یکشنبه ۰۶ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۱۱۲۰۱۱۰

بیوگرافی و عکس های پاکو خمز همراه با موفقیت های وی

پاکو خمز,بیوگرافی پاکو خمز,زندگینامه پاکو خمزپاکو خمز
پاکو خمز سرمربی فعلی تیم تراکتور ایران و یکی از بازیکنان اسپانیایی است که در سن ۳۵ سالگی خود را از بازی کردن بازنشست کرد. در ادامه این مطلب سرپوش به بیوگرافی این ورزشکار بیشتر اشاره می شود.

چکیده ای از بیوگرافی پاکو خمز:

نام کامل: فرانسیسکو «پاکو» خمز مارتین آندولا

تاریخ تولد: ۱۸ آوریل ۱۹۷۰

محل تولد: لاس پالماس، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست، سرمربی 

پست: مدافع میانی

باشگاه کنونی: تراکتور

پاکو خمز,زندگینامه پاکو خمز,تصاویر پاکو خمزبیوگرافی پاکو خمز

بیوگرافی پاکو خمز:

فرانسیسکو جمز مارتین  معروف به پاکو خمز در ۱۸ آوریل ۱۹۷۰ در لاس پالماس اسپانیا به دنیا آمد. او در شهر کوردوبا بزرگ شد و از همان دوران نوجوانی فوتبال را آغاز کرد و در در این زمان پیراهن «دپورتیوو لاکرونیا»، «ساراگوسا» و تیم ملی اسپانیا را بر تن می کرد. او با ۱۸۰ ساتنی متر قد، ۷۹ کیلوگرم وزن در پست دفاع فعالیت داشت و اکنون هم که در سن ۳۷ سالگی است به عنوان مربی تیم تراکتور مشغول به کار است.

پدر پاکو خمز فرانسیسکو کرسپو آگیلار که به لوکاس د ایسیجا معروف بود یک خواننده فلامنکو محسوب می شد که گلف بازی می کرد و دارای معلولیت ۱/۴ بوده است. 

پاکو خمز,بیوگرافی پاکو خمز,عکس های قدیمی پاکو خمزعکس های قدیمی پاکو خمز

آغاز حرفه ای فوتبال:

پاکو خمز فوتبال را از همان دوران نوجوانی در آکادمی کوردوبا اسپانیا آغاز کرد و بعد از آن در سال ۱۹۸۸ زمانی که ۱۸ ساله بود وارد تیم اصلی شد و تا سه سال یعنی تا ۱۹۹۱ در همین تیم ماند. 

از مورسیا تا رایو وایکانو:

در سال ۱۹۹۱ زمانی که ۲ ساله بود برای ادامه فوتبال وارد تیم مورسیا شد و بعد از یک سال درخشش در این تیم توجه مربیان رایو وایکانو را به خود جلب کرد به طوری که توانست در این تیم عضو شود و تا سال ۱۹۹۳ یعنی به مدت ۲ سال برای آنها بازی کند. 

انتقال پاکو خمز به دپورتیوو لاکرونیا:

در سال ۱۹۹۳ وارد تیم دپورتیوو لاکرونیا شد و بعد از گذشت ۵ سال توانست تنها ۱ قهرمانی سوپرکاپ اسپانیا را کسب کند. 

پاکو خمز,بیوگرافی پاکو خمز,مربیگری پاکو خمزمربیگری پاکو خمز

پیوستن پاکو خمز به سارگوسا:

زمانی که ۲۸ ساله بود یعنی در سال ۱۹۹۸ وارد تیم ساراگوسا شد و تا ژانویه ۲۰۰۴ پیراهن این تیم را برتن داشت و با این تیم ۱ قهرمانی جام حذفی اروپا را به دست آورد.

بازگشت پاکو خمزبه رایو وایکانو تا انتقال به لوگو:

با رسیدن به سن ۲۴ سالگی یعنی در سال ۲۰۰۴ به رابو وایکانو برگشت و در سال ۲۰۰۵ بعد از یک فصلو نیم تصمیم گرفت از این تیم جدا شده وارد لوگو شود. در اواسط فصل ۲۰۰۶-۲۰۰۵ زمانی که به فرصت بازی به دست نیاورد از این تیم و زمین سبز فوتبال در ۳۵ سالگی خداحافظی کرد. 

بازی های ملی پاکو خمز:

در سال ۱۹۹۸ زمانی که ۲۸ ساله بود تیم ملی بزرگسالان اسپانیا از وی دعوت کرد، این بازیکن تا سال ۲۰۰۱ عضو این تیم باقی ماند. 

پاکو خمز,بیوگرافی پاکو خمز,بازی های ملی پاکو خمزبازی های ملی پاکو خمز

حرفه مربیگری در پاکو خمز:

اسپانیا:

مربی گری پاکو خمز از سال ۲۰۰۷ با دپورتیوا آلکالا شروع شد، وی در تیم جدید خود همراه با کوردوبا به دسته دوم وارد شد که در ۱۱ مسابقه باقی مانده از دور رقابت های حذف شد. 

در اوایل سال ۲۰۰۹، آندولا با کارتاخنا قرارداد امضا کرد که چندان ادامه نداشت و در نهایت در ژوئیه با توالفق دوطرفه قرارداد فسخ شد. 

در ۱۲ آوریل ۲۰۱۰ بعد از اینکه سرجیه کریشیچ از مربیگری لاس پالماس اخراج شد آندولا به عنوان مربی انتخاب شد. وی تیم زادگاه خود را زمانی که در جایگاه سقوط هفدهم بود هدایت کرد اما در نهایت در ۲۷ فوریه ۲۰۱۱ از این تیم اخراج شد. 

بعد از اینکه کوردوبا به دور اول در پلی آف لیگ دسته دوم پیروز شد، در ۲۲ ژوئن ۲۰۱۲ خمز در باشگاه سابق خود به مربیگری رایو وایکانو انتخاب شد. وی بعد از اینکه تیم را هدایت کرد توانست رتبه را به ۸ لالیگا ارتقاء دهد که بهترین رتبه در تاریخ باشگاه آنها محسوب می شد. او پس از پایان فصل قرارداد خود را تا ژوئن ۲۰۱۵ تمدید کرد. 

در ۲۶ می ۲۰۱۶ بعد از اینکه رایو وایکانو به دسته اول سقوط کرد آندولا نتوانست در شرایط بحرانی این تیم را به موفقیتی برساند، با این وجود وی بعد از تنها ۶ بازی بدون پیروزی که بدترین شروع یک فصل در بیش از ۷۰ سال گذشته بود از این تیم اخراج شد. 

پاکو خمز,بیوگرافی پاکو خمز,مربیگری پاکو خمز برای اسپانیامربیگری پاکو خمز برای اسپانیا

مکزیک:

پاکو خمز در ۲۸ نوامبر ۲۰۱۶ به عنوان سرمربی کروز آزول در لیگا MX انتخاب شد. وی تیم خود را در پلی آف سه سال گذشته هدایت کرد و در ۲۷ نوامبر تصمیم گرفت قراردادش را تمدید نکرده و از آنجا خداحافظی کند. 

بازگشت به اسپانیا:

پاکو خمز در ۲۱ دسامبر ۲۰۱۷ به اسپانیا برگشت و به عنوان سومین مربی فصل لاس پالماس انتخاب شد. وی در سال ۲۰۱۹ برای باری دیگر به وایکانو اضافه و جایگزین میشل شد که دو روز بعد از باخت در هفت بازی متوالی از لیگ اخراج شده بود. همین موضوع سبب شد تیم در معرض خطر سقوط به لیگ دسته یک وارد شود و با قرارداد تا سال ۲۰۲۰ موافقت شد. 

در ۲۶ دسامبر ۲۰۲۱ بعد از اینکه بیشتر از یکسال فعالیتی صورت نگرفت آندولا تا پایان فصل هدایت تیم تازه وارد دسته دوم ایبیزا را بر عهده گرفت، تیمی که در منطقه سقوط قرار داشت موفق شد از خطر فاصله بگیرد اما درنهایت قرارداد این مربی با تیمش پایان پیدا کرد و در ۳۱ مه آنجا را ترک کرد. 

پاکو خمز,بیوگرافی پاکو خمز,عکس های شخصی پاکو خمزعکس های شخصی پاکو خمز

ایران:

آندولا در دسامبر ۲۰۲۲ به خارج از کشور برگشت و برای مربیگری تراکتور در لیگ برتر خلیج فارس انتخاب شد که جایگزینی با قربان بردیف انجام شد. قربان بریدف بعد از جدایی توانست به تیم سوچی روسیه بپیوندد. پاکو خمز در این هنگام ۵۲ ساله بود و قرارداد امضا شده با تیم تراکتور تبریز ۲ ساله می باشد. 

پاکو خمز,بیوگرافی پاکو خمز,مربیگری پاکو خمز برای تراکتور تبریزمربیگری پاکو خمز برای تراکتور تبریز

ازدواج و فرزندان پاکو خمز:

ازدواج پاکو خمز سالیان طولانی است که با ونسکا روچا انجام شده و ثمره این ازدواج دو دختر به نام های نادیا که اینفلوئنسر و مدل اینستاگرام می باشد و کارلا که دختر دوم است. 

پاکو خمز,بیوگرافی پاکو خمز,همسر پاکو خمزپاکو خمز درکنار همسرش

مربیگری پاکو خمز در خارج برای پول:

براساس مصاحبه ای که با پاکو خمز انجام شده است اعلام می کند: برای رفتن به خارج دو انگیزه داشتم اول برای حضور در لیگ رقابتی و دوم پول. درصورتی که روزی مجبور شوم به خارج از لیگ اسپانیا بروم بیشتر برای یک موضوع اقتصادی بوده است تا ورزشی. 

ناسپاسانه ترین بخش مربیگری:

ناسپاسانه ترین بخش زندگی فوتبالی است خواهد بود که به بازیکن دارای قرارداد بگوییم باید از تیم جدا شود. البته این خبری است که باید گزارش ود که دربرخی از موارد باید تسلیم باشگاه شوی زیرا در مواقعی نیاز است که بازیکنی به فروش برسد تا پول به باشگاه تزریق شود. 

پاکو خمز,بیوگرافی پاکو خمز,نادیا دختر پاکو خمزنادیا دختر پاکو خمز

مفسر ورزشی و تقدیر:

پاکو خمز یازیکن سابق فوتبال به عنوان مفسر ورزشی در برنامه Onda Cero، Cadena Cope، GOL و Movistar LaLiga فعالیت داشته است. 

وی توانست در ژانویه ۲۰۲۰ جایزه بنیاد کارلوس سانز را برای تقدیر از پیشبرد پروژه های بنیاد برای اهدای عضو در طول سال ۲۰۱۹ از آن خود کند. 

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 16
  • 2
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش