یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰
کد مقاله: ۹۹۰۷۰۰۰۳۴

زندگینامه آلن شیرر فوتبالیست معروف انگلیسی (+ تصاویر)

آلن شیرر,زندگی نامه آلن شیرر,تصاویر آلن شیررتصاویر آلن شیرر
آلن شیرر فوتبالیست معروف انگلیسی است. او برترین گلزن باشگاه نیوکاسل در همه زمان هاست و در مجموع ۲۶۰ گل در لیگ برتر کسب کرده است. وی نیز سابقهٔ مربیگری نیوکاسل یونایتد را نیز دارد.

چکیده ای از بیوگرافی آلن شیرر

نام کامل: آلن شیرر

زادروز: ۱۳ اوت ۱۹۷۰

زادگاه: گاسفورث، نیوکاسل، انگلستان

قد: ۱٫۸۳ متر 

پست: مهاجم (فوتبال)

وضعیت تاهل: متاهل

بیوگرافی آلن شیرر

آلن شیرر متولد ۱۳ اوت ۱۹۷۰ است که در شمال انگلیس به دنیا امد. وی از یک خانواده طبقه کارگر آمد و در ابتدای زندگی یاد گرفت که هر موفقیتی که میخواهد داشته باشد باید خودش به دست آورد. او بعنوان بازیکن جوان، خیلی از باشگاه ها را تحت تأثیر قرار داد، ولی تصمیم گرفت در سال ۱۹۸۶ به سمت خلاف جهت کشور به ساوتهمپتون منتقل شود. در ۱۱۸ بازی برای ساوتهمپتون شایر ۲۳ گل به نتیجه رساند و در سال ۱۹۹۲ با بلکبرن روورز به خانه نزدیک شد.

عکس های آلن شیرر,آلن شیرر,زندگینامه آلن شیررعکس های آلن شیرر

فعالیت های آلن شیرر

آلن شیرر در سال ۱۹۸۷ در حالیکه تنها ۱۷ سال سن داشت موفق شد که برابر تیم بزرگی چون آرسنال هت تریک کند و به جوان ترین بازیکن تاریخ لیگ برتر انگلیس که هت تریک کرده تبدیل شود.

پاهای آلن شیرر با توان بالایی که داشتند میلیونها پوند را نصیب تجار و سرمایه گذارهای انگلیسی کرد که به باشگاه داری روی آورده بودند. بسیاری این آرزو را داشتند که آلن شیرر برای تیم آن ها بازی کند از جمله سر آلکس فرگوسن که در کتاب زندگینامه خود هم اقرار کرد که دوست داشت او را جذب کند ولی وی بلکبرن و نیوکاسل را به شیاطین سرخ ترجیح داد. با این حال با فاصله زیادی نسبت به دیگر رقبای خویش در صدر جدول برترین گلزنان تاریخ لیگ برتر فوتبال انگلستان قرار گرفت.

قد آلن شیرر,آلن شیرر فوتبالیست,آلن شیررآلن شیرر فوتبالیست انگلیسی

ساوتهمپتون اولین مقصد آلن شیرر بود. وی در این تیم خود را به لیگ برتر انگلیس معرفی کرد و کودکان از او بعنوان الگوی خود یاد می کردند و حرکات او را در زمین های بازی کودکانه تقلید می کردند. آلن شیرر پس از گلزنی مثل ژیمناستیک کارها، بالا و پایین نمی پرید. معمولاً چنین حرکاتی در بین بازیکن های انگلیسی که گلزنی می کردند رایج بود ولی آلن شیرر روش خاص خود را داشت. او دست راست خود را بالا می برد و به سرعت به طرف گوشه زمین می دوید تا جاییکه مهار او سخت بود بعد می ایستاد تا شادیش را با هم تیمی هایش تقسیم کند و اینگونه بود که چنین حرکتی برای مدت ها در لیگ برتر انگلیس خودنمایی کرد و به نام شیرر هم ثبت شد.

این گلزن افسانه ای چهار فصل برای بلکبرن بازی کرد و توانست ۱۱۲ گل برای این تیم به نتیجه رساند. آلن شیرر در بلکبرن به برترین و مشهور ترین بازیکن لیگ برتر انگلیس تبدیل شده بود. قیمت او بالا رفته بود و باشگاهی مثل بلکبرن نمی توانست رقم دستمزد بالای وی را جذب کند این چنین بود که تیمهای بزرگ لیگ جزیره بار دیگر به تکاپو افتادند تا او را جذب کنند. منچستریونایتد برای جذب آلن شیرر رقم ۱۲ میلیون پوند را پیشنهاد داد ولی او این رقم را نپذیرفت به دلیل آن که دلش با فرگوسن و تیم او نبود.

آلن شیرر وی قبول کرد که نیوکاسل را بعنوان مقصد بعدی خود انتخاب کند و این شهر با ۱۵ میلیون پوند آغوش خود را برای پسرش باز کرد تا روزهای خوشی را برای مردم رقم زند.

آلن شیرر,بیوگرافی آلن شیرر,تعداد بازی آلن شیررآلن شیرر محبوب ترین بازیکن تاریخ باشگاه نیوکاسل

آلن شیرر در چند فصلی که برای نیوکاسل بازی کرد موفق شد ۱۴۸ گل برای این تیم به نتیجه رساند تا به برترین گلزن تاریخ این باشگاه تبدیل شود. او با زدن ۲۶۰ گل برترین گلزن تاریخ لیگ جزیره هم به شمار می آید و جالب این که دومین گلزن اندی کول، ستاره سابق شیاطین سرخ است که تنها ۱۸۹ گل به نتیجه رسانده و این نشان می دهد که رکورد آلن شیرر برای دیگر بازیکنان بسیار دست نیافتنی است.

باشگاه فوتبال نیوکاسل، تندیس آلن شیرر را با همان حرکت معروفش به هنگام گل زدن ساخته است و بی تردید برترین و محبوب ترین بازیکن تاریخ این باشگاه انگلیسی به شمار می آید. آلن شیرر در بازیهای ملی نتوانست به اندازه فوتبال باشگاهی موفق باشد.  

تعداد بازی آلن شیرر,آلن شیرر,آلن شیرر فوتبالیستعکسهای آلن شیرر بازیکن فوتبال

آلن شیرر ده سال بعد از ترک نیوکاسل برای بازی در ساوتهمپتون، توسط تیم زادگاهش خریداری شد. بلکبرن با منچستریونایتد رقابت داشت که او هم می خواست توسط آلن شیرر شركت كند ولی وی تصمیم گرفت به خانه برگردد. آلن شیرر در سال ۱۹۹۶ به نیوکاسل فروخته شد و وی ده فصل در آن جا می ماند. بی تردید انتخاب سختی برای شایر بود که باشگاه منچستریونایتد را نپذیرد و اگر او به آن جا رفته بود، خاطرات بیشتری برای پیروزی داشت. در مقابل، آلن شیرر به خانه رفت تا برای نیوکاسل بازی کند و اکنون تمام تلاش او برای موفقیت آن ها بود. با وجود تمام تلاششان، نیوکاسل نتوانست منچستریونایتد را از صدر جدول حذف کند و شایر پیروزی در لیگ برتر را یک بار دیگر از دست داد.

آلن شایر، بهترین گلزن لیگ برتر

آلن شیرر برترین گلزن باشگاه نیوکاسل در همه زمان ها شد و در مجموع ۲۶۰ گل در لیگ برتر کسب کرده است. هواداران نیوکاسل می دانستند که هر زمان که او در زمین حضور داشته باشد، در هر بازی، هر چه قدر هم شانس داشته باشند، مهم نیست که چه امتیازی داشته باشد. او بعنوان یک افسانه در نیوکاسل بازنشسته شد و بی تردید بزرگ ترين بازیکن لیگ برتر آن ها است.

بیوگرافی آلن شیرر,زندگینامه آلن شیرر,آلن شیررآلن شیرر برترین گلزن تاریخ لیگ جزیره

گلهای آلن شیرر در رده ملی

آلن شیرر بعنوان کاپیتان تیم ملی انگلستان در جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه حاضر بود که تیمش در مرحله یک هشتم نهایی در ضربات پنالتی مغلوب تیم ملی آرژانتین شد و از دور مسابقات کنار رفت. او در ۴ بازی خود در جام جهانی ۱۹۹۸ موفق به زدن ۲ گل برای سه شیرها گردید.

آلن شیرر در یورو ۱۹۹۶ که در خاک انگلستان برپا شد نیز توفیقی نداشت و تیم ملی کشورش در مرحله نیمه نهایی باز هم در ضربات پنالتی مغلوب تیم ملی آلمان گردیده و از صعود به فینال مسابقات باز ماند. آلن شیرر در ۳۴ دیدار از ۶۳ دیدار ملی خود بازوبند کاپیتانی تیم ملی انگلیس را به بازو بست و موفق شد ۳۰ گل ملی هم در کارنامه خود داشته باشد. با این وجود آلن شیرر بهمراه انگلیس نتوانست در جام جهانی ۱۹۹۴ حاضر باشد و تنها در جام جهانی ۱۹۹۸ با پیراهن سه شیرها به میدان رفت و در چهار بازی خود در این جام موفق به زدن ۲ گل ملی شد.

افتخارات آلن شیرر در رده باشگاهی

آلن شیرر در سه فصل متوالی ۹۵ - ۹۴ و ۹۶ - ۹۵ بهمراه بلکبرن روورز و فصل ۹۶-۹۷ به همراه نیوکاسل یونایتد موفق به کسب عنوان آقای گلی و دریافت کفش طلای لیگ جزیره گردیده است.

آلن شیرر,عکس های آلن شیرر,زندگی نامه آلن شیررتصاویری از آلن شیرر 

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 16
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش