمنه

شهرت: خاتم پیامبران، رسول خدا، امین

كنیه: ابوالقاسم و ابوابراهیم.

القاب حضرت محمد (ص): رسول اللّه، نبى اللّه، مصطفى، محمود، امین، امّى، خاتم، مزّمل، مدّثر، نذیر، بشیر، مبین، كریم، نور، رحمت، نعمت، شاهد، مبشّر، منذر، مذكّر، یس، طه‏ و... 

زمان تولد: ۱۷ ربیع الاول ۵۷۱ میـلادی

ادامه
علی صادقی,فیلم های علی صادقی,علی صادقی و ملیکا زارعی بیوگرافی علی صادقی بازیگر معروف طنز ایرانی (+ مصاحبه)

تولد: ۱۰ آذر ماه ۱۳۵۹ 

محل زندگی: تهران

ملیت: ایرانی

پیشه: بازیگر

مدرک تحصیلی: فوق دیپلم کامپیوتر

ادامه
سهراب سپهری,دبستان سهراب سپهری,زندگینامه سهراب سپهری زندگینامه سهراب سپهری (+ عکس)

زادروز: ۱۵ مهر ۱۳۰۷

محل تولد: کاشان

پیشه: شاعر، نقاش و مدرّس هنرستان هنرهای زیبا

مرگ: ۲۱ ماه آوریل ۱۹۸۰

علت مرگ: سرطان خون 

ادامه
محسن تنابنده,همسر محسن تنابنده,محسن تنابنده عکس بیوگرافی محسن تنابنده، فیلمنامه نویس و بازیگر مطرح ایرانی(+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۶ فروردین ماه ۱۳۵۴

محل تولد: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته بازیگری

همسر: روشنک گلپا

فرزند: یک پسر به نام نامی

ادامه
برد پیت,فیلم های برد پیت,برد پیت و ورزش مورد علاقه اش بیوگرافی برد پیت مشهورترین بازیگر آمریکایی (+ تصاویر همسران برد پیت)

ملیت: آمریکایی

تاریخ تولد: ۱۸ دسامبر ۱۹۶۳

محل تولد: شانی، اکلاهما، آمریکا

محل زندگی: اسپرینگفیلد، میزوری

زمینه فعالیت: بازیگر سینما و تلویزیون

همسران: جنیفر آنیستون (۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵)، آنجلینا جولی (۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶)

ادامه
ویژه سرپوش