پنجشنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۶۰۱۲۴

درمان سلولیت با ورزش به همراه تصویر

درمان سلولیت با ورزش,دلایل ایجاد سلولیت,درمان سلولیت با حرکات ورزشیدرمان سلولیت با ورزش
سلولیت در ۸۵ درصد از زنان دیده می شود که به صورت برجستگی های کوچک زیر پوست خواهند بود. برای رفع سلولیت روش های گوناگونی وجود دارند، یکی از راهکارهای موثر انجام حرکات ورزشی است که با پشتکار این موضوع را رفع می کنند. در این مطلب سرپوش خواهید آموخت که چگونه با ورزش میتوانید سلولیت ها را درمان کنید.

سلولیت چیست؟

یکی از بیماری های ظاهری پوست که به دلیل تجمع چربی زیر پوست ایجاد می شود؛ سلولیت می نامند. در این حالت پوست شبیه به رگه های پرتقال خواهد شد. دلیل این موضوع به تفاوت توزیع چربی، ماهیچه ها و بافت همبند در بدن برمی گردد و در بیشتر زنان دیده می شود. 

سلولیت را می توان با یک روتین ورزشی مناسب از بین برد، البته برخی گمان می کنند برای ورزش کردن به هزینه و لوازم ورزشی زیادی نیاز دارند، اما باید گفت که اینطور نیست و شما می توانید در خانه به راحتی این موضوع را برطرف کنید. 

۸۰ تا ۹۰ درصد از زنان درطول زندگی خود به سلولیت دچار می شوند، تقویت عضلات بدن و بهبود گردش خون از طریق ورزش می تواند به رفع آن کمک بسیار زیادی کند. 

دلایل ایجاد سلولیت:

دلایل متعددی برای ابتلا به سلولیت وجود دارند که در ادامه به برخی موارد آن اشاره می شود:

- در اثر افزایش سن بافت همبند ضخیم و پوست نازک تر می شود، در نتیجه سلولیت ظاهر خواهد شد. 

- رژیم غذایی نامناسب

- رژیم های غذایی سخت

- کم کاری تیروئید یا متابولیسم کند بدن

- بی تحرکی

- تغییرات هورمونی بدن

- کم آب شدن بدن

- میزان چربی کلی بدن

- ژنتیک

درمان سلولیت با ورزش,دلایل ایجاد سلولیت,حرکات ورزشی برای درمان سلولیتدرمان سلولیت های پوستی با ورزش

درمان سلولیت با حرکات ورزشی:

ورزش هایی که مخصوص ساق و ران پا هستند می توانند عضلات این قسمت را محکم تر کنند در نتیجه به بهبود سلولیت کمک می کنند. در ادامه به برخی از این حرکات اشاره می شود:

اسکوات:

برای انجام اسکوات باید پاها را به اندازه عرض شانه باز کنید، پنجه های پا را به سمت بیرون قرار دهید، پاها را پایین آورده، گویی می خواهید روی صندلی بنشینید. 

زانوها نباید از پنجه های پا جلوتر باشند، به وضعیت اولیه برگردید و حرکت را دوباره تکرار کنید.

اسکوات جامپ:

این حرکت مقداری از اسکوات عادی دشوار تر است، تفاوت میان این دو حرکت این است که در انتهای اسکوات عادی باید پرش انجام دهید. 

یک اسکوات عادی انجام دهید، سپس به جای اینکه ران ها منقبض کنید تا به حالت اولیه برگردید، روی پنجه پای خود بپرید. 

درمان سلولیت با ورزش,دلایل ایجاد سلولیت,ورزش برای درمان سلولیتدرمان سلولیت با ورزش ؛ اسکوات پرشی

استپ آپ:

جلوی یک نیمکت یا استپ قرار بگیرید و روی آن حرکت استپ را انجام دهید. در هر مرتبه باید یکی از پاها را بلند کنید، استپ به عقب نیز به همین شکل صورت می گیرد. این حرکت را چندین مرتبه تکرار کنید.

لگد به عقب با پا:

رو چهار دست و پای خود بنشینید، در هر مرتبه ضربه زدن باید بر روی باسن و قسمت بالای ران تمرکز داشته باشید، پا را پایین آورده و رو پای مخالف حرکت را انجام دهید. پهلو به پهلو ایستاده و پاها را کنار همدیگر جفت کنید، هر مرتبه روی یکی از پاها لانچ انجام دهید و عضلات خارج و داخل ران را منقبض کنید.

درمان سلولیت با ورزش,دلایل ایجاد سلولیت,ورزش برای درمان سلولیتدرمان سلولیت با ورزش ؛ لگد به عقب پا

طناب زدن:

یکی از ورزش های هوازی که به عنوان ضد سلولیت شناخته می شود؛ طناب زدن است. طناب زنی از طریق افزایش گردش خون منجر به بهبود ظاهر سلولیت می شود. علاوه بر این موضوع طناب زدن منجر به پاکسازی بدن از سموم می شود، در طول روز چند ست ده دقیقه ای را به طناب زدن اختصاص دهید. 

استفاده از تردمیل هم با افزایش گردش خون در پاها برای درمان سلولیت مفید است. 

درمان سلولیت با ورزش,دلایل ایجاد سلولیت,درمان سلولیت با طناب زدندرمان سلولیت با ورزش ؛ طناب زدن

حرکت کشش ساق پا

یکی از تمرینات موثر و ضدسلولیت بالا کشیدن ساق پا است. باید توجه داشت سلولیت غالبا در نواحی پا ایجاد می شود، پس بهترین کار برای رفع آن افزایش گردش خون در پا و کمک به چربی سوزی و عضله سازی پاها است. برای انجام این حرکت روی سطحی ایستاده و پاشنه های خود را از لبه ی سطح آویزان کنید، سپس به آرامی مانند الاکلنگ خودتان را بالا و پایین بکشید.

جمع کردن پاها داخل شکم:

زمانی که پاها را داخل شکم جمع کنید؛ عضلات باسن، کف لگن را کشیده و تقویت می کند در نهایت نیز به درمان سلولیت کمک خواهد کرد.

برای انجام این حرکت روی زمین دراز بکشید و سپس پاها را از قسمت زانو خم کنید و با کمک دست ها به سمت سینه و داخل شکم بکشید. چندثانیه در همین حالت مانده و سپس به وضعیت اولیه برگردید. لازم است این حرکت را حداقل ۱۵ مرتبه تکرار کنید.

درمان سلولیت با ورزش,دلایل ایجاد سلولیت,ورزش مفید برای رفع سلولیتدرمان سلولیت با ورزش ؛ جمع کردن پا در شکم

حرکت سگ سر پایین:

با استفاده از این حرکت یوگا می توانید باسن را باز کنید و عضلات ران و شکم را بکشید. 

برای انجام این حرکت ورزشی ابتدا باید از ناحیه کمر خم شوید، کف دست ها را مقابل خود روی زمین گذاشته و سپس باسن را به سمت عقب و سقف بکشید، در این حالت شما باید تقریبا زاویه ۹۰ درجه با شکم بسازید. دقت داشته باشید که کف پاها باید کاملا روی زمین باشد تا زمانی که که کشش پشت ساق پا را کاملا احساس کنید در همین حالت بمانید. برای ایجاد تنوع می توانید یکی از پاها را از پشت به سمت بالا بکشید. 

درمان سلولیت با ورزش,دلایل ایجاد سلولیت,کاهش سلولیت با ورزشدرمان سلولیت با ورزش ؛ حرکت سگ سرپایین

تمرینات لانگز Lungs:

می توان گفت هیچ تمرینی مانند حرکات لانگز برای تقویت عضلات پشت پا و ساق اثر تاثیرگذار نخواهد بود. 

برای انجام این حرکت باید صاف بایستید، یکی از پاها را از قسمت زانو خم کرده و در مقابل پای دیگر بگذارید، به گونه ای که زانوی پای مقابل زاویه ۹۰ درجه با زمین بسازد. در این حالت باید بیشتر وزن روی پای عقب قرار داشته باشد، کمر و سینه را صاف نگه دارید و چند ثانیه در همین حرکت بمانید، در نهایت برای پای دیگر هم این حرکت را تکرار کنید. 

تمرین لانز تنوع گسترده ای دارد، می توانید پاها را به اندازه عرض شانه باز کرده و یکی از پاها را کنار بدن قرار دهید و تمرین را انجام دهید. در این حالت باید پای چپ را صاف و کشیده بگذارید و پای راست را از قسمت زانو خم کنید تا با زمین زاویه ۹۰ درجه بسازد. سپس وزن خود را روی پای خم شده قرار دهید و پای صاف را کشیده و منقبض کنید و چند ثانیه در همین حالت بمانید.

درمان سلولیت با ورزش,دلایل ایجاد سلولیت,ورزش های مفید برای رفع سلولیتدرمان سلولیت با ورزش؛ تمرینات لانگز

بالا بردن پاها:

با استفاده از این تمرین بدن قوی تر می شود و می تواند به درمان سلولیت کمک کند، قدرت و تعادل را افزایش می دهد و یک راه عالی برای قوی کردن تنه می باشد.

برای انجام آن کافی است دراز بکشید و دست و پاها را روی زمین قرار دهید، توجه داشته باشید که بازوها و دست ها به تنه چسبیده باشند، یکی از پاها را در حالی که زانو صاف است بلند کنید بدون اینکه دست ها تکان بخورند، سپس پای دیگر را بلند کنید. سعی کنید به مدت ۵ ثانیه پا را بالا نگه دارید و سپس آرام به موقعیت اولیه برگردید. این حرکت را ۱۰ تا ۱۲ مرتبه تکرار کنید.

درمان سلولیت با ورزش,دلایل ایجاد سلولیت,نقش ورزش در درمان سلولیتدرمان سلولیت با ورزش؛ بالا بردن پاها

ابداکتور:

تمرینات ضد سلولیتی باید روی ران ها، باسن و عضلات ابداکتور تمرکز داشته باشند، البته سلولیت در مناطق مختلف رایج است، این ورزش می تواند پاها را آرام کرده و از ایجاد رگ ها واریسی جلوگیری می کند. 

برای انجام این حرکت روی یک تشک به سمت راست دراز بکشید و پاهای خود را روی همدیگر صاف بگذارید. بازوی راست را زیر سر قرار داده و دست دیگر را روی تشک بگذارید تا تعادل برقرار شود. 

پای چپ خود را به آرامی به سمت سقف بلند کرده و سه ثانیه نگه دارید، سپس به موقعیت اولیه خود برگردید، البته نباید اجازه دهید روی پای دیگر قرار بگیرید و باز هم بالا ببرید. این تمرین را ۱۵ مرتبه برای هر طرف تکرار کنید. 

درمان سلولیت با ورزش,دلایل ایجاد سلولیت,روش درمان سلولیت با ورزش کردندرمان سلولیت با ورزش ؛ ابداکتور

دوچرخه خوابیده: 

برای این حرکت چندین گروه ماهیچه در یک زمان درگیر می شوند و برای مناطقی مناسب خواهد بود که از توده کمی چربی تشکیل شده است، به همین دلیل است که تمرین دوچرخه باید بخشی از ورزش روتین شما باشد. 

این ورزش روی قسمت شکم مانور می دهد و می تواند گردش خون را در پاها را تحریک کند. در صورتی که کمردرد دارید یا تمایل دارید تعادل را تقویت کنید می توانید از این تمرین استفاده کنید. 

ابتدا باید دراز بکشید، سرتان را مقداری از تشک بلند کرده و آرنج را روی تشک قرار دهید، کف دست ها را روی پایین کمر قرار داده و پاها را از گردن خود بلند کنید و پدال بزنید. این تمرین را ۲۰ مرتبه تکرار کنید. 

گردآوری: بخش پزشکی ورزشی سرپوش

  • 11
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش