جمعه ۰۸ بهمن ۱۴۰۰
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۱۰۱۹

بیوگرافی حسن یزدانی از نابغه های کشتی آزاد ایران (+ تصاویر)

حسن یزدانی,زندگینامه حسن یزدانی,حسن یزدانی,تصاویر حسن یزدانیتصاویری از حسن یزدانی
حسن یزدانی یکی از نوابغ کشتی آزاد ایران میباشد بطوری که تابحال وی در تمام مسابقات و تورنمنت های گوناگون خوش درخشیده است و در کارنامه خویش تجربه بالا رفتن از سکوهای (مسابقه های آسیایی، مسابقات جهانی، مسابقات المپیک) را دارد.

چکیده ای از بیوگرافی حسن یزدانی

نام:حسن یزدانی چراتی

تاریخ تولد:۷ دی ماه ۱۳۷۳

محل تولد: جویبار

ملیت: ایرانی

حرفه: کشتی گیر

قد: ۱۸۱ cm

بیوگرافی حسن یزدانی

حسن یزدانی در تاریخ ۷ دی ۱۳۷۳ در شهرستان جویبار مازندران دیده به جهان گشود. وی در یک خانواده ۶ نفره زندگی می کند که ۳ برادر دارد و پسر سوم این خانواده حسن یزدانی است. یکی از برادرهای او کشتی گیر بود ولی بخاطر مشکلات مالی که داشت کشتی را کنار گذاشت. پسر عموی پدری حسن یزدانی، رضا یزدانی کشتی گیر مطرح کشورمان است. پدر حسن یزدانی هم در رشته کشتی فعالیت داشته است اما نه اینگونه که به صورت حرفه ای کشتی را دنبال کند و کشتی سنتی کار می کرد. همینطور حسن یزدانی در مورد مردم شهرش گفته است:هم شهری هایم برای قهرمانان، احترام بسیاری قائل هستند و به ورزش کشتی علاقه بسیاری دارند.

کشتی فینال حسن یزدانی,حسن یزدانی,فینال المپیک حسن یزدانیحسن یزدانی کشتی گیر

تحصیلات حسن یزدانی

حسن یزدانی دانشجوی سما دانشگاه آزاد است و در دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم شهر تحصیلات خود را پیگیری می کند، مدرک او کارشناسی مدیریت می باشد.

فعالیت ورزشی حسن یزدانی

حسن یزدانی از سن یازده سالگی به ورزش کشتی روی آورد. حاج محمد اسماعیل پور نخستین مربی حسن یزدانی بوده است، ولی بعد از حدود یک سال کشتی را زیر نظر همت مسلمی بطور بسیار جدی ادامه داد و بعد از گذشت چند وقتی، در سال ۲۰۱۱ به تیم ملی نوجوانان ایران پیوست، بعد در ماه آگوست همان سال در مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا شرکت کرد و توانست در وزن ۵۰ کیلوگرم مدال برنز رقابت ها را از آن خود کند. دقیقا نوزده روز پس از کسب این پیروزی وارد مسابقات کشتی نوجوانان جهان شد و توانست با کسب کردن مقام دوم مدال نقره، وزن ۵۰ کیلوگرم کشتی آزاد قهرمانی نوجوانان جهان را از آن خود کند.

حسن یزدانی فینال,کشتی حسن یزدانی,حسن یزدانیعکس های حسن یزدانی

در سال ۲۰۱۴ حسن یزدانی در زاگرب کرواسی، قهرمان کشتی جوانان جهان شد و در همان سال در لیگ برتر جایزه بزرگ کشتی ایران توانست ختاگ تسابلوف قهرمان وزن ۷۰ کیلوگرم جهان از روسیه را شکست دهد. او سپس در ماه فروردین سال ۱۳۹۴ در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۵ لس آنجلس شرکت کرد و تنها کشتی گیر وزن ۷۰ کیلوگرم عضو تیم ملی ایران بود که توانست تمامی رقبایش را شکست دهد و همراه با سایر ملی پوشان قهرمان جام جهانی کشتی شد. در اردیبهشت ماه ۱۳۹۴حسن یزدانی در مسابقات انتخابی تیم ملی کشتی آزاد ایران شرکت کرد و در فینال نخست در مقابل کشتی گیر مهدی تقوی قهرمان سابق جهان با نتیجه ۶ بر ۴ پیروز شد. در فینال دوم تقوی در مقابل حسن یزدانی حاضر نشد و به این ترتیب حسن یزدانی برای مسابقات قهرمانی جهان سال ۲۰۱۵ لاس و گاس بعنوان ملی پوش وزن ۷۰ کیلوگرم درآمد.

در فروردین ماه ۱۳۹۵ حسن یزدانی برای المپیک ۲۰۱۶ وارد مسابقات انتخابی تیم ملی کشتی ایران شد. در این دوره از مسابقه ها رقیب وی مصطفی حسین خانی بود که در فینال اول با کسب امتیاز ۵ بر ۱ وی را شکست داد؛ ولی در فینال دوم حسن یزدانی نیز موفق شد ۲ بر ۰ بر حریفش پیروز شود و بعنوان نماینده ی وزن ۷۴ کیلوگرم کشتی آزاد ایران راهی المپیک ۲۰۱۶ ریو شد.

حسن یزدانی,کشتی حسن یزدانی با حریف روس,فینال حسن یزدانیتصویر حسن یزدانی کشتی گیر ایرانی

حسن یزدانی در خرداد ۱۳۹۵ همراه با تیم ملی کشتی آزاد ایران در جام جهانی کشتی آزاد ۲۰۱۶ که در لس آنجلس برپا می شد شرکت کرد. وی در این مسابقات توانست اشرف علیف از جمهوری آذربایجان، آلکس دیرینگر از آمریکا ، پاروین رانا از هند و ختاگ تسابلوف از روسیه را شکست دهد و بهمراه تیم ملی کشتی آزاد ایران قهرمان جام جهانی شد.

در سال ۲۰۱۷ حسن یزدانی باز هم به یک وزن بالاتر صعود کرد و این بار به وزن ۸۶ کیلوگرم آمد. به گفتهٔ کارشناسان، حسن یزدانی کار سختی را برای تثبیت در این وزن در پیش داشت. وی در نخستین تجربه اش در وزن ۸۶ کیلوگرم به مسابقات جام تختی در مشهد برگزار می شد، رفت با شکست حریفانش قهرمان شد. از حسن یزدانی در حاشیهٔ این رقابت ها بعنوان بهترین کشتی گیر سال ۲۰۱۶ ایران در رشتهٔ کشتی آزاد تقدیر شد.

حسن یزدانی در نخستین حضورش در مسابقات قهرمانی بزرگسالان آسیا در شهر بیشکک قرقیزستان موفق شد، مدال طلای وزن ۸۶ کیلوگرم رقابت ها را با نتیجه های عالی از آن خود کند.

عکس های حسن یزدانی,حسن یزدانی,حسن یزدانی کشتی گیرعکس های حسن یزدانی در اینستاگرام

حسن یزدانی در بازی های همبستگی کشورهای اسلامی ۲۰۱۷، نماینده وزن ۸۶ کیلوگرم کشتی آزاد ایران بود كه ابتدا در برابر بهادر کودیروف از تاجیکستان با نتیجه ۱۰ بر ۰ به پیروزی رسید و بعد شریف شریف اف، دارنده مدال های طلا و برنز المپیک و قهرمان جهان از جمهوری آذربایجان را در مرحله دوم با اقتدار و با نتیجه ۱۱ بر ۰ شکست داد و راهی فینال شد. در فینال، حریف او سلیم یاشار، کشتی گیر قدرتمند ترکیه و صاحب مدال های نقره جهان و المپیک بود.

در روز ۳ شهریور ماه ۱۳۹۶ حسن یزدانی در وزن ۸۶ کیلوگرم کشتی آزاد قهرمانی جهان ۲۰۱۷ که در پاریس برپا می شد شرکت کرد و در مبارزه اول مقابل عظمت دولت بکوف از قزاقستان قرار گرفت. دولت بیکوف در ابتدای کشتی با دو امتیاز از حسن یزدانی پیشی گرفت، ولیکن حسن یزدانی در ادامه حریف را به پل زد و ۴ بر ۲ پیش افتاد و در آخر ۱۲ بر ۲ پیروز شد. وی در دومین مبارزه پیوتر ایانولوف، دارنده مدال نقره بازی های اروپا از مولداوی را با اجرای فنون رکبی و پیش انداز از پهلو ۱۰ بر صفر شکست داد و راهی دور بعدی مسابقات شد و در مقابل الکساندر گوستیف از جمهوری آذربایجان در مرحله یک چهارم نهایی با حملات پی در پی با نتیجه ده بر صفر پیروز شد و در نیمه نهایی با ولادیسلاو والیف از روسیه کشتی گرفت. او در این مبارزه سه بار پای ولادیسلاو والیف را از تشک خارج کرد و ۳ امتیاز کسب کرد و حریف روس را در وقت دوم محکوم به کم کاری کرد و یک امتیاز دیگر را نیز بخود اختصاص داد و در پایان چهار بر صفر پیروز و فینالیست شد. در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی مدال طلا به او تعاق گرفت.

فینال کشتی حسن یزدانی,حسن یزدانی المپیک ریو,حسن یزدانیکشتی های حسن یزدانی

حضور حسن یزدانی در فعالیت های خیرخواهانه

حسن یزدانی قهرمان کشتی ایران همواره در فعالیت های خیرخواهانه فراوانی شرکت داشته است که در زیر به چند مورد از آنها اشاره می کنیم:

>> حضور حسن یزدانی با لباس آتش نشانی روی تشک:

از حسن یزدانی در حاشیه رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام تختی سال ۲۰۱۷ در مشهد انجام شد بعنوان برترین کشتی گیر ایران در رشته کشتی آزاد تجلیل شد و او با لباس آتش‌نشان ها برای زنده نگه داشتن یاد آتش‌نشان های حادثه پلاسکو، بر روی تشک حاضر شد و از مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان جایزه اش را دریافت کرد.

حسن یزدانی,بیوگرافی حسن یزدانی,کشتی های حسن یزدانیکشتی حسن یزدانی با حریفش

>> حضور حسن یزدانی در جمع کودکان دارای سندروم داون:

در ۲۳ آبان ۱۳۹۶ حسن یزدانی بهمراه چند کشتی گیر دیگر در جمع کودکان دارای سندروم داون حاضر شد و به نشانهٔ حمایت از این کودکان با آنها به صورت نمادین کشتی گرفت.

>> کمک حسن یزدانی به زلزله زدگان استان کرمانشاه:

حسن یزدانی و گروهی دیگر از کشتی گیران ایرانی در آبان ماه ۱۳۹۶ در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه، برای کمک به مردم حاضر شدند و ضمن دیدار و هم دردی با زلزله زدگان کمک های غیرنقدی خود، مردم و جامعهٔ کشتی را به مردم زلزله زده اهدا کردند.

>> اهدای مدال حسن یزدانی به حرم امام رضا:

بر روی دوبندهٔ حسن یزدانی در خیلی از مسابقات، لفظ یاعلی درج شده و مدال طلای المپیک ۲۰۱۶ خویش را به حرم امام رضا اهدا کرده و خادم حرم امام رضا در اسفند سال ۱۳۹۵ شده است.

زندگی نامه حسن یزدانی,حسن یزدانی,شکست حسن یزدانیاهدای مدال طلا به حسن یزدانی

>>افتخارات:

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 17
  • 8
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مطالب پیشنهادی,وبگردی
ویژه سرپوش