دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۳۰۰۳۲

بیوگرافی سعید عزت اللهی؛ بازیکن پرسپولیس و تیم ملی ایران

سعید عزت اللهی در کنار کارلوس کیروش,زندگی نامه سعید عزت اللهی,رابطه ترلان پروانه و سعید عزت اللهیبیوگرافی سعید عزت اللهی
سعید عزت اللهی یکی از بازیکنان باشگاه پرسپولیس و تیم ملی ایران است که در نقش هافبک بازی می کند. قبل از آن عزت اللهی در تیم های مطرح اتلتیکو مادرید در سگوندا دیویژن بی در نقش هافبک میانی بازی کرده بود. در ادامه مقاله سرپوش به بیوگرافی این بازیکن فوتبال خواهیم پرداخت.

چکیده بیوگرافی سعید عزت اللهی:

نام کامل: سعید عزت اللهی آفاق

تاریخ تولد: ۱۰ مهر ۱۳۷۵

محل تولد: ایران، بندر انزلی

حرفه: فوتبالیست

پست: هافبک میانی

قد: ۱۹۰ سانتی متر

بیوگرافی سعید عزت اللهی:

سعید عزت اللهی یکی از بازیکنان فوتبال ایرانی است که در حال حاضر با روسیه قرارداد دارد و در باشگاه آمکار پرم در لیگ برتر این کشور مشغول بازی است، او از اعضای تیم ملی ایران نیز هست اما زندگی پرحاشیه او، همواره مورد توجه قرار دارد. عزت اللهی در ۱۰ مهر ۱۳۷۵ در بندرانزلی به دنیا آمد.

سعید عزت اللهی قبل از این در «سومین سطح برتر فوتبال اسپانیا»؛ سی در سگوندا دیویژن بی و اتلتیکو مادرید در نقش هافبک دفاعی و میانی فعالیت داشت. همچنین عزت اللهی در تمرینات تیم بزرگسالان اتلتیکو شرکت کرده است که زیر نظر دیگو سیمئونه اجرا می شد.

سال ۱۳۹۴ کارلوس کی روش مربی تیم ملی ایران او را به این تیم دعوت کرد.

عکس های سعید عزت اللهی,بیوگرافی سعید عزت اللهی,سعید عزت اللهیسعید عزت اللهی در کنار کارلوس کیروش

با جدا شدن سعید عزت اللهی از تیم الغرافه قطر؛ تیم پرسپولیس تمام تلاشش را به کار بسته تا این بازیکن پرحاشیه را به خدمت خود بگیرد. طبق آنچه به گوش رسیده عزت اللهی با پور علی گنجی صمیمیت بالایی دارد که همین موضوع می تواند راه بازگشت این بازیکن به پرسپولیس را فراهم کند.

همانطور که اشاره شد عزت اللهی اهل بندرانزلی است و فوتبال حرفه ای را از مدرسه فوتبال قایقران و تحت نظارت پدرش نادر عزت‌اللهی آغاز کرد؛ نادر عزت اللهی از پیشکسوتان باشگاه ملوان بندر انزلی است. بعد از آن سعید به تیم شهرداری بندر انزلی رفت و بعد از آن هم به تیم ملوان پیوست.

در سال ۱۳۹۳ به باشگاه فوتبال اتلتیکو مادرید سی با یک قرارداد پنج ساله اضافه شد، در نهایت بعد از سقوط اتلتیکو مادرید به باشگاه رستوف روسیه منتقل شد و موفق شد اولین گل اروپایی خود را به ثبت برساند. باید اشاره کرد در حینی که عضو این باشگاه بود به صورت قرضی برای باشگاه های آنژی و آمکار روسیه نیز فعالیت می کرد.

او در حال حاضر از تیم باشگاهی خودش الغرافه جدا شده و تمایل دارد جهت حضور در بازی های جام جهانی با یکی از باشگاه های ایرانی وارد همکاری شود. پرسپولیس اولین تیم است که درصدد به دست آوردن این بازیکن است. درویش مدیرعامل پرسپولیس؛ از روابط صمیمانه ای که بین پور علی گنجی و عزت اللهی در جریان است استفاده می کند تا این هافبک خوب تیم ملی را بار دیگر به پرسپولیس اضافه کند.

سعید عزت اللهی جام جهانی,سعید عزت‌اللهی بازیکن ملوان,سعید عزت اللهی در کنار مادرشسعید عزت اللهی و بازی در تیم ملی ایران

خانواده سعید عزت اللهی:

سعید عزت اللهی فرزند نادر عزت اللهی است که در دهه ۶۰ هافبک وسط مشهور ملوان بود، وی در زمان خودش در بهترین تیم ایران به شکل فیکس بازی می کرد و توانست قهرمان جام حذفی (لیگ نداشتیم) شود.

سعید یک خواهر به نام ساغر دارد که هر دوی آنها در یک خانواده ورزشی بزرگ شدند و همین موضوع زمینه فعالیت سعید را به شکل حرفه ای فوتبال فراهم کرد البته استعداد او را هم نباید فراموش کرد وی به قدری مستعد بود که قبل از بازی در لیگ سطح اول ایران لژیونر شود.

عکس های سعید عزت اللهی,بیوگرافی سعید عزت اللهی,سعید عزت اللهیسعید عزت اللهی در کنار مادرش

در یکی از مصاحبه هایش اینگونه عنوان می کند؛ من هر چه که دارم از پدرم دارم و قطعا راهنمایی های ایشان مرا به اینجا که هستم رسانده است. من از بچگی چندین رشته ورزشی را امتحان کردم و هیچ موقع اجباری برای فوتبالیست شدن من وجود نداشته. زمانی که ۱۳ ساله بودم به فوتبال گرایش پیدا کردم ولی آن زمان اضافه وزن زیادی داشتم، به خاطر همین هیچ کس فکر نمی کرد فوتبالیست شوم، اما خواست خدا پشت و پناه من بود و همراه با اراده ام توانستم این راه را طی کنم.

سعید عزت اللهی جام جهانی,سعید عزت‌اللهی بازیکن ملوان,سعید عزت اللهی در کنار مادرشسعید عزت اللهی در کنار خواهر و پدرش

شروع فعالیت فوتبالی:

عزت اللهی از ۸ سالگی به شکل حرفه ای فوتبال را آغاز کرد و وارد مدرسه فوتبال پدرش شد و اکنون خود او یک آکادمی فوتبالی در انزلی احداث کرده است. از ۱۲ سالگی به شهرداری انزلی پیوست و ۱۴ سالگی خود را در نونهالان ملوان بازی کرد همچنین از ۱۶ سالگی توانست در لیگ برتر ایران بازی کند.

ازدواج سعید عزت اللهی:

سعید زت اللهی مجرد است و دلیل ازدواج نکردن خود را اینگونه عنوان می کند؛ هنوز سنم کم است به نقطه ای که هدفم است نرسیده ام تا بخواهم زندگی را اراده کنم، همچنین عنوان کرده به آن رفاهی که مدنظر خودم هست نرسیده ام و دوست دارم به بیشتر از الان برسم.

سعید عزت اللهی درباره ملاک های ازدواجش عنوان کرده؛ صداقت ، درک متقابل ، صمیمی بودن از ملاک های من است و دوست ندارم کسی درباره خودش یا دارایی هایش بزرگنمایی کند.

عکس های سعید عزت اللهی,بیوگرافی سعید عزت اللهی,سعید عزت اللهیعلایق سعید عزت اللهی

علایق سعید عزت اللهی:

 • الگوی داخلی و خارجی :کریم باقری و پل پوگبا
 • تفریح مورد علاقه :بیلیارد و بولینگ
 • کتاب مورد علاقه :کتاب خاطرات فرگوسن
 • اتومبیل محبوب :بی ام و
 • بیشتر از همه از چی میترسی :ارتفاع
 • غذای مورد علاقه :استانبولی
 • بهترین تیم خارجی :رئال مادرید
 • بهترین دوست :بین فوتبالی ها سردار، جهانبخش و طارمی

سعید عزت اللهی در کنار کارلوس کیروش,زندگی نامه سعید عزت اللهی,رابطه ترلان پروانه و سعید عزت اللهیخوشحالی سعید عزت اللهی بعد از برد تیمش

افتخارات سعید عزت اللهی:

از جمله افتخارات سعید عزت اللهی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • با بازی در لیگ برتر ایران توانست عنوان جوانترین بازیکن تاریخ را کسب کند.
 • در رقابت های تورنمنت جام ریاست جمهوری قزاقستان او توانست عنوان بهترین بازیکن را کسب کند و ایران توانست جایزه ۱۰ هزار دلاری به همراه یک کاپ زیبا را برای خود به ارمغان بیاورد.
 • در رقابت های جام جهانی کوچک که به میزبانی روسیه برگزار شد؛ در بازی مقابل فنلاند عزت اللهی توانست به عنوان بهترین بازیکن میدان انتخاب شود.
 • در سال ۹۱-۹۲ به کاپ بازیکن پدیده لیگ برتر دست پیدا کرد.

حواشی های سعید عزت اللهی:

حواشی سعید عزت اللهی و ترلان پروانه:

این حاشیه از آنجا شروع شد که سعید عزت اللهی زیر یکی از پست های اینستاگرامی ترلان پروانه کامنتی گذاشت تحت عنوان؛ عالی بود بهترینم و ترلان پروانه در پاسخ او را منشن کرده و نوشت سپاس عزیزم.

همین موضوع بسیار خبر ساز شد و شایعه خیلی سریع منتشر شد تا زمانی که سعید عزت اللهی واکنش تندی درباره این موضوع از خود نشان داد.

رابطه ترلان پروانه و سعید عزت اللهی,عکس های سعید عزت اللهی,بیوگرافی سعید عزت اللهیحاشیه سعید عزت اللهی و ترلان پروانه

حواشی سعید عزت اللهی با پریا عرب زاده:

این فوتبالیست شایعه های زیادی را همراه خود دارد، یکی از این شایعات رابطه او پریا عرب زاد مدل ایرانی ساکن دبی بود که همگی توسط و وی تکذیب شدند.

عکس های سعید عزت اللهی,بیوگرافی سعید عزت اللهی,سعید عزت اللهیحاشیه سعید عزت اللهی با پریا عرب زاده

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

 • 14
 • 2
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش