۱۷:۰۱ - ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۶۰۶۱۴۰
رادیو و تلویزیون

جزئیات فصل سوم سریال ستایش در گفت‌وگو با کارگردان این سریال

سریال ستایش,اخبار صدا وسیما,خبرهای صدا وسیما,رادیو و تلویزیون

فصل پرچالش «فردوس»

قصه دنباله‌دار ستایش به فصل سوم رسید و شبكه سه سیما از شب گذشته راوی ماجراهای این شخصیت و خانواده‌اش شد. این سریال هر شب ساعت ۲۰ و ۴۵ دقیقه روی آنتن می‌رود و فردای آن روز ساعت یك بامداد، ۱۰ صبح و ۱۴ و ۳۰ دقیقه بازپخش می‌شود. مجموعه ستایش در فصل اول با درگیری این شخصیت با حشمت فردوس بر سر حضانت فرزندانش اوج گرفت و در فصل دوم با آشنایی غریبانه فردوس با نوه‌اش و در نهایت خاكسترنشینی او به پایان رسید. فصل سوم قرار است از فردای روزی كه سری دوم تمام شد، آغاز شود و علاوه بر خط اصلی قصه یعنی ماجرای پدربزرگ و درگیری‌های او با ستایش بر سر نوه‌هایش به داستانك‌های دیگر شخصیت‌های قدیمی و تازه‌وارد قصه هم بپردازد. به خاطر ورود قصه‌های تازه، بازیگران جدید كنار بازیگران فصل قبل مقابل دوربین این سریال رفته‌اند.

هنرپیشگانی همچون فرهاد جم، شهرام پوراسد، مهتاج نجومی، مریم خدارحمی، بهزاد خداویسی، لاله مرزبان و... به گروه بازیگران فصل پیش اضافه و وارد زندگی شخصیت‌هایی می‌شوند كه نرگس محمدی، داریوش ارجمند، مهدی سلوكی، فریبا نادری، سیما تیرانداز، قربان نجفی، امیرمحمد زند، امید علیمردانی و... به ایفای آنها می‌پردازند. از آنجا كه فصل دوم سریال با انتقادهایی از جمله پایان‌بندی نامناسب همراه بود، تماشای فصل سوم كه قرار است به بسیاری از پرسش‌های مخاطبان پاسخ دهد، وسوسه‌كننده به نظر می‌رسد؛ ضمن آن كه عوامل سریال در گفت‌وگو با جام‌جم نوید جذابیت بیشتر آن را می‌دهند.

در ادامه با كارگردان و بازیگران این سریال گفت‌وگو كردیم و از فصل سه پرسیده‌ایم.

چه دیدیم؟

ستایش را تا آنجا دنبال كردیم كه به میانسالی رسیده است و در شمال با نام ثنابانو، رستورانی را اداره می‌كند. پسر او با نام مستعار محمد رودباری به صورت اتفاقی پایش به ویلای حشمت فردوس باز می‌شود و بدون این‌كه بداند چه نسبتی با وی دارد با پیرمرد حشر و نشر پیدا می‌كند. محمد دنبال فردوس به تهران می‌آید و با علاقه‌ای كه به نوه او پیدا كرده است، سعی می‌كند خود را به این خانواده نزدیك كند.

در این میان پسر بزرگ فردوس، صابر نیز برای سرپوش گذاشتن بر عقده‌ حقارتی كه همواره نزد پدرش حس كرده است و برای به دست آوردن جایگاهی بهتر وارد بازی زنی به نام پری‌سیما می‌شود. زنی كه به خاطر كینه پدرش (صفایی) در واقع نه برای آبادی زندگی صابر بلكه برای خانه خراب كردن فردوس آمده است. قصه آنجایی پایان گرفت كه فردوس اموالش را در این بازی می‌بازد و مجبور به ترك خانه می‌شود. او كه از اسب افتاده دوشادوش محمد در پارك به درددل و نصیحت می‌نشیند و تمام.

چه می‌بینیم؟

فصل سوم ستایش كه قرار است بر خلاف گذشته نه یك روز در هفته بلكه به صورت شبانه روی آنتن برود، قصه فصل دوم را بلافاصله ادامه می‌دهد. به گفته سعید سلطانی كارگردان سریال، قصه از فردای شبی كه سری دوم در آن به پایان رسید، آغاز می‌شود و حشمت فردوس در این قصه سعی می‌كند برای گرفتاری كه دچارش شده، راه‌های پیش روی خود را امتحان كند.

ستایش ۴ هم در راه است؟  

سلطانی در مورد احتمال ساخت فصل چهار این مجموعه به جام‌جم می‌گوید: این فصل را هم می‌توان در ادامه دو فصل پیش دید و هم به عنوان یك سریال مجزا به آن نگاه كرد. این‌كه بعد از این نیز سریال ادامه خواهد داشت یا خیر، سوالی است كه من هم هنوز به جوابش نرسیده‌ام. باید ستایش۳ دیده شود و بعد ببینیم این ظرفیت در آن وجود دارد كه بتوانیم ادامه‌اش دهیم یا خیر.

اوضاع بهتر می‌شود؟

قصه ستایش در فصل ۲ از حیث كیفیت فاصله زیادی با سری نخست آن داشت. قصه آن‌گونه كه باید مخاطب را باخود درگیر نكرد و ماجرا خیلی زود و بی‌فرجام به انتها رسید. حال بسیاری منتظرند با تغییرات ستایش در فصل سه مواجه شوند و ببینند آیا دوباره قصه پر غصه زندگی این شخصیت و خانواده‌اش اوج می‌گیرد یا خیر. سلطانی در این مورد اظهار می‌كند: فصل سوم قابلیت‌های زیادی از جمله اضافه شدن چند شخصیت تازه و خط قصه‌ای جذاب دارد؛ به همین خاطر گمان می‌كنم این سری از فصل‌های قبلی پر بیننده‌تر باشد .

از صابر چه خبر؟

رامسین كبریتی نقش صابر، پسر حشمت فردوس را بازی می‌كرد. پسری كه هیچ‌گاه از سمت پدر جدی گرفته نشده بود و نزد او مثل طاهر محبوبیت نداشت. نقش این شخصیت در فصل دوم پررنگ‌تر شد اما با مهاجرت كبریتی، سرنوشت صابر در فصل سه برای بینندگان سریال سوال‌برانگیز شده که آیا قرار است بازیگر دیگری جای او بازی كند یا شاهد حذف این شخصیت از ماجرا خواهیم بود؟ شنیده می‌شود، بازیگری جایگزین او شده و قرار است با گریمی مشابه تنها در لانگ شات دیده شود. سعید سلطانی در مورد بازیگر جایگزین كبریتی به جام‌جم می‌گوید: اگر در مورد این شخصیت بخواهم صحبت كنم، سمت و سوی قصه لو می‌رود. برای همین به نظرم بهتر است این پرسش را پیش از آغاز سریال پاسخ ندهم و مردم آنچه را پیش می‌آید ببینند.

چند حذف و اضافه

در سری سوم سریال ستایش، چند بازیگر فصل‌های پیشین به دلایل متفاوت حضور ندارند و چند هنرپیشه تازه جای آنها را گرفته‌اند. علاوه بر این شخصیت‌های جدید نیز به مجموعه افزوده شده‌اند كه قرار است بچه‌‌قصه‌های تازه‌ای را به خط اصلی اضافه كنند.

برای مثال حدیث میرامینی از بازی در فصل ۳ كناره گرفت و لاله مرزبان به جای او ایفاگر نقش نازگل، دختر ستایش است. مهدی سلوكی اما با تغییر در شخصیتی كه به ایفای آن می‌پرداخت از فصل یك به فصل دو آمد. او در سری نخست مجموعه نقش محمد برادر ستایش و رفیق طاهر را داشت و در فصل دو به محمد، پسر ستایش مبدل شد و در این فصل نیز قرار است ادامه نقش خود را ایفا كند. نقشی كه در فصل گذشته، تاثیر زیادی در روند قصه داشت و احتمالا حلقه وصلی است كه سبب رویارویی دوباره ستایش و فردوس می‌شود.

از شمال تا جنوب با ستایش

قصه ستایش در فصل اول از تهران آغاز شد و در تعقیب و گریزهای این شخصیت و فردوس به شمال ایران رسید و در آنجا ماندگار شد. در فصل دوم اما دوباره ستایش از شمال به تهران آمد و قصه در تهران به پایان رسید. حال در این فصل قصه علاوه بر تهران، در شمال ایران به رامسر و در جنوب نیز به بندرعباس سر زده است.

قصه جذاب‎‌تر می‌شود

قربان نجفی، بازیگر نقش صفایی در دو فصل گذشته سریال حضور داشت و در فصل سه نیز همراه دخترش پری‌سیما آدم بدهای قصه را بازی می‌كنند. كسانی كه باعث خانه‌خرابی فردوس شدند و اموال او را تصاحب كردند. نجفی به جام‌جم می‌گوید تلاش كرده است نقش را از قالب یك بدمن كلیشه‌ای خارج كند و رنگ خاكستری به شخصیت صفایی بزند. او كه نقش پررنگی در این فصل دارد؛ نوید می‌دهد در صورت مهیا بودن شرایطی چون زمان پخش و... سریال ارتباط خوبی با مخاطب برقرار خواهد كرد چون حتی از فصل یك، قصه جذاب‌تری دارد. نجفی همچنین درباره پایان‌بندی ستایش ۳ و احتمال ساخت فصل ۴ عنوان می‌كند: هنوز صحبتی در این مورد نشده است اما قصه هم قابلیت پایان یافتن و هم ادامه داشتن را دارد.

یك خانواده تازه‌وارد

شهرام پوراسد از بازیگران گزیده كاری است كه بعد از مدت‌ها با شخصیت آقای مظفری در ستایش ۳ به تلویزیون بازگشته است. او جزو شخصیت‌هایی است كه در این فصل به قصه افزوده شده است و با خانواده ستایش دچار درگیری‌های عاطفی می‌شود. پوراسد درباره این نقش به جام‎جم می‌گوید: خانواده مظفری كه در آن مهتاج نجومی نقش مادر و من نقش پسر را بازی می‌كنم دراین فصل به مجموعه اضافه می‌شوند. مظفری، مردی نقاش و هنرمند است و من مقابل شخصیت‌هایی كه نرگس محمدی، كیهان ملكی، فرهاد جم و مهتاج نجومی ایفا می‌كنند، بازی دارم. خوبی این شخصیت این است كه با بسیاری از شخصیت‌های سریال ارتباط دارد. از دیگر جذابیت‌های نقش برایم همین هنرمند بودن او بود؛ كمتر در آثار تلویزیونی، شخصیت اینچنینی می‌بینم.

او همچنین دلایلش برای پذیرش این نقش را چنین توضیح می‌دهد: ستایش ۱ و ۲ جزو سریال‌های پرمخاطب بود، به همین دلیل فكر كردم ستایش ۳ هم باید مورد اقبال عمومی قرار بگیرد. با آقای مطلبی و زرین‌كوب صحبت كردم و نویسنده معتقد بود فصل سوم به مراتب جذاب‌تر نوشته شده است و قطعا مورد توجه قرار خواهد گرفت، پس این همكاری را پذیرفتم.  پیش‌بینی‌ این بازیگر برای فصل سه چنین است: امیدوارم اتفاق خوبی برای فصل سوم بیفتد. متاسفانه بعد از مونتاژ سریال را ندیدم و فقط با دیدن بعضی از راش‌ها و صحبت با نویسنده و كارگردان می‌توانم بگویم خوشبینم كه كار جذاب‌تر از قبل شده باشد.

 ستایش ۳ در شهرهای مختلفی مقابل دوربین رفته است، اما شخصیتی كه پوراسد بازی می‌كند تنها در تهران حضور دارد. این بازیگر بیان می‌كند: با این‌كه شخصیت من فقط در تهران بازی داشت اما در همین تهران هم محل‌‌های داخلی و خارجی زیاد داشتیم؛ این تنوع برای بیننده‌ها جذاب خواهد بود. او ادامه می‌دهد: گروه بسیار منسجم و خوب بود و آقای مطلبی بسیار انگیزه داشتد و همراه بودند. بارها هنگام تصویربرداری به ما سر زدند و نگران فیلمنامه بودند. آقای زرین‌كوب هم به عنوان تهیه‌كننده، كارنامه خوبی دارند و آقای سلطانی هم، آن‌قدر انسان شریف،‌ كاربلد و بااخلاقی هستند كه در نهایت تجربه خوبی برایم رقم خورد.

پوراسد در آخر عنوان می‌كند: مدت‌هاست امیدوارم تلویزیون سریال‌های خوب بسازد، با كارگردان فرهیخته كار كند و عوامل آثار نمایشی از كارها سرسری نگذرند. فیلمنامه و بازیگران مجموعه‌ها را با دقت بیشتری انتخاب كنند و تهیه‌كنندگان فقط به جنبه مالی و سود اثر فكر نكنند. من منكر نیاز به حضور چهره‌های تازه در سینما، تلویزیون و تئاتر نیستم.

همیشه باید راه برای تازه‌نفس‌ها باز باشد و هیچ‎كس نمی‌تواند جای دیگری را در هنر بگیرد. امیدوارم از آدم‌های باتجربه نیز استفاده بكنند و صرفا به فكر ارزان تمام شدن یك اثر نباشند. تماشاچی ما بسیار هوشیار است و متوجه این مسائل می‌شود.

  • 20
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
گری هوپر,بیوگرافی گری هوپر,زندگینامه گری هوپر بیوگرافی گری هوپر، مهاجم انگلیسی

نام کامل:گری هوپر

زادروز:۲۶ ژانویهٔ ۱۹۸۸

زادگاه:هارلو، انگلستان

قد:۱٫۷۷ متر

پست:مهاجم

ادامه
مهران مدیری,بیوگرافی مهران مدیری,عکس مهران مدیری بیوگرافی مهران مدیری بازیگر توانمند ایرانی (+ عکس فرزندان)

نام اصلی: مهران مدیری

تولد: ۱۸ فروردین ۱۳۴۶

تهران، ایران

زمینه فعالیت: هنرپیشه، کارگردان، تهیه‌کننده

طراح صحنه و مجری

محل زندگی: تهران

ادامه
هانده ارچل,بیوگرافی هانده ارچل,عکس هانده ارچل بیوگرافی هانده ارچل و علت مشهور شدنش (+عکس)

چکیده ای از بیوگرافی هانده ارچل:

تولد : ۲۴ نوامبر ۱۹۹۳

محل تولد: استانبول (ترکیه)

محل زندگی: استانبول، ترکیه

ملیت: پدر (ترکیه) مادر (آلمان)

پیشه: بازیگر و مجری و مدل (ستاره سینمای ترکیه و بهترین مدل ترکیه)

ادامه
گروه سون,بیوگرافی گروه سون,عکس گروه سون بیوگرافی گروه سون (+ نحوه تشکیل گروه سون)

گزیده ای از بیوگرافی گروه سون:

نام مستعار: سون

سبک‌: پاپ

ساز: گیتار و پیانو

اعضای کنونی:

ادامه
هرویه میلیچ,هروویه میلیچ,بیوگرافی هرویه میلیچ بیوگرافی هروویه میلیچ، مدافع جدید استقلال

نام اصلی:   هروویه میلیچ

زادروز:   ۱۰ مهٔ ۱۹۸۹ ‏

زادگاه:  اوسییک، کرواسی

قد:  ۱٫۸۳ متر (۶ فوت ۰ اینچ)

 وزن:  ۷۴ کیلو

پست:  مدافع چپ / وینگر

ادامه
مانوئل پوکیارلی,بیوگرافی مانوئل پوکیارلی,عکس های مانوئل پوکیارلی بیوگرافی مانوئل پوکیارلی + تصاویر مراسم ازدواجش

بیوگرافی مانوئل پوکیارلی

نام کامل: مانوئل پوکیارلی (manuel pucciarelli)

تاریخ تولد: ۱۷ ژوئن ۱۹۹۱ ‏

زادگاه: پراتو

قد: ۱٫۷۴ متر (۵ فوت ۸ ۱⁄۲ اینچ)

پست : مهاجم دوم/هافبک هجومی

ادامه
مودیبو مایگا,بیوگرافی مودیبو مایگا بیوگرافی مودیبو مایگا، بازیکن جدید پرسپولیس

نام کامل:مودیبو مایگا

تولد:۳ سپتامبر ۱۹۸۷ ‏

زادگاه:باماکو، مالی

قد:۱٫۸۵ متر( ۶ فوت ۱ اینچ)

پست:مهاجم، هافبک

ادامه
فرناندو کانسین,بیوگرافی فرناندو کانسین,عکس های فرناندو کانسین بیوگرافی فرناندو کانسین + عکس همسرش

نام کامل: فرناندو کانسین ماتوس

نام  به انگلیسی: Fernando Canesin Matos

زادروز: ۲۷ فوریهٔ ۱۹۹۲ ‏

زادگاه: ریبرآ پرتو، برزیل

قد: ۱٫۷۶ متر

پست: هافبک

ادامه
شیخ دیاباته,بیوگرافی شیخ دیاباته,بازیکن جدید استقلال بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلال

نام کامل: شیخ تیدیانه دیاباته( فرانسوی:Cheick Tidiane Diabaté)

تاریخ تولد: ۱۹۸۸

محل تولد: باماکو، مالی

قد: ۱٫۹۴ متر

پست: مهاجم

باشگاه سابق: الامارات

ادامه
فیلم گرگ وال استریت,دیالوگ فیلم گرگ وال استریت,دیالوگ لئوناردو دی‌کاپریو

لئوناردو دی‌کاپریو: حواست به آدمهايى كه وقتى برنده ميشى، تشويقت نميكنن؛ باشه "فیلم گرگ وال استریت" نویسنده و کارگردان: مارتین اسکورسیزی محصول: ۲۰۱۳

ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید