دوشنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۲۰۸۰۰۵۶

بیوگرافی محمدرضا حیاتی مجری اسبق صدا و سیما / حواشی زندگی وی

 محمدرضا حیاتیمحمدرضا حیاتی
محمدرضا حیاتی یکی از بهترین گویندگان خبر ایرانی است که تابه حال اخبار مهمی با صدای گرم و رسای ایشان منتشر شده است. ایشان در  رشته علوم سیاسی تحصیلات خود را به اتمام رساند و در سال ۱۳۵۵ از طریق رادیو فعالیت حرفه ای خود را آغاز کرد. در این مطلب از سرپوش بیوگرافی این مجری توانمند آورده شده است با ما همراه باشید.

چکیده بیوگرافی محمدرضا حیاتی

نام کامل: محمدرضا حیاتی

تاریخ تولد: ۲۷ دی ۱۳۳۴

محل تولد: آبادان

محل زندگی: تهران

حرفه: گوینده و مجری صدا و سیما 

شروع فعالیت: ۱۳۵۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس رشته علوم سیاسی

عکس قدیمی محمدرضا حیاتیبیوگرافی محمدرضا حیاتی

بیوگرافی محمدرضا حیاتی

محمدرضا حیاتی در ۲۷ دی ۱۳۳۴ در آبادان به دنیا آمد. ایشان در یک خانواده پرجمعیت جنوبی با هفت خواهر و برادر بزرگ شد. فعالیت خود را با نوشتن در برخی مطبوعات آغاز کرد تا جایی که در سال ۱۳۶۰ زمانی که ۲۶ ساله شد به وسیله یکی از گویندگان قدیمی به دلیل تن صدای خاصش وارد رادیو شد. 

بعد از اینکه تست رادیو را قبول شد در ابتدا وارد بخش نمایشی شد و سپس برای فعالیت در حوزه گویندگی خبر درخواست داد و به عنوان گوینده خبر ساعت ۱۰ فعالیت خود را آغاز کرد. محمدرضا حیاتی در رشته علوم سیاسی تحصیلات خود را ادامه داد و فعالیت حرفه ای خود را از سال ۱۳۵۵ از رادیو و یک برنامه اجتماعی آغاز کرد، همچنین برای مدتی در نمایش نامه های رادیویی فعالیت داشته است. وی کار گویندگی خبر در تلویزیون را از صداوسیمای مرکز خوزستان شروع کرد.

محمدرضا حیاتی برخی از مهمترین اخبار ایران از قبیل خبر درگذشت آیت الله خمینی را گزارش کرده است.

ایشان به غیر از گویندگی در برنامه های دیگری نیز به عنوان مجری ظاهر شده اند، برای مثال در مجموعه تلویزیونی و پرطرفدار پایتخت، ایشان نقش گوینده خبر را برعهده داشت. 

بازنشستگی محمدرضا حیاتی

محمدرضا حیاتی بعد از ۳۴ سال فعالیت در صدا و سیما و گویندگی در ۲ تیر ۱۳۹۴ زمانیکه ۵۹ ساله شد از کار خود کناره گیری کرد البته با موافقت رئیس سازمان صدا و سیما به ادامه گویندگی پرداخت. ایشان در خرداد ۱۳۹۹ با شرکت در یک مصاحبه و برخی از صحبت های حاشیه ساز از صدا و سیما کنار گذاشته شد.

محمدرضا حیاتی اکنون به عنوان مجری رسمی تلویزیونی اینترنتی روستا تی وی شناخته می شود و فعالیت در دو بخش اخبار روستا و برنامه طنز خبری حیاتی ممتای را برعهده دارد. 

 محمدرضا حیاتی در سال نومحمدرضا حیاتی بر سر سفره هفت سین

ازدواج محمدرضا حیاتی

محمدرضا حیاتی بعد از ورود به صدا و سیما با یک بانوی اهوازی ازدواج کرد. حاصل این پیوند دو پسر به نام های علیرضا و امیر بوده است. علیرضا در رشته مترجمی زبان انگلیسی و امیر در رشته مدیریت بازرگان گمرکی تحصیل کرده است. علیرضا مدتی را در صدا و سیما به عنوان مترجم خبرهای خارجی فعالیت داشت و امیر نیز مدرک آشپزی بین المللی دارد. 

 محمدرضا حیاتی در کنار همسرش و سیدجواد هاشمیمحمدرضا حیاتی در کنار همسرش و سیدجواد هاشمی

افتخارات محمدرضا حیاتی

محمدرضا حیاتی تا به حال چندین مرتبه توانسته است جایزه برترین گوینده خبر شبکه جام جم همچنین شبکه های داخلی صدا و سیمای جمهوری اسلامی را از آن خود کند. 

ماجرای تهدیدات جانی برای محمدرضا حیاتی

براساس آنچه خود محمدرضا حیاتی در مصاحبه ها عنوان کرده است تا به حال چندین بار از سمت برخی شخصیت ها تهدید شده است و با وقوع برخی از اتفاقات نمی توانست در برخی محافل شرکت کند. از جمله این اتفاقات می توان به رحلت امام، ۸ سال دفاع مقدس و حوادث بعد از انتخابات سال ۱۳۸۸ اشاره کرد. 

برنامه حیاتی مماتی از محمدرضا حیاتیمحمدرضا حیاتی در برنامه حیاتی مماتی

حواشی محمدرضا حیاتی

در سال ۱۳۹۸ زمانی که گزارش خبری درباره برگزیت عنوان می شد، برای تشبیه شرایط دولت بریتانیا از ضرب المثل نشستن روی اره استفاده کرد. این اصطلاح در زبان عامیانه معنای بی ادبی دارد و به شرایط بغرنجی اشاره می کند که بیرون رفتن از آن دشوار است. این اصطلاح انتقادات بسیار زیادی را برای محمدرضا حیاتی درپی داشت، ایشان در دفاع از خود گفت جمله نشستن روی اره را حین ضبط از روی خبر خوانده است و حتی اگر پیش از این هم جمله را دیده بود، توانایی تغییر آن را نداشت. 

 محمدرضا حیاتی در مراسم تدفین قاسم افشارمحمدرضا حیاتی در مراسم تدفین قاسم افشار

در خرداد ۱۳۹۹ با مصاحبه ای که با ایشان شد، وی ارادت خود را نسبت به یکی از خوانندگان ایرانی مقیم در خارج از کشور اعلام کرد. همچنین در مصاحبه با برخی از روزنامه ها اعلام کرد که چرا برخی از خواننده ها نباید در ایران فعالیت داشته باشند و چندین سال است که از کشور خود منع شده اند. 

وی بلافاصله بعد از آن مصاحبه، با انتشار تصویر ویدیویی خود بدون ذکر نام خواننده مدنظرش اعلام کرد که از محتوای این جدال بی‌خبر بوده‌است.

چند هفته بعد محمدرضا حیاتی اعلام کرد که صدا و سیما با وی تماس گرفته است و به ایشان اعلام شده که فعلا به صدا و سیما نیاید. 

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 12
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش