چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹
کد مقاله: ۹۹۰۴۰۰۰۴۱

بیوگرافی استفن کری(+ تصاویر همسر و فرزندانش)

استفن کری,تصاویر اینستاگرامی استفن کری,ازدواج استفن کریاستفن کری بازیکن بسکتبال
استفن کری بازیکن گلدن استیت برترین سه امتیازی زن لیگ حرفه ای NBA است. در سال ۲۰۱۵، Curry یک رکورد جدید را با ۲۸۶ پرتاب موفق سه امتیازی به نام خود ثبت کرد. او نیز این فصل را با صدر نشینی در آمار توپ ربایی در لیگ به پایان رساند.

چکیده ای از "بیوگرافی استفن کری":

نام کامل: واردل استفن کری دوم

تاریخ تولد: ۱۴ مارس ۱۹۸۸

محل تولد: اکران، اوهایو

ملیت: American

قد: ۱٫۹۱ متر

دبیرستان: Charlotte Christian(شارلوت، کارولینای شمالی)

بیوگرافی استفن کری:

واردل استفن کری دوم به انگلیسی (Wardell Stephen Curry II) زاده ۱۴ مارس ۱۹۸۸ در تکران اوهایو معروف به استفن کری بازیکن تکنیکی و چیره دست بسکتبال اهل کشور آمریکا است. او برترین شوت زن پرتاب سه امتیازی در NBA است. استفن کری که پسر بسکتبالیست سابق NBA دیل کری است نخستین بار و هنگامی که توانست فصلی فوق العاده را با عملکرد تاثیرگذار خود در کالج دیویدسون سپری کند. همه توجهات را بخود جلب کرد. مادر او سونیا، ستاره سابق والیبال Division I در غیاب پدرش که در اردو های تیم به سر میبرد تلاش در تربیت صحیح پسرش کری داشت. استفن کری یک خواهر و یک برادر دارد. برادر کوچکترش، ست کری، بعد از درخشش فوق العاده خود در دانشگاه Duke فعالیت خود در رشته بسکتبال را با حضور در یک تورنمنت حرفه ای بسکتبال ادامه داد. خواهر استفن سیدل یک ورزشکار والیبال است که در دانشگاه  Elon فعالیت می کند.

همسر و فرزندان استفن کری,استفن کری,تصاویر استفن کریعکس های استفن کری

فعالیت ورزشی استفن کری:

استفن کری یکی از برترین شوت زن های پرتاب سه امتیازی در اِن بی اِی است. بازیکن گارد رأس تیم گلدن استیت واریرز است. استفن کری در درَفت سال ۲۰۰۹ به وسیله تیم گلدن استیت انتخاب شد و از همان سال در تیم گلدن استیت واریرز فعالیت می کند و در پایان به یکی از بازیکن های برتر بسکتبال حرفه ای خصوصا به علت مهارت بالا و ستاره ای خود در شوت زنی تبدیل شد. از استفن کری بعنوان تاپ ۱۰ ان بی ای در تمام دوران یاد میشود.

استفن کری در فصل ۲۰۱۳- ۲۰۱۲ موفق شد با رکورد ۲۷۲ سه امتیازی موفق فصل را به اتمام برساند ولی این پایان رکورد شکنی او نبود به دلیل آن که در فصل ۲۰۱۵- ۲۰۱۴ این رکورد برای او به ۲۸۶ سه امتیازی موفق رسید.

استفن کری در سال ۲۰۱۵ بعنوان برترین بازیکن فصل انتخاب شد و در همان سال هم به همراه گلدن استیت واریرز قهرمان ان بی ای شد ولی در فینال پلی آف ان بی ای سال ۲۰۱۶ لبران جیمز و کلیولند کاوالیرز انتقام فینال سال ۲۰۱۵ را از او و تیم گلدن استیت گرفتند. در فصل بعد استفن کری و یارانش موفق به کسب جام قهرمانی مسابقات با شکست دادن کلیولند کاوالیرز در سری فینال شدند. استفن کری در بازی مقابل پلیکانز در فصل ۲۰۱۶_ ۲۰۱۷ سیزده اقدام از هفده پرتاب سه امتیازی خود را وارد سبد کرد و رکورد بیشترین پرتاب سه امتیازی موفق در یک مسابقه ان بی ای را شکست. در سال ۲۰۱۸ او بهمراه کوین دورنت برای دومین بار پیاپی قهرمان شدند. 

قد استفن کری,عکس استفن کری و همسرش,استفن کریعکس استفن کری بازیکن گلدن استیت

آسیب دیدگی استفن کری:

استفن کری در زمان برگزاری تمرینات تیم ملی، از یک آسیب دیدگی به دلیل پیچ خوردگی از ناحیه مچ پا رنج می برد و این ضرب دیدگی به برهه زمانی ۲ فصل به طول انجامید. بازگشت به سلامتی کامل به او اجازه داد تا عملکرد خیره کننده اش در سال ۲۰۱۲- ۱۳ را مجددا تکرار کند و استفن کری یک رکورد بی نظیر در زمینه پرتاب ۳ امتیازی در NBA را با ۲۷۲ پرتاب موفق به ثبت رساند. او همچنین به عنوان برترین بازیکن ماه آوریل کنفرانس غرب نام گرفت. او در ادامه، فعالیت خود را با شکست غیرمنتظره در مقابل تیم Denver Nuggets در دور اول مرحله حذفی دنبال کرد. پس از دریافت نخستین دعوتنامه برای حضور در بازی ALL STAR در سال ۲۰۱۴، استفن کری به سطح جدیدی از عملکرد و محبوبیت خود در این فصل رسید. 

پرتاب های مخصوص استفن کری

استفن کری در پرتاب های از راه دور و چندین متر عقبتر از خط ۳ امتیازی مهارت ویژه ای دارد. در دریبل کردن و بازی سازی و نفوذ و به هم ریختن دفاع حریفان استاد است. به همین علت دفاع کردن او کار بسیار مشکلی است که همین ویژگی ها از او یک بازیکن مهار نشدنی در فاز حمله ساخته است. استفن کری در ۲ فصل متوالی ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ بعنوان با ارزشترین بازیکن فصل NBA انتخاب شد. در فصل ۲۰۱۵_ ۱۶ رکورد فوق العاده ۷۳ پیروزی را به همراه دیگر هم تیمی هایش برای تیم گلدن استیت کسب کرد که رکورد بيش ترین پیروزی کسب شده در یک فصل توسط یک تیم در تاریخ ان بی ای شکسته شد. به او و گارد شوت زن تیم گلدن استیت، کلی تامسون لقب برادران سه امتیازی (splash brothers) را داده اند. این دو بازیکن سه فصل است که لقب برترین سه امتیازی زن های لیگ را دارند.

استفن کری,بیوگرافی استفن کری,زندگینامه استفن کریعکس استفن کری والیبالیست

مالکیت یک شرکت تولیدی و قرارداد استفن کری با شرکت سونی

در آوریل ۲۰۱۸ اعلام شد که شرکت تولیدی تازه کاری که مالک آن استفن کری است و در  زمینه های رسانه ای فعالیت می کند با شرکت سونی پیکچرز (Sony Pictures Entertainment) قراردادی به امضا رسانده است. این قرارداد که در حوزه تولیدات و پروژه های تلویزیونی و تولیدات شرکت متعلق به استفن کری است بيش ترین تمرکز خویش را بر روی محتویات مربوط به حوزه های خانواده و مطالب ورزشی گذاشته است.

همسر و فرزندان استفن کری

استفن کری در ۳۰ ژوئیه ۲۰۱۱  با عشق دوران دبیرستان خود آییشا الکساندر ازدواج کرد. آیشا کاری متولد ۲۳ مارس ۱۹۸۹، در تورنتو کانادا، یک کارآفرین و بازیگر سابق سینما است که بیشتر بخاطر فعالیت در یکی از سریال های شبکه HBO و مالکیت کسب و کار اینترنتی ای که مربوط به صنعت غذا می شود شناخته شده است.

همسر و فرزندان استفن کری,استفن کری,تصاویر اینستاگرامی استفن کریاستفن کری در کنار همسر و فرزندانش

استفن کری و آییشا دو دختر دارند. در ۱۹ ژوئیه ۲۰۱۲، نخستین دختر آن ها به نام ریلی، متولد شد، دختر دومشان، رایان، در تاریخ ۱۰ ژوئیه ۲۰۱۵ متولد شد. تقریباً سه سال بعد، در ۴ ژوئیه ۲۰۱۸، آئیشا نخستین پسرش، کانن وات جک را به دنیا آورد.

عکس های استفن کری,تصاویر استفن کری,استفن کریعکس خانوادگی استفن کری

افتخارات استفن کری

- ۲بار MVP برترین بازیکن سال

- ۴بار نامزد MVP

- قهرمانی در مسابقات سه امتیازی آل استار

- ۶ حضور در آل استار

- ۶ بار در تیم اول سال

- ۶ بار حضور در تیم کنفرانس غرب

- ۳ بار مرد سال بسکتبال آمریکا

- حضور در باشگاه ۹۰- ۴۰- ۵۰

- برترین اقدام کننده پرتاب آزاد در تمامی دوران ها

- بهترین اقدام کننده سه امتیازی در تمامی دوران ها

- رکورد ۹–۷۳ بهمراه گلدن استیت در سال ۲۰۱۶

- ۲ بار امتیاز آورترین بازیکن سال

- ۳ بار قهرمانی در NBA به همراه گلدن استیت وارییرز

- ۴بار قهرمانی پی در پی در کنفرانس غرب

- ۶ بار برترین بازیکن سال گلدن استیت

- ۴بار نامزد کسب بهترین ورزشکار دنیا

- ۳بار ورزشکار سال ایالات متحده آمریکا

- ۲ بار ورزشکار سال از نگاه ESPN

- ۶ فصل متوالی رکورد بیشترین تعداد پرتاب سه امتیازی موفق در یک فصل با بهترین درصد (۲۰۱۴٫۲۰۱۵٫۲۰۱۶٫۲۰۱۷٫۲۰۱۸٫۲۰۱۹)

استفن کری,قد استفن کری,استفن کری والیبالیستافتخارات استفن کری

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 10
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید