شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳
کد مقاله: ۹۹۰۳۰۰۰۷۸

بیوگرافی سعید معروف برترین پاسور کشور (+ تصاویر)

سعید معروف,بیوگرافی سعید معروف,سعید معروف والیبالیستعکس اینستاگرامی سعید معروف
سعید معروف از جمله ورزشکاران ایرانی، یاور سازمان ملل متحد می باشد. سعید معروف در قهرمانی آسیا ۲۰۱۳ نیز بعنوان برترین پاسور و باارزش ترین بازیکن انتخاب شد. سعید معروف از سال ۱۳۸۴ رسماً عضو تیم ملی بزرگسالان شد.

بیوگرافی سعید معروف 

نام: سعید معروف

نام کامل: میر سعید معروف لکرانی

تاریخ تولد: ۲۸ مهر ۱۳۶۴

محل تولد: ارومیه

قد: ۱۸۹ سانتیمتر 

پست: کاپیتان تیم ملی والیبال ایران

بیوگرافی سعید معروف 

میرسعید معروف لَکرانی متولد ۲۸ مهر ۱۳۶۴ در شهر ارومیه که عموماً با نام سعید معروف شناخته می شود، بازیکن و کاپیتان تیم ملی والیبال ایران است. بازیکنی که قرار بود دکتری فیزیک هسته ای داشته باشد حال تبدیل به یکی از مهره های قدرتمند تیم والیبال شد. سعید معروف به وسیله کمیته ویس مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۰۸ در قاره آسیا و در سال های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ در سطح جهانی در پایان رقابت ها بعنوان برترین پاسور انتخاب شد و در قهرمانی آسیا ۲۰۱۳ نیز بعنوان برترین پاسور و با ارزش ترین بازیکن انتخاب شد.

تصاویر سعید معروف,سعید معروف,زندگینامه سعید معروفعکس های سعید معروف

سعید معروف با عملکرد درخشان خود در لیگ جهانی ۲۰۱۴ نخستین جایزه معتبر فرا آسیایی خود را بعنوان برترین پاسور مسابقات اخذ کرد. سعید معروف در قهرمانی جهان ۲۰۱۴ هم عملکرد بسیار خوبی را از خود به نمایش گذاشت و به همراه ایران برای نخستین بار جزء شش تیم برتر قهرمانی جهان قرار گرفت. سعید معروف از جمله ورزشکاران ایرانی، یاور سازمان ملل متحد می باشد. او در سال ۱۳۹۴ بعنوان نخستین سفیر آب ایران انتخاب شد.

به سعید معروف لقب برترین پاسور آسیا را داده اند. سعید معروف در سال ۱۳۸۰ وارد تیم ملی نوجوانان و از سال ۱۳۸۴ هم رسماً عضو تیم ملی بزرگسالان شد. معروف که از سال ۲۰۰۷ عضو تیم ملی بود، در سال ۲۰۱۱  به علت اختلاف با بعضی از مسئولین، از تیم ملی کناره‎گیری کرد ولی در سال ۲۰۱۲ دوباره به تیم ملی والیبال بازگشت. سعید معروف بعد از عدم دعوت علیرضا نادی به وسیله خولیو ولاسکو کاپیتان تیم ملی والیبال ایران شد. او والیبال باشگاهی را از تیم مقاومت ارومیه آغاز کرد و سابقه بازی در تیم های پگاه، صنام، استقلال گنبد، سایپا، داماش، کاله و شهرداری ارومیه و متین و رامین را دارد. سعید معروف نخستین قهرمانی لیگ خود را در سال ۸۳ با صنام تجربه کرده و در فصل ۹۰ برای بار دوم با کاله به قهرمانی لیگ دست یافت.

سعید معروف در جام باشگاه های والیبال آسیا در سال ۲۰۱۳ مانیل با متین ورامین به قهرمانی رسید و در سال ۱۳۹۳ با قراردادی دو ساله مجدداً به شهرداری ارومیه برگشت و در نیم فصل قرارداد خود را لغو کرد و با پیشنهاد یک میلیون یورویی به زنیت کازان ملحق شد. البته درخواست او در ابتدا با مخالفت باشگاه شهرداری ارومیه رو به رو شد، ولی بعد از چند روز رضایت نامه اش صادر و قرارداد زنیت کازان روسیه برای او فرستاده شد. سعید معروف بعد از انعقاد این قرارداد، بعنوان هفتمین بازیکن پردرآمد والیبال جهان در فصل ۲۰۱۵- ۲۰۱۴ تبدیل شد. این لژیونر در نخستین سال حضور خویش در کازان عملکرد بسیار خوبی داشت و با زنیت به قهرمانی لیگ قهرمانان والیبال اروپا در فصل ۲۰۱۵- ۲۰۱۴ دست یافت.

عکس های سعید معروف,سعید معروف بازیکن والیبال,سعید معروفسعید معروف بازیکن والیبال

خانواده سعید معروف

پدر سعید معروف ارزیاب بانک است و مادرش خانه دار و یک خواهر متأهل دارد. سعید معروف دیپلم ریاضی گرفته و علیرغم علاقه ای که به مهندسی داشته، جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص فعالیت تخصصیش به رشته تربیت بدنی وارد شد.

ناگفته هایی از زندگی سعید معروف

سعید معروف شخصیت خاصی دارد و در همان نگاه اول می شود حدس زد با بقیه متفاوت است. زیاد اهل جار و جنجال نیست ولی اگر پایش بیفتد شهر را به هم می ریزد. میرسعید معروف دوستان زیادی ندارد.

علایق سعید معروف

سعید معروف اغلب فوتبال خارجی تماشا می كند و از طرفداران پر و پاقرص تیم فوتبال بارسلوناست. چون به بازی های رایانه ای هم علاقه دارد، بخشی از اوقات فراغتش را هم با بازی با كنسول های گوناگون می گذراند. معمولاً فوتبال بازی می كند و با بارسلونا حریفان را درهم می كوبد! البته اهل كتاب هم هست و بخش متعددی از اوقات فراغتش را هم به كتاب خواندن اختصاص می دهد.

سعید معروف,قد سعید معروف,عکس اینستاگرامی سعید معروفسعید معروف والیبالیست

بدترین خاطرات سعید معروف

بدترین خاطرات ورزشی سعید معروف مصدومیت شدید از ناحیه مچ پا در بازی های جوانان جهان و ۲۴ ساعت تب ۴۰ درجه در مسابقات جام باشگاه های آسیا با تیم پیكان است. الگوی خاصی در ورزش ندارد ولی پیوسته علی دایی را بعنوان یك ورزشكار تحسین می كند. در بین سفر هایی كه به كشور های خارجی داشته است، سفر به فیلیپین را هیچ گاه فراموش نمی كند. چرا كه در آن سفر یک بیماری و حتی قایق سواری را هم تجربه کرده است. سعید معروف سعی می كند وارد هر كاری كه می شود برترین باشد.

سعید معروف در تیم پرستاره ایران سوپر استار است

سعید معروف، پاسور تیم ملی كشورمان در تیم پرستاره ایران ستاره ترین است. سعید معروف، این روز ها به چهره اول ورزشی ایران تبدیل شده است؛ بازیكنی كه در مقطعی كوتاه و هم زمان با موفقیت های پی در پی تیم ملی والیبال ایران در لیگ جهانی، جام جهانی و بازی های آسیایی و... به محبوبیتی شگفت انگیز دست پیدا كرد. سعید معروف در مورد اینكه چطور به بازی والیبال روی آورده، می گوید:«من از کودکی ورزش می كردم. شهرمان هم در والیبال پیشرفت متعددی دارد. از طرفی هم دایی هایم جهانگیر، نوبخت، خوشبخت و وحید سیدعباسی همه والیبالیست های خوبی بوده و هستند. اکنون هم كه مربی اند.»

سعید معروف والیبالیست,سعید معروف,تصاویر سعید معروفتصاویر سعید معروف

مادر سعید معروف، حامی ورزش و پدرش حامی تحصیل

سعید معروف در مورد حمایت پدر و مادر از خود می گوید:« مادرم همیشه حامی من بوده و اجازه می داد همان طور كه دلم می خواهد تصمیم بگیرم، ولی پدرم خیلی دلش می خواست من درس بخوانم. مخالف ورزش بود ولی خب من از آنجا كه بچه حرف گوش كنی نیستم، والیبالیست شدم. من دیپلم ریاضی بودم و همیشه جزء شاگرد اول های مدرسه بودم. پدرم دوست داشت من دكترای رشته فیزیك هسته ای بگیرم، ولی نشد. زمانی که پیش دانشگاهی بودم والیبال را جدی تر پیگیری می كردم، به همین خاطر معمولاً كلاس ها را تعطیل کرده و تمرین می رفتم. همین مسئله سبب شد درسم افت كند ولی بی خیال آن نشدم و در دانشگاه رشته تربیت بدنی خواندم.»

ماجرای ریش جادویی سعید معروف

ریش سعید معروف که اکنون یک استایل در ایران تبدیل شده است در روسیه هم طرفداران متعددی داشت، هواداران روسی به خاطر شباهت سعید معروف به ودایم خاموتسکیخ به ریش معروف، لقب ریش جادویی داده بودند.

سعید معروف سرمربی تیم ملی والیبال

در سال آبان ۱۴۰۲ سعید معروف سرمربی تیم ملی والیبال شد. پیش از این فدراسیون والیبال از سعید معروف خواسته بود که بار دیگر برای تیم ملی بازی کند؛ اما این چهره مطرح والیبال ایران و جهان عنوان کرده بوده که می‌تواند به عنوان سرمربی به تیم ملی کمک کند و همین مسئله باعث شد او نیز یکی از گزینه‌های هدایت تیم ملی لقب بگیرد.

افتخارات فردی سعید معروف

* بهترین پاسور لیگ ترکیه در فصل ۲۰۲۱–۲۰۲۲
* با ارزشمندترین بازیکن قهرمانی باشگاه‌های آسیا ۲۰۲۲
* بهترین پاسور قهرمانی باشگاه‌های آسیا ۲۰۲۲
* بهترین بازیکن خارجی سوپر لیگ چین ۲۱–۲۰۲۰
* مرد سال والیبال ایران ۱۳۹۵ - پرتال والیبال ایران
* جزو تیم ۲۰ ورزشکار برتر آسیا ۲۰۱۶ - لوموند
* بهترین پاسور انتخابی المپیک ۲۰۱۶ - سطح جهانی
* ورزشکار سال ایران ۱۳۹۴ - صدا و سیما
* مرد سال والیبال ایران ۱۳۹۴ - پرتال والیبال ایران
* بهترین پاسور لیگ برتر والیبال ایران ۱۳۹۴ - پرتال والیبال ایران
* ورزشکار سال ایران ۱۳۹۳ - ایسنا
* بهترین پاسور لیگ جهانی ۲۰۱۴
* با ارزش‌ترین بازیکن قهرمانی آسیا ۲۰۱۳
* بهترین پاسور قهرمانی آسیا ۲۰۱۳
* بهترین پاسور قهرمانی آسیا ۲۰۱۹
* بهترین پاسور انتخابی المپیک ۲۰۱۲ - سطح جهانی
* بهترین پاسور جام کنفدراسیون والیبال آسیا ۲۰۱۰
* محبوب‌ترین بازیکن قهرمانی آسیا ۲۰۰۹
* بهترین پاسور انتخابی المپیک ۲۰۰۸ - سطح آسیا
* دومین ورزشکار سال ایران ۱۳۹۱ بهترین پاسور لیگ ایتالیا در فصل ۲۰۱۸،۲۰۱۹ بهترین بازیکن لیگ ایتالیا در فصل ۲۰۱۸،۲۰۱۹ باارزشمندترین بازیکن لیگ ایتالیا در فصل ۲۰۱۸،۲۰۱۹ بهترین بازیکن خارجی لیگ ایتالیا در فصل ۲۰۱۸،۲۰۱۹

بیوگرافی سعید معروف,قد سعید معروف,سعید معروفافتخارات سعید معروف

افتخارات باشگاهی سعید معروف

-  قهرمانی قهرمانی باشگاه‌های آسیا ۲۰۲۲ با پیکان
-  قهرمانی سوپر لیگ والیبال چین ۲۰۲۱ با بایک موتور پکن
-  قهرمانی لیگ قهرمانان والیبال اروپا ۲۰۱۵ با زنیت کازان
-  قهرمانی سوپر لیگ والیبال روسیه ۲۰۱۵ با زنیت کازان
-  قهرمانی قهرمانی باشگاه‌های آسیا ۲۰۱۴ با متین
-  قهرمانی قهرمانی باشگاه‌های آسیا ۲۰۰۸ با پیکان
-  قهرمانی لیگ برتر والیبال ایران ۱۳۹۲ با متین
-  قهرمانی لیگ برتر والیبال ایران ۱۳۹۰ با کاله
-  قهرمانی لیگ برتر والیبال ایران ۱۳۸۳ با صنام

- قهرمانی لیگ برتر والیبال ایتالیا با اما ویلاس سینه نا در فصل ۲۰۱۸،۲۰۱۹ قهرمانی لیگ برتر والیبال ترکیه با فنرباغچه در فصل ۲۰۲۲،۲۰۲۳

افتخارات ملی سعید معروف

-   مدال برنز جام قهرمانان بزرگ جهان ۲۰۱۷
-   مدال طلا بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸
-   مدال طلا بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴
-   مدال طلا قهرمانی آسیا ۲۰۱۹
-   مدال طلا قهرمانی آسیا ۲۰۱۳
-   مدال نقره قهرمانی آسیا ۲۰۰۹
-   مدال نقره بازی‌های آسیایی ۲۰۱۰
-   مدال طلا جام ای‌وی‌سی کاپ آسیا ۲۰۱۰
-   مدال طلا جام ای‌وی‌سی کاپ آسیا ۲۰۰۸
-   مدال نقره قهرمانی زیر ۲۰ سال آسیا ۲۰۰۴
-   مدال نقره قهرمانی نوجوانان آسیا ۲۰۰۳
-   مدال برنز قهرمانی زیر ۱۹ سال پسران جهان ۲۰۰۳

سعید معروف,تصاویر سعید معروف,زندگینامه سعید معروفسعید معروف والیبالیست

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 10
  • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش