سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹
کد مقاله: ۹۷۱۱۰۰۰۳۰

بیوگرافی ماریو بودیمیر، بازیکن جدید پرسپولیس

ماریو بودیمیر,بیوگرافی ماریو بودیمیر,بازیکن جدید پرسپولیسماریو بودیمیر
ماریو بودیمیر بازیکن فوتبال کرواسی است که به تازگی به عنوان مهاجم پرسپولیس انتخاب شد. او بازیکن سابق "دیناموزاگرب" بوده است. در ادامه بیوگرافی و سوابق فوتبالی این بازیکن بلند قامت و حواشی قرارداد ۱۰ میلیاردی‌اش را به همراه عکس‌های او دنبال کنید.

چکیده‌ای از بیوگرافی ماریو بودیمیر

نام کامل: ماریو بودیمیر Mario Budimir/‎

ملیت: کرواسی

تاریخ تولد:۱۹۸۶/۲/۱۲

محل تولد: سینی، کرواسی

حرفه: بازیکن فوتبال

باشگاه: پرسپولیس

پست: مهاجم

شماره پیراهن در باشگاه: ۹

قد: ۱۹۳  سانتی متر

وزن: ۸۳  کیلو گرم

سال های فعالیت : ۲۰۰۶ تاکنون

 

ماریو بودیمیر,بیوگرافی ماریو بودیمیر,مهاجم پرسپولیسبیوگرافی ماریو بودیمیر

ماریو بودیمیر (انگلیسی: Mario Budimir) متولد ۱۲ فوریه ۱۹۸۶ (۲۳ بهمن سال ۱۳۶۳) در سینی کرواسی، بازیکن فوتبال در پست مهاجم است. بودیمیر مهاجم سابق دیناموزاگرب، یکی از تیم‌های باسابقه اروپا با آمار نسبی متوسط در گلزنی، به تازگی به تیم فوتبال پرسپولیس پیوسته است.

 

ویژگی‌ها و عملکرد بدنی ماریو بودیمیر

ماریو بودیمیر، مهاجم کرواسی، با ۱۹۳ سانتی متر قد می تواند مهره خوبی برای سر زدن در محوطه جریمه باشد.

وزن او  ۹۹ کیلوگرم است.

او تبجر خاصی در گل زدن دارد و توانسته ۸ گل برای دیناموزاگرب در رقابت های مختلف به ثمر برساند.

پای تخصصی اش راست است و بیشتر گل‌هایش را با همین پا می‌زند و همچنین در گل زدن با سر نیز مهارت قابل توجهی دارد.

 

ماریو بودیمیر,بیوگرافی ماریو بودیمیر,بازیکن خارجی پرسپولیس ماریو بودیمیر، بازیکن جدید پرسپولیس

سوابق فوتبالی ماریو بودیمیر

 

اولین تجربه حرفه‌ای ماریو بودیمیربا بازی در "هایدوک اشپیلت"

این فوتبالیست  در سال ۲۰۰۴ و در سن ۱۸ سالگی با تیم بزرگسالان هایدوک اشپیلت کرواسی به طور رسمی وارد دنیای بزرگسالان و فوتبال حرفه‌ای شد. البته تنها در ۲ دیدار برای این تیم به میدان رفت و بیشتر در تیم جوانان و امید این باشگاه بازی می‌کرد.

 

این بازیکن که با هایدوک قرارداد دوساله داشت در این مدت به سه تیم اوسکوک، موسور و سبنیک کرواسی پیوست و در ۴۶ بازی که برای این تیم‌ها به میدان رفت ۹ گل به ثمر رساند.

 

 

ماریو بودیمیر در تیم "ارگوتیس"

ماریو بودیمیر در سال ۲۰۰۷ با قراردادی ۵ ساله لژیونر شده به تیم "ارگوتیس" در سوپر لیگ یونان پیوست. او در این مدت در ۱۳۹ بازی برای این تیم ۲۴ گل به ثمر رساند.

 

 

بازی بودیمیر در "آپوئل"

بودیمیر در سال ۲۰۱۲ به آپوئل قبرس رفت (تیمی که قوچان نژاد اکنون در آن عضویت دارد) قراردادی دو ساله بست و در آن مدت در ۳۰ بازی ۴ گل به ثمر رساند.

 

 

ماریو بودیمیر در تیم "پاناتینایکوس"

بودیمیر در سال ۲۰۱۴ با قراردادی شش ماهه به تیم پاناتینایکوس یونان پیوست و در ۹ بازی که برای این تیم به میدان رفت یک گل به ثمر رساند.

 

ماریو بودیمیر,بیوگرافی ماریو بودیمیر,پرسپولیسماریو بودیمیر مهاجمی با مهارت در زدن ضربه با سر

بازگشت ماریو بودیمیر به لیگ قبرس

ماریو بودیمیر در ژانویه سال ۲۰۱۵ و نیم فصل دوم به لیگ قبرس برگشت و به دسته دوم و تیم "انوسیس نئون" رفت. مربی‌ای که این تیم را هدایت می‌کرد سرمربی ماریو در "ارگوتیس" نیز بود.

 

درخشش بودیمیر در آن نیم فصل باعث شد تا با به ثمر رساندن ۷ گل در ۱۰ بازی این تیم را به عنوان قهرمانی در دسته دوم قبرس رسانده و مقدمات صعود انوسیس به دسته یک را فراهم کند. او فصل بعد هم در همان تیم توپ زد ولی در ۲۰ بازی تنها ۲ گل به ثمر رساند.

 

 

غیبت ماریو بودیمیر در فوتبال

بودیمیر پس از آن و از اول جولای ۲۰۱۶ تا ۳۱ آگوست ۲۰۱۷ چیزی در حدود یک سال و نیم در هیچ تیمی عضویت نداشت و در هیچ مرجع فوتبالی به علت غیبت او اشاره‌ای نشده است.

 

 

بازگشت بودیمیر با بازی در تیم "رودس"

این مهاجم پس از یک سال و نیم دوری در تابستان ۲۰۱۷ به تیم "رودس" کرواسی پیوست و البته بازگشتی درخشان داشت. او در ۲۱ بازی برای این تیم ۱۳ گل به ثمر رساند و در حالی که با سرمربی تیم به مشکل برخورد در فاصله ۳ بازی مانده به پایان لیگ در تاریخ ۳۰ آوریل ۲۰۱۸ و در هفته سی و دوم از رودس جدا شد.

 

ماریو بودیمیر,سابقه فوتبالی ماریو بودیمیر,تیم قبلی ماریو بودیمیرسوابق فوتبالی ماریو بودیمیر

کارنامه ماریو بودیمیر در تیم "دیناموزاگرب"

ماریو بودیمیر در تاریخ ۳۰ آوریل ۲۰۱۸  به تیم "دیناموزاگرب" پیوست. در اولین بازی اش برای دینامو زاگرب یک گل زد و در دو دیدار باقیمانده تا آخر فصل هم برای تیمش به میدان رفت تا در نهایت جشن قهرمانی را در فصل قبل با دینامویی ها بگیرد.

 

او در فصل جدید با صادق محرمی مدافع فصل قبل پرسپولیس هم تیمی شد. بودیمیر تا پایان فصل ۱۹-۲۰۱۸ لیگ جاری کرواسی با تیم دینامو زاگرب قرارداد داشت.

 

ماریو در نیم فصل ۱۹-۲۰۱۸ لیگ کرواسی ۴۰۹ دقیقه برای دینامو زاگرب به میدان رفته و از مجموع ۱۸ بازی نیم فصل اول در ۸ بازی ۵ گل به ثمر رسانده. او در سه دیدار پایانی نیم فصل اول در لیست ۱۸ نفره دینامو حضور نداشت.

 

ماریو بودیمیر آخرین بار که برای دینامو به میدان رفت در دیدار برابر رجیکا که تنها ۲۰ دقیقه در میدان حضور داشت. آخرین گلی هم که به ثمر رساند در هفته دوازدهم به تیم "اسلاون بلوپو" بود که در نهایت تیمش با حساب ۰-۲ برنده زمین را ترک کرد.

 

 

ماریو بودیمیر در لیگ قهرمانان اروپا

ماریو بودیمیر در فصل ۱۹-۲۰۱۸ لیگ قهرمانان اروپا همراه تیم دینامو زاگرب در ۶ بازی به مدت ۲۶۰ دقیقه به میدان رفت و موفق شد برابر آستانه قزاقستان و هاپوئل رژیم اشغالگر قدس دو گل بزند.

 

اما در نهایت تیمش در جدول سوم شده و به لیگ اروپا رفت که بودیمیر در یورولیگ تنها در دو بازی به مدت ۵ دقیقه فرصت بازی پیدا کرد. او پیش از این در تیم آپوئل هم در یورولیگ در ۹ دیدار بدون گل زده برای آن تیم قبرسی به میدان رفته و تجربه نسبتاً خوبی از بازی در سطح بین المللی برخوردار است.

 

 

ماریو بودیمیر، بازیکنی بدون مصدومیت

بررسی پرونده آسیب دیدگی‌های این بازیکن در مراجع مختلف فوتبالی مشخص می‌کند ماریو بودیمیر در همه این سال‌ها بدون کوچک‌ترین آسیب دیدگی حتی پیچیدگی مچ پا که رایج‌ترین مصدومیت بازیکنان است هیچ آسیب جدی ندیده است.

 

 

ماریو بودیمیر، بازیکن جدید پرسپولیس

برانکو ایوانکوویچ که دیگر اعتقادی به گادوین منشا نداشت، ماریو بودیمیر کروات را به عنوان مهاجم جدید باشگاه پرسپولیس معرفی کرد.

 

ماریو بودیمیر در خصوص پیوستنش به پرسپولیس گفت: بی‌اندازه خوشحال هستم که فصلی دیگر از دوران حرفه‌ای‌ام را گشودم. مایلم از مسئولان باشگاه دینامو تشکر کنم که به من اجازه دادند تا دوران حرفه‌ای‌ام را در پرسپولیس دنبال کنم.

 

بودیمیر,بازیکنان پرسپولیس,عکس ماریو بودیمیرماریو بودیمیر در ترکیب تیم پرسپولیس قرار گرفت

قرداد ۱۰ میلیارد تومانی ماریو بودیمیر

درباره ماریو بودیمیر گفته شد که قراردادی به ارزش ۱۰ میلیارد تومان می‌بندد اما پاسخ باشگاه پرسپولیس در مقابل این شایعه این شایعه را تکذیب کرد.

 

پندار خمارلو، مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس در خصوص این حواشی گفت: چنین چیزی صحت ندارد. این شایعاتی است که در فضای مجازی وجود دارد و ما اعتنایی به این مسائل نخواهیم کرد.

 

برانکو پیش از این نیز اعلام کرده بود بازیکنانی که در تیم حضور دارند باید از نظر مالی در شرایط تقریبا یکسانی قرار داشته باشند و مطمئنا ما در تیم بازیکنانی با چنین شرایط مالی نداریم. این بازیکن با تصمیم کادرفنی به جمع پرسپولیس اضافه شده است و امیدواریم بتواند نظر هواداران و تیم را جلب کند.

 

 

ماریو بودیمیر,پرسپولیس,بازیکن جدید پرسپولیسعکس‌های بودیمیر، مهاجم کرواسی

 

 

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

 

 

 

etel​anews.‎​com
  • 124
  • 18
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی: ۱۰
غیر قابل انتشار: ۱۳
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش