جمعه ۰۸ مهر ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۳۰۱۱۳

معرفی نام واقعی خوانندگان مشهور ایرانی

نام واقعی خوانندگان مشهور ایرانی,نام خوانندگان مشهور ایرانینام واقعی خوانندگان مشهور ایرانی
یکی از اتفاقات معمول و رایج در دنیای خوانندگی و بازیگری، انتخاب نام هنری است که در میان هنرمندان از زمان های قدیم تا به امروز، مرسوم بوده است. امروزه در دنیای موسیقی، بسیاری از خواننده های جوان برای خودشان، از اسامی فیک با جذابیت بالا استفاده می کنند و احتمالا این اسامی فیک به دنیای خوانندگی، رنگ و لعاب بیشتری داده است. در این مطلب از سرپوش با نام واقعی خوانندگان مشهور ایرانی آشنا می شویم.

نام واقعی خوانندگان مشهور ایرانی

موسیقی در دنیای هنر، از بخش های پرطرفدار محسوب میشود که دارای هواداران زیاد و بسیاری از خواننده های فعال در این عرصه می باشد. افزایش تعداد خواننده های دنیای موسیقی به این عرصه، جذابیت های زیادی بخشیده است و استفاده از اسامی فیک، از اتفاقات رایج این روزهای موسیقی به شمار می رود.

ترجیح بسیاری از هنرمندان اینست که در عرصه ی هنر، با یک نام مستعار به جای نام واقعی خود فعالیت کنند و چنین کاری را به دلایل مختلفی انجام می دهند؛ مثلاً نام واقعی خود را بابت طولانی بودن که بخاطر سپردنش دشوار است؛ تغییر میدهند یا تلاش دارند که با نام هنری خود، پیامی خاص را برسانند.

>> نام واقعی تهی:

سید حسین موسوی

تهی در سال ۱۳۶۴ در تهران دیده به جهان گشود و از دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند، مدرک فوق دیپلم کامپیوتر گرفته است. او از اوایل دهه ی ۸۰ در زمینه ی موسیقی رپ فعالیت کرد. سپس تصمیم گرفت که فعالیت خود را پس از چند سال فعالیت زیرزمینی، در خارج از ایران ادامه دهد؛ به همین خاطر، کشورش را در سال ۸۸ ترک کرد و چند وقتی در امارات و انگلیس، اقامت کرد و در نهایت به فرانسه رفت.

اسم واقعی تهی,اسامی واقعی خوانندگان ایرانی,نام اصلی خوانندگان قدیمیتهی

>> نام اصلی ساسی مانکن:

ساسان حیدری یافته

ساسی مانکن در شهر اهواز در سال ۱۳۶۷ زاده شد و از دانشگاه نواب قزوین در رشته مهندسی کامپیوتر، انصراف داده است. او از دهه ی ۸۰ در زمینه ی موسیقی، فعالیت کرد و پس از این که فعالیت زیرزمینی خود را بمدت چند سال ادامه داد؛ در سال ۹۰ ایران را ترک کرد و در کشورهای مالزی، ترکیه و دبی سکونت کرد و در نهایت با سفر به آمریکا، فعالیت خود را در این کشور ادامه داد.

اسم اصلی ساسی مانکن,نام واقعی خواننده های ایرانیساسی مانکن

>> نام واقعی حمید هیراد:

حمید حسین زاده

حمید حسین زاده متولد ۱ بهمن ۱۳۷۰ در چابکسر میباشد که با نام هنری حمید هیراد، فعالیت خود را به عنوان خواننده ی موسیقی پاپ اهل ایران، شروع کرد. او پس از ارسال یکی از آثار سنتی اش به مدیرعامل شرکت« آوازینو»، پذیرفته شد و با این شرکت همکاری کرد. او کار موسیقی اش را در اواخر سال ۱۳۹۵ بطور رسمی آغاز کرد و در کنار علی رهبری و آرین بهاری با گروه پازل بند، آهنگ« بی تاب » را در ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ منتشر کرد. آهنگ مستقل وی در اردیبهشت ۱۳۹۶ با نام« مستم کن» روانه ی بازار شد.

اسم واقعی خواننده های مشهور ایرانی,اسم واقعس حمسد هیرادحمید هیراد

آهنگ« دلارام» توسط حمید هیراد به همراهی پازل بند در تیرماه ۱۳۹۶ منتشر شد و طیف گسترده ای از مردم از این آهنگ، استقبال کردند. هیراد از جانب برخی از محافل هنری، مورد انتقاد قرار گرفته و متهم به سرقت ادبی، از نظر بعضی از منتقدان و شاعران شده است.

>> اسم اصلی ابی:

ابراهیم حامدی

ابراهیم حامدی که در تاریخ ۲۹ خرداد ۱۳۲۸به دنیا آمده است با نام هنری ابی شناخته میشود. این خواننده موسیقی پاپ ایرانی در گروه خوانندگان تنور ایران قرار دارد. ابی، آثار بسیاری در سبک های راک، بالاد، موسیقی فولکلور، پاپ، دنس، هاوس و ترنس موسیقی دارد. بعضی به مقایسه ی او با خواننده سرشناس بریتانیایی به نام تام جونز پرداخته اند؛ با این تفاوت که تمایلات ابی بر خلاف تام جونز، سیاسی است. ابی در رتبه دو لیست پرطرفدارترین خواننده ایرانی با ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار قرار گرفته است.

اسم واقعی ابی,نام واقعی ابی, نام واقعی خوانندگان مشهور ایرانیابی

>> اسم واقعی سندی:

شهرام خسروشاهی آذر

سندی در شهر آبادان در سال ۱۳۳۶ زاده شد و در دانشگاه بین المللی موسیقی فارغ التحصیل شده است. او از دهه ی ۵۰ در زمینه ی موسیقی فعالیت کرد و پس از انقلاب، مدتی فعالیتی نداشت تا این که به آلمان در سال ۶۲ مهاجرت کرد و مجددا در زمینه ی موسیقی فعالیت کرد.

اسم واقعی سندی,نام واقعی سندی,اسم خواننده های مشهور ایرانیسندی

>> اسم اصلی آرون افشار:

وحید افشار

آرون افشار، زاده ی ۱ تیر ۷۷ در شاندیز مشهد می باشد. امروزه وحید افشار با نام هنری آرون افشار، از پرطرفدارترین خوانندگان پاپ ایرانی محسوب میشود. او موسیقی را از زمان کودکی دوست داشت و گیتار به عنوان ساز تخصصی او می باشد. وی فراگیری موسیقی را از ۷ یا ۸ سالگی، با گیتار شروع کرد و هم زمان پیانو را یاد گرفت. افشار از سال ۱۳۹۶ بطور جدی، فعالیت در عرصه موسیقی را شروع کرد. او محبوبیت خود را با آهنگ جانم باش بدست‌آورد و نخستین کنسرتش را در ۲۸ دی ماه ۹۸ در سالن میلاد نمایشگاده بین المللی تهران برگزار کرد.

نام واقعی آرون افشار,اسم واقعی ارون افشار,اسم اصلی آرون افشارآرون افشار

>> اسم واقعی یاس:

یاسر بختیاری

یاسر بختیاری با نام هنری یاس شناخته میشود که مردم زیادی با وجود زیر زمینی بودنش، به موسیقی هایش گوش می دهند و از کارهایش لذت می برند. یاس در ایران بعنوان اولین خواننده های رپ فارسی و نخستین خوانندهٔ رپ فارسی محسوب میشود که موفق به کسب برای پخش موسیقی هایش شد. او در اینستاگرام با داشتن ۸ میلیون و ۳۰۰ هزار دنبال کننده ، از پر مخاطب ترین خوانندگان ایرانی می باشد.

اسم واقعی یاس,نام واقعی یاس,نام واقعی خوانندگان مشهور ایرانییاس

>> اسم اصلی فرزین:

علی کبیری تکمیلی نژاد

فرزین، متولد سال ۱۳۳۱ در آبادان است که از اوایل دهه ۵۰ خوانندگی کرد. او فعالیت خود را پس از انقلاب، به مدت ۸ سال متوقف کرد تا این که پس از سفر به آمریکا مجددا در زمینه ی موسیقی فعالیت کرد ولی پس از چند سال به آلمان مهاجرت کرد. او بر اثر سکته قلبی در سال ۷۸ در منزلش فوت کرد.

نام واقعی خوانندگان مشهور ایرانی,اسامی واقعی خوانندگان ایرانی,نام اصلی خوانندگان قدیمیفرزین

>> نام واقعی معین:

نصرالله معین نجف آبادی

معین در نجف آباد اصفهان در سال ۱۳۳۰ دیده به جهان گشود. او از اواخر دهه ۴۰ در زمینه ی موسیقی فعالیت کردو به اسپانیا در سال ۵۹ سفر کرد و بمدت کوتاهی در آن جا سکنی گزید؛ سپس به آمریکا مهاجرت کرد و مجددا مشغول فعالیت شد.

،نام واقعی خواننده ها,اسم واقعی خواننده های ایرانی قدیمی,اسم واقعی معینمعین

>> نام واقعی حامد همایون:

سید حامد محمودزاده

یکی از خوانندگان و آهنگسازان ایرانی به نام سید حامد محمودزاده میباشد که با نام هنری حامد همایون شناخته میشود. همایون در آغاز توسط پروژه استعداد های موسیقی ایران موسسه فرهنگی هنری ترانه ی شرقی معرفی شد. او شهرت خود را با قطعه« چتر خیس» بدست آورد. این قطعه با ۲۲ میلیون دانلود توانست در ایران به عنوان بیشترین قطعه ی دانلود شده محسوب شود. همایون برای نخستین بار در ویژه برنامه ی شب یلدای سال ۱۳۹۵ در تلویزیون حاضر شد و برای ویژه برنامه ی شبکه پنج، بطور زنده از برج میلاد اجرا کرد. همچنین در تاریخ ۲۳ دی ۱۳۹۵ نخستین آلبوم رسمی او تحت عنوان دوباره عشق منتشر گردید که در سال ۱۳۹۵ پرفروش ترین آلبوم بود.

نام واقعی حام همایون,اسم واقعی حام همایون,اسم واقعی خواننده هاحامد همایون

>> اسم اصلی شهرام صولتی:

ابراهیم صولتی

شهرام صولتی در سال ۱۳۳۶ در شهر تهران زاده شد و از هنرستان عالی موسیقی تهران در رشته موسیقی، فارغ التحصیل شد. او از دهه ی ۵۰ در زمینه ی موسیقی، مشغول به فعالیت شد و پس از انقلاب، با مهاجرت به آمریکا مجددا فعالیت خود را ادامه داد.

اسامی واقعی خوانندگان ایرانی,نام واقعی خوانندگان مشهور ایرانی,نام واقعی خواننده هاشهرام صولتی

>> نام واقعی مهراد جم:

محسن سعیدی کیا

مهراد جم با نام اصلی محسن سعیدی کیا در تاریخ ۱۴ مرداد سال ۱۳۷۶ در شهر آبادان متولد شد و از هنرمندان نوظهوری محسوب میشود که در مدت کوتاهی به موفقیت رسید و با انتشار دو تک آهنگ در کم تر از یک ماه در شبکه های اجتماعی، معروف شد و حتی موتور های جستجوگر گوگل را هم به خود مشغول کرد. مهراد جم در تاریخ ۳۰ اردیبهشت، قطعه ای به نام « غمت نباشه» منتشر کرد. او در حال حاضر در شهر تهران، سکونت دارد.

نام خوانندگان مشهور ایرانی,اسم واقعی خواننده ها,اسم اصلی خوانندگانمهراد جم

>> نام واقعی بنیامین:

وحید بهادری

بنیامین در سال ۱۳۶۱ در تهران دیده به جهان گشود و از دانشگاه آزاد رودهن در رشته زبان و ادبیات فارسی در مقطع لیسانس، انصراف داد. او اوایل دهه ۸۰ موسیقی سرود و نخستین آلبوم خود را چند سال بعد نیز منتشر کرد.

اسم واقعی بنیامین,نام واقعی بنیامین,اسم واقعی خواننده هابنیامین

>> نام واقعی ستار:

عبدالحسن ستارپور

ستار در شهر تهران در سال ۱۳۲۸ به دنیا آمد و از مدرسه عالی بازرگانی( دانشگاه علامه طباطبایی فعلی)، موفق به کسب مدرک لیسانس اقتصاد بین المللی گردید. او از اوایل دهه ۵۰ در زمینه ی موسیقی بطور حرفه ای فعالیت کرد و بهمراه برادرش، یک ماه پیش از انقلاب به آمریکا سفر کرد و پس از وقوع انقلاب در ایران، همانجا سکنی گزید و خوانندگی کرد.

نام واقعی خواننده ها,نام واقعی خواننده ها,اسم اصلی ستارستار

>>اسم اصلی پرواز همای:

سعید جعفرزاده احمد سرگورابی

سعید جعفرزاده احمد سرگورابی با نام هنری پرواز همای در تاریخ ۲۰ بهمن ۱۳۵۸ در احمدسرگوراب دیده به جهان گشود. او در موسیقی سنتی ایرانی از خوانندگان ایرانی محسوب میشود. پرواز همای، گروه مستان را در سال ۱۳۸۵ برای ورود به دنیای موسیقی ایران و اجرای سروده ها و آهنگ هایش راه اندازی کرد. او شهرت بسیار بالایی را با اجرا در تالار وحدت و کاخ نیاوران و استفاده از سوژه های تازه در شعر و رنگی متفاوت از موسیقی و استفاده از نوازندگان چیره دست بدست‌آورد و خیلی زود به کشور کشور آمریکا و اروپا دعوت شد تا کنسرت های بزرگ را اجرا کند.

نام خوانندگان مشهور ایرانی,نام خواننده معروف ایرانی,اسامی واقعی خوانندگان ایرانیپرواز همای

او کنسرت های خود را بهمراه گروه مستان اجرا میکند. خواننده گروه ارکسترال در ایالات امریکا پرواز همای بوده است. او به زبان های گیلکی و تالشی، ترانه هایی را اجرا کرده و اپرا هایی را روی صحنه برده است.

>> نام واقعی حامد هاکان:

حامد ذاکری

حامد ذاکری که در ۱۷ مرداد ۱۳۶۲ در شهر ری در یک خانواده مذهبی متولد شده با لقب حامد هاکان شناخته میشود. او در زمینه هایی فعالیت داشت که از آن ها می توان به خواننده، آهنگ ساز، ترانه سرا و تنظیم کننده سبک پاپ اهل ایران اشاره کرد. او با اشعار مذهبی از سن ۶ سالگی، خوانندگی را با سبک سنتی شروع کرد ولی در ۱۶ یا ۱۷ سالگی به سبک موسیقی پاپ روی آورد.

اسامی واقعی خوانندگان ایرانی,نام اصلی خوانندگان قدیمی,نام واقعی خواننده های جدیدحامد هاکان

وی سرانجام در سال ۱۳۹۳ پس از سالها فعالیت در عرصه موسیقی توانست از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مجوز بگیرد. اگر چه اصلاً آلبومی از او به صورت رسمی در طول حیاتش وارد بازار نشد ولی نخستین آلبومش به صورت اینترنتی در تابستان سال ۱۳۸۳ با نام قاتل حرفه ای با ۱۲ ترک منتشر شد. هاکان در سن ۳۴ سالگی بر اثر ایست قلبی در عصر چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۶ درگذشت.

>> اسم اصلی هیچکس:

سروش لشکری

سروش لشکری با نام هنری هیچکس در سال ۱۳۶۴ در تهران دیده به جهان گشود و از دانشگاه آزاد گرمسار در رشته مترجمی، اخراج شد. او از اوایل دهه ی ۸۰ در زمینه ی موسیقی فعالیت کرد و به بریتانیا در سال ۸۹ سفر کرد و در زمینه ی موسیقی رپ، فعالیت خود را ادامه داد.

اسم واقعی خواننده های ایرانی قدیمی,اسم واقعی خواننده ها,نام اصلی خوانندگان قدیمیهیچکس

>>نام واقعی اندی:

آندرانیک مددیان

اندی با نام اصلی آندرانیک مددیان در سال ۱۳۳۷ در تهران زاده شد. او از کالج آمریکا، مدرک لیسانس رشته موسیقی دارد. اندی از دوران نوجوانی در زمینه ی موسیقی، فعالیت کرد. او پس از انقلاب، با مهاجرت به آمریکا فعالیت خود را ادامه داد.

اسم واقعی خواننده های ایرانی قدیمی,نام اصلی خوانندگان قدیمی,اسم اصلی اندیاندی

>> نام واقعی فرزاد فرخ:

فرزاد امید فرخی فرد شیرازی

فرزاد امید فرخی فرد شیرازی با نام هنری فرزاد فرخ، از خوانندگان خوش صدای ایرانی به شمار می رود. او به خاطر سبک خاصش موجب جذب طرفداران بسیاری شده اسـت. زمان و مکان تولد این خواننده در دهه ی شصت در شیراز میباشد و درحال حاضر در تهران زندگی میکند. او موسیقی را از سال ۱۳۸۰ با کلاس های گیتار شروع کرد و پس از آن بـه سمت پیانو رفت و موسیقی و ملودی ساخت.

نام اصلی فرزاد فرخ,اسم اصلی فرزاد فرخ,فرزاد فرخفرزاد فرخ

فرزاد فرخ با همکاری دوستش، دو موزیک در استودیوی شخصی منزل خود در تهران تولید کرد که به نام های هوای تـو و لبخند بود. او با آپلود این موزیک ها در کانال تلگرامی اش، کاربران بسیاری را جذب کرد. در نتیجه شرکت آوازینو، پیشنهاد همکاری بـه او داد و فعالیت خود را زیر نظر این شرکت و تیم آوازینو ادامه داد. فرزاد فرخ، نخستین آلبوم خود را به نام انرژی مثبت درسال ۹۷ منتشر کرد.

گردآوری: بخش هنر وسینما سرپوش

  • 13
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
تهماسب اول,شاه تهماسب اول,زندگینامه شاه تهماسب اول زندگینامه شاه تهماسب اول، دومین پادشاه صفوی

تاریخ تولد: ۳ اسفند ۸۹۲

محل تولد: شه آباد، اصفهان

سلطنت: ۹۳۰ تا ۹۸۴

جانشین: اسماعیل دوم

درگذشت: ۲۴ اردیبهشت ۹۵۵ خورشیدی

آرامگاه: مشهد، حرم امام رضا

ادامه
ابن رشد,زندگینامه ابن رشد,ابن رشد کیست زندگینامه ابن رشد همه‌چیزدان و فیلسوف نامدار

تاریخ تولد: سال ۵۲۰ قمری

محل تولد: قرطبه اندلس

شهرت: حفید

تالیفات: تفسیر مابعدالطبیعة؛ تلخیص الکون و الفساد؛ تلخیص کتاب الشعر؛ تلخیص کتاب العبارة و...

وفات: ۹ صفر ۵۹۵

ادامه
لادن مستوفی,بیوگرافی لادن مستوفی,عکس های لادن مستوفی بیوگرافی و عکس های لادن مستوفی و همسرش

تاریخ تولد: ۲۰ اسفند ۱۳۵۱

محل تولد: تن کابن، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: سال ۱۳۷۳

همسر: شهرام اسدی

ادامه
عارف غلامی,بیوگرافی عارف غلامی,عکس عارف غلامی بیوگرافی عارف غلامی فوتبالیست (+عکس)

تاریخ تولد: ۳۰ فروردین ۱۳۷۶

محل تولد: گرگان

حرفه: فوتبالیست

پست: مدافع میانی

تیم کنونی: استقلال تهران

قد: ۱۸۳ سانتی متر

ادامه
احمد سعیدی,بیوگرافی احمد سعیدی,عکس احمد سعیدی بیوگرافی و عکس های احمد سعیدی (+داستان زندگی و مهاجرتش)

تاریخ تولد: ۱۶ فروردین ۱۳۶۷

محل تولد: شیراز

حرفه: خواننده و آهنگساز

سبک: پاپ ایرانی

تحصیلات: فوق دیپلم رشته مهندسی کامپیوتر

ادامه
حمید سجادی,بیوگرافی حمید سجادی,عکس های حمید سجادی بیوگرافی حمید سجادی (+عکس)

تاریخ تولد: ۲ فروردین ۱۳۴۸

محل تولد: تهران

تحصیلات: دکترا در رشته برنامه‌ریزی

حرفه: وزیر ورزش و جوانان

حزب سیاسی: جامعه اسلامی ورزشکاران

ادامه
دقیقی طوسی,زندگینامه دقیقی طوسی,دقیقی طوسی شاعر زندگینامه دقیقی طوسی شاعر سده چهارم هجری

تاریخ تولد: پس از ۳۲۰ هجری قمری

محل تولد: توس، ایران

ملیت: ایرانی

حرفه: شاعر 

درگذشت: ۳۶۷ تا ۳۶۹ هجری قمری

ادامه
حمید فرخ نژاد,بیوگرافی حمید فرخ نژاد,عکس حمید فرخ نژاد بیوگرافی حمید فرخ نژاد ( + عکس همسر و فرزندش)

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ۱۳۴۸

محل تولد: آبادان

حرفه: کارگردان، فیلمنامه‌ نویس و بازیگر تلویزیون و سینما

تحصیلات: تحصیل کرده رشته کارگردانی تئاتر در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران

همسر: فروزان جلیلی فر

ادامه
امیررضا دلاوری,بیوگرافی امیررضا دلاوری,تصاویر امیررضا دلاوری بیوگرافی و عکس های امیررضا دلاوری

تاریخ تولد: ۱۷ مرداد ۱۳۵۵

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: سال ۱۳۷۷ تا کنون

مدرک تحصیلی: دیپلم علوم تجربی

همسر: الهام مرادی

ادامه
دیالوگ های معروف پرویز پرستویی,دیالوگ های ماندگار پرویز پرستویی,دیالوگ های پرویز پرستویی

دیالوگ های معروف پرویز پرستویی به یک مکالمه ی دونفره که کلام، ساختارش را تشکیل می دهد؛ دیالوگ میگویند. درواقع کلام، شخصیت های نمایش و وقایع و اتفاقات را بیان میکند. در این مطلب از سرپوش دیالوگ های معروف پرویز پرستویی آورده شده است که در ادامه می خوانیم. دیالوگ های معروف پرویز پرستویی یکی از علل جذابیت و ماندگاری فیلم‎ ها، دیالوگ های خاص و بیادماندنی آن می باشد. شاید با شنیدن نام فیلم های مورد علاقه خود، یک دیالوگ منحصر به فرد از آن در ذهن شما تداعی شود. رضا مارمولک، لباس یک روحانی را میپوشد و بدین طریق، وارد ماجراهایی می شود. این فیلم، سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه( پیمان قاسم خانی) را در بیست و دومین دوره جشنواره فیلم فجر دریافت کرده است. قسمتی از دیالوگ های ماندگار پرویز پرستویی در فیلم مارمولک > این قدر گیر نده به این جوونا، آخه بهشت که زورکی نمی شه عزیز برادر، اونقدر فشار میاری که از اونور جهنم می زنه بیرون... > خدا که فقط متعلق به آدم های خوب نیست. > اذان بده بریم دیگه، اذون گفتم حاج آقا، از کدوم؟! اذون دیگه! اهان! > من اصلاً به تو فکر نمی کنم، بچه جان خریت خودت را بگردن خدا ننداز. > شاید درهای زندان به روی شما بسته باشه، ولی درهای رحمت خداوند همیشه به روی شما باز است و اینقدر به فکر راههای دررو نباشید. دیالوگ های زیبا از پرویز پرستویی > آدم ها اگه مرام داشتن گناه نمیکردن! > اصلاً به این حرفا نیست، دل آدم باید ذاتش درست باشه. > به روحانیت جسارت نکن خصوصاً که بچه دروازه غار باشه...! > اصلاً خود خدا هم اینقدرها که میگن سختگیر نیست. > حاج آقا، شما درس خارج هم خوندین؟« نخیر...بنده تمام مدت قم بودم.» > راههای رسیدن به خدا به عدد آدم هاست! علی ایُّ حال، هیچ انسانی نیست که راه برای رسیدن به خدا نداشته باشه. > و اصلاً گور بابای قطب شمال ماستت رو بخور. > برو حالتو بکن فقط مواظب باش اسراف نکنی > تو اگر دوست می خواهی مرا اهلی کن > شاید درهای زندان به روی شما بسته باشد اما درهای رحمت خداوند همیشه به روی شما باز است ... و این قدر به فكر راههای دررو نباشید ...!! خدا كه فقط متعلق به آدم های خوب نیست خدا، خدای آدم های خلافكار هم هست فقط خود خداست كه بین بندگانش فرقی نمیگذارد او:اند ِ لطافت اند ِ بخشش اند ِ بیخیال شدن اند ِ چشم پوشی و رفاقت است ... دیالوگ های پرویز پرستویی در فیلم مارمولک گردآوری: بخش هنر وسینما سرپوش

ویژه سرپوش