پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۲۰۲۰۰۵۶

پردرآمدترین شغل های مغازه داری کدامند؟

پردرآمدترین شغل های مغازه داریبه طور کلی در شغل مغازه‌ داری یا باید خدمات ارائه دهید یا کالا بفروشید
یکی از مشاغلی که افراد برای کسب درآمدهای بالا به آن امید دارند؛ مغازه داری می باشد. از اهداف هر مغازه دار می توان به فروش بالا و مغازه داری پردرآمد اشاره کرد. در این مطلب از سرپوش با پردرآمدترین شغل های مغازه داری آشنا خواهید شد.

پردرآمدترین شغل های مغازه داری

اگر می خواهید یک مغازه با سرمایه متوسط راه اندازی کنید، باید بدانید که شغل مغازه در میان مشاغل ازاد، از بهترین مشاغل ایران و جهان تلقی میشود. همچنین دغدغه های افراد علاقه مند به راه اندازی کسب و کار شخصی با سرمایه متوسط، شامل انتخاب حوزه فعالیت، میزان سود، ارائه انواع خدمات و ... می باشد.

انواع شغل مغازه داری

شمادر شغل مغازه داری، ملزم به ارائه خدمات هستید( مثل آرایشگاه، صافکاری و…) یا باید کالایی را بفروشید( مثل سوپر مارکت ، خرازی، بوتیک و…) و یا اینکه ترکیبی از ارائه خدمات و فروش کالا را داشته باشید( مثل گلفروشی، خدمات کامپیوتری و… که هم کالا می فروشند و هم خدمت ارائه میدهند ).

فراموش نکنید که درصورت خدماتی تر بودن نوع بیزینستان، باید مهارت بیشتری داشته باشید. لذا برای کسب درآمد بیشتر باید مهارت بیشتری داشته باشید.

معرفی پردرآمدترین شغل های مغازه داری

- طلافروشی از مغازه های پردرآمد:

طلافروشی برخلاف استرس های زیادش، شغلیست که بازدهی بسیار مناسبی براساس میزان سرمایه سنگینش دارد و از مغازه های پردرآمد تلقی می گردد.

- مغازه فرش و موکت:

اصولاً هر دختری در زمان ازدواجش به خرید فرش و موکت نیاز دارد، همچنین معاملات خرید و فروش ملک و یا جابجایی خانواده ها به خانه جدید، موجب شده تا یک فروشگاه فرش در هرروز ، چندین فرش بفروشد. فرش و موکت، سود بسیار خوبی دارد و کسی که قادر به تامین سرمایه اش باشد؛ بهترین شغل محسوب میشود.

- دیتیلینگ خودرو:

دیتیلینگ خودرو به این معنیست که تمام اجزای داخلی و خارجی خودرو را به صورت تخصصی شست و شو میدهند و برای برطرف سازی عیب های رنگ بدنه خودرو، از مواد براق کننده و پولیش کاری استفاده می کنند. تجهیزات مخصوص دیتیل کردن خودرو شامل کارواش نانو بخار، حوله های میکروفایبر، بخارشوی صنعتی و … می باشد.

پروسه دیتیلینگ خودرو با هدف برطرف سازی تمام ایرادهای جزئی وارد شده به بدنه ماشین و شستشوی کامل و عمیق خودرو بوجود آمد. یکی از مشاغل جدید برای مغازه داری، دیتیلینگ خودرو می باشد که بازار کار آن به دلیل تقاضای زیادش از سوی ماشین بازها، خوب است.

- نانوایی:

از مهم ترین نیاز های سبد غذایی مردم می توان به نان اشاره کرد؛ بنابراین قشر زیادی از جامعه به شغل نانوایی به صورت مستقیم و غیرمستقیم، وابسته هستند. از این رو نانوایی در گروه بهترین شغل های مغازه داری با سرمایه کم قرار گرفته است. البته این کسب وکار شما در شهر های کوچک، با سرعت بیشتری رونق خواهد گرفت.

هزینه های این شغل، بسته به این که چقدر قصد وسعت بخشیدن به نانواییتان را دارید؛ تعيين میشود. اصلی ترین تجهیزات برای یک نانوایی، دستگاه پخت نان یا تنور نانوایی می باشد.

پردرآمدترین شغل های مغازه داری,بهترین شغل مغازه داری برای مردانمغازه داری پردرآمد یکی از اهداف هر مغازه دار و کاسبی میباشد

- خرده فروشی مواد غذایی :

راه انداختن فروشگاه موادغذایی در شهرهای کوچک، ایده مناسبی تلقی میشود. درواقع اقلام خانگی و حبوبات در فروشگاه موادغذایی به فروش می رسد. شما می توانید یک مغازه را در مرحله اول، برای راه اندازی فروشگاه موادغذایی اجاره کنید. سپس با کشاورزان برای خرید حبوبات بطور مستقیم قرارداد ببندید تا سود بالاتری به دست آورید.

یکی از گزینه های مناسب برای تجارت در مناطق روستایی و شهری، خرده فروشی موادغذایی می باشد. خرده فروشان موادغذایی اقدام به نگهداری کلیه اقلام بسته بندی شده مربوط به موادغذایی ( کالاهای غیر قابل فاسد شدن ) در فروشگاه مینمایند. آنها از نظر کیفیت، مشابه فروشگاه موادغذایی هستند و تنها تفاوتشان در اینست که صرفا دارای کالاهای بسته بندی شده مربوط به موادغذایی هستند.

- تعمیر وسایل الکتریکی:

تعمیر لوازم الکتریکی با توجه به نیاز روز افزون استفاده از لوازم الکتریکی، در گروه مشاغل پردرآمد قرار گرفته است. بنابراین شما به دانش و تخصص کافی در رشته های برق و گذراندن دوره های فنی و حرفه ای برای فعالیت در این زمینه نیاز دارید. با توجه به اینکه بازار کار تعمیرات موبایل، خوب است؛ اگر دانش لازم داشته باشید، میتوانید در این زمینه فعالیت کنید. درواقع شما می توانید با سرمایه کم و یک مغازه کوچک، چنین کاری را راه اندازی کنید.

- پت شاپ:

به مرکز فروش لوازم حیوانات خانگی، پت شاپ میگویند. فروشگاه پتشاپ، لوازم حیوانات خانگی را می فروشد.

پت شاپ های بسیاری در ایران به دلیل افزایش علاقه خانواده ها به نگهداری از حیوانات خانگی، راه اندازی شده اند. آن ها در ابتدا به ارائه محصولات محدودی مانند غذای سگ و گربه پرداختند اما امروزه خدمات و محصولات متنوعی به دلیل تقاضای مشتریان، در اکثر مغازه پت شاپ ها به فروش می رسد.

انواع شغل مغازه داری پردرآمدتعمیر لوازم الکتریکی را می‌توان در گروه مشاغل پردرآمد قرار داد

- مغازه گل فروشی:

یکی از ایده های کسب و کار در شهرهای کوچک، تجارت گل یا گل فروشی میباشد که شما با داشتن چنین شغلی ملزم به فروش گل هستید. نیاز به گل به دلیل کاربردهای محلی و استفاده در مراسم های ازدواج و سایر رویدادها، یک نیاز همیشگی محسوب میشود. میزان دسترسی به گل در مناطق روستایی زیاد است. همچنین می توانید از مناطق روستایی، گل بخرید و یا این که آنها را در شهرها بفروشید.

- عطاری:

عطاری ها بخاطر گرایش مردم به استفاده از گیاهان دارویی و عرقیجات، رونق بسیاری پیدا کرده اند و در گروه بهترین شغل های مغازه داری با سرمایه کم قرار میگیرند. خانم های خانه دار برای خرید ادویه جات در شهرهای کوچک به سراغ عطاری ها می روند. شما باید با طب سنتی و خواص دارویی گیاهان برای فعالیت در این صنف آشنایی داشته باشید و از دیگر لازمه های این شغل، کسب جواز و کارت بهداشت می باشد.

شما برای راه اندازی یک مغازه عطاری، در ابتدا به یخچال و ترازو نیاز دارید و میتوانید کار خود را با سرمایه اندک شروع کنید. ماندگاری زیاد گیاهان دارویی، یکی از مزایای دیگر این شغل محسوب میشود ، درنتیجه نگران فاسد شدن اجناس مغازه خود نخواهید بود

- فروشگاه پوشاک:

از کسب و کارهای سنگین می توان به راه اندازی فروشگاه پوشاک یا کسب و کار لباس اشاره کرد. شما برای اداره ی یک فروشگاه لباس باید بیشتر از یک شغل تمام وقت، زمان خود را اختصاص دهید. این کار برای یک کارمند به منزله کنار گذاشتن امنیت دائمی شغلی در یک شرکت، اداره، با درامد همیشگی، مرخصی های با حقوق، تعطیلی آخر هفته ها، شانس ارتقاء و ترفیع درجه تلقی می شود.

بنابراین اگر واقعا می خواهید یک فروشگاه لباس، راه اندازی کنید باید بدانید که جذابیت الگوهای لباس ها و میزان رفت و آمد مشتری به مواردی بستگی دارد که از آن ها می توان به فروشگاه، موقعیت مکانی فروشگاه و ... اشاره کرد.

- مغازه شال و روسری:

این شغل به دلیل استفاده مداوم خانم‌ها از شال و روسری، از شغل های محبوب و پر درامد به خصوص برای زنان به شمار می رود. درواقع شما به سرمایه زیادی برای این شغل نیاز نخواهید داشت و اجناستان فاسد نمیشود و میتوانید آن ها را در هر زمانی از سال بفروشید.

محبوبیت بیشتر این شغل در شهر های بزرگ و خیابان های شلوغ و اصلی می باشد؛ بنابراین توجه به موقعیت مکانی مغازه، بسیار مهم است.

مغازه شال و روسری از شغل های مغازه داری پردرآمدمغازه شال و روسری یکی از پردرآمدترین شغل های مغازه داری میباشد

- رستوران سیار:

افرادی که قصد ماجراجویی، هیجان و کسب درامد دارند؛ باید به شغل رستوران سیار روی آورند. امروزه بازار رستوران ها و کافه و فست فود به حدی اشباع شده است که کسانی که ایده جدید دارند پیروز میشوند نه کسانی که پول بیشتر دارند. یکی از همین ایده های نو در کشور، کافه رستوران سیار میباشد که سابقه ای چند ده ساله در سطح جهان دارد.

درصورت سرمایه گذاری درست و اصولی در کافه رستوران ، میزان درآمد خوبی کسب می کنید. البته مواردی از جمله تبلیغات، کیفیت غذا و … در میزان درآمد فست فود سیار، بسیار مهم است.

- مغازه های فروش خشکبار:

بهترین ایده برای شفل مغازه داری، راه اندازی مغازه خشکبار و آجیل فروشی می باشد. امروزه مخاطبان به سلامتی و استفاده از محصولات سالم، اهمیت بسیاری می دهند؛ به همین خاطر، میزان رونق محصولات سالم و پرانرژی مانند خشکبار و آجیل افزایش یافته است.

هر یک از کسب و کارها در این بازار رقابتی باید در راستای افزایش سهم بازار، برنامه ریزی های مناسبی را در حوزه بازاریابی و تبلیغاتی اتخاذ کنند تا برای محصولات خود در سبد خانواده های ایرانی، جایگاه مناسبی ایجاد کنند.

- مغازه بدلیجات و نقره:

امروزه مغازه بدلیجات و نقره فروشی بخاطر گرانی طلا، کسب و کار خوبی پیدا کرده است و انواع زیورآلات نقره و بدلیجات در بین افراد، محبوب شده است. امروزه انواع زیورآلات بدلیجات و نقره از قبیل انگشتر، دستبند، سرویس ها و نیم ست، گردن بند، ساعت، گوشواره، پابند و خلخال، انواع جعبه کادو و ست های کادویی و …در مغازه بدلیجات به فروش میرسد.

کشورهایی چین و ترکیه با طراحی و تولید بدلیجات عمده، به عنوان پیشتازان این عرصه شناخته میشوند. بدلیجات ارزان قیمت در سالهای اخیر توانسته بخش مهمی از بازار مد ایران را به دست آورد و همین امر باعث شده تا بدلیجات فروشی از مشاغل پردرآمد به شمار رود.

- بستنی فروشی:

با این که بستنی فروشی به عنوان یک شغل فصلی شناخته می شود، اما خانواده ها دوست دارند که در فصول سرد سال نیز بستنی بخورند! بعلاوه ، بستنی بهانه ای برای با هم بودن در کنار خانواده در بیرون از منزل است. بنابراین می توانید مواردی همچون شیرینی و قهوه یا در فصول سرد سال شیر کاکائو، شکلات داغ، آب میوه و سایر موارد مشابه را در کنار بستنی امتحان کنید!

- سالن های زیبایی:

میزان سوددهی شغل آرایشگر، زیاد است؛ به همین خاطر بهترین ایده ها برای شغل مغازه داری می باشد.

سودی که میتوانید طعم شیرین آن را در کوتاه مدت حس کنید. با این که آرایشگری، نوعی کار ذوقی و هنری می باشد ولی مشابه یک علم نیز تلقی می شود. تاسیس آرایشگاه به درک مناسب از این موضوع نیاز دارد و ارایشگر باید در آينده امادگی سرمایه گذاری یا صرف هزینه های غیرقابل پیش بینی را داشته باشد. بعلاوه ، افراد علاقه مند به تاسیس آرایشگاه باید محل مناسب این کار را در نظر بگیرند و برای آرایشگری، وسایل مناسب را تهیه کنند.

- اسباب بازی فروشی:

اسباب بازی فروشی،« بهترین ایده برای شغل مغازه داری» است. پس باید عملکرد شما در فروش اسباب بازی بگونه ای باشد که کودکان از شما راضی باشند؛ این کار میتواند براساس ویژگی های شخصیتی شما، برایتان بسیار سخت و یا بسیار اسان باشد. توجه داشته باشید که کودکان و خردسالان، مشتری اصلی و مصرف کننده نهایی کالای شما هستند. پس باید با رضایت کامل، آنها را بدرقه کنید!

گردآوری: بخش کار و کارگر سرپوش

  • 10
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
گوستاوو بلانکو بیوگرافی گوستاوو بلانکو بازیکن مهاجم آرژانتینی

تاریخ تولد: ۵ نوامبر ۱۹۹۱

محل تولد: مندوسا، آرژانتین

حرفه: فوتبالیست

پست: مهاجم

باشگاه کنونی: استقلال

شماره پیراهن: ۹

ادامه
جواد خواجوی بیوگرافی جواد خواجوی کمدین پرطرفدار ایرانی (+تصاویر)

چکیده بیوگرافی جواد خواجوی

نام کامل: جواد خواجوی

تاریخ تولد: ۲۴ خرداد ۱۳۷۱

محل تولد: مشهد

حرفه: کمدین، بازیگر و دوبلور

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: دانشجوی انصرافی رشته سینما

ادامه
کیم تهیونگ کیم تهیونگ از اعضای گروه محبوب BTS

تاریخ تولد: ۳۰ دسامبر ۱۹۹۵

محل تولد: دگو، کره جنوبی

حرفه: خواننده، ترانه سرا، بازیگر و مدل 

ژانر: آراندبی، نئو سول، ایندی پاپ، کی-پاپ

ساز تخصصی: آواز

آغاز فعالیت: ۲۰۱۳ تاکنون

ادامه
زندگینامه لقمان حکیم زندگینامه لقمان حکیم و روایت های قرآنی وی

دوران زندگی: دوران حضرت داوود

محل تولد: حبشه

شهرت: لقمان حکیم

محل دفن: فلسطین یا ناحیه راشدیه در شمال بغداد

زندگینامه لقمان حکیمبیوگرافی لقمان حکیم

ادامه
سروش صحت بیوگرافی سروش صحت بازیگر و مجری پرطرفدار ایرانی

تاریخ تولد: ۸ آذر ۱۳۴۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و مجری

آغاز فعالیت: ۱۳۷۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس آلودگی شیمیایی دریا

ادامه
عبدالقادر گیلانی زندگینامه عبدالقادر گیلانی شاعر و عارف قرن ششم

تاریخ تولد: ۱ رمضان ۴۷۱ هجری قمری

محل تولد: صومعه سرا، گیلان

محل زندگی: گیلان، بغداد

حرفه: عارف، صوفی، محدث، و شاعر

درگذشت: ۸ ربیع الاول ۵۶۱ هجری قمری

محل دفن: محله باب ‌الشیخ بغداد

ادامه
استیو جابز زندگینامه ثروتمند بزرگ استیو جابز و بنیان گذار شرکت اپل (+ تصاویر دوران جوانی)

تاریخ تولد: ۲۴ فوریه ۱۹۵۵

محل تولد: سان فرانسیسکو، کالیفرنیا

ملیت: آمریکایی

حرفه: کارآفرین، مخترع، بنیان‌گذار و مدیر ارشد اجرایی شرکت رایانه‌ای اپل

سال های فعالیت: ۱۹۷۴ تا ۲۰۱۱

درگذشت: ۵ اکتبر ۲۰۱۱ در پالو آلتو، کالیفرنیا

ادامه
پاتریک دمپسی بیوگرافی پاتریک دمپسی جذابترین مرد ۲۰۲۳

تاریخ تولد: ۱۳ ژانویه ۱۹۶۶

محل تولد: لوئیستون، مین

ملیت: آمریکایی

حرفه: بازیگر، رانندهٔ اتومبیل‌رانی

شروع فعالیت: ۱۹۸۵ تاکنون

ادامه
 محمدرضا حیاتی بیوگرافی محمدرضا حیاتی مجری اسبق صدا و سیما / حواشی زندگی وی

تاریخ تولد: ۲۷ دی ۱۳۳۴

محل تولد: آبادان

محل زندگی: تهران

حرفه: گوینده و مجری صدا و سیما 

شروع فعالیت: ۱۳۵۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس رشته علوم سیاسی

ادامه
ویژه سرپوش