جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۴۰۰۳۶

مشاغل عجیب و پولساز را در جهان بشناسید

مشاغل عجیب,مشاغل عجیب دنیا,مشاغل عجیب و پولسازافراد مختلف با مهارت‌های متفاوتی در مشاغل عجیب مشغول به کار هستند
در دنیا انواع مشاغل عجیب و غریبی وجود دارند که شاید تا به حال آنها را نشنیده اید؛ این مشاغل عجیب به شغل های نامتعارفی گفته میشود که در برخی از موارد منبع درامد بسیار خوبی دارند. در این مشاغل عجیب، افراد مختلف با مهارت های متفاوت کار میکنند.

مشاغل عجیب

لازمه ی این که پول زیادی کسب کنید، داشتن یک شغل خوب می باشد. منبع درامد برخی از افراد موفق از طریق ارث یا دیگر فرصت ها میباشد ولی افرادی در این میان وجود دارند که برای رسیدن به هدفشان بیش ترین تلاش خود را می کنند که این را میتوانید با شغل های عجیب و غیر در برخی موارد انجام دهید. منظور ما فقط مشاغلی که در این جا ذکر میشود نیست بلکه به معرفی مشاغلی می پردازیم که کاملاً غیر معمول است، شما میتوانید در واقع یک شغل بوجود آورید.

- آدامس پاک کن :

یکی از مشاغل عجیب آدامس پاک کن است. یک آدامس پاک کن وظیفه دارد که آدامس را از سطوح پاک کند. وقتی که کسی آدامس جویده شده اش را به جایی چسباند پس از آن برای پاک کردن آدامس، کارش را شروع می کند. آدامس پاک کن ها موظفند که آدامس جویده شده را از کف خیابان ها، میزهای مدارس، صندلی ها پاک کنند و حقوقی را به منظور انجام این کار دریافت میکنند. آن ها سطوح مختلف را با ماشین های مخصوص بخار و مواد شوینده ، از آدامس پاک می کنند. بازار کار این شغل در اروپا و انگلیس رایجتر است.

- داور بو:

داور بو یکی از مشاغل عجیب است که از شنیدن نام آن شاید حس خوبی نداشته باشد. داورهای بو برای کار کردن به صنایع مختلف روی می آورند. برای مثال برخی از داورهای بو برای اینکه به انجام حرفه ی خود مشغول شوند به اماکنی چون کارخانه های تولید کننده بو زداهای زیر بغل( دئودورانت های زیر بغل) میروند و وظیفه ی آنها بو کردن زیر بغل افرادیست که دئودورانت های مختلف را استفاده کرده اند. برخی از آنها در کارخانه های تولیدکننده دهان شویه استخدام میشوند و موظفند دهان افرادی که دهان شویه های مختلف را مصرف کرده اند ، بو کنند!

لیست مشاغل عجیب و غریب,مشاغل عجیب,انواع مشاغل عجیبوظیفه ی داورهای بو، بو کردن زیر بغل افرادیست که دئودورانت های مختلف را استفاده کرده اند

- مورچه گیر:

شاید شما هم در دوران کودکی صاحب مزرعه کوچک مورچه بوده اید. بهتر است بدانید که برخی از مورچه ها به مزارع بسیار بزرگ تر تعلق دارند و در این جا پرورش یافته اند. ولی اگر به مناطق جنگلی و بیابانی بروید و برای پرجمعیت کردن آن مزارع بزرگ، مورچه ها را دفن کنید از این طریق به امرار معاش می رسید.

- عذرخواهی کننده حرفه ای:

عذرخواهی کردن برای بعضی از افراد دشوار است، ولی گفتن کلمه ی ببخشید برای افراد دیگر کاری بی ضرر و بسیار آسان به شمار می رود. چنانچه از گروه دوم هستید، میتوانید یکی از مشاغل عجیب را انتخاب کنید و کار کنید:عذرخواهی کننده حرفه ای. در ژاپن، شرکتی به نام Shazaiya Aiga Pro Agency  وجود دارد که از طرف شخصی که قصد عذرخواهی دارد یک عذرخواهی حرفه ای به فرد دیگر می فرستد.

- روانشناس حیوانات خانگی: 

با این که روانشناس حیوانات خانگی، شغل خنده داری بنظر می رسد  و در لیست مشاغل عجیب قرار دارد، ولی در واقع نقش چنین افرادی، تحلیل رفتار حیوانات است و پس از آن که علت مشکل آن حیوان را فهمیدند به صاحبان حیوانات در رفع مشکلات کمک کنند. مدرک تحصیلی روانشناسان حیوانات خانگی یا باید دکترا باشند یا در رشتۀ دامپزشکی مشغول به تحصیل باشند.

- سگ گردان:

از جمله حیواناتی که روزانه به پیاده روی نیاز دارند، سگها می باشند. به همین علت افراد دارای سگ خانگی حتماً به انجام این کار میپردازند. برخی از افرادی که سگ دارند برای رسیدگی به سگ، زمان لازم را ندارند؛ به همین خاطر افرادی را برای انجام کارهای مربوط به سگ استخدام می کنند. افرادی که سگ نگه داری می کنند یا سگ گردان هستند در کشورهای غربی آموزش دیده اند و موظفند که سگ را تربیت کنند.

- عروسک پوش:

یکی از مشاغل عجیب که در تمامی کشورهای دنیا و حتی شهرهای مختلف کشور وجود دارد ، استفاده از عروسک تن پوش است. بعضی از افراد در مقابل رستوران ها و فست فودها برای جذب مشتریان این عروسک ها را می پوشند. معمولاً کودکان به این عروسک ها واکنش نشان میدهند و با آنها بازی می کنند، همچنین بزرگ ترها هم عکس یادگاری با این عروسک ها می گیرند. این مشاغل در نگاه اول عجیب است ولی افراد زیادی از این طریق منبع درآمد کسب می کنند. البته یکی از ابزارهای تبلیغاتی که در سایر کشورها مورد استفاده است، پوشیدن عروسک تن پوش است اما این که چه کسی در حرفه ی عروسک تن پوش مشغول بکار شود، عجیب و جالب است. عروسک های تن پوش معمولاً به اشکالی همچون جوجه، خروس، پینوکیو، خرس، پلنگ صورتی و … هستند. برخی از افراد امکان دارد که شغل دومشان، پوشیدن عروسک تن پوش باشد. این شغل درواقع به منظور شاد کردن مردم و دعوتشان به صرف غذا می باشد.

مشاغل عجیب,مشاغل عجیب دنیا,شغل عروسک پوشیکی از مشاغل عجیب که در تمامی کشورهای دنیا وجود دارد ، استفاده از عروسک تن پوش است

- اجاره ی مردان میانسال در ژاپن:

اجاره مردان میان سال از دیگر مشاغل عجیب دنیا است . اخیرا در ژاپن، شغل جدیدی مرسوم شده که به آن اجاره مردان میانسال می گویند. هدف اصلی این کار، مشاوره و صحبت کردن میباشد. دختران و پسران جوانی که بزرگ تر ندارند یا به والدینشان دسترسی ندارند، مردان میانسال را اجاره میکنند. همینطور برخی از دختران، مردان میانسال را به منظور جلوگیری از مزاحمت های همسایه ها، به عنوان پدرشان معرفی می کنند. بعضی از پسران هم با مردان میانسال برای مشورت درمورد مسائل مالی یا حتی عاطفی حرف میزنند. این سرویس آنلاین و نامتعارف از سال ۲۰۱۲ در ژاپن کارش را شروع کرده و مشتریان فراوانی را به خود جلب کرده است. بحدی که بعضی از مشتریان از خدمات این موسسه چندین مرتبه بهره برده اند. جالب اینجاست که مردان میان سال نسبت به چنین طرحی واکنش مثبت نشان داده اند.

