سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۱۱۰۰۵۰

آشنایی با انواع روش های پیدا کردن کار

پیدا کردن کار,روشهای پیدا کردن کار,چگونه کار پیدا کنیمروش های بسیاری برای پیدا کردن کار وجود دارد
پیدا کردن کار مناسب، از بزرگ ترین معضلات دانشجویان فارغ التحصیل به شمار می رود. اغلب دانشجویان در گذشته برای به دست آوردن مهارت، به کوچه پس کوچه های شهر می رفتند تا کاری را آغاز کنند یا برخی از افراد در پی کار جدید برای پیشرفت و ارتقای شغلی خود بودند. در این مطلب از سرپوش روشهای پیدا کردن کار مناسب ذکر شده است.

روش های پیدا کردن کار

بسیاری از کارجویان، قبلا از روش های سنتی برای پیدا کردن شغل استفاده می کردند که یکی از این روش ها مراجعه به قسمت نیازمندی های روزنامه های پرتیراژ بود. البته روش های دیگری در آن زمان ، برای استخدام متقاضیان کار وجود داشت که شامل سفارش به اقوام و آشنایان یا مراجعه به آژانس های کاریابی بود.

با این وجود، بسیاری از افراد برای پیدا کردن کار به چنین روش هایی روس مس آورند ولی ورود تکنولوژی باعث تغيير در جنبه های مختلفی از زندگی نظیر کاریابی و استخدام شده است.

* صفحه فرصت های شغلی در وب سایت شرکت ها:

مراجعه به قسمت فرصت های شغلی در وب سایت شرکت ها و سازمان های مختلف، یکی از روش های کاریابی امروزی به شمار می رود. بیشتر سازمان ها و شرکتهای معروف، صفحه ای مخصوص در این زمینه دارند که برای مراجعه به آن می توانید در بیشتر سایت ها به قسمت همکاری با ما بروید. در واقع استخدام کنندگان، این قسمت را مرتبا به روزرسانی میکنند.

* شبکه های اجتماعی شرکت ها و سازمان ها:

‎بیشتر سازمان ها و شرکت ها در شبکه های اجتماعی حضور دارند. از اهداف حضور شرکت ها در شبکه های اجتماعی میتوان به جذب نیروی کار مستعد، فروش محصولات و خدمات و به اشتراک گذاشتن فرصت های شغلی اشاره کرد. فضای کاری امروزی، به صورت رقابتی است یعنی شرکت ها و سازمان ها برای جذب بهترین نیروها تلاش می کند که فعالیت در شبکه های اجتماعی و به اشتراک گذاری فرصت های شغلی، از مهم ترین اقدامات این زمینه به شمار می رود. مخاطبان میتوانند برای اطلاع از جدیدترین فرصت های کاری موجود، صفحات کسب وکار را دنبال کنند.

* کمک گرفتن و پرس وجو از دوستان و آشنایان:

سایر افرادی که به غیر از آشنایان و دوستان اینترنتی، در دنیای واقعی می بینید نقش موثری در پیدا کردن شغل برایتان دارند. افرادی که میتوانند در پیدا کردن کار به شما کمک کنند شامل اعضای خانواده، فامیل، دوستان نزدیک و نزدیکان هستند. شاید آنها صرفا منتظر درخواست کمکی از جانب شما باشند.

* بررسی آگهی های چاپ شده در مطبوعات:

برخی از کارفرمایان برخلاف باور افراد ترجیح می‌دهند از تبلیغات سنتی به جای پرداخت هزینه برای تبلیغات و سایت های کاریابی آنلاین، استفاده کنند. پس مطبوعات را در زمان جستجوی کار در نظر بگیرید!

کاریابی,پیدا کردن کار,روشهای پیدا کردن کاروب‌سایت شرکت‌ها یکی از روش های پیدا کردن کار میباشد

* شرکت در دوره های کارآموزی:

درصورت عدم داشتن تجربه ی کاری و سابقه ی زیاد میتوانید در دوره های کارآموزی شرکت کنید. بسیاری از شرکت ها دارای دوره های کارآموزی هستند و درصورتی شما را انتخاب می کنند که شوق و انگیزه ی کافی داشته باشید و گاهی اوقات، این دوره ها باعث افزایش مهارت و تجربه ی شما در حوزه ی مدنظرتان میشود و پس از آن می توانید به فعالیت در شرکتهای مورد علاقه ی خود بپردازید.

* حضور و شرکت در نمایشگاه های کار:

کارفرمایان، نمایندگان شرکتهای بزرگ و کارجویان در نمایشگاه های کار، دور هم جمع می شوند و به ارائه ی اطلاعات بسیار مفیدی در مورد فعالیت های سازمان و موقعیت های شغلی و کاریابی میپردازند. نمایشگاه کار، ارتباط موثری را بین کارفرمایان و کارجویان برقرار میکند. خوشبختانه چند سالی است که نمایشگاه های کار در ایران در دانشگاه ها و مراکز مختلف برگزار می شود و در برقراری ارتباط بین کارفرمایان و کارجویان، مؤثر است. شما در این نمایشگاه ها می توانید با کافرمایان و مدیران بزرگترین و معروف ترین سازمان ها، دیداری از نزدیک داشته باشید، سپس با آنها هم صحبت شوید و اقدام به ساخت شبکه قدرتمندی برای خود بکنید.

* شرکت در آزمون های استخدامی:

بسیاری از افراد، قصد دارند در شرکتهای دولتی هم چون بانک ها، دانشگاه ها و اداره ها استخدام شوند که لازمه ی چنین کاری شرکت در ازمون های استخدامی است. بدین ترتیب، شما با دنبال کردن وب سایت ها، روزنامه ها و کانال های مربوطه بعنوان یک کاربر از آزمون استخدامی ، مطلع میشوید و سپس در آن ازمون، شرکت میکنید و شانس و اطلاعاتتان را امتحان می کنید. یکی از معایب این روش، هزینه ی آن میباشد که در قبال خدمات رایگان دیگر، کمی آزاردهنده است.

* در فرآیند استخدام بر روی یک حوزه کاری تمرکز کنید:

شما نباید برای هر آگهی استخدامی که در سایت کاریابی می بینید؛ درخواست دهید. درواقع لازمه ی داشتن یک استخدام موفق، اینست که تمرکزتان را در زمان جستجوی فرصت های شغلی، بر روی حوزه ای بگذارید که توانایی و صلاحیت بیشتری در آن دارید. مزیت چنین روشی اینست که شانس دانلود رزومه کاری شما برای مصاحبه و احتمال استخدام، افزایش می یابد.

روشهای پیدا کردن کار,چگونه کار اینترنتی پیدا کنیم,سایت جستجوی کاراز دیگر روش های پیدا کردن کار شرکت در دوره‌های کارآموزی میباشد

شما با انتخاب فرصت های شغلی بطور پراکنده و ارسال رزومه و کاورلتر برای آنها ، وقت خود را تلف می کنید. پس در ابتدا تصمیم بگیرید که علاقمند به فعالیت در چه حوزه ای هستید و چه عنوان شغلی در آن صنعت، برایتان مناسبتر است.

* استفاده از توییتر و اینستاگرام:

کارآمدترین روش های شغل یابی در کشور ما، شبکه های اجتماعی نظیر توییتر و اینستاگرام می باشند. شما درصورت داشتن تعداد فالورهای زیاد میتوانید تقاضای شغلیتان را در توییتر پست کنید و از دوستان، آشنایان و نزدیکانتان از طریق هشتگ های مربوطه هم چون #ریتوییت بخواهید تا در یافتن شغل مناسب به شما کمک کنند.

براساس نتایج و تجربه ها ، کمک اطرافیان در چنین مواردی بسیار کارگشا بوده و منجر به پیدا شدن شغل متناسب با فرد گشته است.

* مهارت هایی متناسب با کار خود را به دست آورید:

بیشتر کارفرمایان، در پی استخدام فردی هستند که از مهارت، تحصیلات یا تجربه شغلی خوبی در زمینه کاری آن ها برخوردار باشند. پس اگر به دنبال کار تخصصی میگردید باید به افزایش مهارت های خود از طریق منابع درسی و آنلاین بپردازید. شما میتوانید از دوره های اموزشی برای افزودن مهارت های کاربردی استفاده کنید. البته امروزه کارفرمایان، توجه کمتری نسبت به مدرک تحصیلی دانشگاهی نشان می دهند و بیشتر تمرکز آن ها به میزان مهارت ها و توانمندی های عمل متقاضیان است. بنابراین خود را به مدرک دانشگاهی محدود نکنید و اگر احساس می کنید که باید مهارت هایتان را در زمینه ای تقویت کنید؛ لازم است که در دوره های اموزشی و کارگاه های مختلف، شرکت کنید. مطمئنا با زیادتر شدن سطح توانایی هایتان، موقعیت های شغلی بهتری در انتظارتان خواهد بود و به تبع آن حقوق و درآمد بیشتری دریافت می کنید.

* خود اشتغالی:

از دیگر راهکارهای اشتغال میتوان به خود اشتغالی و راه اندازی کسب وکار اشاره کرد. از این رو هر کسی می تواند کسب وکار خود را راه اندازی کند اما برای چنین کاری باید برخی از پیش زمینه ها هم چون سرمایه، مهارت، تیم و … را داشته باشد.

اگر فکر می کنید که برای استارت کسب وکار خود، از انرژی، انگیزه و توانایی لازم برخوردارید؛ وقت را تلف نکنید.

* شرکت در مراسم:

امکان انجام شبکه سازی به صورت حضوری و آنلاین وجود دارد. شما میتوانید به انجمن های حرفه ای مرتبط شوید یا با شرکت در گردهمایی فارغ التحصیلان دانشگاه، با متخصصانی ارتباط برقرار کنید که در حوزه ی شما کار می کنند. شما باید حداقل با یک آدم جدید که نمی شناخته اید در هر یک از این اجتماعات صحبت کنید. درصورت دسترسی داشتن به فهرست شرکت کنندگان، حداقل یک نفر که قصد صحبت با او را دارید، از قبل مشخص کنید و با تنظیم کردن قراری، او را ببینید. پس بدون تحمیل کردن خودتان، به دنبال بهانه ای برای ادامه ی ارتباط در جلسات دیگر یا گرفتن توصیه ای برای فردی دیگر باشید.

* کمک گرفتن از اساتید دانشگاه:

اکثر اساتید دانشگاه، در ارتباط با صنعت و حوزه های مختلف هستند. در صورت شناخت یکی از اساتید خود که در حوزه کسب وکار، مهارت دارد؛ حتما شرایطتان را برایش توضیح دهید و درخواست راهنمایی کنید. اکثر اساتید راهنما از ارتباطات ارزشمندی برخوردارند که شما توانایی استفاده از این ارتباطات را به خوبی دارید.

البته کسی که شما را به دیگری معرفی می کند ، باید برای این کار، دلیل قانع کننده ای داشته باشد؛ به این دلیل که او از ارتباطاتی بهره می گیرد که چندین سال برایش زحمت کشیده است.

* آشنایی با سایت های جستجوی کار اینترنتی:

شما میتوانید به سایت های جستجوی کار اینترنتی معتبر مراجعه کنید و بهترین و مناسب ترین فرصت های شغلی که با حرفه و تخصصتان در ارتباط است را در رشته های متنوع پیدا کنید. بنابراین باید بر روی منوی استخدام در سایت موردنظر کلیک نمایید. در صفحه ی نمایان شده میتوانید کار مورد علاقه و موردنظر خود را به شیوه کاملاً پیشرفته با فیلتر کردن بخش هایی نظیر طبقه بندی مشاغل، نوع کار، شهر و … جستجو کنید.

سپس به فهرست نتایج جست و جو دسترسی پیدا میکنید که میتوانید از میان آن ها شغل مورد نظرتان را تعیین کنید ولی برای تائید آن کار باید در سایت موردنظر ثبت نام نموده و کارنامه کاریتان را به ثبت برسانید.

کاریابی,پیدا کردن کار,سایت جستجوی کار,چگونه کار پیدا کنیمخود اشتغالی و راه‌اندازی کسب‌وکار خود نیز یکی دیگر از راهکارهای پیدا کردن کار میباشد

گردآوری: بخش کار و کارگر سرپوش

  • 14
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مهران احمدی بیوگرافی مهران احمدی؛ بازیگر حرفه سینما تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۹ اسفند ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان، مدیر تولید، برنامه ریز

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی بازیگری از دانشگاه هنر و معماری تهران

ادامه
سراج قمری زندگینامه سراج قمری، شاعر هجو گوی سده شش و هفت

شهرت: سراج قمری، قمری آملی

دوران زندگی: سده ششم و هفتم قمری

محل تولد: خوارزم یا گلستان

حرفه: شاعر پارسی گو

آثار: دیوان اشعار سراج قمری

وفات: ۶۲۵ قمری

ادامه
زندگینامه کیان ایرانی زندگینامه دلیر ایرانی؛ کیان و نقش او در قیام مختار

از فعالیت ها و سوابق کیان ایرانی قبل از قیام مختار اطلاعاتی در دسترس نیست البته بعد از اضافه شدن به لشکر مختار از جمله افراد تاثیرگذار و بسیار مهم وقایع قیام شناخته شد. 

در سال ۶۶ قمری مختار با هدف گرفتن انقام از عاملان واقعه کربلا و شکست قاتلان امام حسین در کوفه، کیان ایرانی را به عنوان حرس به عبارتی رئیس نگهبانان خود انتخاب کرد. 

اعتماد و اطمینان مختار به کیان به قدری بود که ریاست انتظامات کوفه و فرماندهی شرطه های کوفه به وی سپرده شد. اموال بسیاری از افراد حین برخورد با جنایتکاران کربلا با فرمان مختار مصادره شد. کیان این موال را بین ایرانیان مسلمانی که عملیات را به عهده داشتند، تقسیم کرد. این موضوع از جمله خدمات بسیار مهمی بود که کیان نسبت به حکومت مختار انجام داد.

کیان ایرانی در جریان دستگیری و هلاکت جنایتکاران کربلا، همچنین اشراف جائن کوفه نقش اصلی را برعهده داشت به طوریکه جنایتکاران اصلی کربلا بعد از شنیدن نام ایشان به وحشت می افتادند. 

ادامه
رسول خطیبی بیوگرافی رسول خطیبی + تصاویر

تاریخ تولد: ۳۱ شهریور ۱۳۵۷

نام مستعار: رسول پاشا

محل تولد: تبریز، ایران

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

باشگاه کنونی: سرمربی باشگاه پیکان

آغاز فعالیت: ۱۳۷۱ تاکنون

ادامه
گیتی قاسمی بیوگرافی گیتی قاسمی بازیگر خوش سابقه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۶ آذر ۱۳۵۵

محل تولد: ملایر، همدان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۵ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران

ادامه
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ویلهلم رونتگن بیوگرافی ویلهلم رونتگن دانشمند تاثیرگذار صنعت پزشکی

تاریخ تولد: ۲۷ مارس ۱۸۴۵

محل تولد: رمشاید، پادشاهی پروس، کنفدراسیون آلمان

ملیت: آلمانی

حرفه: دانشمند

محل تحصیل: مؤسسه فناوری فدرال زوریخدانشگاه زوریخ

درگذشت: ۱۰ فوریه ۱۹۲۳

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
ویژه سرپوش