شنبه ۰۱ آبان ۱۴۰۰
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۶۰۰۶۸

بیوگرافی امید حاجیلی خواننده و نوازنده ساز ترومپت (+ تصاویر)

امید حاجیلی و همسرش,امید حاجیلی,امید حاجیلی خوانندهعکسهای امید حاجیلی
امید حاجیلی در زمینه هایی همچون خواننده سبک پاپ، نوازنده ساز ترومپت، تنظیم کننده و آهنگ ساز مشغول به فعالیت است. الگرو نام نخستین آلبوم امید حاجیلی بود که این آلبوم از چندین سبک موسیقی میکس شده است.

چکیده ای از بیوگرافی امید حاجیلی

نام:امید حاجیلی

متولد:۲ مهر ۱۳۶۲

اصالت:آذری

سبک:لاتین، پاپ، الکترونیک

ملیت:ایرانی

تحصیلات:کارشناسی ارشد موسیقی

سال های فعالیت:۱۳۷۹- اکنون

بیوگرافی امید حاجیلی

امید حاجیلی در تهران در تاریخ ۲ مهر ۱۳۶۲ دیده به جهان گشود. اصلیت او از تبریز می باشد. پدر او، سابقا در نیروی انتظامی فعالیت داشته و اینک بازنشسته شده است و به موسیقی ترکی که آرشیو بسیار بزرگی از آنرا دارد، علاقمند است. این خواننده دارای دو برادر میباشد که برادر بزرگترش به عنوان نوازنده ی محبوب ساز سنتور مشغول به فعالیت است و حتی با برادر خود از دوران کودکی به صورت خودآموز ساز میزد. امید حاجیلی یکی از برادرانش را بر اثر سانحه تصادف از دست داده که این اتفاق برای او بسیار سنگین و ناراحت کننده بوده است. او دارای ۱۹۱ سانتیمتر قد می باشد.

 آلبوم امید حاجیلی,عکس امید حاجیلی,کنسرت امید حاجیلیامید حاجیلی درکنار پدر و مادرش

تحصیلات امید حاجیلی

امید حاجیلی در سن ۱۱ سالگی به هنرستان موسیقی رفت، از بمدت ۳ سال نوازنده ی ویولن بود ولی بعد از این مدت این ساز را به ترومپت تغییر داد و نوازندگی پرکاشن و درام را به صورت خود آموز و همزمان شروع کرد و مدرک دیپلم هنرستان خود را در سال ۱۳۷۷ دریافت کرد و در همان جا تا مقطعِ لیسانس مشغول به تحصیل بود. او در دانشگاهِ هنر، موفق به دریافت مدرک کارشناسی ارشد موسیقی شد.

بیوگرافی و زندگینامه امید حاجیلی عکس,همسر امید حاجیلی,امید حاجیلی و همسرشامید حاجیلی خواننده سبک پاپ

تدریس موسیقی توسط امید حاجیلی در دانشگاه ها

امید حاجیلی قبلا در دانشکده موسیقی صداوسیما بعنوان استاد بوده است درحالیکه اینک در دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد تدریس میکند. آلبوم های موسیقی بسیاری از این نوازنده ی حرفه ای ساز ترومپت وجود دارد.

همسر امید حاجیلی

امید حاجیلی در حال حاضر ، مجرد است و هنوز ازدواج نکرده است.

 آلبوم امید حاجیلی,عکس امید حاجیلی,کنسرت امید حاجیلیامید حاجیلی نوازنده ساز ترومپت

فعالیتهای امید حاجیلی

امید حاجیلی از زمانی که کودک بود نوازندگی را دوست داشت، به همین خاطر وقتی که به سن ۹ سالگی رسید، یعنی در سال ۱۳۷۱ در کلاس های خصوصی نوازندگی پیانو شرکت کرد. او برای وارد شدن به هنرستان موسیقی از سن ۱۱ سالگی اقدام کرد. او برای این که در مدت زمان بسیار کم، رهبر ارکستر شود تلاش های بسیار زیادی در این زمینه داشت.

امید حاجیلی و پدر و مادرش,بیوگرافی امید حاجیلی,بیوگرافی و زندگینامه امید حاجیلی عکستصاویر اینستاگرامی امید حاجیلی

شروع خوانندگی امید حاجیلی

امید حاجیلی درباره ی زمان شروع خوانندگی اش می گوید:من از زمانی که فروشگاه بتهوون در چهارراه ولیعصر بود، شروع به خوانندگی کردم. این مکان به عنوان پاتوق بچه های هنرستان ما به شمار می رفت؛ من در آن زمان ، مشغول به ساخت کارهایی بودم که در خانه ضبط می کردم و آن ها را از طریق واکمن گوش می دادم، نظر بقیه برایم مهم بود بدین دلیل که کارهایم در همان زمان، عجیب و بامزه بود. بچه ها ، کارهای من را گوش می کردند و به تعریف و تمجید از من می پرداختند و به من می گفتند که چرا آلبوم نمی دهی. از این رو کارم را شروع کردم و به فکر البوم ادامه دادم.

دانلود آهنگ امید حاجیلی,امید حاجیلی و پدر و مادرش,بیوگرافی امید حاجیلیعکس از امید حاجیلی

اولین آلبوم امید حاجیلی

الگرو نام نخستین آلبوم امید حاجیلی بود که این آلبوم از چندین سبک موسیقی میکس شده و در تاریخ آذرِ ۱۳۸۷، شرکت ایران گام توانست آن را با گرایش به سمت موسیقی آمریکای جنوبی منتشر کند.

امید حاجیلی و همسرش,امید حاجیلی,امید حاجیلی خوانندهامید حاجیلی رهبر ارکستر

سوابق نوازندگی امید حاجیلی و همکاری او با خوانندگان مطرح

از سوابق ده ساله ی او در زمینه ی موسیقی می توان به نوازندگی در ارکستر سمفونیک تهران، ارکستر سمفونیکِ صدا و سیما، ارکستر فیلارمونیک تهران و خیلی از ارکسترهای کلاسیک اشاره کرد. او در آلبوم های مختلف به عنوان تنظیم کننده و آهنگساز در چندین ترک همکاری داشته است. امید حاجیلی با برخی از خوانندگان مشارکت داشته است که از آن ها می توان به علیرضا عصار، محسن چاوشی( قطعه مردم آزار)، سیروان خسروی، علی لهراسبی، حامی، خشایار اعتمادی، نیما مسیحا، شاهکار بینش پژوه، امیرانوش، محمد زارع، جمشید عزیزخانی و … اشاره کرد. او در چند گروهِ پاپ به عنوان رهبر ارکسترِ فعالیت داشته است که از این گروه ها می توان به ناصر عبداللهی و رضا صادقی اشاره کرده است و از اعضای اصلی گروه دارکوب به شمار می رود.

امید حاجیلی و پدر و مادرش,بیوگرافی امید حاجیلی,بیوگرافی و زندگینامه امید حاجیلی عکسعکس های امید حاجیلی در اینستاگرام

اظهارات امید حاجیلی درخصوص سوابقش در موسیقی

امید حاجیلی از سوابق خود در حوزه موسیقی در مصاحبه ای چنین گفت:من به عنوان نوازنده ارکستر سمفونیک تهران، حدود ۱۰ سال سابقه کار دارم ولی از آن زمان به بعد دیگر کار نکردم. تقریباً با تشکیل هر ارکستر حرفه ای کلاسیک به صورت رسمی، من در آن جمع بعنوان نوازنده ترومپت شرکت کرده ام که یکی از این ارکسترها، ارکستر فیلارمونیک بود که رهبری آن برعهده ی شریف لطفی بود ولی پس از مدتی کنسل شد. من بمدت ۴ سال به عنوان نوازنده ترومپت ارکستر زنده یاد ناصر عبدالهی و تقریباً بمدت ۳ سال به عنوان رهبر و سرپرست ارکستر و نوازنده ترومپت رضا صادقی فعلیت داشته ام.

همسر امید حاجیلی,امید حاجیلی و همسرش,امید حاجیلیتفریحات امید حاجیلی

سبک خوانندگی امید حاجیلی

از سبک های موردعلاقه امید حاجیلی می توان به سبک لاتین، فانک و آهنگهای ریتمیک اشاره کرد ولی از سبک های دیگر هم، تحلیل بسیار خوبی دارد. تک آهنگ های منتشر شده ی او نظیر دیره، دلبر، وای وای، بوم، تردست و … میباشد .

عکس امید حاجیلی,کنسرت امید حاجیلی,دانلود آهنگ امید حاجیلیامید حاجیلی خواننده آلبوم آلگرو

ماجرای بازیگر شدن امید حاجیلی

امید حاجیلی، بازیگری را خیلی دوست دارد و سال ۱۳۹۵ در همین راستا در سریال پیکسل و با بازیگرانی همچون محمود معظمی، حسین لطیفی و حامد عنقا نخستین تجربه بازیگری اش را بدست آورد.

ماجرای اختلاف امید حاجیلی با رضا صادقی

امید حاجیلی بمدت چند وقت، نوازنده و تنظیم کننده گروه رضا صادقی بود، طبق گفته ی او در آلبوم والتی، اسم او به عمد پاک شده است. در سی دی هم که دارای قاب می باشد فامیل من پاک شده است! تنظیم آهنگ قدرمو می دونی یه روز، برعهده ی من بوده و صرفا نوشته تنظیم کننده:امید!

طبق گفته ی رضا صادقی، اشتباه چاپی شده و اسم امید حاجیلی پاک شده است! این مورد از عمد بود، در غیر اینصورت پاک شدن فامیل محال است؟

امید حاجیلی و مهران مدیری در دورهمی

امید حاجیلی در برنامه دورهمی در تاریخ ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ خوانندگی کرد و به بینندگان و مخاطبین این برنامه با خواندن چند ترک زیبا انرژی بخشید.

امید حاجیلی و پدر و مادرش,بیوگرافی امید حاجیلی,بیوگرافی و زندگینامه امید حاجیلیکنسرت های امید حاجیلی

ترانه شناسی امید حاجیلی

>> آلبوم ها:

۱۳۸۷- آلگرو۱۳۸۸- دارکوب( نوازنده ترومپ)
۱۳۹۵- حاجیلیتو

>> تک آهنگ ها:

۱۳۹۰- بیا بریم بوم۱۳۹۰- گل نازم- سارا نائینی۱۳۹۰- عاشقتم- سیروان خسروی
۱۳۹۱- دلبر۱۳۹۱- دلبر سیاه- فرزاد دزدمه۱۳۹۲- باغ مولوی
۱۳۹۲- وای وای۱۳۹۳- افتاد۱۳۹۳- ربابه
۱۳۹۳- بهونه گیر- فرهنگ توکلی۱۳۹۴- ای داد۱۳۹۴- باریکلا
۱۳۹۴- تردست

 آلبوم امید حاجیلی,عکس امید حاجیلی,کنسرت امید حاجیلیامید حاجیلی خواننده تک آهنگ باریکلا

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 14
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مطالب پیشنهادی,وبگردی
ویژه سرپوش