شنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۷۰۰۷۱

بیوگرافی کوروش تهامی و ماجرای ازدواج هایش (+ تصاویر همسرانش)

کوروش تهامی,بیوگرافی کوروش تهامی,عکس کوروش تهامی عکسهای کوروش تهامی
از سمت های کوروش تهامی میتوان به عضو افتخاری کانون ادبی نفس و سفیر انجمن اهدای عضو ایرانیان اشاره کرد. وی از دانشگاه آزاد اسلامی در رشتهٔ تئاتر فارغ التحصیل شده و تاکنون در تئاترهای گوناگونی فعالیت داشته است. وی در دوره های متعددی از جشنواره تئاتر فجر در مقام مؤلف و کارگردان حضور داشته است.

چکیده ای از بیوگرافی کوروش تهامی

نام:کوروش تهامی

تاریخ تولد:۴/۲/۱۳۵۰

محل تولد:تهران

تحصیلات:دانش آموختهٔ رشتهٔ تئاتر

شغل:بازیگر، خواننده، نوازنده و مجری

تاهل:متاهل

بیوگرافی کوروش تهامی

کوروش تهامی در تاریخ ۴ اردیبهشت ۱۳۵۰ در تهران دیده به جهان گشود. مادر این خواننده، خانه دار است و  پدرش بعنوان مهندس تکنسین برق فشار قوی مشغول به فعالیت است و به شعر، علاقه وافری دارد. خانواده ی کوروش تهامی، پنج نفره هستند. این هنرمند دارای دو خواهر می باشد.

زندگی نامه کوروش تهامی,تاریخ تولد کوروش تهامی,تحصیلات کوروش تهامیکوروش تهامی مجری

تحصیلات کوروش تهامی

کوروش تهامی تا مقطع اول راهنمایی در محله پامنار تهران درس می خواند اما پس از آن مدت به محله های سعادت آباد و شهرک غرب نقل مکان کرد. این خواننده در حال حاضر در غرب تهران زندگی میکند. او وقتی که کودک بود، دوست داشت که در آینده دکتر شود اما وقتی که به دبیرستان رفت، علاقه بسیاری بـه هنر بازیگری در دوره نوجوانی پیدا کرد. کوروش تهامی از دانشگاه آزاد، موفق به دریافت مدرک دیپلم گرافیک و لیسانس بازیگری تئاتر شده است.

سن کوروش تهامی,بیوگرافی کوروش تهامی,کوروش تهامیکوروش تهامی بازیگر کشور

ازدواج های کوروش تهامی

ازدواج اول کوروش تهامی با دختری به نام شبنم طلوعی بود. شبنم طلوعی که بعنوان بازیگر، کارگردان و نمایش نامه نویس مشغول به فعالیت بود، زندگی کردن در خارج از کشور را دوست داشت و به فرقه بهائیت گرایش داشت؛ به همین دلیل این زوج از هم طلاق گرفتند.

عکس کوروش تهامی و همسرش,شبنم طلوعی همسر کوروش تهامی,کوروش تهامیکوروش تهامی و همسر اولش شبنم طلوعی

کوروش تهامی برای بار دوم با پونه یزدانی ازدواج کرد. کورش تهامی درخصوص ازدواج با همسر دومش گفت: نحوه آشنایی ما خیلی هنری بود، همسر من به مغازه ای آمد که قصد خرید یك سی دی موسیقی را داشت. اتفاقا من هم در آن جا خرید می كردم و به همان موسیقی علاقه بسیاری داشتم. وقتی که دیدم ایشان سرگرم توضیح دادن هستند و فروشنده متوجه نمی شود، من وارد بحث آنها شدم و با توضیحاتم كه كمی هم مخصوص بود، به صاحب مغازه فهماندم که موسیقی را چه کسی خوانده و خواننده آن آلبوم کیست. این دیدار بعنوان اولین مرحله ی آشنایی ما بود و بعد از آن رفت و آمد های معمول و خواستگاری و… همسر من بعنوان همکارم محسوب نمیشود ولی در هنر، مهارت خاصی دارد. او در رشته ی نقاشی فارغ التحصیل شده و همچنین توانسته دو دوره ی گریم بین المللی را بگذراند. همسر من به رنگها علاقه بسیاری دارد و میتوان گفت که استاد چیدمان رنگها در کنار هم است.

پونه یزدانی,همسر کوروش تهامی,عکس پونه یزدانیکوروش تهامی درکنار همسر دومش پونه یزدانی

پونه یزدانی درباره ی اولین دیدار با همسرش چنین گفت: خیلی جالب بود. كورش عینک بزرگی زده بود و من، او را نشناختم. نزدیک من آمد و گفت، صبر کنید تا من كمكتان كنم. احتمالا دلش سوخته بود؛ چون فروشنده اصلاً توضیحات من را متوجه نمی شد. درهرصورت كورش قسمتی از آن آواز را برای فروشنده خواند و من با كمال تعجب به آهنگی که کوروش میخواند، گوش می كردم. سرانجام فروشنده متوجه شد که ما راجع به كدام آلبوم یا خواننده صحبت می کنیم. آن روز، بخاطر این اتفاق بسیار جالب، همیشه در خاطرم هست.

گفته ی کوروش تهامی و همسرش پونه در مورد بچه دار شدن اینست که بچه دار شدن علاوه بر شیرینی هایی که دارد، مسئولیتش سنگین است و زوجین باید قبل از بچه دار شدن به خوبی در موردش فکر کنند و با دیدی آگاهانه تصمیم بگیرند.

تصاویر کوروش تهامی,عکس های جدید کوروش تهامی,کوروش تهامیعکسهای اینستاگرامی کوروش تهامی

فعالیت های کوروش تهامی

کوروش تهامی برای اولین بار در سن ۲۵ سالگی به عرصه سینما وارد شد و به ایفای نقش در فیلم سینما سینماست پرداخت.

کوروش تهامی در زمینه موسیقی و آواز علاوه بر بازیگری مشغول به فعالیت است. او با نواختن تنبک و دف، مدت زمانی مشغول بـه تدریس و آموزش این دو ساز بوده اسـت. یکی از فعالیت های او، این بود که در سریال روزی روزگاری، آوازی به آهنگسازی فرهاد فخرالدینی خواند.

همسر جدید کوروش تهامی,کوروش تهامی و همسرش,همسر کوروش تهامیعکسهای کوروش تهامی و همسرش پونه

زمانی کـه بعضی از هنرمندان، سرود« ای ایران» را خواندند؛ کوروش تهامی هم در اجرای این سرود، خواندن و نواختن دف را بـرعهده داشت. کورش تهامی و رضا یزدانی بـه صورت دو صدایی در مراسم شانزدهمین جشن حافظ، قطعهٔ« چریک» از ترانه های علی کمارجی را اجرا کردند. او که نقش یک خواننده را در سریال« آشوب» بازی میکرد، آوازهایی را اجرا کرد.

بازیگران محبوب کوروش تهامی

کوروش تهامی به بازیگرهای خارجی نظیر جانی دپ، آل پاچینو و نیکول کیدمن علاقه ی بسیاری دارد و سبک بازی این بازیگران را دوست دارد.

کوروش تهامی و همسرش,عکس کوروش تهامی,بیوگرافی کوروش تهامیکوروش تهامی بهمراه پونه یزدانی

نحوه ی بازیگر شدن کوروش تهامی

کوروش تهامی در مورد انتخاب شغل بازیگری چنین گفت: بازیگری برای من بعنوان یک نیاز محسوب میشد و یکی از آرزوهای من در دوران کودکی، زمانی بود که در حین فیلم دیدن خیلی سریع با آن ارتباط برقرار می کردم و خودم را درجایگاه شخصیت های آن فیلم قرار می دادم یا حتی در زمان خواندن یک رمان در تلاش بودم تا دیالوگ را حفظ کنم.

من رشته تجربی را در سال اول دبیرستان برای تحصیل انتخاب کرده بودم. پس از تحصیل سال اول دبیرستان، حسی در درون، مرا ناراضی میکرد. با دفتر دار مدرسه (آقای بنایی) که اینک از او خبری ندارم ولی هر کجا که هست سلامت باشد، مشورت کردم و پیشنهاد وی به من این بود که رشته گرافیک را در دبیرستان هنر انتخاب کنم تا در زمان کنکور هنر با توجه به دروس اختصاصی بتوانم از سد کنکور به راحتی عبور کنم. خدا عمرش دهد که این مشورتش به من کمک کرد تا هدفم را انتخاب کنم ولی مجبور شدم که دو مرتبه کلاس اول دبیرستان را بخوانم با این که هدف من این بود که بازیگر شوم. پس از قبول شدنم در کنکور هنر و در رشته لیسانس بازیگری، از آن که دو سال در اول دبیرستان درس خواندم، احساس پشیمانی می کردم.

ازدواج کوروش تهامی,فیلم های کوروش تهامی,سن کوروش تهامیتصاویر کوروش تهامی در اینستاگرام

علایق دوران کودکی کوروش تهامی

کوروش تهامی در زمانی که کودک بود به درس خواندن علاقه ای نداشت ولی به دلیل برخورداری از هوش فراوان، نمره ای زیر پانزده نگرفته است. این خواننده در بین برنامه کودک ها به برنامه پلنگ صورتی و تام و جری علاقه مند بود.

ورزش و تغذیه در زندگی کوروش تهامی

ورزش و تغذیه در زندگی کوروش تهامی نقش بسزایی دارد، از این رو ایشان می گوید: خوشبختانه همسرم در هر روز به تغذیه سالم و نوشیدن آب به روش صحیح و این قبیل مسایل، اهمیت بسیاری می دهد که برای هر فرد علی الخصوص یک بازیگر، بسیار مهم است.

ازدواج کوروش تهامی,فیلم های کوروش تهامی,سن کوروش تهامیتصاویر کوروش تهامی و همسر دومش

فیلم شناسی کوروش تهامی

>> آثار سینمایی کوروش تهامی:

۱۳۷۵ سینما سینماست۱۳۷۶ ساحره
۱۳۷۸ دفتری از آسمان۱۳۷۸ شراره
۱۳۷۹ مریم مقدس۱۳۸۲ این زن حرف نمی زند
۱۳۸۳ به رنگ ارغوان۱۳۸۳ از دوردست
۱۳۸۳ شبانه۱۳۸۵ سرگیجه
۱۳۸۶ آن مرد آمد۱۳۸۹ برف روی شیروانی داغ
۱۳۹۱ بی خداحافظی

>> مجموعه های تلویزیونی کوروش تهامی:

۱۳۸۵ زیر تیغ۱۳۸۶ ساعت شنی
۱۳۸۷ شب می گذرد۱۳۸۸ خسته دلان
۱۳۸۹ ملکوت۱۳۸۹ شوق پرواز
۱۳۸۹ عصر پاییزی۱۳۸۹ تبریز در مه
۱۳۸۹ عصر پاییزی۱۳۷۹ قلب یخی

>> تله فیلم های کوروش تهامی:

۱۳۸۷ ماه از روی سکو۱۳۸۹ بازی مهره سفید

فیلم های کوروش تهامی,عکس های کوروش تهامی,بیوگرافی کوروش تهامیکوروش تهامی بازیگر فیلم مریم مقدس

>> نمایش خانگی کوروش تهامی:

۱۳۸۷ اسلحه سرد۱۳۸۷قاتل پنجم
۱۳۹۳اسید۱۳۹۴آشوب
۱۳۹۷– ۹۸دل

کوروش تهامی,بیوگرافی کوروش تهامی,عکس های کوروش تهامیکوروش تهامی خواننده و نوازنده

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 13
  • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش