پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲
۱۳:۳۹ - ۲۸ شهریور ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۶۱۹۴۴
فیلم و سینمای جهان

۱۰ فیلم برتر درباره‌ی نسل زد که آن‌ها را تعریف می‌کند

فیلم درباره نسل زد,۱۰ فیلم برتر درباره‌ی نسل زد

دیجی کالا | به متولدین اواسط دهه ۱۹۹۰ (نیمه دوم دهه هفتاد شمسی) تا اوایل ۲۰۱۰ (نیمه اول دهه نود شمسی) می‌گویند نسل زی؛ نسلی که در جهانی دیجیتالی که در نتیجه پیشرفت‌های سریع فناوری شکل گرفت، بزرگ شدند. بزرگ شدن در عصر دیجیتال دریایی از اطلاعات و دیدگاه‌های گوناگون را در دسترس این نسل قرار داد، و شکلی از آگاهی جهانی و هوشیاری اجتماعی در آن‌ها به وجود آورد. از سویی، چالش‌های متعدد اقتصادی و محیط زیستی از همان کودکی باعث شد که این نسل به دنبال ثبات، برابری و عدالت اجتماعی باشند؛ که جهان‌شمولی، واقعی بودن و میل به تأثیر مثبت گذاشتن بر جهان را تبدیل به ارزش‌های آن‌ها کرد. سینما به اندازه سهم خود چندین فیلم درباره نسل زی ساخته است که البته همچنان ظرفیت بیشتری برای این کار دارد.

چند فیلم کمدی به طور ویژه نسل زی را چه با به نمایش گذاشتن بهره از محبوبیت گسترده در دوره خود یا بازتاب دقیق انتظارات این نسل تعریف کرده است. فیلم‌های مثل «بچه درسخوان» که برای نگاه ساده وصمیمانه‌اش از دوستی و موضوعات مربوط به دوران بلوغ معروف است، با نسل زی در دوران نوجوانی همدردی می‌کند. در فیلمی همچون «نیمی از آن» استادانه اضطراب‌ها و چالش‌های بزرگ شدن در عصر شبکه‌های اجتماعی و فشارهای ناشی از آن را به نمایش می‌گذارد. این فیلم‌ها نه فقط سرگرم‌کننده که بازتابی از مسیرهای مختلف این نسل هست که آن‌ها را به عنوان نماینده چشم‌انداز فرهنگی نسل زی نشان می‌دهد. این فهرست شامل ده فیلم کمدی می‌شود که نسل زی را تعریف کرده‌اند.

۱۰. «بچه درسخوان» (Booksmart)، فیلم نسل زد

فیلم درباره نسل زد,۱۰ فیلم برتر درباره‌ی نسل زد

سال اکران: ۲۰۱۹

کارگردان: اولیویا وایلد

بازیگران: کیتلین دیور، بنی فلداستین، جسیکا ویلیامز، بیلی لورد، ویل فورته، جیسون سودیکیس، لیسا کودرو، میسون گودینگ

امتیاز راتن تومیتوز به فیلم: ۹۶ ار ۱۰۰

خلاصه داستان: در مراسم فارغ التحصیلی دبیرستان دو دوست خرخوان متوجه می‌شوند تمام دوستانشان که کمتر از آنها درس خوانده‌اند، با نمرات خوب به کالج خواهند رفت و به این نتیجه می‌رسند که باید در زندگی بیشتر لذت می‌بردند و تصمیم می‌گیرند این کار را بکنند.

«بچه درسخوان» بدون شک یکی از بهترین فیلم‌های کمدی چند سال اخیر است این فیلم توانسته آن جوهره اصلی زندگی نسل زی را با دقتی مثال‌زدنی به تصویر بکشد. این فیلم با شخصیت‌های پرانرژی و سرزنده و موقعیت‌های ملموسش چالش‌ها و آرزوهای نسلی را که به لحاظ اجتماعی آگاه است، با تکنولوژی بزرگ شده و به آن اشراف کامل دارد و مصمم است هنجارهای اجتماعی را از نو تعریف کند، به خوبی به نمایش می‌گذارد.

این فیلم درباره نسل زی تعادل بسیار خوبی بین طنز و لحظات غم‌انگیز به وجود می‌آورد و بدین شکل دیدگاه عاطفی نسبتاً متفاوت نسل زی را بازتاب می‌دهد. «بچه درسخوان» با دیالو‌گ‌های هوشمندانه و تند تیز مفاهیمی همچون کشف هویت، تنوع و دوستی که مطرح می‌کند، ارزش‌ها و آرزوهای این نسل را به خوبی منعکس می‌کند. شاید مدرسه‌ای که در این فیلم به نمایش گذاشته می‌شود، با تعریف ما از مدرسه فرق داشته باشد اما نسل زی در همه‌جای دنیا به واسطه‌ اینترنت یک زبان و تفکر جهانی دارد.

۹. ددپول (Deadpool)

فیلم درباره نسل زد,۱۰ فیلم برتر درباره‌ی نسل زد

سال اکران: ۲۰۱۶

کارگردان: تیم میلر

بازیگران: رایان رینولدز، مورنا باکارین، اد اسکرین، تی جی میلر، جینا کارانو، برایانا هیلدبرند

امتیاز راتن تومیتوز به فیلم: ۸۵ از ۱۰۰

خلاصه داستان: وید ویلسون، مامور سابق نیرو های ویژه که به یک مزدور تبدیل شده است، کسی که مورد یک آزمایش شرورانه قرار گرفت که به او قدرت های شفابخشی تسریع شده بخشید و شخصیت ددپول را به وجود آورد. به همراه توانایی‌های جدید و حس شوخ‌طبعی تاریک و مرموز خود، ددپول به دنبال شکار مردی است که تقریباً زندگی او را نابود کرده بود.

بعد از سال‌ها پشتکار و اراده راسخ، رایان رینولدز موفق شد «ددپول» را به شکلی زنده کند که از همه انتظارها فراتر رود. درست زمانی که احساس می‌شد انگار نسل زی دارد طنز منسوخ‌شده رینولدز را، که در سال‌های اولیه حرفه‌اش به خاطر آن شناخته شده بود، پس می‌زند، او با هوشمندی توانست طنزش را به درستی به‌روز کند تا حساسیت‌های طنز نسل زی را به خوبی بازتاب دهد و در عین حال، آن حال و هوای اصلی یک کاراکتر کمیک استریپ را هم که در وهله نخست برای خودش تا این اندازه جالب بوده است که بخواهد نقش‌اش را بازی کند، حفظ کند.

نتیجه یک فیلم ابرقهرمانی بی‌پرده و خودآگاه شد که توانست نظر نسل زی را به خود جلب کند. شکستن مکرر دیوار چهارم در «ددپول» و ارجاعات هوشمندانه به فرهنگ عوام آن شکلی را که نسل جوان جهانی اشباح‌شده از شبکه‌های اجتماعی و فرهنگ اینترنتی را پیش می‌برد، به خوبی بازتاب می‌دهد. ماهیت اغلب مبهم این شخصیت با ارزشی که نسل زی برای اصالت قائل است و میلی که به مواجهه با مشکلات پیچیده با ترکیبی از طنز و صمیمیت دارد، همخوانی دارد.

۸. جوجو خرگوشه (Jojo Rabbit)

فیلم درباره نسل زد,۱۰ فیلم برتر درباره‌ی نسل زد

سال اکران: ۲۰۱۹

کارگردان: تایکا وایتیتی

بازیگران: رومن گریفین دیویس، توماسین مک‌کنزی، تایکا وایتیتی، ربل ویلسون، استیون مرچنت، آلفی آلن، سم راکول، اسکارلت جوهانسون

امتیاز راتن تومیتوز به فیلم: ۸۰ از ۱۰۰

خلاصه داستان: پسر جوانی از ارتش آلمان نازی‌ها متوجه می‌شود که مادرش دختری یهودی را در خانه‌شان مخفی کرده است.

«جوجو خرگوشه» یکی فیلم کمدی مستقل است که برای خوانش بی‌پروا و طنزآلودش از موضوعی بسیار حساس با استقبال بسیار زیادی مواجه شد. این فیلم به کارگردانی تایکا وایتیتی به زیبایی طنز و احساس را با هم ترکیب می‌کند تا پس پرده چالش‌برانگیز آلمان نازی را به تصویر بکشد. سبک خاص کارگردانی وایتیتی با طنز بی‌پروا و قصه‌گویی عمیقی که دارد است که باعث می‌شود «جوجو خرگوشه» با نگاهی تازه به بستر و وضعیت جنگ جهانی دوم بپردازد.

وایتیتی، پیش از این فیلم خودش را به عنوان استاد کمدی نسل زی با پروژه‌هایی همچون «آنچه ما در سایه‌ها انجام می‌دهیم» (What We Do in the Shadows) و «شکار انسان‌های سرگردان» (Hunt for the Wilderpeople) ثابت کرده بود. اما این «جوجو خرگوشه» و تصویر جسورانه‌اش از دوست خیالی یک پسربچه، که از قضا نسخه مسخره و عجیب و غریب آدولف هیتلر است، بود که از میان آثار او برجسته شد و به چشم آمد. توانایی «جوجو خرگوشه» در یافتن روشنایی در موضوعاتی تلخ و تاریک، به همراه واکاوی متأثرکننده‌اش از دوستی و رشد فردی، جایگاه این فیلم درباره نسل زی را به عنوان یک کمدی منحصربه‌فرد و تفکربرانگیز که یک نسل را تعریف می‌کند، تثبیت کرد.

۷. «مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه» (Spider-Man: Homecoming)، فیلم ابرقهرمانی نسل زد

فیلم درباره نسل زد,۱۰ فیلم برتر درباره‌ی نسل زد

سال اکران: ۲۰۱۷

کارگردان: جان واتس

بازیگران: تام هالند، مایکل کیتون، جان فاورو، گوئینت پالترو، زندیا، دونالد گلاور، جیکوب باتالون، لورا هری‌یر، تونی ریوولوری، بوکیم وودبین، تاین دالی

مریسا تومی، رابرت داونی جونیور

امتیاز راتن تومیتوز به فیلم: ۹۲ از ۱۰۰

خلاصه داستان: پیتر پارکر پس از تجربه‌ای که با گروه انتقام‌جویان داشت به خانه بازمی‌گردد تا با عمه‌اش زندگی کند. او در همین حال که تحت نظر مربی‌اش تونی استارک است، سعی می‌کند با هویت تازه‌اش کنار بیاید.

ما همه مرد عنکبوتی را خوب می‌شناسیم و سال‌هاست که از حضور او بر پرده‌ها و نمایشگرهای کوچک و بزرگ استقبال می‌کنیم، اما «مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه» به دلیل دیگری برجسته شد. این فیلم که به جرئت می‌توان گفت خنده‌دارین فیلم مجموعه «مرد عنکبوتی» است، با استفاده ماهرانه از تکنولوژی و دیدگاه‌های عصر حاضر موفق شد ارتباط بسیار گسترده‌ای با نسل جوان‌تر جامعه، یعنی نسل زی، برقرار کند. این فیلم از طریق مسیر پیتر پارکر در دبیرستان، به چالش‌های یک نوجوان در جهانی می‌پردازد که تکنولوژی بر آن حاکم است و گوشی‌های هوشمند، شبکه‌های اجتماعی و موج‌های همگانی‌اش در آن تعاملات روزانه را شکل می‌دهد.

تصویری که تام هالند از مرد عنکبوتی به نمایش می‌گذارد یک جور انرژی جوانی به این شخصیت تزریق کرده است که او را برای نسل زی ملموس می‌کند و با آرزوها و چالش‌هایشان همخوانی دارد. این فیلم درباره نسل زی با ترکیب صحنه‌های پرانرژی و سرزنده مکرر اکشن، دیالوگ‌های هوشمندانه و سناریوهای ملموس، موفق می‌شود روایت درگیرکننده‌ای را به وجود بیاورد که نه تنها سرگرم‌کننده است بلکه تجربه‌ها و دیدگاه‌های خاص نسل زی را به خوبی به نمایش می‌گذارد.

۶. نیمی از آن (The Half of It)

فیلم درباره نسل زد,۱۰ فیلم برتر درباره‌ی نسل زد

سال اکران: ۲۰۲۰

کارگردان: آلیس وو

بازیگران: لیا لوئیس، دنیل دیمر، الکسیس لمایر، کالین چو

امتیاز راتن تومیتوز به فیلم: ۹۷ از ۱۰۰

خلاصه داستان: وقتی یک نوجوان دبیرستانی باهوش اما بی‌پول به نام الی قبول می‌کند تا با نوشتن یک نامه برای پائول یک بازی عاشقانه ترتیب دهد، همه چیز تغییر می‌کند.

«نیمی از آن» یک کمدی درام دوران بلوغ خالص و صمیماننه است که با ظرافت به موضوعاتی همچون هویت، دوستی و عشق می‌پردازد. این فیلم درباره نسل زی به کارگردانی آلیس وو قصه الی چو، دانش‌آموزی باهوش و خجالتی را روایت می‌کند که به یک ورزشکار کمک می‌کند نامه‌های عاشقانه برای دختری بنویسد تا او را به خودش جذب کند. دختری که هر دو دوستش دارند. در ادامه پیوندهای غیرمنتظره‌ای میان شخصیت‌ها شکل می‌گیرد و لایه‌های عمیقی از احساسات و پیچیدگی را آشکار می‌کند.

آنچه باعث می‌شود «نیمی از آن» با نسل زی ارتباط عمیقی برقرار کند، تصویری است که از روابط خالص و واقعی و چالش‌های خودشناسی در جهانی که به سرعت در حال تغییر است، به نمایش می‌گذارد. واکاوی فیلم از هویت‌های مختلف و تأکیدش بر اهمیت رابطه در برابر ظواهر ارزش‌های جهان‌شمولی و اصالت را بازتاب می‌دهد و در عین حال، تجربه‌ها و احساسات متفاوت بچه‌های نسل زی را به نمایش می‌گذارد و به خاطر ملموس بودنش و تجلیلش از روابط اصیل انسانی در میان این نسل تبدیل به فیلمی موفق می‌شود.

۵. ستاره‌های پاپ: هرگز متوقف نمی‌شوند (Popstar: Never Stop Never Stopping)

فیلم درباره نسل زد,۱۰ فیلم برتر درباره‌ی نسل زد

سال اکران: ۲۰۱۶

کارگردان: آکیوا شفر

بازیگران: سارا سیلورمن، تیم مدوز

امتیاز راتن تومیتوز به فیلم: ۷۹ از ۱۰۰

خلاصه داستان: یکی از اعضای یک گروه موسیقی پس از اینکه متوجه می‌شود آلبوم تک‌نفره‌اش با شکست مواجه شده، هر کاری از دستش بر می‌آید انجام می‌دهد تا مشهور بودنش را حفظ کند.

در نسل‌های بعدی اگر کسی فکر کند «ستاره‌های پاپ: هرگز متوقف نمی‌شوند» دیک مستند واقعی است، بخشیده خواهد شد. گروه سه‌نفره موسیقی کمدی The Lonely Island با اعضایش اندی سمبرگ، آکیوا شفر و جورما تاکون، با نمایش‌های کوتاه کمدی و موزیک ویدیوهایشان در برنامه زنده شنبه‌شب و کانال یوتیوبشان به شهرت رسید.

در این فیلم مستندنما که بر اساس این گروه ساخته شده است، این گروه سه‌نفره امضای طنزش را به روی پرده نقره‌ای می‌آورد و صنعت موسیقی فعلی و به تبع آن فرهنگ نسل زی را به زیبایی و ماهرانه پارودی می‌کند. فیلم داستان شهرت و سقوط یک گروه پاپ خیالی به نام Conner4Real را روایت می‌کند که در میان شهرت، ایگو و پوچی‌های دنیای سرگرمی زندگی‌اش را پیش می‌برد. موزیک ویدیوهای فوق خنده‌دار این فیلم، حضور کوتاه سلبریتی‌ها و فیلمبرداری مبالغه‌آمیز سبک زندگی تجملاتی و هویت تحت تأثیر شبکه‌های اجتماعی را بخش زیادی از فرهنگ نسل زی، آرزوها و رابطه با شهرت، فناوری و ابراز خود تعریف می‌کند، مسخره می‌کند

۴. «بازدارندگان» (Blockers)، فیلم درباره نسل زد

فیلم درباره نسل زد,۱۰ فیلم برتر درباره‌ی نسل زد

سال اکران: ۲۰۱۸

کارگردان: کی کانن

بازیگران: لزلی من، آیک بارینهولتز، جان سینا، گراهام فیلیپس، کاترین نیوتون، ردا گریفیس، جون دایان ری‌فیل، هانیبال بورس

امتیاز راتن تومیتوز به فیلم: ۸۴ از ۱۰۰

خلاصه داستان: سه پدر و مادر تلاش می‌کنند جلو شیطونی کردن دخترانشان در شب مراسم پرام را بگیرند.

«بازدارندگان» یک کمدی فوق خنده‌دار با بازی جان سینا است که با به نمایش گذاشتن تصویری فکاهی اما خالصانه از رابطه میان بچه و والدین در لحظه‌ای مهم در زندگی هر دو نسل با نسل زی ارتباط برقرار می‌کند. فیلم حول محول چند مادر و پدر می‌چرخد که متوجه می‌شود دخترانشان قرار گذاشته‌اند در شب پرام شیطنت کنند و تلاش می‌کنند جلویشان را بگیرند. این فیلم دیدگاه‌های در حال تغییر به روابط را بازتاب می‌دهد و به طنز فاصله میان نسل‌ها را به تصویر می‌کشد و همزمان، تلاش والدین برای برقراری ارتباط با فرزندان خود را در عین به رسمیت شناختن پیچیدگی‌های برقراری روابط عاطفی در جهان مدرن برجسته می‌کند.

«بازدارندگان» در حالی بچه‌های نسل زی با مسیر ورودشان به بزرگسالی دست و پنجه نرم می‌کنند، با نگاهی طنز و ملموس، چالش‌ها، سوء‌تفاهم‌ها و درکی را که در نهایت با ورود به مرحله استقلال به دست می‌آید، واکاوی می‌کند.

۳. «مثل آب خوردن» (Easy A)

فیلم درباره نسل زد,۱۰ فیلم برتر درباره‌ی نسل زد

سال اکران: ۲۰۱۰

کارگردان: ویل گلوک

بازیگران: اما استون، پن بدجلی، آماندا باینس، توماس هادن چرچ، پاتریسیا کلارکسون، کم جیجاندت، لیزا کودرو، مالکوم مک‌داول، الیسون میچالکا، استنلی توچی، جوهانا بردی، جولیت گولیا

امتیاز راتن تومیتوز به فیلم: ۸۵ از ۱۰۰

خلاصه داستان: یک دختر دبیرستانی برای پیشرفت در روابط اجتماعی و وضع مالی اجازه می‌دهد شایعات مختلفی درباره‌اش در مدرسه بپیچد.

«مثل آب خوردن» با اینکه پیش‌تر از دوره نسل زی اکران شد، فیلمی است که جذابیتی فارغ از زمان دارد که با حساسیت‌های این نسل همخوانی دارد. این فیلم که بر محور دبیرستان و مشکلات خاص خودش می‌چرخد، از کمدی‌های نپخته‌تری که پیش از این در ژانر فیلم‌های نوجوانان ساخته می‌شدند، فاصله می‌گیرد. بازی اما استون در نقش الیو پندرگست، دانش‌آموزی باهوش و شوخ‌طبع که در مرکز یک سری شایعه دبیرستانی قرار می‌گیرد، با درکی که نسل زی از شخصیت‌های قوی و ملموس دارد، ارتباط برقرار می‌کند.

طنز هوشمندانه، دیالوگ‌های تند و تیز و خوانشی مدرن از کتابی کلاسیک (با الهام از رمان «داغ ننگ» (The Scarlet Letter) نوشته ناتانیل هاوثورن این فیلم با اولویتی که برای ذکاوت و خودآگاهی در کمدی قائل است، همخوانی دارد  و در عین حال ارزش اصالت در برابر فرمانبرداری را به نمایش می‌گذارد، پیامی که با تلاش و اصرار نسل زی برای ابراز خود و فردگرایی ارتباط عمیقی برقرار می‌کند.

۲. فیلم لگو (The Lego Movie)

فیلم درباره نسل زد,۱۰ فیلم برتر درباره‌ی نسل زد

سال اکران: ۲۰۱۴

کارگردان: فیل لرد و کریستوفر میلر

بازیگران: ‌کریس پرت، ویل آرنت، ویل فرل، الیزابت بنکس، نیک آفرمن، الیسون بری، چارلی دی، لیام نیسون، مورگان فریمن

امتیاز راتن تومیتوز به فیلم: ۹۶ از ۱۰۰

خلاصه داستان: یکی از کاراکترهای معمولی لگو  به اشتباه جایگزین یک قهرمان می‌شود و در ادامه، به مأموریتی می‌رود که با پیوستن به گروهی دیگر از لگوها در مقابل اهریمنی که قصد نابودی جهان را دارد می‌ایستد.

ساده بگویم «فیلم سینمایی لگو» شاهکار است، بیانیه‌ای که هم نظر منتقدان را به خود جلب کرد و به موفقیت تجاری هم دست یافت. این فیلم که زمانی اکران شد که بسیاری از متولدان نسل زی به دوره بلوغ خود رسیده بودند، موفق شد فاصله میان گذشته آنالوگی و حال دیجیتالی را به خوبی پر کند. در دوره‌ای که تحت سلطه تکنولوژِ و تجربیات مجازی است، تجلیل این فیلم از آجرهای درهم‌ قفل‌شده واقعی، نوستالژی شیرینی را بر اساس موفقیت‌ پایای اسباب‌بازی لگو که با خاطرات کودکی نسل زی عمیقاً ارتباط برقرار می‌کند، می‌سازد.

با آوردن این اسباب‌بازی محبوب در یک تجربه سینمایی مدرن، فیلم سینمایی لگو موفق می‌شود ماهیت نسلی را هم نوآوری را ارزشمند می‌داند و هم اصالت به خوبی به تصویر بکشد. انیمیشن سرزنده این فیلم درباره نسل زی، ارجاعات به فرهنگ عوام و روایت خیالی آن با شکل تعامل نسل زی با جهان همخوانی نزدیکی دارد.

۱. لیدی برد (Lady Bird)

فیلم درباره نسل زد,۱۰ فیلم برتر درباره‌ی نسل زد

سال اکران:

کارگردان: گرتا گرویگ

بازیگران: سرشه رونان، لاری میت کالف، تریسی لتس، لوکاس هجز، تیموتی شالامی، بنی فلدستاین، استیون مک‌کینلی هندرسون، لوئیس اسمیت

امتیاز راتن تومیتوز به فیلم: ۹۹ از ۱۰۰

خلاصه داستان: داستان دختری جوانی را که اسم خودش را لیدی برد گذاشته است و با خانواده‌اش در شمال کالیفرنیا زندگی می‌کند، در مواجهه با مشکلات فردی و خانوادگی در دبیرستان در طول یک سال می‌بینیم.

«لیدی برد» یکی از فیلم‌های خوب درباره نسل زی در سال‌های اخیر است که موفق شده است با تصویر خالص و واقعی‌اش از بلوغ و خودشناسی ماهیت یک نسل را به خوبی توصیف کند. گرتا گرویگ در اولین تجربه کارگردانی خوانش تازه‌ای را از یک قصه دوران بلوغ با شخصیت‌های ملموس، دیالوگ‌های خالصانه و صمیمی، واکاوی و نگاه واقعگرایانه‌اش به روابط خانوادگی ارائه می‌کند و با سرشی رونان در نقش شخصیت اصلی موفق می‌شود پیچیدگی‌های گذر از دبیرستان، دوستی‌ها و جست‌وجوی هویت فردی را به زیبایی به نمایش بگذارد.

«لیدی برد» با طنز، گرما و نمایش درونگرایی بازتابی حقیقی از چالش‌ها و پیروزی‌هایی را که نسل زد در مهم‌ترین دوره‌ زندگی‌شان با آنها مواجه خواهند شد، به تصویر می‌کشد. نگاه و واکاوی بی‌ریا و صمیمی موضوعاتی همچون بلندپروازی، روابط و جست‌وجوی احساس تعلق خاطر با نسلی که شاخصه‌اش پیگیری اهداف و ابراز خود است، ارتباط خوبی برقرار می‌کند.

  • 14
  • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
گوستاوو بلانکو بیوگرافی گوستاوو بلانکو بازیکن مهاجم آرژانتینی

تاریخ تولد: ۵ نوامبر ۱۹۹۱

محل تولد: مندوسا، آرژانتین

حرفه: فوتبالیست

پست: مهاجم

باشگاه کنونی: استقلال

شماره پیراهن: ۹

ادامه
جواد خواجوی بیوگرافی جواد خواجوی کمدین پرطرفدار ایرانی (+تصاویر)

چکیده بیوگرافی جواد خواجوی

نام کامل: جواد خواجوی

تاریخ تولد: ۲۴ خرداد ۱۳۷۱

محل تولد: مشهد

حرفه: کمدین، بازیگر و دوبلور

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: دانشجوی انصرافی رشته سینما

ادامه
کیم تهیونگ کیم تهیونگ از اعضای گروه محبوب BTS

تاریخ تولد: ۳۰ دسامبر ۱۹۹۵

محل تولد: دگو، کره جنوبی

حرفه: خواننده، ترانه سرا، بازیگر و مدل 

ژانر: آراندبی، نئو سول، ایندی پاپ، کی-پاپ

ساز تخصصی: آواز

آغاز فعالیت: ۲۰۱۳ تاکنون

ادامه
زندگینامه لقمان حکیم زندگینامه لقمان حکیم و روایت های قرآنی وی

دوران زندگی: دوران حضرت داوود

محل تولد: حبشه

شهرت: لقمان حکیم

محل دفن: فلسطین یا ناحیه راشدیه در شمال بغداد

زندگینامه لقمان حکیمبیوگرافی لقمان حکیم

ادامه
سروش صحت بیوگرافی سروش صحت بازیگر و مجری پرطرفدار ایرانی

تاریخ تولد: ۸ آذر ۱۳۴۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و مجری

آغاز فعالیت: ۱۳۷۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس آلودگی شیمیایی دریا

ادامه
عبدالقادر گیلانی زندگینامه عبدالقادر گیلانی شاعر و عارف قرن ششم

تاریخ تولد: ۱ رمضان ۴۷۱ هجری قمری

محل تولد: صومعه سرا، گیلان

محل زندگی: گیلان، بغداد

حرفه: عارف، صوفی، محدث، و شاعر

درگذشت: ۸ ربیع الاول ۵۶۱ هجری قمری

محل دفن: محله باب ‌الشیخ بغداد

ادامه
استیو جابز زندگینامه ثروتمند بزرگ استیو جابز و بنیان گذار شرکت اپل (+ تصاویر دوران جوانی)

تاریخ تولد: ۲۴ فوریه ۱۹۵۵

محل تولد: سان فرانسیسکو، کالیفرنیا

ملیت: آمریکایی

حرفه: کارآفرین، مخترع، بنیان‌گذار و مدیر ارشد اجرایی شرکت رایانه‌ای اپل

سال های فعالیت: ۱۹۷۴ تا ۲۰۱۱

درگذشت: ۵ اکتبر ۲۰۱۱ در پالو آلتو، کالیفرنیا

ادامه
پاتریک دمپسی بیوگرافی پاتریک دمپسی جذابترین مرد ۲۰۲۳

تاریخ تولد: ۱۳ ژانویه ۱۹۶۶

محل تولد: لوئیستون، مین

ملیت: آمریکایی

حرفه: بازیگر، رانندهٔ اتومبیل‌رانی

شروع فعالیت: ۱۹۸۵ تاکنون

ادامه
 محمدرضا حیاتی بیوگرافی محمدرضا حیاتی مجری اسبق صدا و سیما / حواشی زندگی وی

تاریخ تولد: ۲۷ دی ۱۳۳۴

محل تولد: آبادان

محل زندگی: تهران

حرفه: گوینده و مجری صدا و سیما 

شروع فعالیت: ۱۳۵۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس رشته علوم سیاسی

ادامه
دیالوگ ونزدی,دیالوگ سریال ونزدی,دیالوگ هایی از ونزدی

دیالوگ ونزدی ونزدی ( Wednesday) مجموعه ای تلویزیونی در ژانر کمدی، ترسناک، ماوراء طبیعی و داستان بلوغ است که بر اساس شخصیت ونزدی آدامز ساخته شده‌ است. جنا اورتگا در نقش ونزدی آدامز، یک دختر ۱۶ ساله که دارای قدرت‌های فرا حسی است. او به دلیل ایجاد شرارت در مدارس دیگر به آکادمی نِوِرمور فرستاده می‌شود. یکی از ویژگی های ونزدی این هست که به هیچ کسی اهمیت نمی دهد و نگرانی های دیگران برای او ارزشی نداره و بسیار حاضر جواب است. در ادامه این مقاله سرپوش  به معروف ترین دیالوگ های سریال ونزدی پرداخته ایم. دیالوگ معروف از ونزدی آدامز: آماتورهایی مثل شما آبروی گروگان گیری را میبرند. دیالوگ های سریال ونزدی: من فکر نمیکنم از همه بهترم، فقط اینکه از تو بهترم دیالوگ ونزدی  به دوستش: هر وقت حالم بهم خورد به تو فکر میکنم. دیالوگ هایی از ونزدی: من طوری رفتار می‌کنم که انگار مهم نیست اگر کسی من رو دوست نداشته باشه. در اعماق وجودم پنهانی از آن لذت می برم. دیالوگ هایی از ونزدی آدامز: من به انتقام باور دارم، معمولا هم خیلی گرم و با درد زیاد درستش می‌کنم. حاضرجوابی های ونزدی: دوست شما بودن باید با یک برچسب هشدار دهنده همراه باشد. دیالوگ های به یاد ماندی ونزدی آدامزی جالب ترین دیالوگ های ونزدی:  احساسات مساوی با ضعف است. دیالوگ هایی مشهور در سریال ونزدی: ونزدی دختر رویاهای شما نیست. او کابوس شماست. دیالوگ جذاب ونزدی: جالب ترین گیاهان در سایه رشد می کنند. پاسخ های ونزدی به دوستانش: من به بهشت یا جهنم اعتقاد ندارم، اما به انتقام اعتقاد دارم! دیالوگ مشهور ونزدی آدامز: هرکس کفش های پاشنه بلند را اختراع کرد، به وضوح یک شکنجه گر در کنارش بوده. دیالوگ های کاراکتر اصلی سریال ونزدی: تو دلیلی هستی که میفهمم چقدر ضروری است که هرگز خود را از دست ندهم. گردآوری: بخش هنر و سینما بیتوته

ویژه سرپوش