چهارشنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۲۰۱۰۰۱۶

یاسین ترکی خواننده پاپ اصفهانی

یاسین ترکی,بیوگرافی یاسین ترکی,عکس های یاسین ترکییاسین ترکی
یاسین ترکی یکی از خوانندگان و آهنگسازان ایرانی است که اصالت اصفهانی دارد و فعالیت خود را در این زمینه با آهنگسازی آغاز کرده است. در ادامه این مقاله سرپوش به بیوگرافی این خواننده بیشتر اشاره می شود.

چکیده ای از بیوگرافی یاسین ترکی:

نام کامل: یاسین ترکی

تاریخ تولد: ۱۳ دی ۱۳۷۱

محل تولد: اصفهان

حرفه: آهگسازی و خوانندگی

ساز: پیانو

شروع فعالیت: ۱۳۸۱ تا کنون

یاسین ترکی,بیوگرافی یاسین ترکی,تصاویر یاسین ترکیبیوگرافی یاسین ترکی

بیوگرافی یاسین ترکی:

یاسین ترکی در ۱۳ دی ۱۳۷۱ در اصفهان به دنیا آمد. فعالیت موسیقی این هنرمند از سه سالگی اش یعنی سال ۱۳۷۴ آغاز شد؛ زمانی که ساز هارمونیکا را از برادر خود آموخت اما این موضوع با مخالفت های پدرش همراه بود به همین دلیل به پشت بام می رفت تا تمریناتش را انجام دهد. 

برای ادامه این مسیر به صورت پنهانی در کلاس های موسیقی ارف می فت و در اولن راهنمایی توانست پیانو را بیاموز همین مسیر سبب شد تا در هنرستان و رشته موسیقی ادامه تحصیل دهد. 

یاسن ترکی ابتدا فعالیتش را با یادگیری ساز و سپس آهنگسازی آغاز کرد اکنون هم در عرصه خوانندگی فعالیت داشته و طرفداران خاص خودش را دارد. 

در سال دوم هنرستان توانایی خود را تماما به عرصه گذاشت به طوری که رهبری ارکستر مدرسه را برعهده او گذاشتند، همین موضوع سبب شد توجه بسیاری از هم دوره ای و اساتید خود را جلب کند. 

بعد از آشنایی این هنرمند با امید حاجیلی توانست ساز ترومپ را هم بیاموزد. 

یاسین ترکی,بیوگرافی یاسین ترکی,یاسین ترکی خوانندهدرباره زندگی یاسین ترکی

نابغه چهارانگشتی:

یکی از محدودیت و شاید مشوق هایی که این خواننده داشت؛ عدم وجود انگشت کوچک دست چپ است که او را با مشکلات بسیاری زیادی در مسیر هنرستان روبرو می کرد زیرا به دلیل این موضوع نمی توانست یکسری از سازها را بنوازد. او تلاش های بسیاری کرد تا بتواند رضایت اساتیدش را جلب کند و تحصیلات خود را دریافت کند. لازم به ذکر است این هنرمند اکنون به عنوان نابغه چهار انگشتی معروف است. 

یاسین ترکی,بیوگرافی یاسین ترکی,یاسین ترکی کیستیاسین ترکی؛ خواننده جوان ایرانی

ورود یاسین ترکی به عرصه خوانندگی:

همانطور که اشاره شد این خواننده با امید حاجیلی آشنا شد که همین آشنایی سبب یادگیری ساز ترومپت شد، این ماجرا به دوره آهنگسازی این هنرمند مربوط می شود. در سال ۱۳۹۱ زمانی که یاسین ترکی سربازی خود را به پایان رساند یعنی در ۲۰ سالگی اش، با پیشنهاد امید حاجیلی اولین آهنگ خود را به نام قانون جاذبه منتشر کرد. 

پخش این آهنگ از شبکه های ماهواره ای مانند ‌pmc بسیار مورد توجه قرار گرفت و شهرت بسیاری برای او به همراه داشت. بعد از این آهنگ فعالیت یاسین ترکی در فضاهای بین المللی موسیقی مانند رادیو ائدیرم و هاوس دات نت شروع شد، به طوری که در سال ۲۰۱۵ قطعه آهنگ THE LOVE با صدای این خواننده از سمت یک کمپانی معروف لهستانی بر روی کلیپ ویدیوی ۱۰ گل برتر کریستیانو رونالدو قرار گرفت و بسیار مشهور شد. 

یاسین ترکی,بیوگرافی یاسین ترکی,عکس های اینستاگرام یاسین ترکیعکس های یاسین ترکی

موسیقی و سینما:

فیلم سینمای هفت معکوس به کارگردانی مهدی خسروی که در سال ۱۳۹۵ منتشر شد یکی از آثار یاسین ترکی محسوب می شود زیرا تمام موسیقی این فیلم برعهده ایشان بود که براساس آنچه خود عنوان می کند تجربه ای کاملا متفاوت محسوب می شود. 

یاسین ترکی,بیوگرافی یاسین ترکی,زندگینامه یاسین ترکیآهنگ های زیبای یاسین ترکی

همکاری یاسین ترکی با سایر هنرمندان:

یاسین ترکی به عنوان آهنگساز با خواننده هایی مانند شهاب مظفری، مسیح و آرش، بابک جهانبخش، مهدی یغمایی، ساسی مانکن و حسین تهی همکاری داشته است.

او با محمدرضا شایع خواننده آهنگ های رپ بتازگی همکاری داشته است و این دو آهنگی با سبک اجتماعی به تام یه بار را منتشر کرده اند.

یاسین ترکی,بیوگرافی یاسین ترکی,زندگی شخصی یاسین ترکیهمکاری یاسین ترکی با سایر هنرمندان

زندگی شخصی یاسین ترکی:

ازدواج:

براساس آنچه مشخص است یاسین ترکی هنوز ازدواج نکرده و مجرد است اما باید اشاره کرد که تابه حال دو رابطه عاشقانه کوتاه داشته و برای آنها نیز دوقطعه ساخته است. 

یاسین ترکی,بیوگرافی یاسین ترکی,آهنگ های یاسین ترکیزندگی شخصی یاسین ترکی

همکار موردعلاقه:

براساس مصاحبه ای که با این هنرمند انجام شده اعلام می کند کاوه یغمایی یکی از بهترین های موسیقی ایران است، به طوری که با شنیدن کارهای ایشان به فکر فرو می رود، همچنین آروز می کند که همواره حضور او را در فضای موسیقی ببیند. 

دریافت مدرک دکتری:

این خواننده می گوید: بیشتر بر کارهای خارج از کشور تمرکز دارم، البته من در ایران سابقه دارم و می توانم مجوز دریافت کنم اما می خواهد در خارج از ایران ادامه دهم و دکتری موسیقی خودم را دریافت کنم. 

یاسین ترکی,بیوگرافی یاسین ترکی,تصاویر جدید یاسین ترکیاطلاعات خصوصی یاسین ترکی

معروف ترین آهنگ های یاسین ترکی:

- خوبتم دیدم

- خیلی جالبه

- به من عادت کن

- توافقی

- بیا عوض کن

- خالی بود دستم

- بریز به هم

یاسین ترکی,بیوگرافی یاسین ترکی,عکس هایی جدید از یاسین ترکیعکس های اینستاگرام یاسین ترکی

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 12
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش