پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
۱۶:۰۹ - ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۱۱۱۴۶۰
فیلم و سینمای جهان

رتبه بندی ۹ فیلم برنده جایزه اسکار آل پاچینو؛ از Dick Tracy تا Dog Day Afternoon

رتبه بندی فیلمهای برنده جایزه اسکار آل پاچینو,جایزه اسکار

روزیاتو/آل پاچینو به عنوان یکی از بزرگ ترین بازیگران تمام دوران ها در تاریخ ماندگار خواهد شد. صد سال دیگر که ربات ها برنده رقابت با انسان ها در سینما می شوند و فیلمنامه ها توسط هوش مصنوعی نوشته می شوند، بخشی از مراسم اسکار را خواهیم داشت که به تاریخ سینما در دو قرن قبل می پردازد. بازی های آل پاچینو در تمام طول این بخش حضور خواهند داشت. او یک بازیگر با موجی از احساسات متفاوت در نقش های متنوع است. یک لحظه مایکل کورلئونه آرام و هوشیار است و لحظه بعد جیمی هوفایی که بر سر مشاورانش فریاد می زند.

رتبه بندی فیلمهای برنده جایزه اسکار آل پاچینو,جایزه اسکار

نکته عجیب در مورد آثار پاچینو این است که هنوز هم لیست بلند بالایی از شخصیت های به یاد ماندنی بازی شده توسط او وجود دارد که همچنان در این فهرست جای ندارند. تونی مونتانا در صورت زخمی، وینسنت هانا در مخمصه، کارلیتو بریگانت در راه کارلیتو و تونی دی آماتو در هر یکشنبه کذایی همگی بخشی از این نقش ها هستند. او یک رزومه فوق العاده و ۹ نامزدی جایزه اسکار به نام خود ثبت کرده است، بنابراین در ادامه این مطلب قصد داریم ۹ نقش نامزد جایزه اسکار آل پاچینو را رتبه بندی کنیم.

رتبه بندی فیلمهای برنده جایزه اسکار آل پاچینو,جایزه اسکار

۹- Dick Tracy (1990)‎

وارن بیتی این اقتباس از کمیک استریپ قدیمی دهه ۱۹۳۰، را کارگردانی و خود در آن بازی می کند. فیلم دیک تریسی با حضور بازیگرانی چون مدونا، دیک ون دایک، داستین هافمن، کیتی بیتس و جیمز کان، داستان کارآگاهی را دنبال می کند که به شدت در تعقیب یک رهبر جنایتکار به نام بیگ بوی کاپریس (پاچینو) است و اینکه آیا او می تواند ثابت کند که در راس دنیای جرم و جنایت قرار دارد. تریسی از یک خواننده مجلس رقص که شاهد انجام اعمال مجرمانه توسط کاپریس بوده است، کمک می گیرد.

هیچ راهی برای دور زدن آن وجود ندارد؛ این یکی از خاص ترین بازی های دوران حرفه ای پاچینو است. وارن بیتی به راحتی از برخی دوستان خود دعوت کرد تا نقشی در این فیلم ایفا کنند، و اگر به فهرست بازیگران این فیلم نگاه کنید کاملاً متوجه این موضوع خواهید شد. پاچینو در فیلم های جنایی رشد کرده و در موقعیت های واقع گرایانه شخصیت های بی نقصی را بازی کرده است. او این کار را اینجا در دیک تریسی نیز انجام می دهد، اما در یک محیط فوق العاده واقعی نیست. به نظر می رسد که دیک تریسی دقیقاً از صفحات کتاب های کمیک بیرون کشیده شده است و پاچینو با تمام میکاپی که دارد، بهترین گزینه برای این نقش است. از این رو، او در آن سال نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد.

رتبه بندی فیلمهای برنده جایزه اسکار آل پاچینو,جایزه اسکار

۸- Scent of a Woman (1992)‎

در فیلم بوی زن، آل پاچینو در نقش سرهنگ بازنشسته فرانک اسلید بازی می کند ; او نابینا بوده و ارتباط برقرار کردن با او بسیار دشوار است. کریس اودانل نقش دانشجویی به نام چارلی سیمز را بازی می کند که در خارج از زادگاهش در دانشگاه به سر برده و برای رفتن به خانه در ایام کریسمس به پول نیاز دارد. او قبول می کند که در ایام عید شکرگزاری مراقب فرانک باشد و در مقابل یک دستمزد بسیار قابل توجه برای مدتی در خدمت این سرهنگ بدعنق باشد. این دو در نهایت پیوندی را شکل می دهند که در طولانی مدت برای هر دو نتایج خوبی در پی دارد.

اگرچه ما کارهای زیاد دیگری از او برای قرار گرفتن در این فهرست داریم, اما بازی در فیلم بوی زن تنها جایزه اسکار آل پاچینو تا به امروز است. دیوانه کننده است که می بینیم بسیاری از بازی های به یاد ماندنی قبل از این فیلم و بعد از آن در کارنامه حرفه ای او به چشم می خورد، اما تنها یک جایزه اسکار به وی تعلق گرفته است که قابل باور نیست. اجازه ندهید این موضوع چیزی در مورد فیلم را بی اعتبار کند. پاچینو و اودانل با هم می درخشند. این هم یکی دیگر از فیلم های خوب ” یک آخر هفته دیوانه کننده” است که در دهه ۱۹۹۰ زیاد دیدیم و آخرین سکانسی که در آن فرانک باید از چارلی در برابر هیات مدیره مدرسه دفاع کند که شما را متقاعد می کند چرا پاچینو برای این نقش اسکار گرفت.

رتبه بندی فیلمهای برنده جایزه اسکار آل پاچینو,جایزه اسکار

۷- …And Justice For All (1979)‎

… و عدالت برای همه، یک هجویه به ناحق کمتر دیده شده است که با درام فوق العاده ای در مورد وکیلی به نام آرتور کرکلند ترکیب می شود که به کمک به مشتریانی که در یک سیستم قضایی فاسد گیر افتاده اند، عادت دارد. در اتفاقی عجیب، او را برای دفاع از یک قاضی متهم به تجاوز جنسی استخدام می کنند. این دو نفر بلافاصله از یکدیگر متنفر می شوند، چرا که قاضی معتقد است راهی برای بیرون انداختن پرونده پیدا خواهد کرد.

اگر چه پاچینو به خاطر نقشش در این فیلم نامزدی جایزه اسکار را دریافت کند، علیرغم دیده نشدن…. و عدالت برای همه، پایان یک دهه فوق العاده برای پاچینو بود. این فیلم یک درام حقوقی آرام سوز که پاچینو را وادار به انجام کاری می کند که در آن بهترین است؛ او فرصت ادای تک گویی های را پیدا می کند که در آن ها بسیار احساساتی و هیجان انگیز سخن می گوید. پاچینو در این فیلم هجوآمیز نقش شخصیتی را بازی می کند که در حال مبارزه در یک نبرد از پیش باخته است و هنوز هم برایش دل سوزانده و آرزوی موفقیتش را دارید.

رتبه بندی فیلمهای برنده جایزه اسکار آل پاچینو,جایزه اسکار

۶- Serpico (1973)‎

بر اساس یک داستان واقعی، پاچینو در فیلم سرپیکو نقش یک کارآگاه پلیس نیویورک را بازی می کند. این فیلم یک کارآگاه صادق را در دنیایی فساد را دنبال می کند. سرپیکو به خوبی از هویت همکاران و مافوق های خود در نیروی پلیس که در خیابان ها رشوه می گیرند آگاه است در حالی که او یک کارآگاه صادق و درستکار باقی می ماند. وقتی او تهدید می کند که دانسته هایش را به اطلاع عموم می رساند، اوضاع بهتر نمی شود، زیرا می داند که اکنون خود به هدفی برای همکارانش تبدیل شده است.

سرپیکو جو دهه ۱۹۷۰ در شهر نیویورک را به خوبی نشان می دهد. این فیلم به مسائلی می پردازد که شهر را درگیر خود کرده بود و این فسادها و مشکلات تا سال ها ادامه داشت. نقش سرپیکو در پیشبرد حرفه پاچینو بین دو فیلم اول پدرخوانده موثر بود. این یک نقش آفرینی نامزد دریافت جایزه اسکار بود که به خودی خود در این فهرست کم نظیر است و ثبات و دوام او در خلق بازی های فوق العاده در سراسر دوران حرفه ایش را به شما نشان می دهد. همچنین سرپیکو شخصیتی است مبتنی بر حقیقت، کاری که بعدها پاچینو بار دیگر در زندگی حرفه ای خود انجام خواهد داد. او آن شب در مراسم اسکار، جایزه این بخش را به جک لمون برای فیلم ببر را نجات بده باخت.

رتبه بندی فیلمهای برنده جایزه اسکار آل پاچینو,جایزه اسکار

۵- The Irishman (2019)‎

مرد ایرلندی داستان واقعی فرانک شیران (رابرت دنیرو)، راننده کامیونی است که در دهه ۱۹۵۰ درگیر جرایم سازمان یافته می شود و سپس خود را در رأس دنیای تبهکاران می بیند. در حالی که او به سمت بالای این سلسله مراتب حرکت می کند، با جیمی هوفا (آل پاچینو)، رهبر اتحادیه رانندگان کامیون دوست می شود، مردی که او نیز به دست شیران به سرنوشت وحشتناکی دچار می شود.

دیوانه وار است که می بینیم تحقق همکاری آل پاچینو و مارتین اسکورسیزی در یک پروژه بیش از ۵۰ سال طول کشیده است. مرد ایرلندی ساخت سال ۲۰۱۹ تقریباً همه بازیگران همیشگی اسکورسیزی را جلوی دوربین دارد. پاچینو به صورت غیرمترقبه ای نقش جیمی هوفا را بازی می کرد و اگر آنچه در فیلم بیان می شود درست باشد، در نهایت می دانیم که چه کسی او را کشته است. پاچینو برای این فیلم نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد، در حالی که مالیخولیای زیادی را برای این نقش به ارمغان آورد. شما از همان ابتدا می دانستید که او یک شخصیت محکوم به فنا است و دیدن اینکه او چگونه این دنیا را ترک کرد، شما را در جریان تمام روند صحنه مرگ بدنامش روی لبه مبل تان نیم خیز می کند.

رتبه بندی فیلمهای برنده جایزه اسکار آل پاچینو,جایزه اسکار

۴- Glengarry Glen Ross (1992)‎

گلنگری گلن راس بر اساس نمایشنامه ای از دیوید مامت، داستان گروهی از فروشندگان املاک و مستغلات در شهر نیویورک را دنبال می کند که متوجه می شوند اگر در فروش هفتگی شرکت، دو نفر اول نباشند، اخراج خواهند شد. این وضعیت زمانی به یک فضای پرتنش تبدیل می شود که معاملاتی مخفیانه و بدون اطلاع دیگران در شرکت در حال ثبت شدن است. در دنیای املاک و مستغلات چیزهای زیادی در خطر است.

آل پاچینو برای بازی در این فیلم در نقش ریچارد روما نامزد اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد. همان شب، او نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد نقش اول برای فیلم بوی زن شده بود و جایزه را به خانه برد. یک شب، دو نامزدی مهم – باورنکردنی است. چیزی که نقش آفرینی پاچینو را در گلنگری گلن راس فوق العاده می کند این است که چگونه با این گروه بازیگران طراز اول ارتباط برقرار می کند. جک لمون، اد هریس، الک بالدوین، آلن آرکین و کوین اسپیسی همیشه بحث برانگیز، همگی همبازی های پاچینو هستند. پاچینو طبق معمول فوق العاده عمل می کند، اما به شرکای صحنه خود نیز فرصت می دهد تا لحظه خود را روی پرده داشته باشند. این همان چیزی است که یک بازیگر بزرگ را می سازد.

رتبه بندی فیلمهای برنده جایزه اسکار آل پاچینو,جایزه اسکار

۳- Dog Day Afternoon (1975)‎

در بعد از ظهر سگی، آل پاچینو نقش یک سارق بسیار بی تجربه بانک به نام سانی وورتزیک را بازی می کند. تلاش او برای سرقت از یک بانک در بروکلین بد پیش می رود و در نهایت به بحران گروگانگیری منجر می شود. با روشن شدن وضعیت و جمع شدن نیروهای اف بی آی و پلیس در بیرون از بانک، انگیزه های سانی از این سرقت آشکار می شود که بسیار غیرمنتظره است.

برای درک وسعت و تنوع نقش های پاچینو، باید آثار او را از سال ۱۹۷۲ تا ۱۹۷۵ دید. این نقشی است که پاچینو پس از بازی در نقش رئیس مافیا، مایکل کورلئونه در قسمت دوم پدرخوانده انجام داد. در این فیلم پاچینو یک بار دیگر با کارگردان سرپیکو، سیدنی لومت، همکار می شود. سیرک رسانه ای که پیرامون این سرقت از بانک و گروگانگیری وجود دارد، کیفیت فضای فیلم را افزایش می دهد. پاچینو یک هیولای عصبی و عصبانی است که مدام در صحنه ها فریاد می زند و شما درست آنجایید و واقعیت شخصیت او را حس می کنید. سانی وورتزیک نقشی بود که چهارمین نامزدی پیاپی او در اسکار را به همراه داشت.

رتبه بندی فیلمهای برنده جایزه اسکار آل پاچینو,جایزه اسکار

۲- The Godfather (1972)‎

از پدرخوانده به عنوان یکی از بهترین فیلم های تمام دوران ها یاد می شود. این فیلم بر اساس رمان ماریو پوزو و به کارگردانی فرانسیس فورد کاپولا ساخته شده است این فیلم داستان یک خانواده مافیایی ایتالیایی آمریکایی به نام کورلئونه را دنبال می کند. به رهبری دون ویتو کورلئونه (مارلون براندو) این خانواده مافیایی از قدرتمندترین خانواده های مافیایی آمریکاست اما سوء قصد به جان پدر خانواده باعث می شود وی علیرغم میل خود و پسرش، تلاش کند تا پسرش مایکل (پاچینو) را به عنوان رییس وارد این کسب وکار خانوادگی کند در حالی که زخم های پدرش التیام می یابد.

اگر چه براندو زمان کمتری نسبت به پاچینو در این فیلم دارد، اما این براندو بود که با جایزه بهترین بازیگر مرد از مراسم اسکار آن سال بیرون آمد. بازی پاچینو در نقش مایکل کورلئونه اولین نامزدی اسکار او را به همراه همبازی هایش جیمز کان و رابرت دووال به خاطر کار قابل احترامشان در این فیلم در بخش بهترین بازیگر نقش مکمل مرد به ارمغان آورد. هیچ لیست بازیگرانی به بزرگی و بی نقصی فیلم پدرخوانده وجود ندارد. این انتخاب بازیگران یکی از بهترین انتخاب بازیگران تمام ادوار است و پاچینو نقش اصلی را در پیشبرد این فرانچایز و ساخته شدن دو دنباله از آن داشت.

رتبه بندی فیلمهای برنده جایزه اسکار آل پاچینو,جایزه اسکار

۱- The Godfather Part II (1974)‎

پدرخوانده قسمت دوم ثابت کرد که یک نیروی بزرگ تر از قسمت اورجینال در زبان سینمایی است. این فیلم روایت ها و تکه هایی را از دو سال قبل بر می دارد و مایکل کورلئونه اکنون رئیس خانواده اش است. این فیلم به موازات معضل فعلی او برای توسعه کسب وکار خانوادگی به غرب است و همزمان از طریق فلش بک ها, یک ویتو کورلئونه جوان (رابرت دنیرو) را می بینیم که به آمریکا مهاجرت کرده است. پارادوکس عجیب پدر و پسر در قلب این دنباله قرار دارد.

پاچینو این بار نقش اصلی را بر عهده می گیرد. نقشی که او را نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد کرد. علی رغم این که پاچینو آن شب نیز با دست خالی مراسم اسکار را ترک کرد, اما نقش مایکل کورلئونه در قسمت دوم پدرخوانده هنوز هم نقش تعریف کننده دوران حرفه ای اوست. موافق نیستید؟ به نظر شما بازی او در فیلم ۸۸ دقیقه شایسته تحسین بیشتری است؟قسمت دوم پدرخوانده از نظر قدرت و نقش آفرینی پاچینو از نسخه اورجینال پیشی می گیرد; او شخصیتی تکامل یافته نسبت به زمانی است که برای اولین بار او را در صحنه عروسی در فیلم اول ملاقات کردیم. او یکی از جالب ترین شخصیت های تاریخ سینمای آمریکا است.

  • 11
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رودریگو هرناندز بیوگرافی «رودریگو هرناندز»؛ ستاره ای فراتر از یک فوتبالیست | هوش و تفکر رمز موفقیت رودری

تاریخ تولد: ۲۲ ژوئن ۱۹۹۶

محل تولد: مادرید، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست 

پست: هافبک دفاعی

باشگاه: منچسترسیتی

قد: ۱ متر ۹۱ سانتی متر

ادامه
یزدگرد سوم زندگینامه یزدگرد سوم؛ آخرین پادشاه حکومت ساسانی

تاریخ تولد: ۶۲۴ میلادی

محل تولد: استخر، ایران شهر

سلطنت: ۶۳۲ – ۶۵۱ میلادی

خاندان: ساسانی

پدر: پسر شهریار

جانشین: مرگ او همراه با نابودی حکومت ساسانی بود

ادامه
فابیو کاپلو بیوگرافی فابیو کاپلو؛ اسطوره فوتبال جهان

تاریخ تولد: ۱۸ ژوئن ۱۹۴۶

محل تولد: سن کانزیان دیسونزو، ایتالیا

لقب: دن فابیو

حرفه: فوتبالیست پیشین و سرمربی 

پست: هافبک پیشین و مربی 

آغاز فعالیت: ۱۹۶۴ تاکنون

ادامه
ارنست رادرفورد زندگینامه ارنست رادرفورد؛ نابغه‌ای که اتم را دگرگون کرد

تاریخ تولد: ۳۰ اوت ۱۸۷۱

محل تولد: حومه برایت‌واتر شهر نلسون، ساحل شمالی جزیره جنوبی، نیوزیلند

ملیت: بریتانیایی

حرفه: فیزیک دان، استاد دانشگاه

محل تحصیل: دانشگاه کانتربوری، دانشگاه کمبریج

درگذشت: ۱۹ اکتبر ۱۹۳۷

ادامه
مجتبی حیدرپور بیوگرافی مجتبی حیدرپور هندبالیست تیم ملی ایران

تاریخ تولد: ۲۹ شهریور ۱۱۳۶۷

محل تولد: سرخس

حرفه: هندبالیست

پست: گوشه چپ

باشگاه کنونی: سپاهان

قد: ۱ متر ۸۰ سانتی متر

ادامه
کیلیان امباپه بیوگرافی کیلیان امپاپه؛ اعجوبه جوان فوتبال اروپا

تاریخ تولد: ۲۰ دسامبر ۱۹۹۸

محل تولد: پاریس، فرانسه

حرفه: فوتبالیست

پست: وینگر چپ فوروارد

باشگاه: پاریسن ژرمن

آغاز فعالیت: ۲۰۰۴ تاکنون

ادامه
عین الله دریایی بیوگرافی عین الله دریایی پیشکسوت تئاتر ایران

تاریخ تولد: دهه ۱۳۲۹ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر تئاتر و سینما

سال های فعالیت: پیش از انقلاب تاکنون

شهرت: با سریال مگه تموم عمر چندتا بهار

ادامه
مارکوس گالپرین بیوگرافی مارکوس گالپرین؛ میلیاردر آرژانتینی

تاریخ تولد: ۳۱ اکتبر ۱۹۷۱

محل تولد: بوینس آیرس، آرژانتین

حرفه: سرمایه گذار، کارآفرین

شناخته شده برای: یکی از بنیانگذاران MercadoLibre

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه استنفورد

دارایی: ۵.۳ میلیارد دلار 

ادامه
اردشیر کاظمی بیوگرافی اردشیر کاظمی؛ پیشکسوت سینمای ایران

تاریخ تولد: ۲۹ آبان ۱۳۱۷

محل تولد: بندرانزلی، ایران

محل زندگی: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

آغاز فعالیت: سال ۱۳۴۹ تاکنون

همسر: ندارد

ادامه
دیالوگ های آنشرلی

دیالوگ های آنشرلی در این مقاله از سرپوش به بررسی جذابیت های دیالوگ های آنشرلی در سینما و تئاتر می‌پردازیم. آنشرلی، با تاریخچه‌ای غنی در حوزه فرهنگ و هنر، دارای دیالوگ‌هایی است که علاوه بر ارتقاء داستان، به عنوان نمونه‌هایی برجسته از زبان هنری در این صنایع شناخته می‌شوند. اثر آنشرلی  کتاب "آنشرلی" نوشته لوسی ماد مونتگمری، داستان دختری به نام آن شرلی است که در یتیم خانه بزرگ شده و به یک خانواده ثروتمند در شهر مونک هاوس نیو برونزویک در کانادا فروخته می شود. آن شرلی دختری کنجکاو، مهربان و خلاق است که با دیالوگ های خود، شخصیتی دوست داشتنی و ماندگار در ذهن خوانندگان ایجاد کرده است. انیمیشن آنشرلی انیمیشن "آنشرلی" که در سال ۱۹۷۹ در ژاپن ساخته شده است، اقتباسی از رمان "آن در گرین گیبلز" نوشته لوسی ماد مونتگمری است. این انیمیشن، داستان دختری به نام آن شرلی را روایت می کند که در یتیم خانه بزرگ شده و به یک خانواده ثروتمند در شهر مونک هاوس نیو برونزویک در کانادا فروخته می شود. شخصیت های آنشرلی شخصیت های اصلی انیمیشن آنشرلی عبارتند از: آن شرلی: دختری کنجکاو، مهربان و خلاق که با موهای قرمز و شخصیت دوست داشتنی خود، یکی از محبوب ترین شخصیت های ادبیات کودکان است. مریلا کاترین کاتبرت: خواهر بزرگ تر ماتیو کاتبرت که با برادرش در مزرعه گرین گیبلز زندگی می کند. مریلا زنی سخت کوش و جدی است که در ابتدا از حضور آن شرلی در خانه خود خوشحال نیست. ماتیو کاتبرت: برادر کوچک تر مریلا که مردی مهربان و ساده دل است که به سرعت با آن شرلی دوست می شود. دیانا براری: دختر همسایه کاتبرت ها که با آن شرلی دوست می شود. دیانا دختری مهربان و ساده دل است که به سرعت با آن شرلی دوست می شود. دیالوگ های انیمیشن آنشرلی داستان انیمیشن آنشرلی داستان انیمیشن آنشرلی، همانند داستان رمان، از این قرار است که آن شرلی، دختری یتیم که در یتیم خانه بزرگ شده است، توسط خواهر و برادری به نام های مریلا و ماتیو کاتبرت به فرزندخواندگی پذیرفته می شود. مریلا و ماتیو، آن شرلی را برای کمک به انجام کارهای خانه و مزرعه می خواهند. آن شرلی، با موهای قرمز آتشین و شخصیت دوست داشتنی خود، به سرعت با مریلا و ماتیو و همچنین با همسایه آنها، دیانا براری، دوست می شود. آن شرلی، با ماجراجویی ها و شیطنت های خود، زندگی کاتبرت ها را زیر و رو می کند و به آنها یاد می دهد که چگونه از زندگی لذت ببرند. نکات مثبت آنشرلی انیمیشن آنشرلی، از جمله انیمیشن های ماندگار و خاطره انگیزی است که با داستان جذاب و شخصیت های دوست داشتنی خود، مخاطبان زیادی را به خود جذب کرده است. از جمله نکات مثبت این انیمیشن می توان به موارد زیر اشاره کرد: - داستان انیمیشن آنشرلی، همانند داستان رمان، داستانی جذاب و پرکشش است که مخاطبان را از ابتدا تا انتها درگیر خود می کند. - شخصیت های انیمیشن آنشرلی، از جمله آن شرلی، مریلا، ماتیو و دیانا، شخصیت هایی دوست داشتنی هستند که مخاطبان با آنها ارتباط برقرار می کنند. - انیمیشن آنشرلی، پیام های مثبتی مانند اهمیت خانواده، دوستی و امید را به مخاطبان خود منتقل می کند. دیالوگ های شخصیت آنشرلی دیالوگ های آنشرلی دیالوگ های آنشرلی، بیانگر شخصیت او هستند. او دختری کنجکاو و ماجراجو است که همیشه به دنبال یادگیری چیزهای جدید است. این ویژگی در دیالوگ های او به وضوح دیده می شود. برای مثال، در یکی از دیالوگ ها، آنشرلی از معلم خود می پرسد: "حتی اگر دنیا بد باشد، همیشه چیزهای خوب هم وجود دارد." " تصور اینکه شما یک ملکه هستید واقعا عالی است. شما بدون هیچ گونه ناراحتی از آن لذت می برید و هر زمان که بخواهید می توانید از ملکه بودن دست بردارید، کاری که در زندگی واقعی نمی توانید انجام دهید." "این یک چیز خوب در مورد این جهان است ... همیشه بهارهای بیشتری وجود دارد." "وقتی فکر می‌کنم قرار است اتفاق خوبی بیفتد، به نظر می‌رسد که بر روی بال‌های انتظار پرواز می‌کنم. و سپس اولین چیزی که متوجه می شوم با یک ضربت به زمین می افتم. اما واقعاً ماریلا، قسمت پرواز تا زمانی که ادامه دارد با شکوه است... مثل اوج گرفتن در غروب خورشید است. من فکر می‌کنم که تقریباً تاوان ضربه را می‌پردازد." "خب، نمی توان یکدفعه عادت دختر بچه بودن را کنار گذاشت." "شاید... شاید... عشق به طور طبیعی از یک دوستی زیبا آشکار شد، مانند گل رز طلایی که از غلاف سبزش می لغزد."  "این یک ایده دوست داشتنی است، دایانا؛ زندگی کردن به گونه ای که نامت را زیبا کنی، حتی اگر در آغاز زیبا نبود... آن را در افکار مردم برای چیزی آنقدر دوست داشتنی و دلپذیر قرار می دهد که هرگز به تنهایی به آن فکر نمی کنند." "شاید، به هر حال، عاشقانه مانند یک شوالیه که سوار اسب می‌شود، با شکوه و هیاهوی وارد زندگی انسان نشده باشد. شاید مثل یک دوست قدیمی از راه‌های آرام به سمت آدم خزید..." "خب، همه ما اشتباه می کنیم، عزیزم، پس فقط آن را پشت سر بگذار. ما باید از اشتباهات خود پشیمان باشیم و از آنها درس بگیریم، اما هرگز آنها را با خود به آینده منتقل نکنیم." "من معتقدم که زیباترین و شیرین ترین روزها، روزهایی نیستند که در آن اتفاقات بسیار باشکوه یا شگفت انگیز یا هیجان انگیزی رخ دهد، بلکه فقط روزهایی هستند که لذت های کوچک ساده ای را به ارمغان می آورند و به آرامی یکدیگر را دنبال می کنند، مانند مرواریدهایی که از یک رشته می لغزند." "من از دوستی بسیار سپاسگزارم. زندگی را بسیار زیبا می کند." "این بدترین دوران بزرگ شدن است و من در حال درک آن هستم. چیزهایی که در دوران کودکی خیلی می‌خواستی، وقتی به آنها دست پیدا می‌کردی، به نظرت چندان شگفت‌انگیز به نظر نمی‌رسند." "آیا خوب نیست که فکر کنیم فردا روز جدیدی است که هنوز هیچ اشتباهی در آن وجود ندارد." دیالوگ های ماندگار آنشرلی "این خیلی خوب است که در مورد غم ها بخوانید و تصور کنید که قهرمانانه از طریق آنها زندگی می کنید، اما وقتی واقعاً آنها را دارید، خیلی خوب نیست" "خیلی آسان است که شرور باشی بدون اینکه بدانی." "اما واقعاً ماریلا، نمی‌توان در چنین دنیای جالبی برای مدت طولانی غمگین ماند، می‌تواند؟" "زندگی ارزش زیستن را دارد تا زمانی که خنده در آن باشد." "تجربه من این بوده است که شما تقریباً همیشه می توانید از چیزهایی لذت ببرید، اگر تصمیم خود را محکم بگیرید که این کار را انجام دهید." "دنیای قدیمی عزیز تو بسیار دوست داشتنی هستی و من خوشحالم که در تو زنده هستم." "چرا مردم باید برای دعا زانو بزنند؟ اگر واقعاً می خواستم دعا کنم به شما می گویم که چه کار می کردم. من به تنهایی یا در جنگل های عمیق و عمیق به یک میدان بزرگ بزرگ می رفتم و به آسمان - بالا - بالا - بالا - به آن آسمان آبی دوست داشتنی نگاه می کردم که انگار پایانی برای آن وجود ندارد. آبی بودن و سپس من فقط یک دعا را احساس می کنم." "این یکی از مزایای سیزده سالگی است که شما خیلی بیشتر از زمانی که فقط دوازده ساله بودید می دانید" "تا زمانی که نمردی هرگز از غافلگیر شدن در امان نیستی" "کیک‌ ها یک عادت وحشتناک دارند که وقتی می‌ خواهید خوب باشند بد می‌ شوند" "آنه تمام عاشقانه هایت را رها نکن اندکی از آن چیز خوبی است البته نه زیاد اما کمی از آن را حفظ کن" دیالوگ های زیبای آنشرلی سخن پایانی درباره دیالوگ های آنشرلی دیالوگ های آنشرلی، بخشی از جذابیت این شخصیت دوست داشتنی هستند. این دیالوگ ها، شخصیت، امید، خوش بینی و عشق به طبیعت آنشرلی را به خوبی بیان می کنند. گردآوری: بخش هنر و سینمای سرپوش

ویژه سرپوش