سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۷۰۰۸۵

بیوگرافی کامران قاسمپور کشتی گیر آزادکار ایران (+ تصاویر)

کامران قاسم پور,بیوگرافی کامران قاسم پور,عکس های کامران قاسم پورتصاویر کامران قاسمپور
کامران قاسم پور به عنوان یکی از اعضای تیم ملی ایران و کشتی گیر آزادکار شناخته میشود و موفق به کسب مدال های طلای آسیا و قهرمانی جهان شده است. وی در قهرمانی جهان ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ دو مرتبه توانسته عنوان قهرمانی رقابت های زیر ۲۳ سال جهان را از آن خود کند.

چکیده ای از بیوگرافی کامران قاسم پور

نام:کامران قاسم پور

زاده:۲۶ اذر ۱۳۷۵

زادگاه:جویبار

ملیت:ایرانی

پیشه:کشتی گیر آزادکار، و عضو تیم ملی ایران

وضعیت تاهل: مجرد

بیوگرافی کامران قاسم پور

کامران قاسم پور در شهر جویبار در تاریخ ۲۶ آذر ماه ۱۳۷۵ دیده به جهان گشود.

کامران قاسم پورکامران قاسمپور عضو تیم ملی کشتی ایران

ازدواج کامران قاسم پور

کامران قاسم پور هنوز متاهل نشده و تا به الان ازدواج نکرده است.

فعالیت های ورزشی کامران قاسم پور,بیوگرافی کامران قاسم پورعکس های کامران قاسمپور

فعالیت های ورزشی کامران قاسم پور

* زیر ۲۳ سال جهان ۲۰۱۸:

کامران قاسم پور در وزن ۸۶ کیلوگرم بعد از این که در دور اول، استراحت کرد؛ با نتیجه ۱۰ بر صفر در دور دوم توانست لارس شافله از آلمان را شکست دهد. او در مقابل عارف اوزن از ترکیه در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۱۰ بر صفر پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی رسید. وی توانست گانخویاگ گانباتار از مغولستان را در این مرحله با نتیجه ۴ بر صفر شکست دهد و در دیدار فینال حضور پیدا کند. وی در دیدار پایانی، موفق به شکست آرتور نایفونوف از روسیه با نتیجه ۴ بر یک شد و صاحب مدال طلا شد.

کامران قاسم پور کشتی گیرکامران قاسمپور کشتی گیر آزادکار

* قهرمانی آسیا ۲۰۱۹:

کامران قاسم پور در وزن ۸۶ کیلوگرم بعد از استراحت در دور اول مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۱۹ توانست حریفش با نام بهادر کودیروف از تاجیکستان را با نتیجه ۱۰ بر صفر در دور دوم شکست دهد و در دیدار نیمه نهایی حاضر شود. وی در این دیدار در کمتر از ۴۰ ثانیه توانست دیپاک پونیا از هند را با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست دهد و به فینال برود. او با نتیجه ۱۰ بر صفر در این دیدار، در مقابل علی گادجی گامیدگادجیف( روسی الاصل) از قرقیزستان پیروز شد و مدال طلا را به دست آورد.

فعالیت های ورزشی کامران قاسم پورتصاویری از کامران قاسمپور

* زیر ۲۳ سال جهان ۲۰۱۹:

در دور نخست مسابقات زیر ۲۳ سال جهان ۲۰۱۹، کامران قاسم پور در وزن ۸۶ کیلوگرم با نتیجه ۵ بر صفر، موفق به شکست هوانس مخیتاریان از ارمنستان شد و در دور دوم با نتیجه ۶ بر صفر در مقابل کریستوف سادوویک از لهستان پیروز میدان شد و به دور سوم مسابقات راه یافت. او در این دور و در مرحله یک چهارم نهایی در مقابل گانخویاک گانباتار از مغولستان با نتیجه ۳ بر صفر به پیروزی رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. او در یک کشتی نفسگیر در این مرحله توانست عثمان گوجن از ترکیه را با نتیجه ۴ بر ۴ دهد و راهی دیدار فینال شود. در دیدار فینال، کامران قاسم پور توانست گادجی مراد ماگومدسعیداف از آذربایجان را با نتیجه ۹ بر ۳ شکست دهد و مدال طلا را دریافت کند.

تصاویر کامران قاسم پور,کامران قاسم پور کشتی گیرکامران قاسمپور دارنده ی مدال طلای مسابقات جام جهانی نروژ سال ۲۰۲۱

* قهرمانی آسیا ۲۰۲۱:

کامران قاسم پور در وزن ۹۲ کیلوگرم بعد از این که در دور نخست رقابت های قهرمانی آسیا ۲۰۲۱ استراحت کرد؛ در دور دوم مقابل حریف هندی به نام سانجیت قرار گرفت و با نتیجه ۱۰ بر صفر، او را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی رسید. او در این مرحله با نتیجه ۱۱ بر صفر، مقابل رستم شودیف از ازبکستان قرار گرفت و با پیروزی به دیدار فینال راه یافت. وی مونخباتارین سوگتگرال از مغولستان را در فینال با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست داد و صاحب مدال طلا شد.

* قهرمانی جهان ۲۰۲۱:

کامران قاسم پور در وزن ۹۲ کیلوگرم، بعد از استراحت در دور اول مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۲۱ توانست با نتیجه ۷ بر صفر در دور دوم، آندری ولاسوف از اوکراین را شکست دهد و به مرحله یک چهارم نهایی رسید. او در دور بعد به مصاف ایراکلی متسیتوری رفت و با نتیجه ۸ بر ۱، این دارنده مدال برنز جهان از گرجستان را شکست داد و در مرحله نیمه نهایی شرکت کرد. کامران قاسم پور، موفق به شکست جیدن کاکس با نتیجه ۳ بر ۳ شد و در فینال حضور پیدا کرد. او به مصاف ماگومد قربان اف در دیدار فینال رفت و این قهرمان اروپا از روسیه را با نتیجه ۸ بر ۴ مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

مدال طلای جام جهانی نروژ

در مسابقات جام جهانی نروژ سال ۲۰۲۱ کامران قاسم پور توانست در مقابل حریف روسی خود پیروز شود و مدال طلا را دریافت کند.

* قهرمانی جهان ۲۰۲۲:

قهرمان سال گذشته جهان که بعد از یک دور استراحت، ادلان ویسخانوف از فرانسه و احمد باتایف از بلغارستان و میرانی میسورادزه از گرجستان را شکست داد و فینالیست شد.در مبارزه فینال، درحالیکه کشتی در شرایط مساوی دنبال می‌شد اخطار ۳۰ ثانیه کم‌کاری به کامران قاسم‎پور داده شد که او با یک‌خم، دوخم‌های معروفش حریف را خاک کرده و صاحب ۲ امتیاز شد.در وقت دوم هم کامران اجازه نداد که کاکس از حملات متوالی‌ به پایش برسد و در خلال این درگیری از ناحیه پیشانی هم دچار آسیب‌دیدگی شد.کاکس که عصبی شده بود، در ثانیه‌های آخر هم همچنان حمله می‌کرد، اما این کامران قاسم‌پور بود که ۲ بر صفر این مبارزه را به سود خود تمام کرد.

عکس های کامران قاسم پور,فعالیت های ورزشی کامران قاسم پورپیروزی کامران قاسمپور در رقابت های قهرمانی آسیا ۲۰۲۱

پدر و مادر کامران قاسم پور

کامران قاسم پور درباره‌ی پدر و مادرش چنین گفت:من در جویبار، زیر نظر حسین نقیبی ورزش کشتی را شروع کردم، خانواده ی من به کشتی علاقه داشتند و من با قرار گرفتن در این محیط توسط آن ها مورد تشویق قرار گرفتم. خودم هم ورزش کشتی را دوست داشتم و وقتی که به سن ۱۱- ۱۲ سالگی رسیدم به باشگاه رفتم و از همان زمان، حضور من در کشتی بطور رسمی آغاز شد. به جرأت و با قطعیت می گویم که در جویبار، حدود ۹۰ درصد از پسرها بمدت چند ماهی کشتی کار بوده اند و در این رشته مهارت دارند. کشتی در پوست و خون مردم جویبار است. پدرم علاقه فراوانی به کشتی داشت و همیشه پیگیر تماشای مسابقات از تلویزیون بودیم و یا در سالن کشتی، حاضر می شدیم. من همیشه علاقه بسیاری به شور و هیجان مسابقات کشتی داشتم و دلم میخواست که در آن شرایط قرار بگیرم.

کامران قاسم پور بعد از شکست از حسن یزدانی در انتخابی ۱۹ اسفند، میگوید:حسن یزدانی یک پهلوان است و هر دوی ما با هم همشهری هستیم و از زمانی که کودک بودیم با هم در یک باشگاه تمرین می کردیم. درواقع از وقتی که به سن ۱۱- ۱۲ سالگی رسیدیم، در کنار هم هستیم و با هم به مسابقات مختلف رده های سنی رفته ایم. کشتی برای من تا زمان رسیدن به اهدافم ادامه دارد، از این رو تمام تلاشم را می کنم. کار برای من با یک باخت تمام نشده و تلاش می کنم تا این شکست را در مراحل بعدی جبران کنم و به اهدافم دستیابم.

تصویر کامران قاسم پورکامران قاسمپور کشتی

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 15
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۹
غیر قابل انتشار: ۱۴
جدیدترین
قدیمی ترین
تو بهترین زیر گیر هستی ،باعث افتخار ایران و ایرانی هستی
دمتگرم حال کردم . پهلوان بعدی تو هستی
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش