سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹
کد مقاله: ۹۹۰۴۰۰۰۸۴

بیوگرافی پوریا فیاضی و سوابق ورزشی اش (+ مصاحبه)

پوریا فیاضی,پوریا فیاضی بازیکن والیبال,تصاویر اینستاگرامی پوریا فیاضیپوریا فیاضی بازیکن والیبال
پوریا فیاضی بازیکن تیم ملی والیبال ایران است. او سال های زیادی را در باشگاه سایپای البرز گذراند و بازی های قابل قبولی را به نمایش گذاشت. او همچنین سابقه ی حضور در تیم ملی نوجوانان، جوانان و تیم ملی مردان ایران داشته است.

چکیده ای از بیوگرافی پوریا فیاضی

نام کامل: پوریا (بابک) فیاضی دَمنابی

تاریخ تولد:۲۲ دی ۱۳۷۱

زادگاه: ارومیه، ایران

قد: ۱۹۵ سانتیمتر

رشته ورزشی: والیبال

پُست: دریافت کننده قدرتی

بیوگرافی پوریا فیاضی

پوریا فیاضی با نام دیگر بابک فیاضی (متولد ۲۲ دی ماه ۱۳۷۱) بازیکن تیم ملی والیبال ایران است.

پوریا فیاضی ۱۹۴ سانتی متر قد دارد، ۳۴۸ سانتیمتر ارتفاع اسپک دارد و پرش دفاع هایش ۳۲۶ سانتیمتر است. پوریا فیاضی در تیم ملی نوجوانان، جوانان و تیم ملی مردان ایران حضور داشته است.

بیوگرافی پوریا فیاضی,پوریا فیاضی,پوریا فیاضی والیبالیستتصاویر اینستاگرامی پوریا فیاضی

شروع والیبال پوریا فیاضی

پوریا فیاضی از زمانی که پنجم دبستان بود در مدرسه شهید رابعی در شهرک شریعتی جنوب تهران والیبال را شروع کرد. بعد از شرکت در مسابقات مدارس، عضو تیم مسابقه های کشوری تهران شد. پس از یک سال او را به اردوی تیم ملی نوجوانان دعوت کردند و در دور انتخابی تیم ملی انتخاب و بعد از بازی در این تیم بعنوان امتیاز آورترین بازیکن مسابقات والیبال نوجوانان آسیا شناخته شد.

زندگینامه پوریا فیاضی,عکس های پوریا فیاضی,پوریا فیاضیپوریا فیاضی والیبالیست مشهور

پوریا فیاضی یکی از پدیده های والیبال ایران در دهه ۹۰ بود و در لیگ برتر در تیم سایپا بازی های زیبایی را به نمایش گذاشت و در مسابقات آسیایی و جام جهانی ۲۰۱۱ از ستارگان تیم ملی والیبال ایران بود و در مقابل صربستان بعنوان برترین بازیکن معرفی شد و در مقابل لهستان هم از بهترین های میدان بود.

پوریا فیاضی در مسابقات جوانان جهان ایتالیا به همراه امیر غفور، فرهاد سال افزون و سعید شیرود از بهترین های تیم ملی جوانان ایران بودند. او چند وقتی هم کاپیتان تیم والیبال نوجوانان ایران بود و در مسابقات ارتش های جهان به قهرمانی رسید و در مسابقات زیر ۲۳ سال جهان در سال ۲۰۱۳ عضو تیم ملی والیبال زیر ۲۳ سال ایران بود. پوریا فیاضی در قهرمانی آسیا ۲۰۱۵ بعنوان برترین دریافت کننده قدرتی مسابقات انتخاب شد.

پوریا فیاضی,عکس پوریا فیاضی,قد پوریا فیاضیعکس های پوریا فیاضی

زندگی شخصی پوریا فیاضی

پوریا فیاضی در سال ۱۳۹۰ با مهتا محمدی (متولد فروردین ۱۳۶۹) ازدواج کرد و حاصل این ازدواج دختری به نام جانان است. مهتا محمدی از بازیکنان تیم ملی والیبال بانوان است و در تیم شهرداری ارومیه بازی می کند. 

تصاویر پوریا فیاضی,پوریا فیاضی,عکس های پوریا فیاضیتصاویر خانوادگی پوریا فیاضی 

افتخارات پوریا فیاضی

- حضور پوریا فیاضی در مسابقات جوانان جهان ایتالیا بعنوان بهترین های تیم ملی

- پوریا فیاضی کاپیتان تیم والیبال نوجوانان ایران بود و در مسابقات ارتش های جهان به قهرمانی رسید.

- پوریا فیاضی در مسابقات زیر ۲۳ سال جهان در سال ۲۰۱۳ عضو تیم ملی والیبال زیر ۲۳ سال بود.

- در قهرمانی آسیا ۲۰۱۵ پوریا فیاضی بعنوان برترین دریافت کننده قدرتی انتخاب شد.

- در بازی مقابل لهستان پوریا فیاضی بعنوان بهترین بازیکن معرفی شد.

- پوریا فیاضی در سال ۲۰۱۹ همراه با تیم شهرداری ورامین در مسابقه های قهرمانی باشگاه های آسیا بعد از غلبه بر تیم پاناسونیک ژاپن به مقام قهرمانی رسید.

پوریا فیاضی بازیکن والیبال,تصاویر اینستاگرامی پوریا فیاضی,پوریا فیاضیتصاویر پوریا فیاضی 

مصاحبه ای با پوریا فیاضی

چگونه با خانم محمدی آشنا شدید؟

نخستین بار که مهتا را دیدم در سلف غذاخوری خانه والیبال بود. ۲۰ ساله بودم که او را دیدم. همانجا از مهتا خوشم آمد و آشنایی مان شکل گرفت. آن موقع ها اردو های هم زمان تیم والیبال بانوان و آقایان بود و همین سبب شد که آشنایی ما شکل بگیرد. پس از هشت ماه برای خواستگاری رفتم  و خیلی سریع هم همه چیز جور شد و ازدواج کردیم. پیش از مسابقات جهانی ۲۰۱۱ ژاپن بود که ازدواج کردیم و سال های خیلی خوب والیبال من و کل کشور بود. از آن جا بود که استارت غول کشی شروع شد و در استارت این کار به نظرم سهم خوبی داشتم. پس از آن با حضور آقای ولاسکو تیم ملی بهتر شد و بازیکنان جدیدی را به تیم ملی معرفی کردند. فکر می کنم ازدواج نیز به من کمک کرد و تمرکزم بیشتر شد.

چه شد که تصمیم گرفتی همسرت هم والیبالیست باشد؟

در محیط کارمان با هم آشنا شدیم و احساس کردم در زندگی و حرفه ام خیلی میتواند به من کمک کند و از روزی که وارد زندگی شده ام روز به روز بهتر کار می کنم.

آمدن جانان به زندگی شما چه تحولی ایجاد کرد؟

درست است که جانان خیلی شیطنت می کند و همه جا را بهم می ریزد، ولی شیرینی خاصی به زندگی ما داده است. کارمان سخت تر شده، ولی لازم بود که خانواده ما سه نفری شود.

پوریا فیاضی,بیوگرافی پوریا فیاضی,عکس پوریا فیاضیپوریا فیاضی و دخترش

تفریحات شما به چه صورت است؟

اهل سفر خارج نیستیم. شمال زیاد می رویم. همسر من خیلی اهل تفریح، گردش و رفت و آمد با خانواده است ولی من یک آدم منزوی هستم و دوست دارم فیلمی که علاقه دارم را دو بار یا بیشتر نگاه کنم. دوست دارم در خانه باشم و اجتماعی نیستم؛ حتی همسرم از این قضیه گله دارد. بیشتر دوست دارم در منزل و در فضای آرام باشم و فیلم ببینم. شاید اندکی هم منزوی هستم. کلش آف کلنز هم بازی می کنم.

از ازدواج های ورزشکاری بگویید؟

در ازدواج های ورزشکاری، درک متقابل بسیار مهم است و درک متقابل مانع بوجود آمدن مشکلات می شود. به دلیل این که حضور در اردو های تیم ملی، دوری از خانواده را به همراه دارد و از طرفی هر چه قدر که طرفین از نظر شغل ورزشی شناخت داشته باشد باز هم بعضی اوقات مشکلاتی وجود دارد که یک طرف ناچار به ترک شغل ورزشی خود می شود در این میان همسرم بخاطر حضور فرزندمان( جانان) با وجود دعوت شدن به تیم ملی از والیبال کناره گیری کرد.

اشتباه بزرگ زندگیتان چه بوده؟

اشتباه نباشد تجربه بدست نمی آید، ولی من فکر می کنم خیلی جا ها می توانستم بهتر از این چیزی که هستم، باشم، چون استعداد و جایگاهش را داشتم. قدر لحظه ها را ندانستم. حداقل باید در تیم ملی شش سال فیکس بازی می کردم منتها کمی حواسم پرت شد. حواسم به رقبای پشت سرم نبود تا نگذارم جایم را در تیم ملی بگیرند و خیال می کردم مربی جدید با همان ترکیب کار خود را ادامه می دهد.

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 14
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش