جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۸۰۰۵۸

ورزش های مختلف برای درمان درد شانه

ورزش برای درمان درد شانه,ورزش های مختلف برای درمان درد شانهورزش برای درمان درد شانه
یکی از مشکلات رایجی که امروزه در میان مردم وجود دارد؛ دردهای اسکلتی است، برای حل این موضوع راهکارهای متعددی وجود دارد؛ یکی از انواع آنها که دارای اطمینان خاطر بیشتری است حرکات ورزشی است. برای مثال می توان برای درمان درد شانه از حرکات ورزشی استفاده کرد. 

درد شانه:

یکی از شایع ترین دردهایی اسکلتی، امروزه درد شانه است عوامل متفاوتی می توانند سبب ایجاد این مشکل شود به نسبت راه های تعددی هم برای درمان این درد وجود دارد، یکی از بهترین روش های کنترل درد شانه انجام روزانه تمرینات ورزشی است که دامنه حرکتی شانه را افزایش می دهند. 

شما با انجام این حرکت چندین بار در روز شانه را در نهایت دامنه حرکتی خود تکان می دهید، همین موضوع از خشکی و بی حرکتی شانه جلوگیری می کند و ماهیچه های متصل به شانه را می کشد، در نتیجه این حرکات عضلات نسبت به حرکات ناگهانی آسیب پذیری کمتری خواهد داشت. 

از دلایل دردشانه می توان به شکستگی بازو ، شکستگی استخوان ترقوه، التهاب وزیکولار ، دررفتگی شانه ،  اسپاسم شانه ، استئوآرتریت ، آسیب غلاف روتاتور ، پیچ خوردگی و کشش غضروف اشاره کرد. عللی هم ممکن است کمتر دیده شوند که شامل؛ مشکلات تومور ، عفونت و اعصاب می باشد. با انجام حرکات ورزشی می توان تاحد زیادی درد شانه را کاهش داد.

توجه داشته باشید که این تمرینات امکان دارد که برای بهبود درد شانه شما مناسب نباشد پس قبل از انجام هرکدام از آنها را پزشک خود مشورت داشته باشید. در ادامه ورزش هایی آورده شده اند که می توان به منظور بازیابی قدرت اولیه شانه، تسکین و درمان درد شانه از آنها استفاده کرد. شما با انجام این حرکات شاهد بهبودی چشمگیری در مشکلات خشکی و بی تحرکی و درد شانه خود خواهید بود.

حرکات ورزشی برای درمان درد شانه:

حرکت اول:

ابتدا در کنار یک میز یا صندلی بایستید سپس دست های خود را کاملا شل کرده و در جهات مختلف؛ عقب، جلو و به صورت دایره ای در جهت عقربه های ساعت و خلاف آن بچرخانید. روزانه دو بار و درهر مرتبه ۵ دقیقه این کار را انجام دهید. 

ورزش برای درمان درد شانه,حرکات ورزشی برای درمان درد شانهورزش برای درمان درد شانه؛ حرکت چرخاندن شانه

حرکت دوم:

در ابتدا باید بدن را شل کرده و سپس شانه ها را به سمت پشت بچرخانید، این موقعیت را ۱۰ ثانیه نگه داشته و مجددا بدن را شل کنید. این حرکت را روزانه دو مرتبه و در هر مرتبه ۱۵ بار تکرار کنید. 

ورزش برای درمان درد شانه,ورزش مناسب برای درمان درد شانهورزش برای درمان درد شانه؛ جمع کردن شانه از پشت

ورزش سوم:

شانه ها را شل کنید و یکی از بازوها را به آرامی از طریق سینه تا جایی که می توانید بکشیده و در همان وضعیت نگه دارید. کشش را به مدت ۳۰ ثانیه نگه داشته و مجددا شل کنید. این کار را برای بازوی دیگر هم تکرار کنید. 

ورزش برای درمان درد شانه,تمرینات ورزشی برای درمان درد شانهورزش برای درمان درد شانه؛ کشیدن یک دست با دست دیگر

ورزش چهارم:

این حرکت را می توانید با استفاده از یک چوب انجام دهید، در ابتدا چوب را به آرامی پشت خود نگه دارید و با استفاده از دست دیگر انتهای دیگر چوب را بگیرید، همینطور چوب را بکشید تا به صورت افقی با شانه باشد. ۳۰ ثانیه در همین حالت بمانید و بعد از آن ۳۰ ثانیه آرام بمانید. 

ورزش برای درمان درد شانه,تصاویر حرکات ورزشی برای درمان درد شانهورزش برای درمان درد شانه با استفاده از یک میله

ورزش پنجم:

از دیگر ورزش هایی که برای درد شانه استفاده می شود مجددا با استفاده از چوب است، در ابتدا یک انتهای چوب را کف دست بگیرید و به صورت افقی آن را فشار دهید تا زمانی که احساس کشش داشته باشید اما بدون درد باشد. ۳۰ ثانیه در همین حالت بمانید و سپس بدن را شل کنید. 

ورزش برای درمان درد شانه,ورزش برای شانه درد ورزش برای درمان درد شانه؛ حرکت میله در راستای شانه

ورزش ششم:

با استفاده از یک ملافه این حرکت را انجام دهید در ابتدا باید با استفاده از دست بالایی به سمت بالا بکشید تا چرخش داخلی شانه صورت بگیرد، ۳۰ ثانیه در همین حالت بمانید و سپس بدن را شل کنید، ۵ مرتبه این حرکت را تکرار کنید تا اثر بخشی آن ایجاد شود.

ورزش برای درمان درد شانه,حرکات اصلاحی برای درمان درد شانهورزش برای درمان درد شانه؛ کشیدن پارچه از پشت

ورزش هفتم:

به این حرکت دستان عقاب نیز می گویند که جهت درمان درد شانه استفاده می شود و موجب کشش عضلات شانه می شود. برای انجام آن در حالت ایستاده قرار بگیرید، سپس دست های خود را از دو طرف بدن به حال کشیده قرار دهید. آرنج های دست خود را در قسمت جلوی بدن روی همدیگر قرار دهید ابتدا دست راست را بالا بگذارید. 

آرنج ها را خم کرده و سپس ساعد و دست ها را روی همدیگر نگه دارید، با دست چپ دست راست را گرفته به طوری که کف دست ها روی همدیگر قرار بگیرند. برای مدت ۱۵ ثانیه در همین وضعیت بمانید همزمان با بازدم و با نزدیک کردن آرنج ها به طرف سینه، ستون فقرات را به سمت جلو خم کنید.همزمان به دم هم قفسه سینه را باز کنید و دست خود را بالا بیاورید. 

این حرکت را برای مدت ۱ دقیقه ادامه داد و سپس برای جهت مخالف نیز تکرار کنید. 

ورزش برای درمان درد شانه,ورزش های شانه برای بهبود دردورزش برای درمان درد شانه؛ حرکت دستان عقاب

حرکت هشتم:

برای کشش عضلات گردن و شانه می توانید از این حرکت استفاده کنید از طرفی می تواند موجب تقویت شانه هم می شود. چرخش باید از قسمت پایین کمر صورت بگیرد. 

برای انجام این حرکت باید روی یک صندلی بنشینید به طوری که مچ پا در مسیر زیر زانوها قرار بگیرند. بالاتنه را به سمت راست چرخانده و دست چپ را روی ران قرار دهید. دست راست را در هر جایی که راحت تر هستید قرار دهید. برای مدت ۳۰ ثانیه در همین حالت بمانید و سپس حرکت را برای سمت چپ بدن خود نیز تکرار کنید. این حرکت را به تعداد ۳ تا ۵ مرتبه برای هر طرف بدن انجام دهید.

ورزش برای درمان درد شانه,ورزش های مختلف برای درمان درد شانهورزش برای درمان درد شانه؛ کشیدن عضلات گردن و شانه

حرکت نهم:

برای تسکین کمردرد، شانه و گردن درد می توان از این تمرین ورزشی استفاده کنید. جهت انجام این تمرین می توانید با یک بالش زیر پیشانی، سینه یا پاها آن را صورت دهید. 

در وضعیت سگ سر پایین قرار بگیرید و انگشت شست پاهای خود را به هم نزدیک کرده و زانوها را با فاصله کمی بیشتر از عرض لگن قرار دهید. لگن را بر روی پاشنه پاها قرار دهید و دستان خود را نیز جلوی در حالت کشیده قرار دهید. سینه خود را به سمت زمین نزدیک کنید و برای مدت ۵ دقیقه در همین حالت باقی بمانید. 

از این تمرین برای درد کتف و همچنین کنترل دردهای شانه بعد از انجام عمل جراحی شانه می توانید استفاده کنید، به طورکلی انجام دادن تمرینات شانه بعد از جراحی تاثیر بسزایی در موفقیت عمل خواهید گذاشت. 

ورزش برای درمان درد شانه,ورزش های مختلف برای درمان درد شانهورزش برای درمان درد شانه؛ حرکت سگ سرپایین

تمرین دهم:

به طورکلی انجام تمرینات شانه بعد از جراحی می تواند تاثیر مثبتی بر موفقیت عمل بگذارد. ابتدا به سمت جلو خم شوید و شانه سالم را روی یک میز کوتاه یا صندلی بگذارید. به شانه آسیب دیده اجازه دهید مانند پاندول ساعت به حالت آویزان قرار بگیرد، بعد از آن شانه خود را مانند پاندول ساعت به سمت عقب و جلو و چپ و راست حرکت دهید. 

چه زمانی باید به پزشک مراجعه شود؟

درصورتی که توانایی حرکت دادن شانه را ندارید یا علامت های تشدید شده یا عدم بهبودی بعد از دو هفته درمان را مشاهده نکردید باید به پزشک مراجعه کنید. از طرفی اگر درد تشدید شد و در هردو شانه یا ران درد احساس شود، همچنین با علامت تب روبرو باشید باید به پزشک مراجعه کنید. 

جهت تعیین علت درد ایجاد شده و طرح ریزی برای درمان امکان استفاده از اشعه ایکس، اسکن اولتراسوند یا ام آر آی توسط پزشک وجود دارد. 

درصورتی که موارد زیر مشاهده شود باید فورا به پزشک مراجعه کنید:

- وجود درد در هر دو شانه

- بروز درد در هر دو ران

- وجود تب یا احساس کسالت

گردآوری: بخش پزشکی ورزشی سرپوش

  • 18
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
الناز ملک,بیوگرافی الناز ملک,زندگینامه الناز ملک پور بیوگرافی الناز ملک، بازیگر سریال سقوط (+ تصاویر)

متولد:۱۹ آذر ۱۳۷۴ تهران

زمینه فعالیت:سینما، تئاتر و تلویزیون

پیشه:بازیگر

مدرک تحصیلی:دانش آموخته موسسه آزاد بازیگری

سالهای فعالیت:۱۴۰۱ تاکنون

قد:۱۷۴ سانتیمتر

ادامه
روبرتو تورس,بیوگرافی روبروتو تورس,روبرتو تورس بازیکن فولاد خوزستان بیوگرافی روبروتو تورس، بازیکن فوتبال اسپانیایی (+ تصاویر)

زاده:۱۶ اسفند ۱۳۶۷

زادگاه:پامپلونا

ملیت:اسپانیایی

پست:هافبک هجومی

پیشه:بازیکن فوتبال

ادامه
سپیده معافی,بیوگرافی سپیده معافی,عکس سپیده معافی بیوگرافی سپیده معافی بازیگر ایرانی- آمریکایی (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۸ سپتامبر ۱۹۸۵

محل تولد:رگنسبورگ، بایرن، آلمان غربی

ملیت:ایرانی- آمریکایی

شهروندی:ایالات متحده آمریکا

حرفه:بازیگر سینما و تلویزیون

ادامه
محمد دلاوری,بیوگرافی محمد دلاوری,عکس های محمد دلاوری بیوگرافی محمد دلاوری + تصاویر و حواشی زندگی اش

تاریخ تولد: ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

حرفه: روزنامه‌نگار، خبرنگار، مجری، نویسنده و مستندساز

تحصیلات: فوق لیسانس علوم سیاسی

شناخته شده برای: خبرنگاری واحد مرکزی خبر صدا و سیمای ایران

ادامه
سلطان محمود غزنوی,زندگینامه سلطان محمود غزنوی,بیوگرافی سلطان محمود غزنوی سلطان محمود غزنوی پادشاه قدرتمند غزنوی

تاریخ تولد: دهم محرم ۳۶۱ هجری قمری

محل تولد: شهر غزنی در منطقه زابلستان

پدر: سبکتگین

همسر: کوثر جهان

فرزندان: جلال داوود محمد ،سلطان مسعود غزنوی، عبدالرشید غزنوی، سلیمان ،شجاع

دین و مذهب: اسلام، سنی

ادامه
ذوالقرنین,زندگینامه ذوالقرنین,ذوالقرنین چه کسی است ذوالقرنین در حقیقت چه کسی بوده است؟

معنای اسم: صاحب دو شاخ

تکرار نام در قرآن: در سوره کهف

بیوگرافی ذوالقرنین:

ذوالقرنین یکی از شخصیت های قرآن و کتاب های مقدس می باشد که صاحب قدرت می شود تا دیواری را بین نوع بشر و قوم یاجوج و ماجوج ایجاد کند. این قوم تجسمی از آشوب بوده اند و رهاسازی آنها از پشت دیوار نشانه ای برای پایان دنیا خواهد بود. این قوم توسط خداوند در یک شب از روزهای قیامت نابود خواهند شد. این داستان از طریق رمانس اسکندر که نسخه ای افسانه ای از پیشه و زندگی اسکندر است در قرآن وارد شده است. 

براساس داستان قرآنی ذوالقرنین دارای سه لشکرکشی مهم بوده است که ابتدا به غرب، سپس به شرق و در نهایت به یک تنگه کوهستانی بوده است. وی انسانی یکتاپرست و البته مهربان بوده است که در راه عدالت به بیراهه کشیده نمی شده، به همین دلیل لطف خداوند مشمول حالش می شود. وی یار نیکوکاران و دشمن ستمگران محسوب می شده و به مال و ثروت دنیا علاقه نداشته، همچنین به سبب ایمانی که به خداوند و روز قیامت داشته خداوند او را مامور ساخت سدی می کند که از جنس آجر و سنگ از آهن و مس است و هدف از ساختن آن کمک به گروهی مستضعف در مقابل ظلم و ستم قوم یاجوج و ماجوج بوده‌ است. 

ادامه
ساتوشی ناکاموتو,بیوگرافی ساتوشی ناکاموتو هویت ناشناس ساتوشی ناکاموتو؛ خالق اصلی بیت کویین کیست؟

تاریخ تولد: اطلاعی در دست نیست

محل تولد: اطلاعی در دست نیست

حرفه: خالق بیت کوین

تاریخ شروع فعالیت: از دسامبر ۲۰۱۰

ساتوشی ناکاموتو,خالق اصلی بیت کویینبیوگرافی ساتوشی ناکاموتو

ادامه
آلفرد نوبل,زندگینامه آلفرد نوبل,آلفرد برنهادر نوبل زندگینامه آلفرد برنهادر نوبل؛ مخترع دینامیت و پایه گذار جایزه نوبل

تاریخ تولد: ۲۱ اکتبر ۱۸۳۳

محل تولد: استکهلم، سوئد

حرفه: شیمی ‌شناس، مهندس، مخترع، بازرگان و نیکو کار

شناخته شده برای: اختراع دینامیت، بنیانگذار جایزه نوبل

دین: بی دین، خداناباور

درگذشت: ۱۰ دسامبر ۱۸۹۶

ادامه
علی فتح الله زاده,بیوگرافی علی فتح الله زاده,عکس های علی فتح الله زاده علی فتح الله زاده؛ محبوب ترین مدیر باشگاه استقلال

تاریخ تولد: ۱۹ دی ۱۳۳۷

محل تولد: خوی، ایران

حرفه: مدیرعامل باشگاه فوتبال استقلال تهران

شروع فعالیت: ۲۳ مهر ۱۴۰۱

تحصیلات: دکتری اقتصاد از آکادمی ملی علوم آذربایجان

ادامه
ویژه سرپوش
X