جمعه ۰۷ مهر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۱۰۴۰

بهترین مشاغل کم هزینه و پرسود کدامند؟

مشاغل کم هزینه,مشاغل کم هزینه و پردرآمد,مشاغل کم هزینه و زودبازدهبرای راه اندازی کسب و کار، به سراغ مشاغل کم هزینه بروید که جذب مشتری بالایی دارند
هر انسانی نیازمند داشتن شغل برای رفع نیازهای مالی روزمره خود است. امروزه فرصت های کارآفرینی زیادی با پیشرفت تکنولوژی فراهم شده که به هزینه ی کمی برای شروع کار نیاز دارید یا حتی امکان دارد به هیچ هزینه ای نیاز نداشته باشید. شما با کمی جستجو می توانید مشاغل کم هزینه را پیدا کنید.

مشاغل کم هزینه

مشکل شروع کردن ، یکی از بزرگترین مشکلات در شروع یک کار و حرفه جدید است. گذشتن از حقوق ماهیانه کار قبلی و در نظر گرفتن این که شروع کار خودتان مسئولیت ها و تعهدات خاص خود را دارد، از عواملی هستند که سبب دشوار شدن شروع سک کار میشوند. برای شروع یک کسب و کار موفق باید ترس از دست دادن موقعیت فعلی تان را رها کنید و برای شروع یک چالش جدید آماده شوید. برای افردی که هنوز هیچ کسب و کاری به نام خود ندارند، شروع مشاغل کم هزینه میتواند ریسک کمتری داشته باشد و برای آنها درصد موفقیت بیشتری ایجاد کند.

کسب و کارهای بزرگتر نه تنها از جهت تحلیل بازار و رقبا بلکه دردسرهای مدیریتی، حقوق کارکنان و تمام هزینه ها از جمله دلایل قانع کننده ای هستند که راه اندازی مشاغل کم هزینه را در اولویت قرار میدهند. پس با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه شما هم دنبال مشاغل کم هزینه هستید حتماً این مطلب را بخوانید تا از این ایده ها استفاده کنید.

> تدریس و مربی گری:

به لطف سرعت زیاد اینترنت و تکنولوژی، تدریس آنلاین در حال رشد است و این کار یکی از برترین مشاغل کم هزینه است که میتوانید با آن به درآمد خانگی برسید. اگر شما در کارنامه خود، دانش تدریس و تجربه معلم بودن و درس دادن را دارید این روش جزو یکی از روش های مرسوم کسب و کار خانگی پر سود با سرمایه کم است، از تدریس ورزش آنلاین و زبان های خارجه گرفته، تا آموزش خیاطی و … این روش تدریس چند سالی است که در ایران رونق بیشتری گرفته است.

> تولید محتوا:

شغل تولید محتوا یکی از ایده های عالی کار در منزل است. فرقی نمی کند اگهی می نویسید یا مقاله یا کتاب الکترونیکی، در هر صورت محتوا باید توسط شخصی نوشته شود. یکی از مکانهایی که برای خلق محتوا بيش ترین تقاضا وجود دارد ، در بخش شبکه های اجتماعی است. تولید محتوا یکی از مشاغل کم هزینه است، به علت این که تنها چیزی که برای شروع کار نیاز دارید یک کامپیوتر و یک ارتباط اینترنتی پرسرعت و همینطور یک برنامه ی خاص گرافیکی( یا دیگر نیازهای نرم افزاری ) است. به هرحال ، جدای از این ها، زمان تنها چیز مهمیست که باید برای تولید محتوا صرف کنید.

بهترین مشاغل کم هزینه,مشاغل کم هزینه,مشاغل کم هزینه خانگیتولید محتوا یکی از پر تقاضاترین مشاغل کم هزینه خصوصا برای زنان می‌باشد

> کارشناس سئو:

کار در خانه در زمینه ی بهینه سازی موتورهای جستجو به عنوان اکسیژن هر وب سایت در اینترنت محسوب می شود. اگه بدنبال یک شغل پر درامد میگردید که به صورت دورکاری باشد این شغل بسیار مناسب است و از مشاغل کم هزینه به حساب می آید. بهینه سازی سئو میشود یک تجارت پیشرفت کند، زیرا این روزها همه از اینترنت برای یافتن همه چیز استفاده می کنند. این روزها، داشتن اطلاعات و سابقه کار در زمینه ی بهینه سازی موتور جستجو بلیطی طلایی به حساب می آید و اگر در این زمینه مهارت پیدا کردید میتوانید امیدوار باشید که هیچوقت بیکار نمی مانید، زیرا امروزه دیگر کلیه ی مشاغل، وبسایت شخصی تجارت خود را راه اندازی می کنند و به همچین خدماتی احتیاج دارند.

> سازنده جعبه ی کادو:

یکی از مشاغل کم هزینه که امروزه افراد می توانند برای خودشان منبع درآمدی داشته باشند، ساخت جعبه های کادویی با اندکی دقت و آموزش های ساده است. باکمی خلاقیت میتوانید بسته های جذابی را بعنوان جعبه کادویی طراحی کنید. برای ایجاد این کسب و کار، به روش فروش قوی علاوه بر مواد اولیه نیاز خواهید داشت.

 > پخت غذای خانگی:

چنانچه به آشپزی علاقه دارید و دستپختتان خوب است، میتوانید در خانه آشپزی کنید و از این راه با سرمایه کم کسب درآمد کنید. افراد زیادی هستند که یا علاقه ای به آشپزی ندارند یا شاغل هستند و برای این کار وقتی ندارند، بعلاوه از خوردن فست فود هم خسته شده اند. این افراد برای شما بهترین مخاطبان هستند؛ آنها به دنبال غذای خانگی و باکیفیت هستند. میتوانید با سرمایه اندکی تولید مواد غذایی را شروع کنید. برای راه اندازی این مشاغل کم هزینه، فقط به مقداری سرمایه برای خرید مواد اولیه، تبلیغ کارتان و بسته بندی غذاها نیاز دارید. هم میتوانید به تنهایی کار کنید و هم می توانید با سایت ها و اپلیکیشن هایی که غذای خانگی می فروشند همکاری کنید. فرآیند همکاری با اپلیکیشن ها به اینصورت است که در آنها عضو شوید و سپس در اطرافتان افرادی هستند که به شما سفارش غذا می دهند. البته باید شرایط اولیه خاصی برای عضویت در این اپلیکیشن ها داشته باشید؛ به عنوان مثال باید یک آشپزخانه تمیز و مرتب داشته باشید.

معرفی مشاغل کم هزینه,آشنایی با مشاغل کم هزینه,مشاغل کم هزینهپخت غذای خانگی یکی از بهترین مشاغل کم هزینه محسوب می‌گردد

> کسب و کار خانگی مونتاژ:

کسب و کارهای خانگی مونتاژ یکی از مشاغل کم هزینه است که این روزها درآمد بسیار خوبی دارد. در این شغل، شما قطعات مختلف یک سیستم( مثلا کیس کامپیوتر) را تهیه می کنید و آنها را در منزل تان مونتاژ می کنید و با یک سود خوب آن را به مشتری می فروشید.

> تولید پادکست:

پادکست میتواند تبدیل یک متن به فایل صوتی باشد. در حقیقت پادکست ها بخاطر افزایش ویدیوهای اینترنتی، رو به گسترش است. کامپیوترها هنوز هم در شناسایی کلام با مشکل مواجه هستند. خیلی از مدرسان نیاز دارند فایل های ویدیویی شان به نوشتار تبدیل شوند. با این کار هم افردی که مشکل شنوایی دارند و هم موتورهای جستجو متوجه محتوای این ویدیو میشوند. بعلاوه ، شما از کسانی سفارش تان را میگیرید که صرفا می خواهند فایل های آن ها پیاده شوند تا بهتر مطالعه و درک شوند. این هم ایده جالبی برای راه اندازی مشاغل کم هزینه است.

> تاکسی:

شاید رانندگی تاکسی شغل سختی باشد ولی این حسن را دارد که نه نیاز به مهارت آنچنانی دارد، نه کسی بالای سر شماست و نه بازار آن به مشکلات اقتصادی کشور وابسته است. از این جهت یکی از مشاغل کم هزینه محسوب میشود. در واقع تاکسی شغلیست که ورشکستگی ندارد البته بهتر است ماشین شما گازسوز باشد تا برای بنزین هزینه کمتری پرداخت کنید. حتی میتوانید با خودروی شخصی هم این کار را انجام دهید.

مشاغل کم هزینه,تولید محتوا از مشاغل کم هزینه,بلاگر از مشاغل کم هزینهبسیاری از کسب و کارها و مشاغل کم هزینه، عملا در قبضه چند شرکت یا  فروشنده خاص هستند

> کارهای گرافیکی:

از دیگر مشاغل کم هزینه می توان به کارهای گرافیکی اشاره کرد. در واقع میتوانید کارهای گرافیکی را به صورت پروژه ای در منزل انجام دهید. این کار میتواند بعنوان شغل دوم شما باشد و در کنار کار اصلی خود به این کار مشغول شوید. چند نمونه کار برای شروع، آماده کنید تا به مشتریانتان نشان دهید. همینطور با شرکتهای مختلفی که به کار گرافیکی احتیاج دارند، میتوانید همکاری کنید. همچنین سایت ها و اپلیکیشن هایی وجود دارند که بستری را فراهم می کنند تا افرادی که خدمتی را ارائه می دهند و افرادی که به آن خدمات نیاز دارند، در یک مکان جمع شوند. میتوانید در این سایت ها ثبت نام کنید و خدماتتان را معرفی کنید.

> مشاوره تغذیه آنلاین:

امروزه اکثر افراد در مورد خوراکی هایی که می خورند نگران هستند و در مورد ی عادات غذایی و برنامه ی رژیمی اغلب به دنبال راهنمایی هستند. چنانچه در این مشاغل کم هزینه تخصص دارید میتوانید یک وبسایت ارزان قیمت راه اندازی کنید.

> ساخت زیورآلات دست ساز:

یکی از وسایلی که همیشه برای بانوان جذاب است و با توجه سلایق مختلف میتوانید روی ساخت آن مانور بدهید و از آن کسب درآمد نمایید، زیورآلات می باشد. زیورآلات از مواد مختلفی ساخته می شوند و هرکدام مشتری خاص خود را دارند. زیورآلات رزینی، سوزن دوزی، پارچه ای، ویترای، سنگی، چوبی، زیورآلات مزین به سنگ های زینتی و درنهایت ساخت جواهرات با آلات برنج،  طلا، نقره در این دسته قرار می گیرند. با استفاده از سرمایه های بسیار کم  میتوانید این مشاغل کم هزینه را راه اندازی کنید.

انواع مشاغل کم هزینه,مشاغل کم هزینه,مشاغل کم هزینه و پرسودیکی از دیگر مشاغل کم هزینه و پرسود، ساخت زیورآلات دست ساز است

> برنامه ریز مراسمات:

یکی از مشاغل کم هزینه که موردتوجه است، برنامه ریزی و مدیریت برای مراسم های گوناگون شامل مراسم ازدواج ، تولد، تحریم و… است. برنامه ریزان با ارائه پکیج های مختلف، به شما کمک می کنند تا مراسمی مناسب با بودجه تان تدارک ببینید. به عنوان مثال در مراسم عروسی این پکیج شامل خدمات زیبایی، مزون ها، تالارهای اجرای مراسم، آتلیه های عکاسی و فیلم برداری، گل فروشی و … می باشد. شما میتوانید یک دفتر کوچک برای این کار اجاره کنید و در آنجا خدماتتان را به مشتریان ارائه دهید.

داشتن یک صفحه در شبکه های اجتماعی یا داشتن وبسایت نیز در مقیاس کوچک تر میتواند یاری رسان شما باشد. برای ایجاد این مشاغل کم هزینه نیاز به سرمایه کمی بسته به نوع کار خواهید داشت.  “روژت” اولین پلتفرمی بود که در ارتباط با مدیریت مراسم با تأکید بر مراسم ازدواج طراحی شد. در این وبسایت به سادگی میتوانید با بازه قیمتی مدنظر و محل موردنظر، خدمت موردنظرتان را جستجو کنید و برای مراسم خود پکیج مناسبی انتخاب کنید.

مشاغل کم هزینه و پرسود,مشاغل کم هزینه در منزل,مشاغل کم هزینهبرنامه ریزی مراسمات یکی از مشاغل کم هزینه اینترنتیست که از طرف مالکین سایتها ارائه میشود

> مدیریت شبکه های اجتماعی:

یکی از داغترین فضاهای خلق مشاغل کم هزینه، شبکه های اجتماعی است. فقط باید با ساز و کار و بستر این شبکه ها آشنا شوید و تسلط کافی بر آنها داشته باشید. در اینصورت میتوانید یکی از این دو کسب و کار پرمشتری، کم سرمایه و سودده را انتخاب کنید ارتباط برقرار کردن با افراد یک هنر است. در این هنر برخی از افراد خوب عمل می کنند و برخی عالی هستند. ارتباط برقرار کردن با مشتریان کاری است که بسیاری از کسب و کارها وقت انجام آن را ندارند. خبر خوب این است که، علیرغم این که وقت ارتباط با مشتریان را ندارند ولی برای این که این بخش از کسب و کارشان را مدیریت کنند به کسی نیاز دارند و آن ها هم هزینه اش را پرداخت می کنند.

مهارت های ارتباطی خوب و به روز بودن در شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام، اسنپ چت و غیره بسیار مهم هستند. باید بدانید که به چه دلیل گروهی از افراد، هر پلتفرم جذابیت دارد و در هر یک از این جوامع ارتباطی چگونه باید حاضر شوید. همینطور میتوانید نسبت به راه اندازی صفحه هایی با محتوای جذاب و با کیفیت اقدام کنید و سریع دنبال کنندگان خود را افزایش دهید و سپس با سایر کسب و کارها برای جذب آگهی وارد مذاکره شوید. همینطور در صورت تسلط خوب بر مدیریت شبکه های اجتماعی میتوانید بازاریابی دیجیتالی و شبکه ای شرکت های تولیدکننده کالا و ارائه دهنده خدمات را بر عهده بگیرید. بنابراین مدیریت شبکه های اجتماعی از مشاغل کم هزینه و پرسود به شمار می رود.

مشاغل کم هزینه,مشاغل کم هزینه و زودبازده,بهترین مشاغل کم هزینهمدیریت شبکه های اجتماعی جزو مشاغلی است که در ایران بسیار رونق پیدا کرده است

> مشاوره کنکور و یا دانشگاه:

یکی از دیگر مشاغل کم هزینه، مشاوره کنکور می باشد. شما میتوانید در خانه خود و تنها از طریق تلفن همراه به داوطلبان کنکور، برنامه درسی و مطالعاتی بدهید و با شیوه ی صحیح مطالعه و … آن ها و والدینشان را آشنا کنید. البته فراموش نشود که در این زمینه کار کردن نیازمند داشتن آگاهی و اطلاعات قبلی در خصوص مشاوره تحصیلی می باشد.

> ارائه ی خدمات ترجمه:

ارائه ی خدمات ترجمه را می توان یکی از مشاغل کم هزینه شمرد. امروزه در ایران سایت های زیادی وجود دارند که به فردی که کار ترجمه انجام می دهد نیاز دارند. یک خدمات ترجمه برای سایت هایی که فعالیت خارجی انجام میدهند لازم است. در یک یا دو زبانی که به خوبی صحبت می کنید، میتوانید تخصص یابید یا مترجمانی که به چندین زبان تسلط داشته باشند، استخدام کنید.

> مشاور فنی:

یاد گرفتن امور مرتبط با کامپیوتر همیشه مورد تقاضا بوده است. درنتیجه، یک راه برای کمک به این مسئله اینست که بر مبنای برنامه های کامپیوتری خاص( یا چندگانه) آموزش هایی آماده کنید که جزئیات مربوط به استفاده از آن برنامه و تکمیل پروژه را به ارباب رجوع بدهد. بدین ترتیب، بهترین راه برای کاهش هزینه های استارت آپ در این ایده اینست که هم برنامه را و هم برنامه های مرتبط با آنرا در اختیار داشته باشید، تا بتوانید دستورالعمل یا ویدیوی “چگونه می توانم” درست کنید. بعلاوه ، در صورتیکه میخواهید یک وب سایت به اینکار اختصاص دهید که در آن تمامی فعالیت های انجام شده قابل دسترسی و پیگیری باشند، پس باید در هزینه های اولیه ی استارت آپ تان، هزینه ی راه اندازی وب سایت را نیز لحاظ کنید. در نهایت ، خدمات رسانی اینترنتی/ تلفنی در این مشاغل کم هزینه، نیز بسیار مفید خواهد بود.

> بلاگر:

بلاگر بودن یکی از منعطف ترین مشاغل کم هزینه است که میتوانید داشته باشید، پتانسیل درآمدی این شغل نامحدود است که یکی از روش های عالی “درآمد منفعل” است بدین معنی که شما فقط با خوانده شدن مطلبتان درآمدزایی می کنید. در صورتیکه مردم مطالب شما را به اندازه خوبی بخوانند، برای شما درآمد خوبی حاصل می شود.

مشاغل کم هزینه در منزل,مشاغل کم هزینه,انواع مشاغل کم هزینهبلاگر بودن یکی از منعطف ترین مشاغل کم هزینه است

> طراح وب:

طراحی وب یک راه خوب برای کسب درآمد با سرمایه کم برای افرادیست که به برنامه نویسی علاقه دارند. تقریباً همه کسب وکارها به دنبال این هستند که یک سایت راه اندازی کنند زیرا می دانند چنانچه با دنیای مدرن همراه نشوند سرنوشتشان نابود خواهد شد. پس به فردی نیاز دارند که برای راه اندازی سایت، علم این کار را داشته باشد. اگر با طراحی سایت آشنا هستید، میتوانید به صورت پروژه ای با شرکتهای مختلف کار کنید و درآمد خوبی از این مشاغل کم هزینه کسب کنید. در ابتدا بهتر است برای خودتان سایتی را راه اندازی کنید تا هم کار خود را از طریق آن، تبلیغ کنید و هم به طور مثال کار به مشتریان خود نشان دهید. سرمایه اولیه ی مورد نیاز برای این کار، اندکی پول برای راه اندازی سایت شخصی و تبلیغ کارتان می باشد.

گردآوری: بخش کار و کارگر سرپوش

  • 11
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی: ۱۱
غیر قابل انتشار: ۱۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رسول خطیبی بیوگرافی رسول خطیبی + تصاویر

تاریخ تولد: ۳۱ شهریور ۱۳۵۷

نام مستعار: رسول پاشا

محل تولد: تبریز، ایران

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

باشگاه کنونی: سرمربی باشگاه پیکان

آغاز فعالیت: ۱۳۷۱ تاکنون

ادامه
گیتی قاسمی بیوگرافی گیتی قاسمی بازیگر خوش سابقه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۶ آذر ۱۳۵۵

محل تولد: ملایر، همدان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۵ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران

ادامه
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ویلهلم رونتگن بیوگرافی ویلهلم رونتگن دانشمند تاثیرگذار صنعت پزشکی

تاریخ تولد: ۲۷ مارس ۱۸۴۵

محل تولد: رمشاید، پادشاهی پروس، کنفدراسیون آلمان

ملیت: آلمانی

حرفه: دانشمند

محل تحصیل: مؤسسه فناوری فدرال زوریخدانشگاه زوریخ

درگذشت: ۱۰ فوریه ۱۹۲۳

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
جی پی مورگان بیوگرافی جی پی مورگان: مردی که بانکداری را متحول کرد

تاریخ تولد: ۱۷ آوریل ۱۸۳۷

محل تولد: هارتفورد، کنتیکت

ملیت: آمریکایی

حرفه: بانکدار و سرمایه گذار

محل تحصیل: دانشگاه گوتینگن

درگذشت: ۳۱ مارس ۱۹۱۳

ادامه
علی شریفی زارچی بیوگرافی علی شریفی زارچی استادیار اخراج شده شریف

تاریخ تولد: دهه ۶۰ شمسی

محل تولد: تهران

حرفه: استادیار اخراج شده از دانشگاه صنعتی شریف، رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر

تحصیلات: دانش‌آموخته کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر از دانشگاه صنعتی شریف و دکتری بیوانفورماتیک از دانشگاه تهران، دانش آموخته دوره‌های پژوهشی و پسادکتری در ماکس پلانک آلمان و دانشگاه دولتی آمریکا

افتخارات: دریافت مدال طلای المپیاد جهانی کامپیوتر در سال ۲۰۰۰، انتخاب به عنوان رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر انتخاب

ادامه
عمران خان بیوگرافی عمران خان نخست وزیر سابق پاکستان

تاریخ تولد: ۵ اکتبر ۱۹۵۲

محل تولد: لاهور، پاکستان

ملیت: پاکستانی

حرفه: نخست وزیر سابق پاکستان

شروع فعالیت: ۲۵ آوریل ۱۹۹۶

حزب سیاسی: تحریک انصاف پاکستان

ادامه
ویژه سرپوش