سه شنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۳
۱۶:۵۱ - ۰۲ بهمن ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۱۰۲۰۵
چهره ها در سینما و تلویزیون

چهره های مشهوری که بعد از مرگ همسر خود دیگر ازدواج نکردند

ازدواج نکردن چهره های مشهور,مرگ همسران چهره های مشهور

هالیوود به قصه های پریان می ماند، جایی که سلبریتی ها در آن نیمه گمشده ی خود را پیدا می کنند، تشکیل خانواده می دهند و تا پایان عمر به خوشی در کنار هم زندگی می کنند. اما این شیوه از زندگی آن ها را از اتفاقات تلخ و دردناک، مثل از دست دادن همسر خود مصون نمی کند.

لیام نیسون

ازدواج نکردن چهره های مشهور,مرگ همسران چهره های مشهور

لیام نیسون و همسرش ناتاشا ریچاردسون در سال ۱۹۹۳ هنگام کار بر روی نمایشی در تئاتر برادوی باهم آشنا شدند و فوراً به یکدیگر دل باختند.

۱۵ سال بعد از ازدواج شان نیسون همسر خود را از دست داد. این اتفاق تلخ در سال ۲۰۰۹ رخ داد، زمانی که ریچاردسون در یک دوره ی آموزش اسکی از ناحیه ی سر ضربه دید.

نیسون اما هرگز دست از تحسین همسر فقیدش برنداشته است. او درباره ی همسر خود گفته: «می گویند سخت ترین چیز در دنیا از دست دادن کسی است که عاشقش هستید. همسر من یکباره از دنیا رفت. او شادی زیادی به من می بخشید و همه چیزم بود.»

«آن ۱۶ سالی که همسرش بودم یاد گرفتم که چطور بی قید و شرط عشق بورزم. ما باید قدردان همسر خود باشیم. چون یک روز به خودت می آیید و می بینید که او دیگر نیست. چیزی که بیشتر از همه یاد گرفتم این است که باید طوری زندگی کنیم و عشق بورزیم که انگار آخرین روز عمرمان است. چون یک روز همینطور خواهد شد.»

جان تراولتا

ازدواج نکردن چهره های مشهور,مرگ همسران چهره های مشهور

جان تراولتا و کِلی پرستون ازدواج عاشقانه داشتند. آن ها در سال ۱۹۸۷ هنگام بازی در فیلم The Experts با یکدیگر آشنا شدند. به گفته ی تراولتا آن ها فوراً جذب یکدیگر شدند.

در سال ۲۰۲۰ تراولتا همسر خود را به دلیل ابتلا به سرطان از دست داد.

تراولتا پس از مرگ همسرش گفت: «او شجاعانه جنگید و در این مبارزه از عشق و حمایت افراد زیادی برخوردار شد. من و خانواده ام تا ابد قدردان پزشکان و پرستاران او، همه ی مراکز درمانی که به او کمک کردند و بسیاری از دوستان و عزیزانش که در کنارش بودند، خواهیم بود. عشق و زندگی کِلی تا ابد در یاد خواهد ماند.»

تراولتا در سال ۲۰۲۱ اولین روز مادر بدون حضور همسر فقیدش را جشن گرفت. او در صفحه ی مجازی خود نوشت: «کلی عزیز تو ۳ تا از شگفت انگیزترین بچه هایی که می شناسم را به این دنیا آوردی. از تو ممنونم. دوستت داریم و دلتنگت هستیم. روز مادر مبارک.»

سلین دیون

ازدواج نکردن چهره های مشهور,مرگ همسران چهره های مشهور

زندگی مشترک سلین دیون و رنه آنجلیل ۲۱ سال به طول انجامید. رابطه ی آن ها یک داستان عاشقانه ی تمام عیار بود. آنجلیل دهه ها مدیر برنامه های دیون بود و آن ها در سال ۱۹۹۴ با یکدیگر ازدواج کردند.