- بوم شناس مارماهی:

نسل مارماهی اروپایی در حال منقرض شدن است و به همین خاطر نیازمند افرادیست تا در رودخانه ها بگردند و این ماهی های لیز را پیدا کنند. این شغل عجیب، بدین دلیل دشوار است که بوم شناسان مارماهی ناگزیرند با موجودی که دو کیلوگرم عضله دارد، دست و پنجه نرم کنند.

- آشپز زیردریایی:

یکی از مشاغل عجیب و بسیار جذاب و لذتبخش ، آشپزی میباشد ، به همین منظور افراد فراوانی برای یادگیری روش های مختلف آشپزی زمان طولانی می گذرانند. اغلب آشپزان در رستوران ها کار می کنند و اگر رستورانشان به موفقیت برسد، درامد بالایی را کسب میکنند. افرادی در این میان در زیردریایی ها مشغول می شوند و از این طریق میتوانند درامد خوبی را بدست آورند. با وجود درآمد بسیار بالای این شغل ممکن است آشپز پس از مدت کوتاه از این شغل خسته شود.

- گریه کن:

بعضی از افراد سنتی دوست دارند که جمعیت پرشور و بسیاری در مراسمشان باشند. موسسات خاصی برای پاسخ گویی به این نیاز وجود دارند. این موسسات می توانند مراسم عزا و تشییع پرسوز و گدازی برپا کنند تاجاییکه اطرافیان با خودشان بگویند که فرد متوفی خیلی مشهور و محبوب بوده است. دستمزد چنین کاری، ساعتی حساب می شود و مهم تر این که از جنبه جهانی برخوردار است و در آفریقا گروه‌های مختلفی این کار را انجام می دهند!

- هل دهنده های قطار:

شاید شما هم در ویدیوهایی منتشر شده در فضای مجازی، هل دهنده های قطار را دیده باشید. در کشور ژاپن، چنین شغل عجیبی رایج شده است. شخص انجام دهنده ی این شغل، در ساعات پرتردد مترو و قطارها هنگامی که ازدحام مردم مانع از بستن در می شود، افراد را به درون قطار هل می دهد تا درها بسته شوند. معمولاً کارهل دهنده های قطار، به صورت پاره وقت است و از بین دانشجویان یا کارمندان دیگر ایستگاه ها انتخاب می شوند.

شاغل عجیب و پولساز،لیست مشاغل عجیب و غریب،انواع مشاغل عجیبهل دهنده های قطار یکی از مشاغل عجیب دنیا بشمار میرود

- نوبت گیر:

نوبت گیری از دیگر مشاغل عجیب است. کار افراد نوبت گیر، خرید و فروش زمان است. آنها از زمان و استراحت خود می زنند. صبح زود نوبت می گیرند و به افرادی که مشغله دارند و نمی توانند چندین ساعت به منظور گرفتن نوبت در صف بایستند، نوبت اول خود را می فروشند. نوبت گیرها در اماکنی نظیر بانک ها کار می کنند و برای اینکه شما در صف برای گرفتن نوبت منتظر نشوید نوبت خود را به شما می فروشند.

- جدا کننده جوجه نر و ماده:

با این که شغل جدا کننده جوجه نر و ماده دیدنی نیست ولی شغل محبوبی بنظر میرسد و البته عجیب. برای ورود به این شغل شوید ابتدا باید آموزش ببینید و بر این اساس، مدرک لازم را کسب کنید. با این که جداکردن جوجه ها امری بسیار تکراریست ولی بسیار مهم هست، بخاطر این که زندگی مرغ ها درمقایسه با خروس ها بسیار متفاوت است. توجه ۹۵% به بالا در جداکردن جوجه ها یعنی دراین شغل پیروزید و حتی میتوانید در رقابت های جداکردن جوجه های نر و ماده شرکت کنید.

- شغل تمیز کردن گوش:

وظیفه ی چنین افرادی اینست که گوش دیگران را تمیز کنند و از این طریق درآمدی را برای خود کسب کنند. در کشور هند این شغل عجیب هم چنان مرسوم اسـت و از هر ماده ی خارجی مثل جرم و گرد و غبار برای تمیز کردن گوش ها استفاده میشود. این افراد از یک موچین به منظور خارج کردن جرم گوش ها استفاده می کنند کـه در سر آن یک سوزن میباشد که با استفاده از پنبه پوشیده شده اسـت.

- بو کُن دستمال کاغذی:

از دیگر مشاغل عجیب که بد نیست معرفی کنیم شغل بو کن دستمال کاغذی است. احتمالا فهمیده اید که دستمال کاغذی ها یا فاقد بو هستند یا بوی آن ها بسیار کم است. این موضع تصادفی نیست و شخصی که بو کُن دستمال کاغذی است، برای این کار زحمت کشیده است. آنها دستمال نمونه را در کارخانه ها بو می کنند و در صورت عدم بو میتوانند آن را تولید کنند. البته میتوان گفت که یافتن شغلی بعنوان یک جراح در مقایسه با به دست آوردن این شغل راحت تر است، چون این شخص برای این که یک بو کن دستمال کاغذی شود، مراحل زیادی را می گذراند.

- شغل کارمند خوابیدن:

از عجيب ترين مشاغل دنیا می توان به خوابیدن و پول گرفتن اشاره کرد ! ناسا برای شرکت در تحقیقات استراحت در رختخواب افرادی را استخدام میکند. برطبق یکی از تحقیقات ناسا، ۵ هزار دلار در ماه بـه شرکت کنندگان حقوق تعلق گرفت.« بـه هیچ وجه پول کمی نیست!» چنین افرادی باید ۸۷ روز، بر روی تخت بخوابند. بعضی از امکاناتی که در اختیار این افراد قرار می گیرد شامل تلویزیون، کامپیوتر و کنسول بازی و همچنین ملاقات با دوستان و خانواده نیز برای شرکت کنندگان« البته در رخت خواب» می باشد.

تصاویر مشاغل عجیب،فهرست مشاغل عجیب,انواع مشاغل عجیباز عجيب ترين مشاغل دنیا می توان به خوابیدن و پول گرفتن اشاره کرد

- شغل تست غذای حیوانات خانگی:

با این که افراد میخواهند خاطرمع باشند که غذای سگشان سالم و لذیذ است، ولی کسی انها را امتحان نمی کند. اما افرادی هستند کـه شغلشان تست کیفیت غذای حیوانات خانگی اسـت و درآمد بسیار خوبی را به دست می آورند. بـه علاوه، این افراد موظفند پیش از تف کردن غذا، ارزش غذایی آن را محاسبه کنند.

گردآوری: بخش کار و کارگر سرپوش

  • 15
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
امین قاسمی نژاد,بیوگرافی امین قاسمی نژاد,عکس امین قاسمی نژاد بیوگرافی امین قاسمی نژاد، فوتبالیست (+ تصاویر خانوادگی)

زاده: ۱ آذر ۱۳۶۵ 

زادگاه:بابلی

ملیت:ایرانی

پست:هافبک

قد:۱۸۲  سانتی متر

ادامه
حضرت علی اکبر,زندگینامه حضرت علی اکبر,حضرت علی اکبر کیست زندگینامه حضرت علی اکبر (ع) فرزند بزرگ امام حسین (ع)

زاده:۱۱ شعبان سال ۳۳ هجری قمری

زادگاه:مدینه

ملیت:ایرانی

علت مرگ:واقعه کربلا

محل دفن:حرم امام حسین، کربلا، عراق

ادامه
بیوگرافی لئوناردو دی‌کاپریو,بیوگرافی لئوناردو دی کاپریو,عکس هایی از لئوناردو دی کاپریو بیوگرافی لئوناردو دی کاپریو بازیگر و تهیه کننده ی هالیوودی (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۱ نوامبر ۱۹۷۴ ‏

زادگاه:لس آنجلس، کالیفرنیا، ایالات متحده

زمینه فعالیت:بازیگر، تهیه کننده، طرفدار محیط زیست

سال های فعالیت:۱۹۸۹–اکنون

ملیت:آمریکایی

ادامه
لوئیس همیلتون,بیوگرافی لوئیس همیلتون,عکس لوئیس همیلتون بیوگرافی لوئیس همیلتون راننده بریتانیایی مسابقات فرمول یک (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۷ ژانویهٔ ۱۹۸۵ ‏

زادگاه:استیونج، هرتفوردشر، انگلستان، بریتانیا

اولین مسابقه:۲۰۰۷ گراند پریکس استرالیا

اولین برد:۲۰۰۷ گراند پریکس کانادا

ملیت:انگلیس

ادامه
غلامحسین محسنی اژه ای و همسرش,غلامحسین محسنی اژه ای رئیس قوه قضاییه,تحصیلات غلامحسین محسنی اژه ای بیوگرافی غلامحسین محسنی اژه ای رئیس قوه قضاییه (+ تصاویر)

زاده:۷ مهر ۱۳۳۵

زادگاه:اصفهان

سمت:رئیس قوه قضاییه

ملیت:ایرانی

تحصیلات:دکترای حقوق بین الملل خصوصی

ادامه
بیژن مرتضوی,بیوگرافی بیژن مرتضوی,آهنگهای بیژن مرتضوی بیوگرافی بیژن مرتضوی نوازندهٔ ویولن و خوانندهٔ سبک پاپ (+ تصاویر)

زاده:۲۵ آبان ۱۳۳۶

زادگاه:بابل

ملیت:ایرانی

سمت:موسیقی دان ، آهنگ ساز، تنظیم کننده، ویولنیست

بیوگرافی بیژن مرتضوی

بیژن مرتضوی در ساری در ۲۵ آبان ۱۳۳۶ دیده به جهان گشود. خانواده ی او پنج نفره هستند. او دارای برادری به اسم فرهاد و خواهرانی به نام های آذر و آرزو می باشد. وی چند روز پس از این که به دنیا آمد با خانواده اش به تهران مهاجرت کردند.

ادامه
اشعار خواجوی کرمانی,زندگی نامه خواجوی کرمانی,مقبره خواجوی کرمانی زندگی نامه خواجوی کرمانی شاعر نیمهٔ اول قرن هشتم (+ آثار)

زمینهٔ کاری:شعر، عرفان، ریاضیات و طب

زادروز:۶۸۹( قمری)- کرمان

مرگ:۷۵۲( قمری)- شیراز

ملیت:ایرانی

سبک نوشتاری:سبک عراقی

ادامه
نوام چامسکی,بیوگرافی نوام چامسکی,زندگینامه نوام چامسکی بیوگرافی نوآم چامسکی زبان شناس و فیلسوف آنارشیست آمریکایی (+ تصاویر)

زاده:۷ دسامبر ۱۹۲۸

زادگاه:فیلادلفیا، پنسیلوانیا

همسرها:  کارول دوریس شاتز( درگذشت ۲۰۰۸)، والریا واسرمن( متولد ۲۰۱۴)

سمت:نظریه پرداز زبان شناسی و نویسنده سیاسی

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا و دانشگاه هاروارد

ادامه
عکس پدرام شریفی با همسرش,فیلم های پدرام شریفی,عکس های پدرام شریفی بیوگرافی پدرام شریفی بازیگر سینما و تئاتر (+ تصاویر)

تولد:۱۱ مرداد۱۳۶۶

زمینه فعالیت: بازیگر

محل تولد: تهران

سال های فعالیت: ۱۳۸۸- اکنون

وضعیت تاهل: مجرد

ادامه
ویژه سرپوش