صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
کافه سیاست > گفتگو پزشکی

گفتگو پزشکی

سرپوش - گفتگو پزشکی

حالا به من می‌گویند «عموی مهربان» ماجرای دختر کوچولوی اصفهانی و تماسش با اورژانس حسابی سروصدا به پا کرده است. تماسی که باعث شد تا مادر این دختر از خطر مرگ نجات پیدا کند؛ حادثه جالبی که این روزها دقایقی بعد از آن در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود.

دلایل مصرف بی رویه دارو در کشور هفته گذشته رئیس جمهوری در جلسه رأی اعتماد وزیر بهداشت از شروع به کار سامانه سلامت الکترونیکی در سال آینده خبر داد و گفت این سیستم نه تنها تشخیص را آسان خواهد کرد و از صرف هزینه‌هایی که نیاز نیست جلوگیری می‌کند بلکه از فسادی که امروز در مراکز تشخیص وجود دارد، نیز پیشگیری خواهد کرد.

هر آنچه باید درباره بیماری «اکستروفی مثانه» بدانید مدیرعامل انجمن بیماران اکستروفی مثانه ایران گفت: «اکستروفی مثانه» بیماری ژنتیکی نیست و علت آن ناشناخته بوده و تنها با جراحی قابل درمان است.

عوارض تزریق ژل در زانوها متخصص ارتوپدی به سوالات مخاطبان در زمینه مصرف مکمل‌ها، ساییدگی زانو و ... پاسخ داد.

عوارض خطرناک پوکی استخوان در سالمندان دکتر حمید روشندل: پوکی استخوان یک بیماری خاموش و شایع در زنان و مردان سالمند است که ریسک شکستگی با یک زمین خوردن ساده را به همراه دارد بنابراین رعایت فرهنگ صحیح زندگی و اصلاح تغذیه در پیشگیری و کاهش این بیماری بسیار موثر و تاثیرگذار است.

روش‌های درمان سرطان/ کشنده‌ ترین سرطان در ایران دبیر انجمن رادیوتراپی انکولوژی به سؤالات پزشکی در ارتباط با موضوع سرطان پاسخ داد.

دلیل ابتلا به فشار چشم چیست؟ جراح و فوق‌تخصص قرنیه برای پاسخگویی به سوالات پزشکی مهمان برنامه مطب مجازی بود.

گوش الاغی و چشم گربه‌ای؛ جلب توجه به چه قیمت؟ این روزها اخباری در رسانه‌ها یا فضاهای مجازی به چشم می‌خورد که خیلی عجیب هستند، دخترها و پسرهایی که می‌خواهند متفاوت باشند آن هم به سبکی کاملاً عجیب و غریب با عمل‌های جراحی کاملاً نامتعارف که می‌تواند برای خانواده‌ها بسیار نگران کننده باشد.

۷۰۰ میلیون دلار ظرفیت تولید وسایل پزشکی در کشور وجود دارد رئیس هیئت‌مدیره انجمن صنفی متخصصین تجهیزات پزشکی کشور گفت: با حمایت از سرمایه‌گذاران داخلی و افزایش تولید وسایل پزشکی یک‌بارمصرف قادریم تا ۷۰۰ میلیون دلار تولید را محقق کنیم.

تخریب ژن های DNA با مصرف الکل فوق تخصص هماتولوژی آنکولوژی گفت: الکل ماده ای است که وضعیت جسمی و ذهنی را تغییر داده، می تواند موجب از دست رفتن کنترل بر رفتار شود. الکل پس از نوشیدن، از طریق معده و روده کوچک جذب خون می شود و ۳۵ تا ۴۵ دقیقه بعد به حداکثر میزان غلظتش در خون می رسد.

عوارض مصرف داروهای افزایش اشتها کدامند؟ به گرارش سیناپرس، اگرچه افزایش وزن و پیامدهای آن برای عده‌ای معضلی لاینحل و ناگوار است اما دسته دیگری از افراد هستند که به دنبال افزایش وزن بوده ولاغری بیش از اندازه موجب بروز نوعی سوءتغذیه در آنها شده است به طوری که به دنبال راهی برای افزایش اشتها و چاقی هستند.

وزیر بهداشت: طرح تحول سلامت تغییر نمی‌کند/ استیضاح وزیر کار سقوط اخلاق بود در آستانه روز پزشک و در یک روز شلوغ کاری زمانی که وزیر بهداشت در جلسه‌ای طولانی برای چاره‌اندیشی تأمین دارو در شرایط تحریم‌ها حضور داشت، پذیرفت در گفت‌و‌گویی مفصل درباره چالش‌های پیش روی طرح تحول نظام سلامت و استراتژی او در بحث تأمین دارو با ما سخن بگوید.

وجود اختلالات‌روانی در یک چهارم افراد بالغ جامعه/ نگرانی درباره بیماری‌های روانی پنهان سال‌ها گفتیم«عقل سالم در بدن سالم»، اما امروز فشارهای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی دو سوی این موازنه را تغییر داده و باید گفت« بدن سالم در عقل و روان سالم». اختلالات روانی پنجه در پنجه جامعه انداخته و آدم‌ها را بسیار مرموز و با پیچیدگی‌های شخصیتی فراوان کرده است.

شایع ترین انواع سرطان/ دختران دهه شصتی در تیر رس سرطان پستان؟ جایی می‌رسد که ساز ناکوک سلول‌ها آهنگ سرطان را سر می‌دهند. زمانی که سلول‌ها راهشان را از بافت‌های بدن جدا می‌کنند و تصمیم می‌گیرند خودمختار عمل کنند. یعنی نمیرند.

وضعیت توجه به مدیریت بدن در میان جوانان جامعه به چه شکل است؟ در عصر حاضر با رشد فرهنگ مصرفی و رسانه‌های ارتباط جمعی‌، بدن اهمیت بسیاری یافته است. یکی از مسائل مطرح‌شده در حوزه جامعه‌شناسی بدن، مدیریت بدن است که امروزه در میان دختران، زنان و مردان رواج فراوانی یافته است که در آن افراد با تغییر ویژگی‌های ظاهری بدن خود به ساخت بدن اجتماعی مبادرت می‌کنند.

درمان سرطان با تکنيک نوين راديوتراپی پيشرفته پيشــرفتـــه‌ترين و دقيـــق‌تـــرين فنــــاوري راديوتراپي روز جهــان موســـوم به «ويمَت»  (Volumetric Modulated Arc Therapy كه به اختصار VMAT خوانده مي‌شود) به منظور درمان موفق تومورهاي سرطاني ارگان‌هاي مختلف بدن با حضور مسئولان درماني کشور در مرکز راديوآنکولوژي بيمارستان عرفان نيايش مورد بهره‌بردا

روزه داران از «خواب مرگ» پرهیز کنند مدیر کل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، گفت: خوابیدن برای تقویت بدنی روزه داران توصیه می شود، اما زمان آن هنگام غروب آفتاب و افطار که در طب ایرانی به «خواب مرگ» معروف است، نباشد.

قارچ‌های سمی هیچ پادزهری ندارد قارچ‌های سمی هیچ پادزهری ندارند و تنها راه نجات در مراحل حاد مسمومیت پیوند کبد است. این تازه‌ترین خبر درباره اپیدمی است که براساس آخرین آمار اعلام‌شده، تاکنون ٧٢١نفر را در استان‌های غربی کشور مسموم کرده و جان ٩نفر را هم گرفته است.

چرا بعضی بدون دیدن فیلم‌های دلهره‌آور خواب‌شان نمی‌برد؟ مه غليظ و صداهاي وهم‌آور، ردپاهاي عجيب و شاخه‌هاي شكسته و لكه‌هاي خون، جغدي كه از لابه‌لاي درختان به وحشت فضا مي‌افزايد، كلبه‌اي ترسناك و ارواحي كه صداي خش‌خش در و پنجره را بلند مي‌كنند و در نهايت صداي جيغي كه با ديدن جسدي فضا را پر مي‌كند تا بيننده را با چشم‌هاي وحشت‌زده روي كاناپه ميخكوب كند.

آیا جسد مومیایی منصوب به رضا خان را می‌توان شناسایی کرد؟ رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور توضیحاتی را در خصوص نحوه شناسایی اجساد مومیایی شده از سوی پزشکی قانونی ارائه کرد.

۱۲۳۴۵آرشیو
کارشناس اورژانس معروف,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
دارو,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
بیماری اکستروفی مثانه,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,مشاوره پزشکی
دکتر محمد رازی,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,مشاوره پزشکی
پوکی استخوان,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,مشاوره پزشکی
حسین فودازی,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,مشاوره پزشکی
بهرام عین‌اللهی,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,مشاوره پزشکی
عمل های عجیب,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
تجهیزات پزشکی,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
الکل,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,مشاوره پزشکی
افزایش اشتها کودکان,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,مشاوره پزشکی
حسن هاشمی,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
امیر‌محمود حریرچی,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
آزاده جولایی,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,مشاوره پزشکی
عالیه شکربیگی,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
راديوتراپي,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,تازه های پزشکی
دکتر محمود خدادوست,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,مشاوره پزشکی
مسمومیت با قارچ سمی,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
فیلم های ترسناک,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,مشاوره پزشکی
جسد مومیایی منصوب به رضا خان,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
شاید از دست داده باشید
ساحل مرجانی و ماسه‌ای مزیت مهم گردشگری دریایی در مکران
بررسی طرح تشکیل وزارت بازرگانی با درخواست دولت مجددا از دستور کار مجلس خارج شد
خلیل‌زاده: به حاشیه‌های ساخته شده می‌خندم/در مسئله جدایی سروش از پرسپولیس دخالت نکردم
صباح زنگنه: ایران می‌تواند پرونده تخلف نفتکش انگلیسی را به دادگاه ارجاع دهد
عوارض توجه به دین سطحی 
اولویت کدام است؟ درد انسان یا حقوق حیوان 
۷۰۰ نسخه خطی فارسی در دانشگاه دولتی سن پترزبورگ نگهداری می شود
رونمایی از گران‌ترین خرید برانکو در الاهلی/۸ میلیون دلار برای جذب لیما
واکنش قطر،کویت و عربستان به توقیف نفتکش انگلیسی در تنگه هرمز
۷.۲ میلیون نفر برای دریافت سود سهام عدالت مراجعه نکردند
عباسعلی: من به پنچ مدال قهرمانی آسیا بسنده نمی‌کنم/ اجازه ندادیم ژاپنی‌ها به خواسته‌هایشان برسند
دانشمندان: چاقی باید به عنوان «بیماری» شناخته شود
قدرت دفاعی و تهاجمی ایران برای متجاوزین غافلگیرکننده است
چین برای بیماری« لوپوس» داروی جدید می‌سازد
دبیر: بنا و محمدی محکم به کارشان ادامه بدهند/ استعفای ۳ رئیس هیات را پاره کردم