آنجلیل در سال ۲۰۱۶ پس از سال ها مبارزه با سرطان درگذشت.

دیون پس از مرگ همسرش گفت: «پیش از رفتنش به ما خیلی سخت گذشت. برای من به خصوص و بچه هایم، دیدن اینکه مرد زندگی ام هر روز بیشتر و بیشتر به مرگ نزدیک می شد بسیار دشوار بود. وقتی از پیش مان رفت، یک جور تسکین بود برایم که مردی که عاشقش بودم، تنها مردی که عاشقش بودم دیگر رنج نمی کشد.»

دیون در ششمین سالگرد فوت همسرش در اینستاگرام خود خطاب به او نوشت: «دروغ گفته ام اگر بگویم حالم خوب است. برای دست کم هزارمین بار به تو فکر می کنم، چرا که در انعکاس صدایم حرف های تو را می شنوم، انگار که آنجا باشی. دلتنگت هستم.»

ونسا برایانت

ازدواج نکردن چهره های مشهور,مرگ همسران چهره های مشهور

کوبی برایانت و همسرش ونسا ازدواجی طولانی و مملوء از عشق داشتند. رابطه عاشقانه ی آن ها در سال ۱۹۹۹ آغاز شد.

این بسکتبالیست افسانه ای در سال ۲۰۲۰ به همراه یکی از دختران شان، جیانا، در یک سانحه ی سقوط هلیکوپتر جان خود را از دست داد.

ونسا پس از مرگ همسر و دخترش گفت: «این رنج خارج از تصور است، اما باید از جا بلند شوید و پیش بروید. دراز کشیدن در تخت و گریه کردن این حقیقت را که خانواده ی من دیگر هرگز مثل قبل نخواهد شد، تغییر نمی دهد. اما بیرون آمدن از تخت و پیش رفتن، زندگی را برای ۳ دختر دیگرم و خودم بهتر می کند. بنابراین این کاری است که انجام می دهم.»

ایمان

ازدواج نکردن چهره های مشهور,مرگ همسران چهره های مشهور

دیوید بویی و ایمان در سال ۱۹۹۰ در قراری که بدون شناخت قبلی ترتیب داده شده بود، با یکدیگر آشنا شدند و در سال ۱۹۹۲ باهم ازدواج کردند.

بویی در همان نگاه اول به ایمان دل باخته بود. او در اینباره گفته بود: «فوراً و به شدت جذبش شدم. از هیجان اولین قرارمان خوابم نمی برد. در فکر من اینکه او همسرم باشد، موضوعی تمام شده بود. در تمام زندگی ام هیچوقت برای هیچ چیز چنین اشتیاقی نداشتم.»

این خواننده ی افسانه ای پس از ماه ها مبارزه با سرطان در سال ۲۰۱۶ از دنیا رفت.

ایمان، سوپرمدل مشهور پس از مرگ همسرش گفت که دیگر هرگز ازدواج نخواهد کرد. او در اینباره گفت: «مردم به من می گویند: “وای من شوهر مرحومت را خیلی دوست داشتم.” من هم می گویم: “شوهر مرحومم نه، شوهرم.” این احساسی است که دارم. او واقعاً عشق زندگی ام بود و منتظرم تا دوباره همدیگر را ببینیم.»

یوکو اونو

ازدواج نکردن چهره های مشهور,مرگ همسران چهره های مشهور

جان لنون و یوکو اونو خلاق ترین زوج مشهور دهه ی ۱۹۷۰ بودند. آن ها ابتدا در سال ۱۹۶۶ در گالری ای در لندن با یکدیگر آشنا شدند، جایی که اونو نمایشگاهی از آثار خود برپا کرده بود. آن ها فوراً مجذوب یکدیگر شدند و رابطه عاشقانه خود را آغاز کردند.

پس از ۱۱ سال زندگی مشترک، اونو همسر خود را در حادثه ای تراژیک از دست داد، زمانی که لنون به دست یکی از طرفداران گروه بیتلز با شلیک گلوله ترور شد.

لنون همسر سوم اونو بود و او دیگر هرگز ازدواج نکرد. اونو یک بار در توییترش، مرگ عزیزان خود را تجربه ای ویرانگر توصیف کرد.

  • 17
  • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
زندگینامه امامزاده داوود زندگینامه امامزاده داوود در تهران

عنوان شده است که ایشان همراه با برخی از بستگان خود در همراه با امام رضا به ایران می آیند اما در منطقه شمال غربی تهران به شهادت رسیدند. مرقد ایشان در زمان صفویه ساخته شد و سپس در زمان فتحعلی شاه گسترش پیدا کرد. 

دلیل مرگ این امامزاده را به صورت دقیق نمی دانند اما براساس روایات بومیان آن منطقه مشخص می شود که وی همزمان با بستگان خود به همراه امام رضا به ایران می آیند که همزمان با امام ایشان نیز به شهادت رسیدند و سال شهادت را نیز به سال ۴۸۰ هجری قمری نسبت داده اند، البته باز هم باید اشاره کرد که این تاریخ دقیق نیست و تنها براساس شواهد محاسبه شده است. 

براساس آنچه مردم محلی می گویند، امامزاده داوود در آبادی کیگا که در نزدیکی روستای کن قرار دارد، شهید شده، همجنین برخی می گویند وی با همدستی فردی به اسم نجیم گبر و یکی از درویش های روستا به شهادت رسیده است. ز منظر دیگر قاتل این حضرت شخصی به نام محمود فرح‌زادی می باشد.

ادامه
کاظم نوربخش بیوگرافی کاظم نوربخش بازیگر کمدین ایرانی

تاریخ تولد: ۱ مهر ۱۳۵۵

محل تولد: بیجار، کردستان، ایران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم انسانی

ادامه
جیمی ولز بیوگرافی جیمی ولز نابغه پشت ویکی پدیا

تاریخ تولد: ۷ اوت ۱۹۶۶

محل تولد: هانتسویل، آلاباما، ایالات متحده آمریکا

ملیت: آمریکایی، بریتانیایی

حرفه: موسس بنیاد ویکی مدیا

ثروت: ۱/۵ میلیون دلار

ادامه
مینا ساداتی بیوگرافی مینا ساداتی بازیگر سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۱۰ آذر ۱۳۶۰

محل تولد: کاشان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

تحصیلات: فوق لیسانس گرافیک از دانشگاه هنرهای زیبای تهران

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ادامه
شاه نعمت الله ولی شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۴ ربیع الاول۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

نام های دیگر: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

پیشه: فلسفه و تصوف

مکتب: عارف و تصوف

آثار: شرح لمعات، رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی

ادامه
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
دیالوگ های ماندگار شهاب حسینی

دیالوگ های ماندگار شهاب حسینی شهاب حسینی یکی از بهترین بازیگران سینمای ایران است که تا به حال در آثار فاخری مانند محیا، دلشکسته، شهرزاد و... به نقش آفرینی پرداخته است. این هنرمند در هر یک از هنرنمایی های خود دیالوگ های ماندگاری دارد که در ادامه این مقاله از سرپوش قصد داریم به بخشی از آنها اشاره کنیم. بیوگرافی کوتاه از شهاب حسینی سید شهاب الدین حسینی تنکابنی در ۱۴ بهمن ۱۳۵۲ در تهران به دنیا آمد. وی اصالتا تن کابنی است و تحصیلات عالیه خود را در رشته روانشناسی از دانشگاه تهران برای مهاجرت به کانادا ناتمام گذاشت. وی در سال ۱۳۷۳ با پریچهر قنبری ازدواج کرد و حاصل این پیوند دو فرزند پسر به نام های محمد امین و امیرعلی است. فعالیت هنری شهاب حسینی با تئاتر دانشجویی و سپس، گویندگی در رادیو شروع شد. از جمله جوایز این هنرمند می توان به موارد زیر اشاره کرد: - او برای بازی در شمعی در باد (۱۳۸۲) و رستگاری در هشت و بیست دقیقه (۱۳۸۳) نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد جشنواره فیلم فجر شد.  - حسینی در سال ۱۳۸۷ با بازی در فیلم سوپر استار جایزه سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد جشنواره فیلم فجر را دریافت کرد. -  او خرس نقره‌ای بهترین بازیگر مرد جشنواره بین‌المللی فیلم برلین ۲۰۱۱ را به‌همراه گروه بازیگران فیلم جدایی نادر از سیمین کسب کرد. - او در جشنواره فیلم کن ۲۰۱۶ نیز با ایفای نقش در فیلم فروشنده توانست جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره فیلم کن را به خود اختصاص بدهد. دیالوگ های ماندگار شهاب حسینی؛ درباره شهاب حسینی دیالوگ های ماندگار شهاب حسینی فیلم سینمایی دلشکسته در نقش امیرعلی: - هر کی ریــش گـذاشت مسلمـــون نیـست، هـــرکی پیـشونیش رو داغ کـــرد، مــرد خــدا نیست. - تو همه ی اعتقادا اشتباه میشه. همیشه ام یه عده گرگن تو لباس میش! -  من بنده آن دمم که ساقی گوید یک جام دگر بگیر و من نتوانم - ما فردا میایم خواستگاری، دیگه نمی خوام خواهرم باشی می خوام نفسم باشی دیالوگ های ماندگار شهاب حسینی در فیلم دلشکسته سریال شهرزاد در نقش قباد: -شهرزاد نمی دونی بدون، من با تو چیزایی پیدا کردم که هیچوقت تو زندگیم نداشتم و نمی خوام از دستش بدم. - ما همه مهره های سوخته ایم که زیر دست بزرگ آقاییم. -  آره خب عمو جان حقیقت تلخه عموجان، شنیدنش همچین یه جاهایی از وجدان آدمو جز میده. -  میرم صاف وامیستم جلوی بزرگ آقا بش میگم بزرگ آقا من، زن من، خب؟! پا به ماهه! عین ۱۰-۱۲ ماهو میخوام بمونم ور دلش چی میگی شما؟ - قباد : فقط یه سوال، خیلی دلم می خواد جوابشو بدونم، تو هنوزم دلت باهاشه؟ شهرزاد : فراموشی زمان می بره، فقط فکر می کنم اگه من به هر دری زدم، و اونی نشد که می خواستم بشه، لابد قسمت خرافه نیست، هست واقعا - موقتیه این روزا شهرزاد، می گذره. این وسط تنها چیزی که مهمه اینه که من هنوز با همه ی وجودم دوست دارم. عاشقتم - قباد : سخته واسم دوری تو اینو بفهم، چطوری اینو بهت ثابت کنم؟ شهرزاد : دیر شده، برای ثابت کردنش خیلی خیلی دیر شده … حتی ملک جوانبخت هزار و یک شبم نبودی وگرنه من کم قصه و داستان به گوش تو نخوندم. عاشق بزدل عشقو هم زایل می کنه آقای قباد دیوانسالار -قباد : این کارو باهام نکن شهرزاد. اینطوری خردم نکن. من هنوز دوستت دارم، خیلی بیشتر از قبل. همه چیو خراب نکن شهرزاد : برو قباد، پشت سرتم دیگه نگاه نکن -  من چی کار به کسی داشتم، داشتم زندگیمو می کردم. با بدبختی خودم سر و کله می زدم. اصلا روحمم خبر داشت همچین کسی تو این دنیا زندگی می کنه؟ کی نشونم داد؟ شما. بعدشم که فرستادینم تو بهشت تازه می خواستم بفهمم زندگی یعنی چی؟ تازه طعمش داشت زیر دهنم مزه مزه می کرد که یقه مو گرفتین ترپ انداختینم وسط جهنم. دیالوگ های ماندگار شهاب حسینی در سریال شهرزاد سریال مدار صفر درجه در نقش حبیب پارسا: -تو را به جای همه دوست میدارم-تو را به خاطر عطر نان گرم برفی که اب میشود -برای بخشش اولین گناه-تو را برای دوست داشتن دوست میدارم-تو را به خاطر تمام کسانی که دوست نمیدارم دوست میدارم ...  - همين قدر حاليمه كه هيچ دست مساعدتي از طرف قدرتهاي استعماري داخل اين كشور دراز نشده!!الي به اينكه مقاصد سياسي و اغراض اقتصادي خاصي رو دنبال مي كردن.وام كه بهم فرصت بدن كه خودم براي زندگيم تصميم بگيرم؛خودم انتخاب كنم؛همين  - مظفر:منوببخش ...یافراموش کن! حبیب:میبخشم...ولی فراموش نمیکنم!!!  -حبيب: فقط چرا فكر مي كنيد كه سفر اعزام ممكنه منتفي بشه؟ دكتر: اين مملكت پسرجان،سرزمين گسل و زلزله و پس لرزه است!آدم از فردا روزش - این و خداوند باید جواب بده ، باید جواب این سوال رو بده ! اگه تو این دنیا هیچ جایی برای آرامش وجود نداره ؛ و اگه تمام رویاهای ما از عشق ، عدالت و آزادی فقط ی خیال بیهودس! پس چرا ما رو آفرید ؟!... -ميدوني چيه تقي جان؟من بر خلاف مرحوم پدرم،ازسياست چيز زيادي نميدونم! همين قدر حاليمه كه هيچ دست مساعدتي از طرف قدرتهاي استعماري داخل اين كشور دراز نشده!!الي به اينكه مقاصد سياسي و اغراض اقتصادي خاصي رو دنبال مي كردن.وام كه بهم فرصت بدن كه خودم براي زندگيم تصميم بگيرم؛خودم انتخاب كنم؛ همين دیالوگ های ماندگار شهاب حسینی در سریال مدار صفر درجه سایر فیلم ها: -یه پایان تلخ بهتر از یه تلخی پایان ناپذیره ... (درباره الی) - میدونی برتر از عشق بی فرجام چیه؟فرجام بدون عشق... (برف روی شیروانی داغ) - من زندگی مو باختم حاج اقا منو از زندون می ترسونی؟برو از خدا بترس ... (جدای نادر از سیمین) - جنگ احساس مسولیته نه شلیکه گلوله ... (شوق پرواز) - هر چه تو اوج میگیری دنیا از دید تو بزرگتر می شود و تو از دید دنیا کوچکتر می شوی ... (شوق پرواز) - تو کویر ادم به خدا نزدیک تره چون اسمون به زمین نزدیک تره ... (پلیس جوان) - میدونی چیت حرص ادمو درمیاره؟اینکه حالت از من بده ولی حس واقعیتو بهم نمیگی خب چیه هر چی هست بیا به خودم بگو فکر میکنی چیزیمه؟فکر میکنی چون چیزیمه عرضه ندارم پس چون عرضه ندارم دیگه.....این منصفانه نیست چون من دارم سعی خودمو میکنم غلطی تا حالا نتونستم بکنم چون نمیتونم تمرکز کنم رو کاری ک باید بکنم نمیتونم تمرکز کنم چون همه ی وقتمو اون چرت وپرتا ی مزخرف و دغدغه های احمقانه پر کرده دانشکده ی مزخرف و شاگردای خنگ و... (پرسه در مه) گردآوری: بخش هنر و سینمای سرپوش

ویژه سرپوش