یکشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۲۱۱۰۰۱۴

بیوگرافی مجتبی حیدرپور هندبالیست تیم ملی ایران

مجتبی حیدرپورمجتبی حیدرپور
مجتبی حیدرپور یکی از هندبالیست های تیم ملی ایران است که در گوشه چپ بازی می کند. این ورزشکار عضو باشگاه سپاهان اصفهان است و  در مسابقات قهرمانی مردان آسیا در سال ۲۰۱۴ با تیم ملی هندبال ایران مدال برنز را از آن خود کرد. در ادامه این مقاله از سرپوش به بیوگرافی ایشان می پردازیم.

چکیده بیوگرافی مجتبی حیدرپور

نام کامل: مجتبی حیدرپور

تاریخ تولد: ۲۹ شهریور ۱۱۳۶۷

محل تولد: سرخس

حرفه: هندبالیست

پست: گوشه چپ

باشگاه کنونی: سپاهان

قد: ۱ متر ۸۰ سانتی متر

عکس های مجتبی حیدرپوربیوگرافی مجتبی حیدرپور

بیوگرافی مجتبی حیدرپور

مجتبی حیدرپور در ۲۹ شهریور ۱۳۶۷ در سرخس به دنیا آمد. این ورزشکار همراه با خانواده اش در سن ۶ سالگی به مشهد آمدند. خانواده حیدرپور جمعیت زیادی داشت و او چهار برادر و چهار خواهر دیگر نیز داشت. برادر بزرگتر مجتبی حیدرپور یکی از هندبالیست های موفق و خوب ایرانی است که شاید دلیل گرایش وی به این ورزش نیز، فعالیت های برادرش بود. 

فعالیت های مجتبی حیدرپوردرباره مجتبی حیدرپور

زمانی که دبستانی بود هندبال را در مدرسه شروع کرد و از همان دوران کودکی به آن بسیار علاقه داشت. این ورزشکار عضو تیم ملی است و به واسطه سه گام های خوبش در میدان هندبال توانست تجربه قهرمانی در لیگ برتر را نیز داشته باشد. 

مجتبی حیدرپور ورزشکار حرفه ایمجتبی حیدرپور هندبالیست تیم ملی

فعالیت حرفه ای مجتبی حیدرپور

شروع فعالیت حرفه ای هندبال مجتبی حیدرپور به یک آموزشگاه در زمان نوجوانی و جوانی وی برمی گردد. بعد از اتمام تحصیلاتش به سربازی رفت، به مدت دو سال در تیم نیروی زمینی بود و یک سال نیز قهرمان دسته یک شد، همچنین یک سال در زیرگروه قهرمانان قرار گرفتند و توانستند به لیگ برتر برسند. 

اولین لیگ حرفه ای مجتبی حیدرپور به پتروشیمی کازرون برمی گردد. بعد از گذشت یکسال از عضویت در تیم کازرون و تجربه فضای لیگ برتر، از آنها جدا شد و توانست با همکاری قاسم شعبان پور؛  پیشکسوت هندبال خراسان، به تیم هندبال ثامن سبزوار بپیوندد. 

مجتبی حیدرپور ۴ سال برای ثامن سبزوار بازی کرد و بعد از تجربه شیرین یک نایب قهرمانی و سه قهرمانی در لیگ برتر با منیزیم فردوس قرارداد بست و همراه با این تیم قهرمان لیگ برتر شد.

از جمله دیگر تیم هایی که این ورزشکار برای آنها بازی کرده است می توان به شهرداری کاشان، نفت‌وگاز گچساران، فرازبام دهدشت و مس کرمان اشاره کرد. او در تمامی این تیم ها توانست قهرمان ایران شود، البته به غیر از فرازبام که مقام سوم را با این تیم در لیگ‌برتر به دست آورده است.

مجتبی حیدرپور هندبالیست تیم ملی ایرانفعالیت حرفه ای مجتبی حیدرپور

دعوت مجتبی حیدرپور به تیم ملی

زمانی که مجتبی حیدپور در لیگ برتر هندبال حضور داشت، حدود هشت بار قهرمانی و ۲ بار نایب قهرمان هندبال شد، از همین منظر می توان وی را یکی از رکوردداران لیگ برتر هندبال دانست. زمانی که در تیم ثامن سبزوار حضور داشت از سمت تیم ملی دعوت به همکاری شد. 

در آن زمان رافائل مربی تیم ملی و باشگاه ثامن بود و او همان سال اول همراه تیم ملی به جام جهانی رفت و از آن پس، به همه اردوهای تیم ملی دعوت می شد و نامش در لیست نهایی قرار می گرفت. حیدرپور سال‌هاست که خارج از استان بازی می‌کند.

در دورانی که ثامن در لیگ برتر دو تیم سبزوار و مشهد را داشت، مدیرعامل تصمیم داشت تا وی در ثامن سبزواری بازی کند، اگرچه خودش ترجیح می داد تا همراه با خانواده اش در مشهد باشد. 

حیدرپور در مسابقات قهرمانی مردان آسیا در سال ۲۰۱۴ با تیم ملی هندبال ایران مدال برنز را به دست آورد. او هم‌چنین در مسابقات قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۵ عضو تیم ملی بود، ولی به دلیل مصدومیت از حضور در مسابقات قهرمانی آسیا در سال ۲۰۱۶ باز ماند.

بازی های مجتبی حیدرپورفعالیت حرفه ای مجتبی حیدرپور

آینده هندبال از نظر مجتبی حیدرپور

براساس مصاحبه ای که با مجتبی حیدرپور انجام شده است، او هیچ امیدی به هندبال ایران ندارد و به نظرش این رشته از ورزش حذف می شود، تا زمانی که یک مدیر کارآمد وارد عرصه نشود این وضعیت پیشروی می کند. 

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 10
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش