شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳
۱۱:۲۹ - ۲۱ مهر ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۷۱۵۵۴
والیبال – بسکتبال

اظهارات عجیب و طلبکارانه رئیس فدراسیون والیبال؛ داورزنی: به المپیک نرویم دنیا به آخر نمی‌رسد

داورزنی,اظهارات عجیب و طلبکارانه رئیس فدراسیون والیبال
رئیس فدراسیون والیبال در مورد وضعیت تیم ملی و تعیین تکلیف سرمربی آینده تیم توضیحاتی داد.

به گزارش ایسنا، ‌تیم ملی والیبال ایران در لیگ ملت‌های ۲۰۲۳، قهرمانی آسیا و مسابقات انتخابی المپیک نتایج خوبی نگرفت تا مسیر ایران برای صعود به المپیک پاریس بسیار سخت شود. دراین راستا انتقادها به عملکرد کادر فنی تیم ملی دو باره افزایش پیدا کرد تا بهروز عطایی از سرمربیگری تیم استعفا بدهد. فدراسیون والیبال اکنون در حال بررسی گزینه‌های مختلف هدایت تیم ملی است. طبق اعلام محمدرضا داورزنی، ‌ رئیس فدراسیون والیبال تا یک ماه آینده وضعیت سرمربی و برنامه‌های تیم مشخص خواهد شد.

داورزنی در مورد وضعیت تیم ملی، مطرح شدن نام مربیان مختلف به عنوان گزینه فدراسیون، ‌ روند جذب مربی و احتمال بازگشت ستاره‌هایی چون سعید معروف و امیر غفور به تیم ملی با ایسنا به گفت‌وگو نشست که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید.

فقط بهروز عطایی مقصر نیست

رئیس فدراسیون والیبال در مورد نحوه انتخاب بهروز عطایی برای هدایت تیم ملی گفت: بعد از المپیک ۲۰۲۰ توکیو این استراتژی را پیاده کردیم که مربیان ایرانی را به کار بگیریم و فرصتی به آنها بدهیم تا تیم ملی را تا سطح قابل قبولی پیش ببرند. طبیعتا انتظار صعود به المپیک هم وجود داشت. تورنمنت‌های مختلفی را پشت سر گذاشتیم که در سال اول شرایط نسبتا بدی نداشتیم اما امسال خوب نبودیم. عوامل متعددی در این زمینه تاثیرگذار است و صرفا سرمربی مقصر نیست.  

او در ادامه افزود: به این جمع‌بندی رسیده‌ایم که باید در استراتژی قبلی تغییر نگرش بدهیم. الان خیلی از تیم‌های صاحب والیبال دنیا از مربی وطنی استفاده نمی‌کنند. به طور مثال لهستان با اینکه مربیان زیادی دارد یک مربی صربستانی را به خدمت گرفته است. حرف ما به این معنی نیست که مربیان وطنی توانایی و دانش ندارند، بلکه باید عوامل مختلفی وجود داشته باشند تا موفق عمل کند.

اسامی مطرح شده را رد نمی‌کنم

داورزنی در مورد بررسی گزینه‌های سرمربیگری تیم ملی بیان کرد: گزینه‌های مختلفی توسط افراد مختلف در ایران و خارج از کشور مطرح می‌شود. وقتی سرمربی تیمی شناخته ‌شده در سطح دنیا استعفا می‌دهد، طبیعتا مربیان و ایجنت‌هایی هستند که تمایل  به همکاری با آن تیم دارند. در حال حاضر روی تعدادی از مربیان خوب دنیا کار می‌کنیم. یکسری اساسی مطرح شده که نمی‌خواهم اسمی را رد کنم اما روی ۷، ۸ مربی کار و بررسی می‌کنیم که امکان همکاری داریم یا نه.

او با بیان اینکه باید به فکر برنامه‌ای ۴، ۵ ساله باشیم، ادامه داد: اولویت فعلی لیگ ملت‌های سال آینده است که ۱۲ بازی داریم و تنها فرصت برای حضور در المپیک است. کار ساده‌ای نیست اما نگاه و استراتژی فدراسیون فراتر است و باید در فرایند ۴، ۵ ساله‌ای کار را دنبال کنیم. البته در زمان‌های  مشخصی بازخورد می‌گیریم. فایلی داریم که  اطلاعات ۲۰، ۳۰ مربی در آن وجود دارد. تعدادی از آنها قرارداد دارند و امکان حضورشان نیست و برخی هم اعلام آمادگی کرده‌اند که باید بررسی شود. از طرفی تعدادی مربی هم هستند که قرارداد باشگاهی دارند و باید ببینیم امکان حضورشان در تیم ملی وجود دارند یا نه.    

داورزنی اولویت فدراسیون را جذب مربی تمام وقت عنوان کرد و گفت: اگر در شرایطی قرار بگیریم که مجبور شویم کسی را انتخاب کنیم که در تیم باشگاهی هم فعالیت دارد، باید ببینیم با مربی به چه جمع‌بندی و نتیجه‌ای می‌رسیم. البته در مورد مربیان داخلی نباید در ایران مربی باشگاهی باشد چون تجربه خوبی نداشتیم. 

تا یک ماه آینده سرمربی و برنامه تیم ملی مشخص می‌شود

داورزنی در پاسخ به این سوال که چه زمانی وضعیت کادر فنی تیم ملی مشخص می‌شود، گفت: انتخاب مربی روندی دارد که در حال طی کردن آن هستیم. اکنون باب مذاکره با مربیان مختلف را باز کرده‌ایم و به صورت مستقیم به آنها پیام می‌دهیم. یکی از سیاست‌های ما این است که با واسطه‌ها و دلال‌ها برای جذب مربی وارد بحث نمی‌شویم و مستقیم به مربی پیام می‌دهیم. فکر می‌کنم حداکثر ظرف یک ماه آینده مربی و برنامه‌های آینده تیم ملی بزرگسالان را مشخص می‌کنیم.

سعید معروف برمی‌گردد؟

داورزنی در مورد احتمال بازگشت سعید معروف و امیر غفور به تیم ملی گفت: راهبردی دو سال قبل تعریف شد که تغییر نسل اتفاق بیفتد تا فرصت بیشتری به جوانان بدهیم و در تورنمنت‌های مختلف شرکت کنیم اما باید در این قصه بازنگری اتفاق بیفتد و واقع بینانه‌تر نگاه کنیم تا تیم ملی در سطح کیفی خوبی قرار بگیرد. تیم‌های بزرگ دنیا بر اساس نیاز خود از بازیکنان استفاده می‌کنند. به طور مثال آلمان گروزر ۳۹ ساله را به تیم ملی برگرداند تا نتیجه بگیرد.

او در این مورد افزود: با بازیکنان خوب‌مان مثل معروف، غفور، موسوی، عبادی‌پور سال‌هاست کار می‌کنیم و روحیاتشان را می‌شناسم. آنها تعصب کشور و نام ایران را دارند و خودشان را سرباز تیم ملی می‌دانند. یک مقطعی فدراسیون و سرمربی تصمیم گرفت تعییر نسل اتفاق بیفتد و به جوان‌ترها بیشتر فرصت داده شود اما همان موقع گفتیم کسی از تیم ملی خط نخورده و کسی هم نباید خداحافظی کند.

داورزنی با بیان اینکه با شناختی که از سعید معروف دارم نسبت به نتایج تیم ملی بسیار حساس است، تاکید کرد: همه بازیکنانی که می‌توانند به تیم ملی کمک کنند و شایسته هستند، قطعا در آینده حضور خواهند داشت. اینگونه نیست که بگوییم این بازیکن ۳۷ سال دارد و دیگر به درد تیم نمی‌خورد. تجربه ثابت کرده باید ترکیبی از باتجربه‌های آماده و جوانان در اختیار تیم ملی باشند.

بازیکنان کم‌فروشی نکردند

داورزنی در واکنش به اینکه برخی معتقدند بازیکنان تیم ملی بی‌انگیزه کار می‌کنند و روحیه جنگندگی ندارند، گفت: این را قبول ندارم. بچه‌ها انصافا تلاش کردند و چند نفرشان مصدوم بودند، حتی مسابقات آخر چند نفرشان با وجود مشکلات گوارشی بازی کردند. خودشان از بازی خودشان ناراحت بودند و نباید بگوییم کم‌فروشی کردند. برخی مواقع  فوق العاده کار کردند و امتیازاتی گرفتند که مردم لذت بردند. باید دوباره شرایطی فراهم کنیم که در تمام لحظات خوب بازی کنند.

نقطه ضعف داریم اما توهین نکنید

او در ادامه بیان کرد: جامعه والیبال از نتایجی که تیم ملی در لیگ ملت‌های ۲۰۲۳، قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک گرفت، ناراحت هستند. به همه ما برخورده که چرا چنین اتفاقی افتاده است. البته کاری به نقطه نظر برخی ندارم که بدون اطلاعات درست، حرف می‌زنند اما والیبال بین رشته‌های گروهی با فاصله اول است.

داورزنی در ادامه افزود: ما نقطه ضعف داریم اما نباید حرف‌های غیرکارشناسی و غیرمنطقی بزنیم. در رده جوانان قهرمان و در بخش نوجوانان نایب قهرمان جهان هستیم. علاوه بر این زیر ۱۶ ساله‌های ما در آسیا حرف اول را می‌زنند. نباید همه آنها را نادیده بگیریم. مردم و فدراسیون از نتایج تیم بزرگسالان به شدت ناراحت هستند چون برای این والیبال زحمت کشیده شده است. من بابت نتایج عذرخواهی کردم اما دلیل بر این نیست که به همه توهین کنیم.

المپیک نرویم هم دنیا به آخر نمی‌رسد

رئیس فدراسیون والیبال در واکنش به اینکه شانس ایران برای کسب سهمیه المپیک پاریس کم است و کار سختی را پیش رو دارد، ‌ بیان کرد: اینگونه نیست که احساس ناامیدی کنیم. خیلی اختلاف امتیاز در رنکینگ نداریم و به عملکرد ما در ۱۲ بازی دور مقدماتی لیگ ملت‌ها ۲۰۲۴ برمی‌گردد که با چه تیم‌هایی بازی می‌کنیم، چه امتیازهایی می‌گیریم و چه امتیازهایی را از دست می‌دهیم.

او در ادامه افزود: اگر به المپیک هم نرویم که دنیا به آخر نمی‌رسد. ۵۲ سال در المپیک نبودیم. البته حرفم به معنی این نیست که انگیزه لازم برای رفتن به المپیک را از دست داده‌ایم. ما با توان ۲۰۰ درصدی تلاش می کنیم تا تیم به المپیک برود اما می‌خواهیم به تیمی برسیم که مردم از بازی آن لذت ببرند. باید حال تیم ما خوب شود، بچه‌های ما ناراحت و عبوس نباشند و ترس از شکست نداشته باشند.

 • 14
 • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • شنبه ۲۳ تیر
  بازی دوستانه باشگاهی
  آژاکس - رنجرز
  ۱۷:۳۰
 • والیبال جام یادبود هوبرت واگنر
  اسلوونی - مصر
  ۲۰:۰۰
 • بازی دوستانه باشگاهی
  بنفیکا - سلتاویگو
  ۲۱:۳۰
 • والیبال جام یادبود هوبرت واگنر
  لهستان - آلمان
  ۲۲:۰۰
 • یکشنبه ۲۴ تیر
  کوپا آمریکا
  کانادا - اروگوئه
  ۰۳:۳۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  چین تایپه - کره جنوبی
  ۱۲:۳۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  قطر - ژاپن
  ۱۴:۱۵
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  هنگ کنگ - بحرین
  ۱۶:۰۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  چین - کویت
  ۱۷:۴۵
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  هند - عمان
  ۱۹:۳۰
 • والیبال جام یادبود هوبرت واگنر
  لهستان - اسلوونی
  ۲۰:۰۰
 • والیبال جام یادبود هوبرت واگنر
  آلمان - مصر
  ۲۲:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  اسپانیا - انگلیس
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش