سه شنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۲۰۳۰۰۷۰

ناهید کیانی، تکواندوکار المپیکی ایران

ناهید کیانیناهید کیانی
ناهید کیانی یکی از تکواندو کاران ایرانی است، ایشان در مسابقات آسیا ۲۰۱۶ و بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ توانست مدال برنز را از آن خود کند. ناهید کیانی اصالتا خوزستانی می باشد اما در اصفهان زندگی کرده است. در ادامه این مقاله سرپوش به بیوگرافی این ورزشکار می پردازیم.

چکیده ای از بیوگرافی ناهید کیانی:

نام کامل: ناهید کیانی

تاریخ تولد: ۱۰ مرداد سال ۱۳۷۷

محل تولد: اصفهان

اصالت: خوزستانی

حرفه: تکواندو کار

شروع فعالیت: از ۸ سالگی

بیوگرافی ناهید کیانیبیوگرافی ناهید کیانی

بیوگرافی ناهید کیانی:

ناهید کیانی در ۱۰ مرداد ۱۳۷۷ در اصفهان به دنیا آمد. او اصالتا خوزستانی است و در یک هفت نفره به دنیا آمد و ۱ خواهر ۴ برادر بزرگ تر است خودش دارد. وی در رشته تربیت بدنی تحصیل کرده اما دوست داشته است در رشته دندانپزشکی یا فیزیوتراپی ادامه تحصیل دهد اما اکنون به عنوان ملی پوش و دختر المپیکی ایران شناخته می شود.

براساس آنچه خودش عنوان کرده است هیچ کدام از اعضای خانواده اش به این فعالیت ورزشی نمی پردازند. 

این بانوی ورزشکار دارای قد ۱۷۲ سانتی متر و وزن ۵۵ کیلوگرم می باشد. 

ناهید کیانی تکواندوکارناهید کیانی تکواندوکار ایرانی

تکواندو با لباس اشتباهی:

زمانی که ۸ ساله بود مادرش ناهید را همراه با خواهرش به کلاس ورزش فرستاد تا سه ماه تابستان را مشغول به ورزش باشند. آنها دوست داشتند در کلاس کاراته فعالیت داشته باشند اما مادرش اشتباها برای آنها لباس تکواندو خریده بود و زمانی که به باشگاه رفتند، کلاس کاراته آنها را قبول نکرد. آنها تصمیم گرفتند تا به جای کاراته تکواندو را ادامه دهند. 

تصاویر ناهید کیانیناهید کیانی ورزشکار ایرانی

براساس آنچه خودش در مصاحبه عنوان می کند:

من اگر در کلاس کاراته می ماندم نمیتوانستم در این رشته موفق شوم چرا که تمام توانایی های من بر روی پاهایم است ولی در کاراته باید با دست ها هم کار کنیم.

عکس های ناهید کیانیمصاحبه های ناهید کیانی

کشف استعداد ناهید کیانی و راهیابی به تیم ملی:

مربی ناهید سریعا استعداد او را کشف کرد و با حمایت خانواده اش توانست وارد مسابقات کشوری شود و به مقام دوم مسابقات جهانی دست پیدا کرد. همین روند ادامه داشت تا اینکه ناهید در سال ۱۳۸۶ زمانی که ۹ ساله شد وارد تیم ملی نوجوانان ایران شد. 

زندگی شخصی ناهید کیانیناهید کیانی و حضور در تیم ملی

شروع با برنز جهان:

ناهید کیانی توانست در سال ۱۳۹۳ زمانی که ۱۶ ساله بود در مسابقات جهانی نوجوانان چین شرکت کند و مدال برنز را دریافت کرد. او بعد از یکسال به مدال طلا دست پیدا کرد. 

وی از سال ۱۳۹۵ با ورود به رده بزرگسالان توانست مدال برنز آسیا را به دست بیاورد و در سال ۱۳۹۶ به نقره رقابت های جام ریاست آفریقا دست پیدا کرد. 

کسب سهمیه المپیک:

ناهید کیانی در وزن زیر ۵۷ کیلوگرم در خرداد سال ۱۴۰۰ توانست مدال طلای مسابقات سهمیه المپیک در کشور اردن را به دست بیاورد و سپس راهی مسابقات المپیک شد. ناهید کیانی تنها بانوی تکواندوکار ایرانی بود که در المپیک توکیو ۲۰۲۰ ژاپن شرکت کرد. 

تصاویر اینستاگرام ناهید کیانیکسب سهمیه المپیک توسط ناهید کیانی

ادامه تحصیل ناهید کیانی:

در حال حاضر تربیت بدنی می خوانم اما از دبیرستان رشته ام را به تربیت بدنی تغییر دادم. از همان بچگی علاقه داشتم دندانپزشک یا فیزیوتراپ بشوم، اگر روزی بخواهم درسم را ادامه دهم یکی از این دو رشته را خواهم خواند. 

عکس های جدید ناهید کیانیعکس های ناهید کیانی

وضعیت مالی ناهید کیانی:

منفعت مالی رشته ورزشی نمی تواند مخارج زندگی من را بدهد و درآمد زایی داشته باشد، من بیشتر از روی عشق و علاقه این کار را انجام می دهم. ما برای یک مسابقه چهارماه تلاش می کنیم اما پاداش مان اندازه حقوق یک ماه کارمند است. من این کار را دلی انجام می دهم. 

عکس های شخصی ناهید کیانیعکس های شخصی ناهید کیانی

شباهت به کیمیا علیزاده:

بسیاری معتقدند میمیک چهره ام بسیار نزدیک به کیمیا علیزاده دارند برنز المپیک ریو است اما خودم حس می کنم که شبیه نیستیم. البته شاید چون دوستان خیلی نزدیکی بودیم، روی چهره هایمان تاثیر گذاشته و شبیه همدیگه شدیم. 

عکس های اینستاگرامی ناهید کیانیعکس های اینستاگرامی ناهید کیانی

المپیک پایان کارم نیست:

المپیک پایان کارم نیست و بعد از المپیک توکیو مسابقات مهم قهرمانی جهان را درپیش دارم. این موضوع پله بسیار بزرگی است و من تلاش می کنم تا مدال را به دست بیاورم. 

ازدواج ناهید کیانی:

ناهید کیانی مجرد می باشد و ازدواج نکرده است. 

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 17
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش