جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳
۱۶:۵۱ - ۰۸ خرداد ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۳۰۶۹۲
سایر ورزشها

اصرار آرش میراسماعیلی بر کلیدواژه «بچه نظام»

آرش میراسماعیلی,محرومیت جودرو ایران

آرش میراسماعیلی، رئیس فدراسیون جودو، روزهای دشواری را از لحاظ مدیریتی سپری می‌کند. او که به‌تازگی از سوی فدراسیون جهانی جودو چراغ سبز گرفته که در رقابت‌های بین‌المللی آتی شرکت کند، پایان محرومیت‌های جودو را برای خودش برگ برنده‌ای می‌داند و معتقد است به‌زودی قرار است قدرت جودوی ایران را بار دیگر به رخ بکشد.

این ادعا در شرایطی مطرح شده که فدراسیون جودوی ایران چهار سال به دلیل ممانعت ورزشکاران این رشته از رویارویی با رقبای اسرائیلی تحریم شده و در روزهای آتی قرار است این محرومیت به پایان برسد.

با وجود آنکه این نوع محرومیت یکی از سنگین‌ترین محرومیت‌هایی بوده که اخیرا نسبت به یک رشته ورزشی اعمال شده ولی میراسماعیلی می‌گوید در همین پرونده هم موفق بوده و توانسته رأی محرومیت دائمی را بشکند و به چهار سال تقلیل دهد.

گو‌اینکه درباره چنین ادعایی هم حرف‌و‌حدیث زیاد است و بسیاری آن را پای تفسیر نادرست از رأی اولیه دادگاه عالی ورزش در این زمینه می‌دانند. «اتفاقی که افتاد این بود که برخی مغرضین داخلی شکستن رأی تعلیق دائم را موفقیت برای ما نمی‌دانستند. این یک افتخار برای ما بود که تعلیق دائم را شکستیم و هیچ پیش‌شرطی هم دیگر نگذاشتند.

چهار سال ما تعلیق شدیم که شرایط سختی بر ما حاکم شد، اما یاد گرفتیم که تلاش کنیم. اتفاقات بزرگی را رقم زدیم و اگر هر رئیس فدراسیون دیگری جای من بود کار را رها می‌کرد و آن رشته از بین می‌رفت». البته که داستان محرومیت جودو و پایان چنین محرومیتی تنها موضوعی نیست که میراسماعیلی را این روزها زیر ذره‌بین برده است. در روزهای اخیر شایعاتی مربوط به تشکیل یک پرونده در دادگاه علیه او صورت گرفته و حتی بار روانی این ماجرا به قدری بوده که به قلب این رئیس فدراسیون زده است. او چند روزی به دلیل بیماری قلبی در بیمارستان بستری بود، ولی با همان شرایط که به ادعای خودش هنوز هم به بهبودی کامل نرسیده است، روبه‌روی تعدادی از خبرنگاران نشست تا درباره شرایط این روزهایش صحبت کند.

 تأکید میراسماعیلی بیشتر روی اتهاماتی بود که اخیرا علیه او مطرح شده است. میراسماعیلی می‌گوید چنین وصله‌هایی به او نمی‌چسبد:‌ «‌همه شرایط شخصی من را می‌دانند. من از یک خانواده مستضعف آمدم اما نان بازوی خودم را خوردم. همه می‌گویند من مقابل اسرائیل مبارزه نکردم اما مدال‌های جهانی و آسیایی من را نمی‌بینند. ۱۵ سال عضو تیم ملی بودم و همیشه سالم زندگی کردم. نه شورای شهر بودم و نه مجلس که بخواهند انگی به من بزنند. من ۱۰ تا ۱۲ میلیارد در یک سال گذشته برای جودو آوردم. اگر دنبال دزدی بودم شاید از آن آورده‌ای که آوردم استفاده می‌کردم. سعی کردم همیشه صادقانه کار کنم و مثل برخی که به میزشان چسبیده‌اند، نبودم.

چهار سال است حساب شخصی‌ام بسته است و با حساب پسرم کار می‌کنم. به من‌ چند روز پیش گفتند به خاطر مالیات دو‌میلیاردی فدراسیون می‌خواهند دستگیرت کنند. گفتم به خاطر مالیات کسی را نمی‌گیرند اما باید مسئولان ورود کنند که چرا اداره مالیات فدراسیون‌ها را اذیت می‌کند و برخورد چکشی دارد. در بحث پرونده پیش‌آمده، باید به یکی از مسئولان دادگستری اخطار بدهم که بی‌مورد به موضوع ورود کرد، وگرنه مجبورم افشاگری کنم. از زمانی که او به پرونده ورود کرد، روند پرونده تغییر کرده است. او باید عدالت را رعایت کند‌ وگرنه اتفاقات خوبی رخ نخواهد داد».

به نظر می‌رسد صحبت‌های آرش میراسماعیلی درباره موضوعات مالی مربوط به اتهاماتی است که اخیرا یکی از خبرگزاری‌ها بدون اینکه اسمی از او بیاورد منتشر کرده و پایش را به یک پرونده مالی کشانده است. اشاره او به اینکه «اگر به دنبال دزدی بودم....» پاسخی مقطعی به همین بخش از شایعاتی است که درباره او رواج پیدا کرده است. میراسماعیلی البته در کنار این موضوع از فرصت به‌دست‌آمده نهایت استفاده را برد و گفت: «‌جایگاه من از رئیس فدراسیونی نیامده که بخواهم به آن بچسبم.

اگر یک روز هم باشم با قدرت ادامه می‌دهم. نسبت به این مسائل بی‌تفاوت هستم و این راز موفقیت ما بوده است. روز اول با آقای سجادی (وزیر ورزش) پیمان بستیم. من بچه نظامم و بارها سیلی خوردم، چه از بیگانگان چه داخلی‌ها. از یک فدراسیون عربی زنگ زدند گفتند یک نفر یک برگه دستش گرفته و به همه می‌دهد که بگوید شرایط این‌گونه است. این برای یک ایرانی دردآور است. تا روزی که هستم تمام تلاشم را می‌کنم و همه برنامه‌هایم را پیش می‌برم».

میراسماعیلی حداقل روز گذشته رئیس چندان خوش‌شانسی هم نبود؛ چون درست در زمان برگزاری همین نشست خبری که تلاش می‌کرد خودش را از اتهامات مطروحه مبرا کند، با اتفاقی شوکه‌کننده روبه‌رو شد. بیرون از ساختمانی که او مشغول صحبت با خبرنگاران بود، عده‌ای تجمع کرده و در شرایطی که به‌وضوح صدایشان شنیده می‌شد علیه او شعار می‌دادند. شعارهای آنها مشخصا رئیس فدراسیون جودو و وزیر ورزش را نشانه رفته بود‌. درباره علت دقیق این تجمع اخبار رسمی در دسترس نیست، ولی ایسنا در خبری کوتاه اشاره کرده که بروز مشکلات در رده‌های سنی نوجوانان و جوانان باعث شکل‌گیری چنین تجمعی شده است.

موضوعی که البته با توجه به شعارهای سرداده‌شده چندان منطقی به نظر نمی‌رسید؛ به‌ویژه اینکه با توجه به دست‌نوشته عده‌ای از همین معترضان، تجمع مذکور با هدف استعفای آرش میراسماعیلی شکل گرفته بود. با وجود چنین جوی، رئیس فدراسیون جودو شکل‌گیری همین تجمع را هم به مخالفانشان ربط داد و گفت: «‌این کار بی‌اخلاقی یک‌سری افراد منفعت‌طلب است. این افراد خوشنام نیستند و در دوران قهرمانی مربیگری یا دورانی که فدراسیون بودند دستشان برای همه رو شده است. شب توهم زده بود، صبح پیام داد گفت من باید سرمربی تیم ملی شوم و وقتی قبول نکردم شروع به سنگ‌اندازی کرد یا اینکه دان‌۸ از من می‌خواهد. برخی‌ها اینجا بودند و منفعت داشتند و ارتزاق می‌کردند و حالا که رفتند دستشان کوتاه شده است. حالا هم چهار تا بچه را تحریک کرده‌اند. این حرکات پوپولیستی است و فایده‌ای ندارد. در مجمع هم دیدیم که خانواده جودو جوابشان را داد و این راهی که رفتیم را مهر تأیید زدند».

به‌هر‌روی آرش میراسماعیلی در یک ‌سو و وزیر ورزش در سطحی بالاتر در سوی دیگر این روزها درباره اتفاقات فدراسیون جودو مورد هجمه قرار گرفته‌اند؛ به‌طوری‌که حتی شایعه شده قرار است به دلیل پاره‌ای از مشکلات به وجود آمده احتمالا عذر این رئیس خواسته شود. موضوعی که میراسماعیلی به‌طور‌خاصی تکذیبش می‌کند و می‌گوید: «‌هر‌وقت بگویند خداحافظ ما هم می‌گوییم خداحافظ. تا الان کسی چیزی نگفته و همه این جوسازی‌ها را تجربه کرده‌ایم».

 • 18
 • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • پنج شنبه ۲۸ تیر
  هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  چین - قطر
  ۱۱:۳۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  چین تایپه - هنگ کنگ
  ۱۳:۱۵
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  ژاپن - عربستان
  ۱۵:۰۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  کره جنوبی - بحرین
  ۱۶:۴۵
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  عمان - ایران
  ۱۸:۳۰
 • دوستانه
  آژاکس - الوصل امارات
  ۲۰:۰۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  اردن - کویت
  ۲۰:۱۵
 • دوستانه
  گالاتاسرای - ترنچین
  ۲۱:۰۰
 • جمعه ۲۹ تیر
  سوپرلیگ آرژانتین
  آرژانتینوس جونیورز - اتلتیکو تیگره
  ۰۱:۱۵
 • لیگ تابستانی NBA
  ساکرامنتو کینگز - واشنگتن ویزاردز
  ۰۲:۴۰
 • لیگ تابستانی NBA
  کلیولند کاوالیرز - لس آنجلس لیکرز
  ۰۴:۴۰
 • لیگ تابستانی NBA
  هیوستون راکتس - مینه سوتا تیمبرولوز
  ۰۶:۴۰
 • دوستانه
  الهلال - وینر نشتات
  ۱۵:۳۰
 • لیگ برتر فوتسال
  فولاد زرند ایرانیان - فولاد هرمزگان
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر فوتسال
  سفیر گفتمان - پالایش نفت اصفهان
  ۱۶:۰۰
 • دوستانه
  آژاکس - المپیاکوس
  ۱۶:۳۰
 • شنبه ۳۰ تیر
  دوستانه
  کوئینز پارک - تاتنهام
  ۱۷:۳۰
 • دوستانه
  اسپارتاک ترناوا - استون ویلا
  ۱۷:۳۰
 • دوستانه
  منچستر یونایتد - گلاسکو رنجرز
  ۱۸:۳۰
 • دوستانه
  راپید وین - آث میلان
  ۱۹:۰۰
 • لیگ برتر روسیه
  روستوف - زسکامسکو
  ۲۰:۳۰
ویژه سرپوش