یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲
۲۲:۳۴ - ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۲۲۳۸۶
موسیقی

همایون شجریان: قصد ندارم با صداوسیما همکاری کنم، این اتفاق رخ نخواهد داد

همایون شجریان,مراسم رونمایی و نشست خبری آلبوم گاه فراموشی شجریان
نشست خبری رونمایی از آلبوم گاه فراموشی با خوانندگی همایون شجریان و آهنگسازی فردین خلعتبری امروز پنجشنبه ۲۲اردیبهشت‌ماه در تالار وحدت برگزار شد.

به گزارش ایلنا، مراسم رونمایی و نشست خبری آلبوم گاه فراموشی با صدای همایون شجریان و آهنگسازی فردین خلعتبری، رضا موسوی مدیر هنری پروژه با همراهی مسئولان ایکس ویژن اسپانسر آلبوم ظهر امروز روز پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت‌ماه در تالار وحدت تهران برگزار شد.

هومن خلعتبری و همایون شجریان در ابتدای برنامه به حاضران خوش آمد گفتند.

در ادامه خلعتبری گفت این چهارمین همکاری من با همایون است. در واقع موسیقی سریال جیران و آلبوم گاه فراموشی سومین و چهارمین همکاری ماست.و کیست که از همکاری با همایون شجریان رضایت نداشته باشد.

هومن خلعتبری در ادامه، درباره این موضوع که چرا در آلبوم گاه فراموشی از نوازندگان غیر ایرانی بهره برده، گفت: این اثر مبتنی به موسیقی است که به نوازندگان خاصی نیاز داشت. او افزود: این اثر کوارتتتی چهارنفره است و در آن رویکردی داریم که بداهه‌نوازی با یک گونه خاص بخشی از آن است. من با شیوه و آثار دوتا از نوازندگان آشنا بودم. دونوازنده دیگر هم در کارشان تبحر دارند.

او ادامه داد: اگر نوازندگان دیگری قطعات آلبوم را می‌نواختند، اثر تمبر دیگری پیدا می کرد و آنی نبود که الان هست.

در ادامه مراسم همایون شجریان گفت: آلبوم گاه فراموشی در کل آمیزه ای از موسیقی ایرانی و جز است و نقطه مشترک ایهامی است که در آن وجود دارد.

همایون توضیح داد: فردین اشعار آلبوم را سروده و آهنگ آنها را ساخته است. در چنین مواردی باید به شعر و موسیقی نگاه مشترک داشته باشیم چون از هم جدا نیستند.

همایون گفت: نوازندگان در کارشان چیزه دست هستند و فردین بر اساس ویژگی‌هایشان به ساخت قطعات پرداخته و بخش‌هایی هم بداهه بوده‌اند. کلیت آلبوم پیچیده نیست و متشکل از چهار نوازنده و یک خواننده است.

همایون شجریان در ادامه درباره برگزاری کنسرتهای گذشته و آینده اش گفت: اجرای زنده را زیاد درباه اش صحبت کرده ایم. بخاطر کرونا اجراهایی متوقف شد و کنسرت‌هایی در داخل و خارج کشور برگزار می‌شود. کنسرتها حتما برگزار می شوند و من به این اتفاقات تعهد اخلاقی دارم.

رضا موسوی هم در ادامه برنامه گفت: بیست و پنج سال است با فردین خلعتبری همکاری دارم و دریاره همایون شناختم کمتر بود و طی همکاری اخیر هربار با او صحبت می کردم شگفت زده می شدم. نمی خواهم تعریف کنم و حرفهایی که میزنم عین واقعیت دارد و همایون هنرمندی واقعی و ایده پرداز خوبی است.

موسوی افزود: اینکه من اینجایم با هدف کمک کردن است. فردین خلعتبری هم اگر اهنگساز نبود حتما در زمینه های دیگری موفق می‌شد.

در ادامه برنامه همایون درباره همکاری‌های قبلی و فعلی‌اش با خلعتبری گفت: من آلبوم گاه فراوشی را خیلی دوست دارم و به نظرم نسبت به آلبوم امشب کنار غزلهایم بخواب کار پخته‌تری است. کار گاه نسبت به کار قبلی پخته تر است. نقطه قوت کار قبلی یعنی آلبوم امشب کنار غزلهایم بخواب اشعار افشین یداالهی بود که پس از فوتش منتشر شد و خودش اثر را نشنید. شاید اگر او در قید حیات بود در آلبوم گاه فراموشی همکاری می‌کردیم.

او افزود: ایده آلبوم گاه فراموشی جالب است و فردین شعر و موسیقی را باهم پیش برده. برای من هم گاه برخی اشعار ثقیل بود و وقتی کنار موسیقی قرار گرفت روان و جذاب شد. 

او اذعان داشت: در کل من دو آلبوم امشب کنار غزلهایم بخواب و گاه فراموشی را دوست دارم و به نظرم هردو اثر در کارنامه خلتبری آثار موفقی در کارنامه او هستند.

همایون شجریان درباره فعالیتهای آینده اش هم گفت: کنسرتی برای تیرماه داریم که در تهران برگزار می شود و سالنش قطعی شده است و برگزار خواهد شد.

وی بیان کرد: قصد ندارم با صداو سسیما همکاری کنم و این اتفاق رخ نخواهد داد.

 همایون درباره کنسرت اخیرش در دوبی و خواندن اثری درباره ایران همچنین حاشیه های صحیتهای ابراهیم عامدی (ابی) درباره نام نبردن از خلیج فارس هم گفت: من در جریان اتفاقات رخ داده قبلی بودم اما کار خودم را انجام میدهم و به حواشی و اخبار کاری ندازم خواندن برایی ایران در دوبی خواست خودم بود و کشور دوبی برای نخواندن از ایران محدودیتی نذاشت و ما هم در این رابطه با مورد یا فردی برخورد نداشتیم.

رضا موسوی هم گفت: ایکس ویژن تلاش میکند برنامه ها را درست برگزارکند و این پروژه سنگین بود و اگر بی نظمی هم هست ناخواسته است. ما فیلم مستندی هم تهیه کردهایم و در اینباره باید از همراهی مادیران تشکر کنم.

ثقفی مدیرعامل مادیران در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا در رابطه ناهماهنگی‌ها و ازدحام پیش آمده در برگزاری مراسم رونمایی از آلبوم گاه فراموشی ، همچنین همکاری با همایون شجریان در تولید و ارائه آلبوم گفت: برای ما مغتنم است که ناممان در کنار هنرمندان و بزرگان باشد و مشکلاتی هم اگر هست از بی تجربگی و نادانی ماست.

او افزود: ما مجموعه ای اقتصادی هستیم و لطف هنرمندان برای ما کافیست و از تجربه قبلی با آقای شجریان هم لذت بردیم و همین باعث شد تجربه قبلی در آلبوم گاه فراموشی تکرار شود.

خلعتبری هم گفت: تجربه همکاری ما با مادیران بخصوص است و این مجموعه فرا از قضیه اقتصادی، منش و رفتارشان و نگاه‌شان به هنر است.

او ادامه داد: من در دانشگاهی فنی درس می خواندم و آقای ثقفی هم انجا درس می خواند و هرچه پیش رفتیم دیدیم به نگاه هنری ایشان بیشتر پی بردم.

همایون شجریان درباره توجهش به مقوله آواز در موسیقی ایرانی اینگونه گفت: من هم در زمینه آواز در کنار خواننده های دیگر هستم و فقط من نیستم که در زمینه آواز فعالم. 

او توضیح داد: زمانه و زندگی مدام در حال تغییر است و قاعدتا سلیقه ها هم در حال تغییر است . من در دوسال کرونا فکر کردم تک ترکهایی ارائهه دهم که بعضی با هزینه شخصی بوده و برخی از آنها حامی داشته‌اند.

همایون شجریان در ادامه گفت: تغییر روزگار را نمی توان نادیده گرفت و باید بپذیریم امروز دیگر کسی آلبوم شصت دقیقه‌ای گوش نمی‌دهد. بنابراین من هم سعی می کنم با سلیقه امروز خودم را نطبیق دهم.

او در ادامه گفت: در دنیای امروز مانند سی چهل گذاشته نمی‌توان آلبومی براساس آواز ارایه دهم. همه چیز تغییر کرده از خوراکی‌ها تا وسایل نقلیه و در ادامه باقی مسائل هم تغییر کرده است.

همایون شجریان درباره گرانی بلیت کنسرت‌ها و مبالغ در نظر گرفته برای بلیت‌های کنسرت خودش گفت: درباره گرانی بلیت کنسرت‌ها چیزی نگویم بهتر است و ماهم تلاش می کنیم مشکلی به مشکل مردم اضافه نکنیم و حداقلها را در نظر بگیریم. همیشه سعی کرده ام راه متعادل را انتخاب کنم.

او افزود: کنسرت‌هایی که طی ماه‌های گذشته در اروپا برگزار کردم به یاد پدر و پرویز مشکاتیان بوده است و تلاش کردم طی اجرای قطعاتی یاد پدر را زنده نگه دارم.

همایون در ادامه درباره پیشنهادی که طی سال‌های گذشته در رابطه با برگزاری کنسرت‌های رایگان مطرح کرده بود گفت: برای برگزاری کنسرت‌های رایگان سر حرف چند سال پیشم هستم. قبلا گفتم کنسرت رایگان خیابانی و بدون محدودیت، اما این کار باید مدیریت شود و پیشنهاد می دهم در مکانی هزارنفری این اتفاق بیفتد. خیلی ها گفتند چند شب کنسرت رایگان برگزار کن اما به نظرم این کار دردی دوا نمیکند و منظورم طییف خیلی وسیع از مخاطبانی بود که امکانات ندارند.به کنسرت بروند.

خلعتبری گفت: تصور نشود که موقعیت مالی ما و پروژه نامحدود بوده. دوستانی بودند که به ما کمک کردندکه رامین صدیقی مدیرنشرهرمس یکی از انهاست و ناشر آلبوم گاه ففراموشی است که در بخش استودیو و همکاری با نوازندگان هم به ما کمک کرد و این حمایت در میکس و تنظیم اثر هم وجود داشت.

خلعتبری گفت: در کار قبلی رویکرد من موسیقی کلاسیک با موسیقی ردیف دستگاهی بود اما ژلبوم گاه فراموشی در حوزه موسیقی نواحی و موسیقی مقامی منطقه صحنه واقع در استان کرمانشاه است. 

در پایان مراسم ثقفی مذیر عامل مادیران گفت: مخاطبان از هفته اینده برای کنسرت رایگان در سایت مادیران ثثبت نام کنند.

رونمایی از آلبوم گاه فراموشی و امضای پوستر بخش پایانی آیین رونمایی اثر مشترک همایون شجریان و فردین خلعتبری بود.

  • 17
  • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه لقمان حکیم زندگینامه لقمان حکیم و روایت های قرآنی وی

دوران زندگی: دوران حضرت داوود

محل تولد: حبشه

شهرت: لقمان حکیم

محل دفن: فلسطین یا ناحیه راشدیه در شمال بغداد

زندگینامه لقمان حکیمبیوگرافی لقمان حکیم

ادامه
سروش صحت بیوگرافی سروش صحت بازیگر و مجری پرطرفدار ایرانی

تاریخ تولد: ۸ آذر ۱۳۴۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و مجری

آغاز فعالیت: ۱۳۷۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس آلودگی شیمیایی دریا

ادامه
عبدالقادر گیلانی زندگینامه عبدالقادر گیلانی شاعر و عارف قرن ششم

تاریخ تولد: ۱ رمضان ۴۷۱ هجری قمری

محل تولد: صومعه سرا، گیلان

محل زندگی: گیلان، بغداد

حرفه: عارف، صوفی، محدث، و شاعر

درگذشت: ۸ ربیع الاول ۵۶۱ هجری قمری

محل دفن: محله باب ‌الشیخ بغداد

ادامه
استیو جابز زندگینامه ثروتمند بزرگ استیو جابز و بنیان گذار شرکت اپل (+ تصاویر دوران جوانی)

تاریخ تولد: ۲۴ فوریه ۱۹۵۵

محل تولد: سان فرانسیسکو، کالیفرنیا

ملیت: آمریکایی

حرفه: کارآفرین، مخترع، بنیان‌گذار و مدیر ارشد اجرایی شرکت رایانه‌ای اپل

سال های فعالیت: ۱۹۷۴ تا ۲۰۱۱

درگذشت: ۵ اکتبر ۲۰۱۱ در پالو آلتو، کالیفرنیا

ادامه
پاتریک دمپسی بیوگرافی پاتریک دمپسی جذابترین مرد ۲۰۲۳

تاریخ تولد: ۱۳ ژانویه ۱۹۶۶

محل تولد: لوئیستون، مین

ملیت: آمریکایی

حرفه: بازیگر، رانندهٔ اتومبیل‌رانی

شروع فعالیت: ۱۹۸۵ تاکنون

ادامه
 محمدرضا حیاتی بیوگرافی محمدرضا حیاتی مجری اسبق صدا و سیما / حواشی زندگی وی

تاریخ تولد: ۲۷ دی ۱۳۳۴

محل تولد: آبادان

محل زندگی: تهران

حرفه: گوینده و مجری صدا و سیما 

شروع فعالیت: ۱۳۵۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس رشته علوم سیاسی

ادامه
زندگینامه آرتمیس یکم زندگینامه آرتمیس یکم نخستین بانوی دریاسالار ایرانی

تولد: سده ۵ (پیش از میلاد)، هالیکارناس

سلطنت: ۴۶۰–۴۸۴ پیش از میلاد

جانشین: ۴۸۴ پیش از میلاد

تاجگذاری: پیسیندلیس

درگذشت: سده ۵ (پیش از میلاد)

ادامه
یسنا میرطهماسب بیوگرافی یسنا میرطهماسب بازیگر نوظهور سینما

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ۱۳۷۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت:  سال ۱۳۹۱ تاکنون

تحصیلات: دانشجوی رشته معماری

ادامه
زر امیرابراهیمی بیوگرافی زر امیرابراهیمی و حواشی زندگی او (+تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۸ تیر ۱۳۶۰ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: سال ۱۳۷۸ تاکنون

تحصیلات: فارغ‌التحصیل رشته بازیگری تئاتر

ادامه
دیالوگ ونزدی,دیالوگ سریال ونزدی,دیالوگ هایی از ونزدی

دیالوگ ونزدی ونزدی ( Wednesday) مجموعه ای تلویزیونی در ژانر کمدی، ترسناک، ماوراء طبیعی و داستان بلوغ است که بر اساس شخصیت ونزدی آدامز ساخته شده‌ است. جنا اورتگا در نقش ونزدی آدامز، یک دختر ۱۶ ساله که دارای قدرت‌های فرا حسی است. او به دلیل ایجاد شرارت در مدارس دیگر به آکادمی نِوِرمور فرستاده می‌شود. یکی از ویژگی های ونزدی این هست که به هیچ کسی اهمیت نمی دهد و نگرانی های دیگران برای او ارزشی نداره و بسیار حاضر جواب است. در ادامه این مقاله سرپوش  به معروف ترین دیالوگ های سریال ونزدی پرداخته ایم. دیالوگ معروف از ونزدی آدامز: آماتورهایی مثل شما آبروی گروگان گیری را میبرند. دیالوگ های سریال ونزدی: من فکر نمیکنم از همه بهترم، فقط اینکه از تو بهترم دیالوگ ونزدی  به دوستش: هر وقت حالم بهم خورد به تو فکر میکنم. دیالوگ هایی از ونزدی: من طوری رفتار می‌کنم که انگار مهم نیست اگر کسی من رو دوست نداشته باشه. در اعماق وجودم پنهانی از آن لذت می برم. دیالوگ هایی از ونزدی آدامز: من به انتقام باور دارم، معمولا هم خیلی گرم و با درد زیاد درستش می‌کنم. حاضرجوابی های ونزدی: دوست شما بودن باید با یک برچسب هشدار دهنده همراه باشد. دیالوگ های به یاد ماندی ونزدی آدامزی جالب ترین دیالوگ های ونزدی:  احساسات مساوی با ضعف است. دیالوگ هایی مشهور در سریال ونزدی: ونزدی دختر رویاهای شما نیست. او کابوس شماست. دیالوگ جذاب ونزدی: جالب ترین گیاهان در سایه رشد می کنند. پاسخ های ونزدی به دوستانش: من به بهشت یا جهنم اعتقاد ندارم، اما به انتقام اعتقاد دارم! دیالوگ مشهور ونزدی آدامز: هرکس کفش های پاشنه بلند را اختراع کرد، به وضوح یک شکنجه گر در کنارش بوده. دیالوگ های کاراکتر اصلی سریال ونزدی: تو دلیلی هستی که میفهمم چقدر ضروری است که هرگز خود را از دست ندهم. گردآوری: بخش هنر و سینما بیتوته

ویژه سرپوش