دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۲۰۹۰۰۴۸

بیوگرافی شوهی اوتانی بازیکن فوق العاده بیسبال ژاپنی

شوهی اوتانیشوهی اوتانی
شوهی اوتانی یکی از بازیکنان حرفه ای بیس بال ژاپن است که به دلیل مهارتش در توپ و ضربه زدن بسیار مورد توجه قرار می گیرد. اوتانی اولین ژاپنی است که عنوان قهرمانی در لیگ برتر خانگی را به دست آورد و با رهبری لیگ آمریکا با آن قهرمان شد. در ادامه این مقاله از سرپوش به بیوگرافی این ورزشکار اشاره می شود.

چکیده بیوگرافی شوهی اوتانی

نام کامل: شوهی اوتانی

تاریخ تولد: ۵  ژوئیه ۱۹۹۴ 

محل تولد: اوشو، ایواته، ژاپن

ملیت: ژاپنی

حرفه: بازیکن بیس بال

تیم های کنونی: مبارزان هوکایدو نیپون هام (۲۰۱۳–۲۰۱۷)، لس آنجلس آنجلز (۲۰۱۸–۲۰۲۳)

درباره شوهی اوتانیبیوگرافی شوهی اوتانی

بیوگرافی شوهی اوتانی

شوهی اوتانی در ۵ ژوئیه ۱۹۹۴ در میزوساوا (اکنون بخشی از اوشو)، ایواته، ژاپن به دنیا آمد. مادرش یک بازیکن بدمینتون در سطح ملی در دبیرستان بود و پدرش در یک کارخانه خودروسازی محلی کار می کرد. او کوچکترین فرزند از سه فرزند خانواده اش است و یک خواهر بزرگتر به نام یوکا و یک برادر بزرگتر به نام ریوتا دارد که او نیز یک بازیکن آماتور بیسبال در لیگ صنعتی ژاپن حضور دارد.

شوهی اوتانی در ژاپن، Ohtani به عنوان "yakyū shōnen" (野球少年)‎ شناخته می شد - بچه ای که با بیسبال زندگی می کند، می خورد و نفس می کشد. او با مربیگری پدرش، در سنین پایین استعداد خود را برای بازی نشان داد. او بازی بیسبال را در سال دوم دبستان شروع کرد و تمام ۱۸ بازی را در یک بازی قهرمانی منطقه ای شش دوره ای ثبت کرد.

عکس کودکی شوهی اوتانیکودکی شوهی اوتانی

شوهی اوتانی در آغاز فعالیتش

شوهی اوتانی به عنوان یک نوجوان می توانست برای هر تیم دبیرستانی قدرتمند در شهرهای بزرگ مانند اوزاکا یا یوکوهاما بازی کند. در عوض، او ترجیح داد محلی بماند و دبیرستان هاناماکی هیگاشی در استان ایواته، شمال ژاپن را انتخاب کرد، همان دبیرستانی که یوسی کیکوچی او را تحسین می کرد. هیروشی ساساکی؛ مربی بیسبال دبیرستان شوهی اوتانی گفت که او یک شناگر سریع بود که "می توانست المپیک را به دست آورد."

تحت هدایت ساساکی، بازیکنان هاناماکی هیگاشی در محوطه دانشگاه زندگی می کردند و تنها شش روز در سال به خانه بازمی گشتند. ساساکی کارهای نظافت توالت را به اوتانی محول می کرد تا به او حس فروتنی بیاموزد. 

بازی های شوهی اوتانیشوهی اوتانی بازیکن بیسبال ژاپنی

شوهی اوتانی در سال ۲۰۱۲، یک توپ با سرعت ۱۶۰ کیلومتر در ساعت (۹۹ مایل در ساعت) را به عنوان یک پرتاب کننده ۱۸ ساله دبیرستانی پرتاب می کرد، که توانست در آن زمان رکورد بیسبال دبیرستانی ژاپن را برای خود به ثبت برساند، البته  روکی ساساکی با سرعت ۱۶۳ کیلومتر در ساعت، رکورد او را شکست. 

شوهی اوتانی در مسابقات قهرمانی بیسبال ملی دبیرستان ژاپن، که معمولاً تابستان کوشین نامیده می شود، در زمین بازی شرکت کرد و توپ اول را پرتاب کرد. شوهی اوتانی در مسابقات قهرمانی جهانی بیسبال U 2012، یک رکورد ۰–۱ برد- باخت با ۱۶ ضربه زدن، هشت راه رفتن، پنج ضربه، پنج دوش، و میانگین دوندگی ۴.۳۵ ERA) در ۱۰+۱⁄۳ ) داشت. 

شوهی اوتانی بازیکن بیسبال ژاپنیدرباره موفقیت های شوهی اوتانی

شوهی اوتانی حرفه ای در بیسبال

شوهی اوتانی تمایل داشت تا بعد از دبیرستان مستقیما به لیگ‌های اصلی برود و به تیم‌های متعددی از جمله تگزاس رنجرز، بوستون رد ساکس، نیویورک یانکیز و لس‌آنجلس داجرز علاقه داشت. اوتانی در ۲۱ اکتبر ۲۰۱۲، اعلام کرد که به جای حرفه ای شدن در ژاپن، در لیگ برتر بیسبال حرفه ای را فعالیت خواهد داشت.

هوکایدو نیپون هام فایترز تصمیم گرفت او را در درفت NPB 2012 درافت کند، علیرغم اینکه می دانستند احتمال زیادی وجود دارد که او برای آنها بازی نکند. پس از یک دوره مذاکره انحصاری بین او و مبارزان، شوهی اوتانی اعلام کرد که با این تیم قرارداد امضا خواهد کرد و قبل از انتقال احتمالی MLB چند سال را در ژاپن سپری خواهد کرد.

هوکایدو گفت که به شوهی اوتانی اجازه می دهد تا به عنوان بازیکن توپ و موقعیت بازی کند. لس آنجلس داجرز، که به تیم برتر شوهی اوتانی در MLB تبدیل شده بود، آماده نبود به او اجازه بازی در هر دو صورت را بدهد. او پیراهن شماره ۱۱ را که قبلا یو درویش می پوشید، به او اختصاص داد.

بازی های جهانی شوهی اوتانیعکس های شوهی اوتانی

حضور شوهی اوتانی در حرفه بین المللی

جام جهانی بیسبال زیر ۱۸ سال WBSC 2012

شوهی اوتانی به تیم ملی زیر ۱۸ سال ژاپن دعوت شد که در نهایت در مسابقات جهانی بیسبال ۱۸U 2012 قهرمانی جهانی بیسبال ۱۸U در سئول در جایگاه ششم قرار گرفت.

۲۰۱۵ WBSC Premier12

شوهی اوتانی در افتتاحیه تورنمنت WBSC Premier12 به همراه تیم ملی ژاپن به مدال برنز دست یافت. او تک خال تیم زمین بازی ژاپن بود که کنتا مائدا نیز در آن حضور داشت. شوهی اوتانی به عنوان شروع کننده شماره یک، دو بار برای سامورایی ژاپن به میدان رفت، هر دو در برابر رقیب سرسخت ژاپن، کره جنوبی، برنده بازی ۱ دور افتتاحیه و بدون تصمیم در نیمه نهایی. شوهی اوتانی متعاقباً به تیم جهانی کنفدراسیون جهانی بیسبال سافت بال در سال ۲۰۱۵ معرفی و به عنوان بهترین بازیکن بیسبال سال ۲۰۱۵ WBSC انتخاب شد.

شوهی اوتانی در تیم انجلحضور شوهی اوتانی در عرصه بین الملل

کلاسیک جهانی بیسبال ۲۰۱۷

شوهی اوتانی در فهرست ۲۸ نفره تیم ملی بیسبال ژاپن در مسابقات جهانی بیسبال کلاسیک ۲۰۱۷ بود، اما به دلیل آسیب دیدگی مچ پا مجبور به کناره گیری شد.

کلاسیک جهانی بیسبال ۲۰۲۳

شوهی اوتانی برای تیم ملی بیسبال ژاپن در مسابقات جهانی بیسبال کلاسیک ۲۰۲۳ بازی کرد. او به دلیل بازی‌های ضربه‌ای و پرتابی‌اش در مرحله گروهی مسابقات به عنوان MVP Pool B انتخاب شد. اوتانی سیو را در بازی قهرمانی به دست آورد و پس از ضربه زدن به ۰.۴۳۵ و زدن به ۱.۸۶ ERA جایزه MVP مسابقات را به دست آورد.

عکس های شوهی اوتانیسعود شوهی اوتانی

قرارداد ۵۰۰ میلیون دلاری شوهی اوتانی

در سال ۲۰۲۳ که همه طرفداران ورزش در فکر بریز و بپاش های عربستان برای شکلدهی به تیم فوتبال خود بودند، خبری عجیب در دنیای فوتبال منتشر شد؛ شوهی اوتانی ستاره ژاپنی در لیگ برتر بیسبال به زوی می تواند با قراردادی بالغ بر ۵۰۰ تا ۶۵۰ میلیون دلار به تیم جدید خود اضافه شود. این مبلغ بزرگترین قرارداد تاریخ ورزش را به ثبت می رساند. 

او که تنها ۲۹ سال سن دارد در تیم لس آنجلس آنجلز در شرایطی قرار گرفته که می‌تواند تیم خود را تغییر دهد و در صورتی که قرار باشد از این تیم جدا شود، باید پیشنهادی بالاتر از ۵۰۰ میلون دلار دریافت کند.

شوهی اوتانی در تیم های خارجیقرارداد عجیب شوهی اوتانی

زندگی شخصی شوهی اوتانی

از زمانی که توجه ملی و بین المللی را به عنوان یک پدیده دبیرستانی به خود جلب کرد، شوهی اوتانی یکی از مشهورترین ورزشکاران ژاپنی است و در تمام دوران بزرگسالی خود با نظارت رسانه ای شدید مطبوعات ژاپنی مواجه بوده است. به دلیل ماهیت برجسته تلاش‌های دوطرفه‌اش، فایترز از شوهی اوتانی در برابر هجوم رسانه‌ای محافظت کرد، در حالی که شوهی اوتانی تمایل داشت به خوابگاه تیم و سالن بدنسازی ادامه دهد و زندگی نیمه صومعه‌ای و بیسبال محور را داشته باشد. محصول جانبی این موضوع حفظ دو شغل در لیگ های بزرگ و انجام هر دو در سطح نخبگان بود. 

شوهی اوتانی به انگلیسی مسلط نیست اما می‌تواند صحبت کند و اسپانیایی نیز می‌داند، اما ترجیح می‌دهد با رسانه‌ها از طریق مترجم صحبت کند و ژاپنی مادری خود را به انگلیسی ترجمه کند. از سال ۲۰۱۳ آیپی میزوهارا مترجم شخصی اوتانی با فرشتگان لس آنجلس است که در روزهای شوهی اوتانی با تیم فایترز مانده و او را از ۱۸ سالگی اوتانی می‌شناسد.

عکس های اینستاگرامی شوهی اوتانیعکس های شخصی شوهی اوتانی

هنگامی که شوهی اوتانی در سپتامبر ۲۰۱۷ اعلام کرد که می‌خواهد در MLB شغلی را دنبال کند، او برای نمایندگی با CAA Sports قرارداد امضا کرد. اوتانی توسط نماینده Nez Balelo از CAA Sports از سال ۲۰۱۷ نمایندگی می کند. شوهی اوتانی در سال ۲۰۱۸ در رشته سرگرمی و ورزش در فوربس ۳۰ زیر ۳۰ کلاس آسیا فهرست شد.

برای مبارزات انتخاباتی تاریخی خود در سال ۲۰۲۱، شوهی اوتانی در فهرست افراد تأثیرگذار تایم ۱۰۰ در سال ۲۰۲۱ نامگذاری شد و جایزه دستاورد تاریخی کمیسیونر توسط کمیسر راب مانفرد اعطا شد.

شوهی اوتانی همچنین به پاس قدردانی از دستاوردهای او، افتخار ملی ژاپن، جایزه افتخار مردم را از سوی نخست وزیر ژاپن به او پیشنهاد کرد، اما شوهی اوتانی آن را رد کرد و گفت که برای چنین جایزه ای «هنوز زود است».

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 10
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش