دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۲۰۱۳۱

بیوگرافی و عکس های سجاد استکی هندبالیست معروف ایرانی

هندبالیست های معروف ایران,افتخارات سجاد استکی,تیم های سجاد استکیسجاد استکی بازیکن هندبال
یکی از بازیکنان مطرح هندبالیست کشورمان سجاد استکی است، او فعالیت خود را در این زمینه از ۹ سالگی آغاز کرد. او علاوه بر بازی در تیم ملی ایران تجربه بازی در کشورهایی نظیر؛ فرانسه، آلمان و... را نیز دارد. در ادامه به بیوگرافی این بازیکن خواهیم پرداخت.

چکیده ای از بیوگرافی سجاد استکی:

نام: سجاد استکی

متولد: ۲۳ آوریل ۱۹۹۰

محل تولد: اصفهان، ایران

قد: ۱٫۹۰

رشته ورزشی: هندبالیست

پست: بک چپ

بیوگرافی سجاد استکی:

سجاد استکی متولد ۳ اردیبهشت ۱۳۶۹ در اصفهان است. وی دوره تحصیل خود را در دبیرستان به پایان رساند و از نه سالگی هندبال خود را آغاز کرد. استکی بعد از گذراندن دوره های مختلف بازی در تیم ملی تجربه بازی در آلمان، رومانی و فرانسه را داشته است. قد وی ۱۹۰ سانتی متر و وزنش ۹۰ کیلو گرم است و در پست بک چپ بازی می کند.

وی در خانواده ای ورزشکار به دنیا آمد و برادرش الله کرم استکی بازیکن حرفه ای و ارزشمند هندبال ایران می باشد.

این هندبالیست ایرانی برای باشگاه اکنون برای باشگاه هندبال ال عربی کویت بازی می کند. نفش آفرینی او در تیم ملی ایران نیز به چشم می خورد که از همین طریق توانست به عنوان مرد سال هندبال ایران در سال ۱۳۹۴ انتخاب شد.

پدر و مادر سجاد استکی,سجاد استکی و همسرش,بازیهای سجاد استکیعکس سجاد استکی

در بازی های ۲۰۱۰ آسیایی استکی توانست مدال نقره را برایتیم ملی هندبال ایران به ارمغان بیاورد. از دیگر افتخارات ملی استکی می توان به مدال برنز در سال ۲۰۱۴ که در قهرمانی مردان آسیا به همراه تیم ابران کسب کرد اشاره کرد، همچنین وی در مسابقات قهرمانی آسیا در سال ۲۰۱۶ نیز عضو تیم ملی بود.

سجاد استکی در سال ۱۳۸۸ توانست عضو هر سه تیم ملی نوجوانان ، جوانان و بزرگسالان ایران شود و در بازی های آسیایی که در سال ۲۰۱۰ برگزار شد همراه با تیم ملی به مدال نقره دست پیدا کردند. او فعالیت خود را در عرصه باشگاهی از تیم های ذوب آهن و سپاهان آغاز کرد و بعد از طی کردن دوره خدمت سربازی اش در سال ۹۱ به تیم نیروی زمینی سپاهان برگشت.

پدر و مادر سجاد استکی,سجاد استکی و همسرش,بازیهای سجاد استکیزندگی نامه سجاد استکی

سجاد استکی توانست با موفقیت در مسابقات و کسب عنوان مرد سال هندبال ایران در تابستان ۱۳۹۴؛ مورد توجه باشگاه «اشتوتگارت آلمان» قرار بگیرد و در نهایت راهی این تیم شد، اما بیشتر از چند ماه نتوانست در این باشگاه بماند و برای انجام تست به باشگاه پیلیه در فرانسه رفت اما به دلایلی نتوانست نظر مساعد کادر فنی این تیم را به خود جلب کند.

در دی ماه ۱۳۹۴ استکی به تیم الغرافه قطر اضافه شد و بعد از یکسال همراه با برادرش به تیم «دینامو بخارست» رومانی پیوست و توانست در سال فاتج کوپا رومانی شدند.

استکی توانست در سال ۱۳۹۶ در ناسینوال لیگ رومانی و لیگ قهرمانان اروپا بدرخشد و به عنوان بهترین بازیکن خارجی سال کشور رومانی معرفی شد، وی بعد از کسب این عنوان اعلام کرد؛ این موهبت از جان خداوند بوده و از دعای خیر پدر و مادر و مردم خوب کشورمان نشات می گیرد همچنین عنوان کرد؛ وظیفه من بعد از این عناوین دشوارتر خواهد شد.

استکی با جدایی از لیگ رومانی در ۱ تیر ۱۳۹۸ به تیم «سه سون» فرانسه در لیگ دو پیوست و بعد از یکسال خود را به همراه این تیم به لیگ سطح اول این کشور رساند. در نهایت استکی بعد از گذشت یک و نیم سال بازی در این تیم در سال ۱۴۰۰ به تیم العربی در کویت پیوست و اکنون هم در همین باشگاه عضو است.

تلاشی که او برای تیم ملی ایران انجام داد غیر قابل انکار است و در این باره عنوان می کند؛ ما به عنوان ملی پوشان هندبال ایران باید همواره در بالاترین سطح آمادگی باشیم تا ماحصل همه این اتفاقات به موفقیت تیم ملی در مسابقات منتهی شود.

افتخارات سجاد استکی,تیم های سجاد استکی,تصاویر سجاد استکیسجاد استکی در کنار برادرش

استکی الگوی و مربی خود را در ایران برادرش «الله کرم استکی» می داند و در تیم های خارجی بازی «دنیل نارسیس» فرانسوی را مورد علاقه معرفی می کند و بازی های او را همواره دنبال می کند. سرمربی سابق تیم ملی؛ «ماجک» از جمله مربیان مورد پسند استکی است که تاثیر زیادی در پیشرفت او داشته است.

عقیده استکی درباره ادامه تحصیل:

سجاد استکی گفته است در هندبال با سواد نداریم و احتمالا الله کرم برادرش با مدرک لیسانسی که به زور و زحمت دریافت کرده پرفسور هندبال به حساب می آید.

او گفته است؛ معدلم در دبیرستان ۱۵ و خرده ای بود و من دانش آموز درس خوانی نبودم، اکنون هم تمرین و بازی های حرفه ای فرصتی برای مطالعه نمی گذارد. حسرت این را نمی خورم که چرا درسم را با جدیت بیشتری ادامه ندادم چه فایده ای برای دارد، به نظرم معلم انشای دبستان هم اشتباه فکر می کرده در این روزگار ثروت بهتر از علم است.

افتخارات سجاد استکی,تیم های سجاد استکی,تصاویر سجاد استکیسجاد استکی در کنار پدر و مادرش

آرزوی ورزشی سجاد استکی :

آرزوی او این است که بهترین بازیکن هندبالیست دنیا شود و عنوان کرده برای رسیدن به آن تلاش می کند و می خواهد در بالاترین سطح هندبال دنیا بازی کند و پیشرفت داشته باشد. او گفته است هیچ غیرممکنی در این زمینه وجود ندارد و تلاش می کند تا انشالله به هدفش برسد.

عقاید سجاد استکی:

از گفته های جواد استکی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

من ایمان دارم که خداوند بنده‌ اش را تنها نمی‌ گذارد ، واقعا یک جاهایی می‌ خواستم تصمیماتی بگیرم که به یکباره نظرم تغییر کرد بعدها فهمیدم که آن تصمیم اشتباه بوده و چقدر خوب که آن کار را انجام نداده ‌ام.

شاید راهی که رفته‌ام سخت تر بوده اما موفقیت‌اش بیشتر بوده است به همین خاطر است که باور دارم خدا هوایم را دارد و تقریبا همه جا، همه چیز را به او می‌سپارم.

بیوگرافی سجاد استکی,زندگی نامه سجاد استکی,پدر و مادر سجاد استکیتصاویر سجاد استکی

وضعیت تاهل سجاد استکی:

تا به حال هیچ خبری مبنی بر ازدواج این ورزشکار به دست نرسیده و وی مجرد است.

خداحافظی سجاد استکی از هندبال:

او اعلام کرده است که؛ تنها چیزی که به آن فکر می کنم تنها هندبال است و تا زمانی که سن و بدنم به من اجازه دهد در دنیای هندبال خواهم ماند و برای بعد از این زمان تصمیم نگرفته ام.

تصاویر سجاد استکی,سجاد استکی,بیوگرافی سجاد استکیافتخارات سجاد استکی

افتخارات فردی سجاد استکی:

برگزیده مرد سل هندبال ایران در سال ۱۳۹۴

برگزیده پدید هندبال اروپا در سال ۲۰۱۶

کسب عنوان قهرمان لیگ باشگاه‌های رومانی در سال های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷

قهرمان جام حذفی رومانی در سال های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷

قهرمان ناسیونال لیگ رومانی در سال های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷

نایب قهرمانی انتخابی المپیک در سال ۲۰۱۵

قهرمانی آسیا:

قهرمانی بیروت در سال ۲۰۱۰

کسب سه مدال برنز در منامه و در سال ۲۰۱۴

منامه ۲۰۱۶

بیوگرافی سجاد استکی,زندگی نامه سجاد استکی,پدر و مادر سجاد استکیبازیهای سجاد استکی

بازی های آسیایی سجاد استکی:

کسب دو مدال نقره در گوانگژو ۲۰۱۰

قهرمانی جهانی سجاد استکی:

بازی دوحه در سال ۲۰۱۵

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 17
  • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش