جمعه ۰۲ مهر ۱۴۰۰
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۴۰۰۹۸

ترفندهایی برای درمان پروستات با ورزش (+ آموزش تصویری)

ورزش های مناسب برای پروستات,درمان پروستات با حرکات یوگا,تمرینات کگل برای بزرگی پروستاتبرای درمان پروستات با ورزش تمرینات زیادی توصیه شده است
ورزش مانع بزرگ شدن پروستات میشود و در نتیجه علایم بزرگی خوشخیم پروستات (هایپرپلازی خوشخیم) را مدیریت می کند. بر اساس مطالعات فراوان، ورزش و فعالیت بدنی باعث کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات میشود.

درمان پروستات با ورزش

ورزش های مقاومتی یا تمرینات قدرتی در حفظ سلامت پروستات، نقش اساسی دارند. این تمرینات سبب میشود که توده های عضلانی افزایش یابد و وزن اضافی بدن، کاهش یابد که امکان دارد خطر ابتلا به سرطان پروستات را کاهش دهد.

بسیاری از درمانهای پروستات بر روی بدن، اثرات مضری دارد. هورمون درمانی، گاهی وقت ها باعث بروز مشکلاتی مانند پوکی استخوان و از دست دادن توده عضلانی میشود که با ورزش و تمرینات قدرتی میتوان آنرا کاهش داد. جراحی پروستات، سبب بی اختیاری ادرار( عدم توانایی کنترل جریان ادرار) میشود.

روشهای درمان پروستات با ورزش

از بهترین روشهای درمان پروستات با ورزش می توان به موارد زیر اشاره کرد :

> تمرینات هوازی:

اگر در هفته بمدت سه تا پنج ساعت، ورزش هوازی شدید انجام دهید به کنترل بزرگ شدن پروستات کمک می کند و در نتیجه باعث کاهش درد و بهبود کیفیت کلی زندگی بیماران مبتلا به بزرگی پروستات میشود. تمرین های هوازی سبب میشود که مصرف کالری در طول تمرین و چند ساعت بعد از آن افزایش پیدا کند که از این تمرینات می توان به راه رفتن سریع، رقصیدن، پیاده روی ، شنا، دویدن، دوچرخه سواری، تنیس و اسکی روی زمین اشاره کرد. تمرینات هوازی باعث میشود که بدنتان، میزان کالری اضافی را برای ورزش های هوازی مصرف کند. ورزش های هوازی علاوه بر سوزاندن کالری، سبب میشود که سطح طبیعی آنتی اکسیدان ها افزایش یابد و مولکول های التهابی که باعث سرطان میشوند ، را حذف کند.

ورزش های مقاومتی برای درمان پروستات,حرکات ورزشی مناسب برای پروستات,روشهای درمان پروستات با ورزشبرای درمان پروستات با ورزش، تمرینات هوازی را انجام دهید

> تمرینات قدرتی:

تمرینات قدرتی، سبب افزایش توده عضلانی میشود و همچنین در حفظ استخوان های سالم و بهبود تعادل نقش عمده ای دارد و مانع از افتادن می شود. از تمرینات قدرتی می توان به تمرین های وزنه، شنا و بارفیکس اشاره کرد. ورزش دراز نشست ممکن است موجب تشدید نشتی ناشی از بی اختیاری استرسی شود. با تراپیست فیزیکی خود درخصوص سطح و نوع تمرینات قدرتی که برایتان ایمن است، حرف بزنید.

> آموزش حرکات یوگا موثر در درمان پروستات:

ورزش یوگا یکی از راههای پیشگیری از بیماری پروستات می باشد. عضلات کف لگن با انجام حرکات یوگا تقویت می شود و باعث افزایش قدرت عضلانی میشود. در ادامه با بعضی از حرکات مؤثر یوگا آشنا شوید:

۱. کوبلر:

در تمرین کوبلر که مشابه نشستن چهار زانو است باید کف پاها را به هم بچسبانید و زانو ها را به آهستگی به سمت زمین حرکت دهید. این حرکت در باز شدن لگن مؤثر و مفید است. این تمرین درواقع یک موقعیت نشسته است که باعث کاهش تنش ناحیه لگن می شود.

درمان پروستات,ورزش برای درمان پروستات,راههای درمان پروستات با ورزشیکی از راههای درمان پروستات با ورزش، تمرین کوبلر میباشد

۲. تمرین سر به زانو:

برای این که در وضعیت سر به زانو قرار بگیرید، ابتدا روی زمین نشسته و پاهایتان را در مقابل خود صاف کنید. توجه کنید که زانو هایتان در این حرکت، اصلاً نباید خم شود. دستانتان را به سمت نوک انگشتان پا به صورت صاف و کشیده دراز کنید. تا جایی که می توانید خود را به سمت جلو بکشید و دستانتان را به طرف انگشتان پا بکشید. چانه ی خود را به پا بچسبانید و سرتان را به سمت عقب و جلو بچرخانید. در آخر به آرامی به طرف بالا برگردید و پاهایتان را آزاد کنید. این تمرین را با پای دیگر هم انجام دهید.

ورزش های مقاومتی برای درمان پروستات,حرکات ورزشی مناسب برای پروستات,روشهای درمان پروستات با ورزشتمرین سر به زانو، از تمرینات درمان پروستات با ورزش است که در وضعیت سر به زانو قرار میگیرید

> تمرینات کگل برای بزرگی پروستات:

یکی از فعالیت های غیر هوازی تمرین های  کگل نام دارد که انجام این حرکت مزایایی همچون رفع مشکلات ادراری و بی اختیاری آن می باشد. تقویت این عضلات به افراد مبتلا به بزرگی پروستات کمک می کند تا بهتر بتوانند کنترل ادرار داشته باشند.

اگر پس از انجام ورزش کگل دچار درد در ناحیه ی شکم و یا کمر شدید بیانگر اینست که بدرستی این ورزش را انجام نداده اید. برای پیدا کردن عضلات کف لگن در مردان، یک انگشت در مقعد وارد کنید و آنرا فشار دهید( بدون سفت کردن عضلات شکم، باسن یا ران). در روش دیگر، عضلاتی را منقبض کنید که مانع از خروج گاز از روده میشوند. همچنين میتوان از روش متوقف کردن جریان ادرار استفاده کرد. البته نباید این روش را به صورت مکرر انجام دهید.( زیرا فرد نباید به صورت مکرر جریان ادرارش را متوقف کند و یا در زمان پر بودن مثانه ورزش کگل انجام دهد) نیز یکی از روشهای مؤثر برای یافتن عضلات کف لگن، روش بیوفیدبک می باشد. اگر در یافتن این عضلات موفق نشدید، میتوانید به پزشک مراجعه کنید.

پس از عضلات کف لگن را بطور صحیح یافتید، می توانید ورزش کگل را هرروز ۲ تا ۳ ست انجام دهید تا نتیجه ی دلخواه را بگیرید. توصیه میشود که در طول روز، ست ها را پخش کنید. یک حالت راحت، پیش از شروع، به خود بگیرید تا بدنتان آرامش یابد. اکثر افراد هنگام خوابیدن روی تخت خواب یا نشستن روی صندلی ترجیح میدهند ، ورزش کگل را انجام دهند. پس از اینکه تمرینات را فراگرفتید، باید بتوانید در هر موقعیت و هر مکانی آنها را انجام دهید، مثل ایستادن و منتظر ماندن در صف.

پس از استراحت، این مراحل را انجام دهید:با بینی خود نفس عمیق بکشید و بگذارید شکمتان در حین پر شدن از هوا باد کند. در هنگام تنفس، عضلات کف لگنتان را آرام کنید. وقتی که عضلات کف لگن خود را به آرامی منقبض می کنید، نفستان را از راه دهان بیرون بدهید. عضلات کف لگن را در حین نفس کشیدن ، به مدت ۳ تا ۶ ثانیه منقبض کنید( تا زمانی که در عضلات دچار حس خستگی شدید). به این کار انقباض می گویند. پس از تنفس مجدد، انقباض را رها کنید تا عضلاتتان به آرامش برسد. عضلات خود را به مدت ۶ تا ۱۰ ثانیه بطور کامل آرام کنید. توجه داشته باشید که حتماً بین هر انقباض، بطور کامل استراحت کنید و نفستان را حبس نکنید. همیشه عضلاتتان را به همان اندازه که منقبض کرده اید ، به آنها استراحت دهید. این تمرین را ۱۰ بار در هر ست تکرار کنید.

ورزش های مقاومتی برای درمان پروستات,حرکات ورزشی مناسب برای پروستات,روشهای درمان پروستات با ورزشیکی از راههای درمان پروستات با ورزش ، تمرین کگل است که باعث تقویت عضلات افراد مبتلا میشود

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

  • 14
  • 6
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ما هواتنگ,بیوگرافی ما هواتنگ,زندگینامه ما هواتنگ زندگینامه ما هواتنگ رئیس شرکت اینترنتی چینی تنسنت (+ تصاویر)

زاده:۲۹ اکتبر ۱۹۷۱

زادگاه:گوانگ دونگ، چین

ملیت:چینی

محل تحصیل:دانشگاه شنژن

پیشه:رئیس هیئت مدیره تنسنت

ادامه
بیوگرافی سعید چنگیزیان,سعید چنگیزیان و همسرش الهام کردا,فیلم های سعید چنگیزیان بیوگرافی سعید چنگیزیان بازیگر تئاتر و سینمای کشور (+ تصاویر همسرش)

زاده: ۲۲ آذر ۱۳۵۶

محل تولد: سمنان

تحصیلات: کارشناسی کارگردانی تئاتر

وضعیت تاهل: متاهل

سال های فعالیت: ۱۳۸۲ تاکنون

ادامه
کیومرث هاشمی,بیوگرافی کیومرث هاشمی,زندگینامه کیومرث هاشمی بیوگرافی کیومرث هاشمی سیاستمدار ایرانی (+ تصاویر)

متولد:۱۳۴۴

زادگاه:ملایر

زمینه فعالیت:سیاست و مدیریت ورزشی

پیشه:سیاستمدار

دین:اسلام

ادامه
امین قاسمی نژاد,بیوگرافی امین قاسمی نژاد,عکس امین قاسمی نژاد بیوگرافی امین قاسمی نژاد، فوتبالیست (+ تصاویر خانوادگی)

زاده: ۱ آذر ۱۳۶۵ 

زادگاه:بابلی

ملیت:ایرانی

پست:هافبک

قد:۱۸۲  سانتی متر

ادامه
ثریا قاسمی و همسرش,مادر ثریا قاسمی,بیوگرافی ثریا قاسمی بیوگرافی ثریا قاسمی بازیگر سینما و تلویزیون کشور (+ تصاویر خانوادگی)

تاریخ تولد:۲۸ آذر ۱۳۱۹

زادگاه:تهران

حرفه:بازیگر و دوبلور

وضعیت تاهل:متاهل

ملیت:ایرانی

ادامه
حضرت علی اکبر,زندگینامه حضرت علی اکبر,حضرت علی اکبر کیست زندگینامه حضرت علی اکبر (ع) فرزند بزرگ امام حسین (ع)

زاده:۱۱ شعبان سال ۳۳ هجری قمری

زادگاه:مدینه

ملیت:ایرانی

علت مرگ:واقعه کربلا

محل دفن:حرم امام حسین، کربلا، عراق

ادامه
بیوگرافی لئوناردو دی‌کاپریو,بیوگرافی لئوناردو دی کاپریو,عکس هایی از لئوناردو دی کاپریو بیوگرافی لئوناردو دی کاپریو بازیگر و تهیه کننده ی هالیوودی (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۱ نوامبر ۱۹۷۴ ‏

زادگاه:لس آنجلس، کالیفرنیا، ایالات متحده

زمینه فعالیت:بازیگر، تهیه کننده، طرفدار محیط زیست

سال های فعالیت:۱۹۸۹–اکنون

ملیت:آمریکایی

ادامه
لوئیس همیلتون,بیوگرافی لوئیس همیلتون,عکس لوئیس همیلتون بیوگرافی لوئیس همیلتون راننده بریتانیایی مسابقات فرمول یک (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۷ ژانویهٔ ۱۹۸۵ ‏

زادگاه:استیونج، هرتفوردشر، انگلستان، بریتانیا

اولین مسابقه:۲۰۰۷ گراند پریکس استرالیا

اولین برد:۲۰۰۷ گراند پریکس کانادا

ملیت:انگلیس

ادامه
غلامحسین محسنی اژه ای و همسرش,غلامحسین محسنی اژه ای رئیس قوه قضاییه,تحصیلات غلامحسین محسنی اژه ای بیوگرافی غلامحسین محسنی اژه ای رئیس قوه قضاییه (+ تصاویر)

زاده:۷ مهر ۱۳۳۵

زادگاه:اصفهان

سمت:رئیس قوه قضاییه

ملیت:ایرانی

تحصیلات:دکترای حقوق بین الملل خصوصی

ادامه
ویژه سرپوش