سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۹۰۱۱۴

میثم صالحی بازیکن ایرانی عضو تیم اولیشتن لهستان

میثم صالحی,بیوگرافی میثم صالحی,عکس های میثم صالحیمیثم صالحی
میثم صالحی یکی از بازیکنان تیم ملی والیبال ایران است که به دنبال عملکرد حرفه ای اش از جانب کشور لهستان از وی دعوت به همکاری شد اما به دلیل مصدومیت کتفش خیلی نتوانست در این کشور بماند. در ادامه این مقاله سرپوش به بیوگرافی این والیبالیست موفق بیشتر اشاره می شود.

چکیده ای از بیوگرافی میثم صالحی:

نام کامل: میثم صالحی

تاریخ تولد: ۲۶ آبان ۱۳۷۷

محل تولد: ارومیه

حرفه: والیبالیست

پست: دریافت‌کننده قدرتی

قد: ۱۸۹ سانتی متر

میثم صالحی,بیوگرافی میثم صالحی,تصاویر میثم صالحیبیوگرافی میثم صالحی

بیوگرافی میثم صالحی:

میثم صالحی در ۲۶ آبان ۱۳۷۷ در ارومیه به دنیا آمد. این بازیکن دارای قد ۱۹۸ سانتی متری و وزن ۸۶ کیلوگرم است. پرش اسپک هایش دارای اندازه ۳/۴۵ سانتی متر و پرش دفاع وی ۳/۳۰ سانتی متر است. او در یک خانواده چهار نفری بزرگ شد و تنها یک خواهر بزرگ تر به نام مهسا دارد. 

والیبال را به صورت حرفه ای از سال ۱۳۹۵ زمانی که ۱۸ ساله بود با تیم عقاب سبلان اردبیل آغاز کرد، مربی او آقای پوریا یزدان پناه بود و در لیگ دسته اول فعالیتش را شروع کرد. بعد از اینکه در این تیم درخشید توسط بهروز عطایی به اردوی تیم ملی جوانان دعوت شد و بعد از گذشت چند ماه با تیم کاله مازندران قرارداد امضا کرد. 

به مدت سه فصل برای کاله زیر نظر عطایی بازی کرد و توانست توجه بسیاری از حرفه ای های این عرصه را به خود جلب کند. 

در سال ۱۳۹۹ میثم صالحی به تیم زادگاه خود یعنی شهرداری ارومیه پیوست و در اولین سال حضور خود بسیار درخشید به طوری که بعنوان بهترین دریافت کننده قدرتی سر زبان ها افتاد. وی توانست همراه با تیم شهرداری به نایب قهرمانی دست پیدا کند و در همان سال تمرینات خود را برای بازی همراه با تیم ملی بزرگسالان شروع کرد. 

میثم صالحی,بیوگرافی میثم صالحی,خانواده میثم صالحیمیثم صالحی در کنار پدر و مادرش

الگوهای میثم صالحی:

وی عنوان کرده است که الگوهایش در والیبال سعید معروف و میلاد عبادی پور هم شهری هایش هستند و در اردوهای ملی این دو اسطوره همواره به میثم کمک می دادند. 

درمیان بازیکنان خارجی «اروین انگاپت» بازیکن فرانسوی و «عثمانی خوانتورینا» بازیکن ایتالیایی را به صورت مرتب تماشا می کند و سعی دارد تکنیک بازی های آنها را یاد بگیرد. 

میثم صالحی,بیوگرافی میثم صالحی,زندگینامه میثم صالحی والیبالیستمیثم صالحی در کنار سعید معروف و محمد موسوی

تعریف میثم صالحی از تیم کاله:

میثم صالحی عنوان کرده است که سال های بسیاری برای کاله بازی می کرده و آمل و ارومیه را مانند شهرهای خود می داند. کاله امل را یک باشگاه واقعی معرفی کرده که از لحاظ مدیریت در ایران همانند ندارد. 

لژیونری میثم صالحی برای لهستان:

میثم صالحی در تاریخ ۱۱ فروردین ۱۴۰۰ به تیم والیبال «اولیشتن» در پلاس لیگای لهستان پیوست و از نظر کارشناسان یکی از بهترین بازیکنان لیگ برتر والیبال ایران معرفی شد. اویشتن پیش از پیوستن صالحی به آن، تیم سید محمد موسوی هم بود که فصل گذشته را در آن سپری کرد و توانست عملکرد خوبی از خود به نمایش بگذارد. 

میثم صالحی,بیوگرافی میثم صالحی,بازی میثم صالحیمیثم صالحی در تیم لهستان

حضور میثم صالحی در مسابقات جهانی:

اولین حضور میثم صالحی در مسابقات جهانی مربوط به بازی تیم ملی در لیگ جهانی والیبال ۲۰۲۱ بود، در نهایت تیم ملی توانست در رده ۱۲ جدول و ۱۶ تیمی کار خود را به اتمام برساند. 

بنا بر گزارشی که با این بازیکن انجام شده است عنوان می کند: اولین بار بود که با تیم ملی بزرگسالان در مسابقات حاضر می شدن با این وجود برای بیشتر بازی ها در زمین حاضر بودن و از این موضوع بسیار خوشحال هستم. 

میثم صالحی,بیوگرافی میثم صالحی,قهرمانی میثم صالحیقهرمانی میثم صالحی همراه با تیم والیبال ایران

نظر میثم صالحی درباره الکنو:

بنابر آنچه میثم صالحی عنوان کرده است: از اعتماد آلنکو (سرمربی تیم ملی) به جوان ترها خوشحال است. آنها توانستند بدون بازی های تدارکاتی و بعد از گذشت دو سال به دنبال وضعیت کرونایی در مسابقات جهانی حاضر شوند. وی در ادامه می گوید: امیدوارم در مسابقات آتی هم آلکنو و هم هواداران والیبال از عملکرد بازیکنان جوان رضایت داشته باشند. 

ازدواج میثم صالحی:

میثم صالحی هنوز ازدواج نکرده و مجرد می باشد.

میثم صالحی,بیوگرافی میثم صالحی,مادر میثم صالحیمیثم صالحی همراه با مادرش

دوستان بی نظیر:

پوریا فیاضی در پست قدرتی کم نظیر است و بازی مجتبی میرزاجانپور عالی است، همچنین نام صابر کاظمی در برخی مسابقات سرآمد بود. برای دفاع وسط عملکرد علی اصغر مجرد بسیار عالی بود و مرتضی شریفی هم دوست صمیمی ام است. 

عملکرد میلاد عبادی نه تنها در ایران بلکه در تمام دنیا بهترین است و فکر می کنم تا چند سال آینده کسی مثل او در والیبال نمی آید. 

میثم صالحی,بیوگرافی میثم صالحی,فعالیت های ورزشی میثم صالحیمیثم صالحی و میلاد عبادی

مصدومیت میثم صالحی در لهستان:

بنابر مصاحبه ای که با میثم صالحی انجام شده است عنوان می کند: مصدومیت کتفم در اثر پارگی لابروم ایجاد شده است و اگر بخواهم دقیق تر توضیح دهم؛ لابروم از روی استخوان بلند شده و پزشکان تشخیص داده اند که باید عمل جراحی انجام شود. 

از ۴ تا ۵ دکتر سوال پرسیدم که یکی از آنها پزشک مطرح ایتالیایی بود، وی یکی از بهترین پزشکان کتف در دنیا به شمار می‌رود و چندین والیبالیست را جراحی کرده است. او به من گفت اگر می خواهم آینده ورزشی خود را حفظ کنم باید تا زمانی که جوان هستن جراحی کنم نه اینکه فعلا بازی کنم و بعد از چند سال به فکر عمل باشم.

درصورتی که سنم بالاتر رود شرایط برایم دشوارتر می شود، در کنار این موضوع من اکنون مجبور هستم برای هر بازی از درمان و فیزیوتراپی استفاده کنم. 

از زمانی که به لهستان آمدم مطمئن بودم که کار دشواری در پیش دارم و سختی های زیادی می کشم، به هرحال پیشرفت نیاز به سختی کشیدن هم دارد، با وجود تمام این تفاسیر انگیزه زیادی داشتم و می خواهم خودم را در لهستان اثبات کنم اما متاسفانه مصدومیت کتفم اجازه نمی دهد. 

میثم صالحی,بیوگرافی میثم صالحی,تمرینات والیبال میثم صالحیتمرینات والیبال میثم صالحی

من نمی دانستم مقدار مصدومیت ناحیه کتفم چقدر است و برای مدت زمانی طولانی احساس درد داشتم اما همیشه با یک ماساژ و فیزیوتراپی ساده مشکل حل می شد. زمانی که به لهستان آمدم شرایط برای ماساژ و فیزیوتراپی سخت بود و به همین دلیل فقط کتفم را تقویت کرده و بازی می‌کردم.

چندین مرتبه برای بازی به میدان رفتم و به زور بازی را به اتمام می رساندم. در پایان هر بازی با زدن ۴ تا ۵ اسپک کفتم درد می گرفت اما به روی خودم نمی آوردم. هدفم فقط بازی کردن بود زیرا در کشور غریب تنها باشی بازی هم نداشته باشی شرایط بسیار سخت می شود. در این مدت سعی کردم به روی خودم نیاورم تا حالم خوب شود. 

اعضای کادر فنی و بهروز عطایی جویای احوالم هستند و دمشان گرم. درخصوص شرایط پیش روی تیم ملی ایران صحبت های زیادی نشده اما در این شرایط تنها می خواهم کتفم را درمان کنم و به سلامتی کامل دست پیدا کنم. امیدوار هستم که بتوانم در بهترین شرایط مجدد وارد تیم ملی شود و در خدمتشان باشم. 

خودم هم بیشتر از تحمل ندارم هنوز عمل نکرده ام اما دلم تنگ شده یک اسپک درست داشته باشم اما متاسفانه درد کتف و مصدومیت اجازه نمی دهد. کار سختی در پیش دارم، اما تمام تلاشم را می‌کنم از پس آن بر بیایم.

میثم صالحی,بیوگرافی میثم صالحی,عکس های جدید از میثم صالحیبهبود میثم صالحی بعد از جراحی کتف

عمل کتف میثم صالحی:

میثم صالحی جراحی کتف خود را در ایتالیا انجام داد و بعد از گذراندن دوران نقاهت اکنون به تمرینات خود برگشته است. به نظر می رسد مشکل کتف او رفع شده و وی در سلامت کامل به سر می برد. 

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 15
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش