دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۰۱۰۰۰۵۹

بیوگرافی زهره کودایی، گلر تیم ملی فوتبال زنان (+ تصاویر )

زهره کودایی,بیوگرافی زهره کودایی,زندگینامه زهره کوداییعکس های زهره کودایی
زهره کودایی یکی از بازیکنان فوتبال زنان اهل ایران می باشد که بعنوان گلر تیم ملی فوتبال زنان ایران محسوب می شود. او در دیدار مقابل اردن دو پنالتی را مهار کرده است و نقش مهمی را در صعود تاریخی ایران به جام ملت ها اجرا کرده است.

چکیده ای از بیوگرافی زهره کودایی

نام اصلی:زهره کودایی

متولد:۳ آذر ۱۳۶۸

زادگاه:خوزستان

زمینه فعالیت:ورزش فوتبال

پیشه:دروازه بان فوتبال

ملیت:ایرانی

بیوگرافی زهره کودایی

زهره کودایی در شهرستان باغملک استان خوزستان در ۳ آذر ۱۳۶۸ متولد شده است. وی از طایفه کُهوایی می باشد و اصالت بختیاری دارد. یکی از شهرستان های استان خوزستان، شهرستان باغ ملک می باشد که در جنوب غربی ایران قرار دارد. در سال ۱۳۷۱، باغ ملک تبدیل به شهرستان شد.

عکس های زهره کودایی,سن زهره کودایی,ماجرای زهره کوداییتصاویر اینستاگرامی زهره کودایی

ازدواج زهره کودایی

زهره کودایی اکنون مجرد است و هنوز مزدوج نشده و هیچ خبری مبنی بر ازدواجش تا به انتشار نرسیده است. وی در مصاحبه ای چنین گفت:من سختی های زیادی را مثل اکثر فوتبالیست ها متحمل شدم و تا به حال فعالیت های فراوانی مانند نجاری را انجام داده ام تا مخارج زندگی ام را تامین کنم و کمکی به خانواده ام کرده باشم.

فعالیت های زهره کودایی

شروع فعالیت فوتبالی زهره کودایی از شهر زادگاهش( باغملک خوزستان) بود. از سال ۲۰۰۹ زهره کودایی به ترتیب در تیمهای باشگاهی شهرداری بم، شهرداری سنندج، پاس همدان ، سپاهان و ذوب آهن فعالیت داشته است.

عکس های اینستاگرام زهره کودایی,ازدواج زهره کودایی,زهره کودایی اهل کجاستزهره کودایی بازیکن فوتبال تیم سپاهان اصفهان

بازی های ملی زهره کودایی

در مسابقات انتخابی جام ملت های زنان آسیا ۲۰۲۲ زهره کودایی موفق به کلین شیت شد. زهره کودایی توانست دو ضربه پنالتی تیم ملی فوتبال زنان ایران را در جریان بازی ایران و اردن، مهار کند و از این طریق در دور نهایی جام ملت های آسیا راه یافت و در تاریخ ایران مشهور شد. سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در خصوص معروف شدن زهره کودایی( فوتبالیست دختر ایرانی) و صعودشان به جام ملت های آسیا این طور نوشت:زهره کودایی بعنوان یک قهرمان برای ایران محسوب شد. او با مهار کردن دو پنالتی توانست نتیجه ای تاریخی برای فوتبال زنان ایران کسب کند.

زندگینامه زهره کودایی,زادگاه زهره کودایی,تصاویر زهره کوداییزهره کودایی گلر تیم فوتبال زنان ایران

حواشی برد مقابل اردن

در جریان بازی ایران مقابل اردن، در ضربات پنالتی افرادی همچون فاطمه عادلی، بهناز طاهرخانی، زهرا قنبری و ثنا صادقی پشت ضربه ایستادند و ضربات را به گل تبدیل کردند؛ ولی در طرف مقابلشان، زهره کودایی که به عنوان سنگربان تیم ملی فوتبال زنان ایران بشمار میرفت از خودش عملکردی استثنایی نشان داد و دو ضربه پنالتی اردنی ها را مهار کرد، در نتیجه در ضربات پنالتی با حساب ۴- ۲ تیم ملی فوتبال زنان ایران موفق به پیروزی شدند.

ماجرای جنسیت زهره کودایی

مدتی پیش، فدراسیون فوتبال اردن به کنفدراسیون فوتبال یک نامه رسمی نوشت، درخواست او در این نامه مبنی بر مورد بررسی قرار دادن جنسیت دروازه بان تیم ملی فوتبال ایران بود. او تقاضایش را این چنین بیان کرده بود که کشور ایران در استفاده از بازیکن های مرد در دوپینگ و همچنین ترکیب تیم ملی فوتبال بانوان سابقه ای طولانی دارد. چند روز پس از این که این خبر انتشار یافته بود، سایت استاد الدوحه قطر واکنشش را اینطور بیان کرد :به دلیل اینکه زهره کودایی به عنوان دروازه بان تیم ملی فوتبال ایران است و جنسیت زن دارد، در نتیجه شکایت فدراسیون فوتبال اردن از تیم ملی فوتبال بانوان ایران رد شده است.

زندگینامه زهره کودایی,زادگاه زهره کودایی,تصاویر زهره کوداییتصاویر زهره کودایی

سران فدراسیون فوتبال اردن پس از این ادعا، برضد زهره کودایی( دروازه بان تیم ملی زنان ایران) و علاوه بر این که کنفدراسیون فوتبال آسیا ( AFC ) این ادعا را رد کرد، سایت اسپورت ۲۴ روسیه، خبری مبنی بر شکایت زهره کودایی از سران فدراسیون فوتبال اردن داد که نسبت به این قضیه، اعاده حیثیت کند. همچنین در صورتی که شکایت زهره کودایی از سوی اردنی ها به تائید رسید، کنفدراسیون فوتبال آسیا ( AFC ) این حق را دارد که فدراسیون فوتبال اردن را جریمه کند.

اظهارات زهره کودایی در مورد خانواده

زهره کودایی می گوید:خداوند استعداد ذاتی به هر فردی داده است که چگونه بتواند زمینه ی پیشرفتش را در بزرگ سالی فراهم کند و من از این بابت خدارا شاکر هستم که توانسته ام به درجات بالایی برسم. من هم سختی های زیادی را مثل فوتبالیست های دیگر کشیده ام، درامد خانواده ام را از طریق فوتبال بازی کردن تامین کرده ام، از نظر من خانواده خط قرمز هر فردی میباشد.

فعالیت های زهره کودایی,بیوگرافی زهره کودایی,ماجرای جنسیت زهره کوداییعکس زهره کودایی دروازه بان

اظهارات زهره کودایی درباره ی دروازه بان مورد علاقه اش

زهره کودایی در مورد دروازه بان مورد علاقه اش اینطور می گوید:گلری« مانوئل نویر» را بسیار دوست دارم بدین دلیل که در وهله اول نحوه ی عملکرد وی در بازی پا توپ اش بسیار خوب است و پس از مانوئل نویر، گلر کامرونی آژاکس به نام « آندره اونانا» را دوست دارم.

زندگینامه زهره کودایی,زادگاه زهره کودایی,تصاویر زهره کوداییزهره کودایی دروازه بان فوتبال کشور

اظهارات زهره کودایی راجع به علاقه اش به علی کریمی

زهره کودایی می گوید:ای کاش علی کریمی به گوشش برسد که من بسیار دوست دارم ایشان را از نزدیک ببینم و با وی صحبت کنم، علی کریمی یکی از فوتبالیست های توانا و مرد بزرگواری بشمار میرود.

زهره کودایی دروازه بان تیم ملی ایران,بیوگرافی زهره کودایی,زهره کوداییزهره کودایی در مسابقات انتخابی جام ملت های زنان آسیا ۲۰۲۲

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 9
  • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش