جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۲۰۲۰۰۳۰

درباره شان کلاریدا؛ قهرمان بدنسازی مسترالمپیا

شان کلاریداشان کلاریدا
شان کلاریدا قهرمان ۲۱۲ پوندی دوره مسابقات مسترالمپیا در رشته بدنسازی است که توانست با شکست کمال عبدالسلام به این مقام دست پیدا کند. 

چکیده ای از بیوگرافی شان کلاریدا:

نام کامل: شان کلاریدا

تاریخ تولد: ۵ سپتامبر ۱۹۸۲

محل تولد: نیوجرسی، آمریکا

حرفه: قهرمان بدنسازی

قد: ۱۵۷/۵ سانتی متر

افتخار: قهرمان ۲۱۲ پوندی دوره مسابقات مسترالمپیا بدنسازی

عکس های شان کلاریدابیوگرافی شان کلاریدا

بیوگرافی شان کلاریدا:

شان کلاریدا در ۵ سپتامبر ۱۹۸۲ در نیوجرسی آمریکا به دنیا آمد. وی از همان کودکی خود ورزش هایی مانند بسکتبال، بیسبال، کشتی و ژیمناستیک را تجربه کرده است. وی از لحاظ قدوقامت نسبت به سایر همکلاسی هایش کوچکتر بود به طوریکه زمان ورود به دبیرستان تنها ۱۵۷ سانتی متر قد و ۴۴ کیلوگرم وزن داشت. 

تصاویر شان کلاریدادرباره شان کلاریدا

این ابعاد برای فردی مثل شان که بسیار عاشق ورزش کردن بود، قابل قبول نبوند و جامعه همواره نسبت به قدکوتاه ها برخورد مناسبی ندارد، درنتیجه همواره مورد تحقیر قرار می گرفت. 

البته اظهارنظرهای منفی و برداشت های دیگران سبب دلسردی وی از ادامه دادن ورزش نشد، او کشتی می گرفت تا عضله هایش را تقویت کند و درنهایت همراه با یک بدنساز سالن ورزشی را در محلی را تاسیس کردند تا مسیرهای پیش رو را طی مرده و عضله سازی را به حدعالی برساند، در همین نقطه وی به بدنسازی بسیار علاقه مند شد. 

کلاریدا توانست در طول دوران دبیرستانش ۳۰ کیلوگرم عضله کسب کند و این اتفاق باورنکردنی صورت گرفت. 

شان کلاریدا قهرمان بدنسازی شان کلاریدا قهرمان بدنسازی

نخستین پیروزی شان کلاریدا :

در مسابقات المپیا ۲۰۱۹ کلاریدا توانست در بخش ۲۱۲ پوند بعد از کمال القرنی و درک لانسفرد مقام سوم را از آن خود کند. این درحالی بود که بسیار فکر می کردند که شان شایسته پیروزی بر لانسفرد بوده است. تعجبی ندارد که بسیار گمان نکنند کلاریدا با این قدوماقمت بتواند قهرمانی المپیا را از آن خود کند.

اندام شان کلاریدادرباره زندگی شان کلاریدا

شان کلاریدا درخصوص قهرمانی خوئ می گوید: بسیاری سعی کردند که وی را منصرف کنند اما هیچگاه پیروز نشدند اما آنها اشتباه می کردند. 

شان کلاریدار بیش از ۱۵ سال رد مسابقات مختلفی شرکت کرد و کارت حرفه ای خود را در سال ۲۰۱۲ بعد از مسابقات قهرمانی ان.پی‌سی ملی امریکا دریافت کرد. 

کلاریدا اعتقاد دارد که هنوز هم بهترین خودش نیست و هنوز هم تشنه پیشرفت است. وی الگوی خوبی برای بدنسازی کوتاه قد محسوب می شود که از موفقیت در رقابت های بزرگ هیچگاه احساس ناامیدی نکرد. 

شان کلاریدا بدنسازدرباره زندگی شان کلاریدا

شان کلاریدا قهرمان بدنسازیقهرمانی شان کلاریدا

همسر شان کلاریداشان کلاریدا در کنار همسرش

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 10
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش