سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۹۹۱۱۰۰۰۵۶

معرفی بهترین مشاغل کوچک و پرسود

مشاغل کوچک,تاریخچه مشاغل کوچک,مشاغل کوچک پر درامدرمز توسعه اقتصادی دهه آینده، توسعه مشاغل کوچک است
هر انسانی برای برطرف کردن نیازهای مالی روزمره خویش به یک شغل مناسب احتیاج دارد. بعضی از افراد که هنوز هیچ کسب و کاری به نام خود ندارند، شروع یکی از مشاغل کوچک میتواند ریسک کمتری به دنبال داشته و درصد موفقیت بیشتری هم برای شان ایجاد کند.

مشاغل کوچک

شرکت ها، بازرگانی ها و مشاغل آزاد خصوصی به عنوان مشاغل کوچک شناخته می شوند که نسبت به شرکتهای سایز متوسط، کارمندان و درآمد کم تری دارند. در خیلی از کشورها بسته به نظام اقتصادی، کسب و کارهای کوچک مختلفی رایج می باشند. بعضی از نمونه های مشاغل کوچک شامل خواربارفروشی، نانوایی، آرایشگاه، دفتر وکالت، دفتر حسابداری، غذاخوری، راهسرا، آتلیه عکاسی و کسب و کار آنلاین مستقل هستند.

تاریخچه مشاغل کوچک

کالاهای زیادی بعد از انقلاب صنعتی و ایجاد شرکتهای بزرگ، تولید شدند. در آن زمان رقابت در کسب و کارهایی که به صورت سازمان های بزرگ وجود داشت، زیاد بود. برخی از نیروهای خلاق و مبتکر در این سازمان های بزرگ، فضای سازمان را برای ارائه ایده های مبتکرانه مناسب ندیدند بنابراین سازمان هایشان را ترک کرده و از همین رو شعار« کوچک زیباست» که در ذهن آنها نقش بسته بود، باعث شد تا مشاغل کوچک را خلق کنند.

اهمیت توسعه مشاغل کوچک,مشاغل کوچک,مشاغل کوچک خانگیمشاغل کوچک اغلب مورد توجه دولت ها و نهادهای مربوطه از سیاست گذاری گرفته تا کنترل، هستند

اهمیت توسعه مشاغل کوچک

رمز توسعه اقتصادی دهه آتی، توسعه مشاغل کوچک است. تحقیقات نشانگر اینست که مشاغل کوچک بر اقتصاد جهانی از طریق عواملی چون کانال کارآفرینی، نوآوری و تغییر فناوری، پویایی صنعت و در آخر ایجاد فرصت های شغلی و افزایش درآمد تاثیرگذارند. به همین علت کسب وکارهای کوچک اغلب مورد توجه دولت ها و نهادهای مربوطه از سیاست گذاری گرفته تا کنترل، هستند.

معرفی مشاغل کوچک

برای افرادی که در شروع کار سرمایه کلانی ندارند معرفی چند نوع مشاغل کوچک می تواند بسیار مؤثر باشد. بدین ترتیب در این مقاله ما سعی داریم که به معرفی چند کسب و کار کوچک بپردازیم. با استفاده از این لیست، مشاغل کوچک مناسب با وضعیت خودتان را و با توجه به علاقمندیتان انتخاب کنید.

- طراح داخلی:

امروزه داشتن دکوراسیون مناسب، به دلیل پیشرفت مُد و اهمیت زیباسازی منازل و شرکت ها، یکی از اهداف جامعه شده است. طراحی مناسب فضای فروشگاه ها و گالری ها، نقش عمده ای در جذب مشتری دارد. درصورتی که در این زمینه دانش، خلاقیت و مهارت لازم را دارید، می توانید مشاغل کوچک خود را شروع کنید. برای ایجاد چنین کسب و کاری فارغ از امکانات اولیه مثل دفتر کار، وسایل لازم و مجوزهای مورد نیاز باید مهارت لازم را نیز پیدا کنید.

- بسته بندی آب آشامیدنی:

یکی از نیازهای روزانه آب آشامیدنی خالص است. امروزه افراد نه تنها بیرون از منزل بلکه در خانه نیز به آب آشامیدنی بسته بندی احتیاج دارند. این افزایش درخواست آب آشامیدنی، به علت اینست که سطح آگاهی مردم نسبت به مسائل سلامتی افزایش یافته است. از این رو یک ایده ی کسب و کار موفق، راه اندازی مشاغل کوچک در چنین زمینه  است. لازم است که سرمایه گذاری مخصوصى برای راه اندازی یک سیستم تصفیه ی آب و بسته بندی، انجام دهید.

- ساخت زیورآلات دست ساز:

یکی از وسایلی که همیشه برای بانوان جذاب است، زیورآلات است و با توجه سلیقه های گوناگون میتوانید روی ساخت آن مانور بدهید و از این روش کسب درآمد کنید. زیورآلات از مواد مختلفی نظیر زیورآلات رزینی، سوزن دوزی، پارچه ای، ویترای، سنگی، چوبی، زیورآلات مزین به سنگ های زینتی و درنهایت ساخت جواهرات با آلات برنج،  طلا، نقره ساخته می شوند که هرکدام مشتری خاص خود را دارند. برای راه اندازی این مشاغل کوچک احتیاج به سرمایه های بسیار کم دارید.

بهترین الگوی اشتغال در مشاغل کوچک,آموزش مشاغل کوچک,مشاغل کوچکیکی از وسایلی که برای بانوان جذاب است، زیورآلات است که جز مشاغل کوچک بشمار میرود

- تعمیرات و فروش تلفن همراه:

کسب و کار تلفن همراه به سرعت رو به رشد است. امروزه تلفن های هوشمند نسبت به تلفن های ساده مخاطب بیشتری را جذب میکند. افزایش میزان استفاده از گوشی های هوشمند یک فرصت کسب و کار موفق و بی مانند را فراهم کرده است. برای این که این مشاغل کوچک، را راه اندازی کنید به مهارت و سرمایه احتیاج دارید.

- درست کردن غذاهای گیاهی:

در جامعه بشری، تعداد گیاه خواران روزبه روز زیاد میشود. به همین علت فروش محصولات موردنیاز گیاه خواران روند افزایشی در پیش گرفته است. ولی به علت محدودیت در عدم استفاده از گوشت در پخت غذا، هر آشپزی از عهده انجام آن بر نمی آید. بدین ترتیب میتوانید برای چنین محصولاتی یک مشاغل کوچک راه اندازی کنید و از این روش کسب درآمد نمایید. بدین لحاظ به جز هزینه مواد لازم برای تهیه غذا به سرمایه دیگری نیاز ندارید.

- کار با چوب:

یکی از مشاغل کوچک و پرسود ساخت مصنوعات چوبی یا مبلمان است. شما در این نوع کسب و کار باید طبق ضروریات بازار، مصنوعات چوبی بسازید. این کسب و کار به مهارت و کار زیادی احتیاج دارد و کافیست کارتان را از یک مغازه ی کوچک شروع کنید.

- تولید محتوای متنی:

تولید محتوای آموزشی، بازاریابی و… یکی از کارهاییست که می توانید انفرادی انجام دهید و برای انجام چنین کاری به امکانات و هزینه زیادی نیاز ندارید. از امکانات لازمی که برای این نوع مشاغل کوچک نیاز دارید، یک کامپیوتر و اینترنت پرسرعت و یادگیری چند نرم افزار ویرایش عکس و ویدیو است ولی مهمتر از این ها، زمان تنها چیزیست که باید برای تولید محتوا صرف کنید. از خدماتی مانند ویکی محتوا برای جا افتادن در بازار و ایجاد حلقه ی مشتریان خود میتوانید استفاده کنید. از این رو شما میتوانید محتوایتان را تولید نمایید و با انتشار آن در وبسایت های معتبر، از این طریق درآمد کسب کنید. تولید محتوای متنی به صورت فریلنسری احتیاج به هیچ سرمایه اولیه ای ندارد. برای ایجاد کسب و کار تولید محتوا هم میتوان با سرمایه های کم شروع کرد. 

مشاغل کوچک,مشاغل کوچک ازاد,مشاغل کوچک زود بازدهیکی از مشاغل کوچک، تولید محتوای متنیست و زمان مهمترین چیزیست که باید برای اینکار صرف کنید

- موسیقی:

بحث اصلی ما این نیست که شما خواننده شوید، صرفا قرار است چرخ زندگیتان را از ضبط موسیقی در استودیو گرفته تا نوشتن ریتم و شعر برای کسب و کارها بچرخانید. اگر این مهارت را داشته باشید خاطرجمع باشید میتوانید از این طریق مشاغل کوچک را راه اندازی کنید. شما میتوانید به کمک نصب نرم افزارهایی مانند Reaper برروی کامپیوترتان، استودیوی تولید موسیقی خودتان را داشته باشید.

- پرورش گل و گیاه:

میزان سرمایه ای که برای راه اندازی کار پرورش گل و گیاه نیاز است به نوع کارتان بستگی دارد. پیشنهاد ما جهت شروع بکار گیاهانیست که به نگهداری کمتری جهت تکثیر احتیاج دارند. همچنین با گل و گیاهانی شروع بکار کنید که که به واسطه ی پاجوش هایشان تکثیر میشوند و برای رشد و تکثیر به گرمای کمتری نیاز دارند. گیاهانی که از طریق پاجوش تکثیر میشوند به آسودگی میتوانید از هر گلدان حدود پنج گلدان دیگر تکثیر کنید. بعنوان نمونه گیاه آپارتمانی سرخس از طریق پاجوش هم قابل تکثیر است ولی در ابتدای کار نباید توقع چندان زیادی از کسب در آمد و سود دهی از این روش داشته باشید زیرا برای این نوع مشاغل کوچک، هزینه های اولیه مثل تجهیز گل خانه و هزینه خرید یا اجاره زمین به مراتب زیاد خواهد بود. پس در صورتیکه گلخانتان کوچک باشد در ابتدای کار (سال اول)  دخل و خرجتان باهم برابر خواهد شد و سود کمی خواهید کرد. اما از سال دوم به بعد علاوه بر افزایش تجربه شما میتوانید با همان امکانات کم و گلخانه کوچک، منبع درآمد خوبی کسب نمایید. قطعاً وقتیکه گلخانه و یا تکثیر گیاهان خود را زیاد کنید این سود هم افزایش پیدا می کند.

مشاغل کوچک,مشاغل کوچک ازاد,مشاغل کوچک زود بازدهمیزان سرمایه برای پرورش گل و گیاه،که یکی از مشاغل کوچک است به نوع کارتان بستگی دارد

- ساخت محصولات پلاستیکی:

یکی از ایده های مشاغل کوچک، کم هزینه ولی پرسود، ساخت محصولات پلاستیکی است. برای محصولات پلاستیکی مثل لیوان، ظرف های کوچک، بطری آب و .. میزان تقاضا بسیار زیاد است. تنها کاری که برای رسیدن به موفقیت باید انجام دهید اینست که بر فروش و بازاریابی این محصولات کار کنید.

- اختراع:

تأمین سرمایه ی مالی برای ایده ها و اختراعات با پلتفرم هایی مانند مرکز ایده و اختراعات تجاری ایران، مقدور است. فواید این نوع مشاغل کوچک اینست که اگر پول موردنیازتان فراهم شود و از نظر مالی تأمین شوید، نشانگر اینست که شما به موفقیت دست یافته اید درصورت مورد استقبال قرار نگرفتن ایده ی شما، یعنی لازم است مسیر آمده را برگردید و مجدداً طرح ریزی کنید.

- منشی و دفترکار مجازی:

شرکت های کوچک و نوپای زیادی به یک منشی یا دفتر کار مجازی نیاز دارند تا به ایمیل ها، فکس ها، تلفن ها و درخواست های مشتریان پاسخگو باشد. اما حجم کاری این شغل بگونه ای است که نمیتواند کسی را به صورت تمام وقت استخدام نمایند، بدین ترتیب منشی گری یکی از مشاغل کوچک است که با کمترین هزینه می توانید در منزل انجام دهید. البته این کار نیازمند تبحر کار کردن با نرم افزارهای اداری مانند office است همچنین برای انجام این کار باید توانایی پاسخگویی به تلفن ها، دقت و سرعت و همچنین صدای مناسب را ذاشته باشید و از مزیت این شغل اینست که به سرمایه کلانی احتیاج ندارید. روش انجام این کار به اینصورت است که آن شرکت ها شماره تماس منزل شما را بعنوان شماره تماس خود به مشتریان اعلام می کنند. بنابراین شما به تماس ها و فکس هایی که از مشتریان شرکت دریافت می کنید پاسخ می دهید و آنها را از طریق ایمیل به شرکت مذکور ارسال می کنید.

مشاغل کوچک سودده,مشاغل کوچک,معرفی مشاغل کوچکمنشی گری یکی از مشاغل کوچک است که با کمترین هزینه می توانید در منزل انجام دهید

- طراحی وب:

یکی از مشاغل کوچک که این روز ها افراد بسیاری را بخود جذب نموده است طراحی وب نامیده میشود. طراح وب باید بتواند از خلاقیت و مهارت های فنی خویش جهت ایجاد و طراحی وب سایت استفاده کند. یک طراح وب برای اینکه یک وب سایت جذاب را طراحی کند باید ابتدا در ذهن خویش ظاهر سایت را تصویرسازی کند و درک کند که وب سایت مورد نظر چطور عمل خواهد کرد. بعد کار طراحی خود را به کمک طرح های اولیه در صفحه ی کاغذ شروع کند و طرح اتود زده شده را در نرم افزارهای گرافیکی مانند فتوشاپ پیاده سازی نمایند و در آخر طرح را به کد تبدیل کند. اگر یک طراح وب و یا برنامه نویس وب هستید میتوانید در اماکنی چون شرکت های طراحی وب یا بخش فناوری اطلاعات سازمان ها و یا بطور مستقل برای خود کار کنید. از فواید این شغل می توان به قابلیت آزادکاری( freelancing) آن اشاره نمود زیرا شما با داشتن چند وب سایت، میتوانید درآمد اینترنتی خوبی داشته باشید.

- برنامه ریز مراسمات:

یکی دیگر از مشاغل کوچک، برنامه ریزی و مدیریت برای مراسم های گوناگون شامل مراسم ازدواج، تولد، تحریم و… است. برنامه ریزان با توجه به بودجه شما پکیج های مختلفی را ارائه می دهند و به شما کمک می کنند تا مراسمی مناسب را برگزار کنید. به عنوان مثال پکیج های مراسم عروسی شامل خدمات زیبایی، مزون ها، تالارهای اجرای مراسم، آتلیه های عکاسی و فیلم برداری، گل فروشی و … میباشد که شما برای این کار باید یک دفتر کوچک اجاره کنید و خدمات خویش را در آن جا به مشتریان ارائه دهید. داشتن یک صفحه در شبکه های اجتماعی یا داشتن وبسایت نیز در مقیاس کوچک تر میتواند به شما کمک کند. 

معرفی مشاغل کوچک,راه اندازی مشاغل کوچک,مشاغل کوچکاز مشاغل کوچک میتوان به برنامه ریزی و مدیریت برای مراسم گوناگون اشاره کرد

- پیاده سازی فایل های صوتی:

کسی که یک فایل صوتی را به نوشتار تبدیل می کند، پیاده ساز نامیده میشود. این کار بنظر روبه زوال می آید، ولی درواقع بخاطر افزایش ویدیوهای اینترنتی روز به روز توسعه و گسترش می یابد. صاحبان کسب و کار و کارآفرینان در این شغل باید فایل های ویدیویی خود را به نوشتار تبدیل کنند تا هم افرادی که مشکل شنوایی دارند از آنها بهره بگیرند و هم موتورهای جست و جو متوجه محتوای این ویدیو شوند. همینطور، کسانی به شما سفارش می دهند که صرفا می خواهند فایل ها برای شان پیاده شوند تا بهتر مطالعه و درک شوند. این ایده برای راه اندازی مشاغل کوچک با سرمایه اندک را امتحان کنید.

- مشاور فنی:

آموزش کارهایی که با کامپیوتر مرتبط است همیشه مورد تقاضا بوده است. بدین ترتیب، یک راه برای حل این مسأله آموزش هایی بر مبنای برنامه های کامپیوتری خاص (یا چندگانه) است که باید آن ها را آماده کنید تا جزئیات مربوط به استفاده از آن برنامه و تکمیل پروژه را به مراجعه کنندگان بدهد. براین اساس، برترین راه برای این که هزینه های استارت آپ در این ایده کاهش یابد، اینست که هم برنامه را در اختیار داشته باشید و هم برنامه های مرتبط با آنرا، تا بتوانید دستورالعمل یا ویدیوی “چگونه می توانم” درست کنید. بعلاوه، چنانچه میخواهید یک وب سایت را برای این نوع از مشاغل کوچک اختصاص دهید که تمامی فعالیت های انجام شده ی شما در آن قابل دسترسی و پیگیری باشند، پس باید هزینه ی راه اندازی وب سایت را نیز در اولویت هزینه های استارتا پتان لحاظ کنید. در پایان، در این راستا، خدمات رسانی اینترنتی/ تلفنی هم بسیار مفید خواهد بود.

مشاغل کوچک,اهمیت توسعه مشاغل کوچک,مشاغل کوچک زود بازدهیکی از مشاغل کوچک، مشاوره فنی است که ارزش و کیفیت یک مشاور را مشتریانش تعیین میکنند 

- ارائه خدمات بازاریابی تلفنی:

امروزه مشاغل کوچک فراوانی وجود دارند که خدمات و یا محصولاتی ارائه می نمایند ولی توان و نیروی لازم را برای فروش و یا معرفی آنها ندارند. یکی از راه هایی که به این افراد یا شرکت ها کمک می کند بازاریابی محصولاتشان است. هرچه قیمت محصولی که می فروشید بیشتر باشد و یا محصولات بیشتری بفروشید درصد زیادی از فروش محصولات نصیبتان خواهد شد.

بازاریابی روش های متعددی دارد ولی بازاریابی تلفنی یکی از مؤثرترین و کم هزینه ترین مشاغل کوچک، به شمار می رود به شرطیکه بتوانید بدرستی این کار را انجام دهید! بدین ترتیب برای شروع این کار شما صرفا به یک خط تلفن احتیاج دارید. این روش بازاریابی نکات مهم و روش های دقیق علمی دارد که مطابق با روانشناسی مشتریان باعث جذب مشتری و افزایش فروش خواهد شد، با جستجو در اینترنت میتوانید تکنیک ها و روشهای این نوع بازاریابی را یاد بگیرید. بنابراین ارائه ی خدمات بازاریابی تلفنی برای شروع کسب و کار کوچک موثر می باشد.

- درست کردن میان وعده:

باتوجه به این که امروزه بعضی از افراد اکثر اوقات خود را مشغول بکار هستند به همین علت زمان کافی برای درست کردن میان وعده ندارند. از این رو درست کردن میان وعده برای آنها میتواند شروع مشاغل کوچک باشد و از فواید این شغل اینست که به سرمایه زیاد نیازی ندارد. همینطور می توانید این کار خود را در شبکه های اجتماعی تبلیغ کنید و سفارش بگیرید صرفا باید هزینه جابجایی و انتقال آنها را به محل هایی که سفارش میگیرید بپردازید.

- غرفه بستنی:

غرفه های بستنی فروشی و آبمیوه فروشی یکی از مکان های مورد پسند ایرانی هاست که به آنها ویتامینه می گویند. در تابستان یکی از برترین جاهایی که از گرما میتوان به آن جا پناه برد غرفه های بستنی فروشیست. راه اندازی اینگونه از مشاغل کوچک ابتدا نیاز به پیدا کردن مکانی مناسب دارد که پر رفت و آمد باشد. همینطور توجه کنید که اطرافتان از جنس شما مغازه ای وجود نداشته باشد و تا چند صد متری خود جای مناسب برای پارک داشته باشید، زیرا عمده فروش شما شب ها و در تایم تفریح مردم می باشد. بدین لحاظ شما باید همه امکانات و مواد مناسب برای راه اندازی بستنی فروشی را داشته باشید. با توجه به محل و نوع فروشگاه شما، این امکانات ممکن است شامل یک یا دو سینک، یک قفسه کوچک بستنی و انبار خشک برای وسایل و ماشین ها و قفسه های بستنی، کامپیوتر و سیستم سرمایش ، ژنراتور پشتیبان و پنجره های خشک کننده باشد.

تاریخچه مشاغل کوچک,مشاغل کوچک,مشاغل کوچک ازادراه اندازی غرفه بستنی که از مشاغل کوچک است نیاز به پیدا کردن مکانی مناسب دارد

- مشاوره دادن در امور قراردادی:

چنانچه در امور قراردادها مشاور خوبی باشید و تبحر کافی در این زمینه را داشته باشید، این نوع از مشاغل کوچک را به شما پیشنهاد می کنیم به دلیل این که به نیروی انسانی، مهارت و تخصص احتیاج دارد و از طرفی شرکتهای بزرگی هستند که در قبال مشاوره ای که می دهید حاضرند مبلغ عادلانه ای پرداخت نمایند. بنابراین مشاوره دادن می تواند شروع یک کسب و کار کوچک باشد.

گردآوری: بخش کار و کارگر سرپوش

  • 10
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی: ۷
غیر قابل انتشار: ۱۱
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه
ویژه سرپوش