دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۱۰۶۴

زندگینامه لری پیج موسس و بنیانگذار گوگل (+ تصاویر)

لری پیج,سرگی برین و لری پیج,همسر لری پیج لوسیندالَری پیج کارآفرین و مبتکر آمریکایی می‌باشد
لری پیج  موسس و بنیانگذار گوگل، نمود آشکاری از خلاقیت است. وی برای همگان رویای دسترسی به تمام علوم بشر را به واقعیتی عینی و ملموس تبدیل کرد. لورنس لری پیج، کارآفرین و مبتکر آمریکایی است که موتور جستجوی گوگل را بهمراه سرگی برین بنا نهاد.

چکیده ای از بیوگرافی لری پیج

نام: لورنس لَری پیج

زاده:  ۲۶ مارس ۱۹۷۳

زادگاه: لنسینگ شرقی،  میشیگان، ایالات متحده

ملیت: آمریکایی

شغل: مهندس کامپیوتر، کارآفرین اینترنتی/ موسس و مدیر شرکت گوگل

دین: یهودیت

بیوگرافی لری پیج

لری پیج در ۲۶ مارس سال ۱۹۷۳ در شهر ایست لنسینگ ایالات میشیگان آمریکا در یک خانواده کاملاً تحصیل کرده متولد شد. پدر وی دکتر کارل ویکتور پیج، یکی از نخستین دانش آموختگان دکترای علوم رایانه از دانشگاه میشیگان و استاد علوم رایانه و هوش مصنوعی در دانشگاه ایالتی میشیگان است. مادرش گلوریا پیج، در دانشگاه ایالتی میشیگان مربی برنامه نویسی رایانه می باشد.

لری پیج مدیر عامل جدید گوگل,لری پیج,بیوگرافی لری پیجلری پیج به عنوان مدیر عامل اجرایی گوگل انتخاب شد

کارل ویکتور پیج، برادر دیگر لری پیج بود که موسس ای گروپ است و به مبلغ نیم میلیارد دلار به یاهو فروخته شد. پدر لری پیج برعکس مادرش که سخت به دین یهود اعتقاد داشت، تا حدودی از دین فاصله گرفت و در دنیای تکنولوژی غرق شد. پدر و مادر وی زمانی از هم جدا شدند که لری پیج تنها ۸ سال سن داشت. لری پیج با این وجود با حضور هر دوی آنها زندگی می کرد.

تحصیلات لری پیج

لری پیج در مدرسه مونتسوری در لنسینگ تحصیلات دبیرستانی خود را به پایان رساند. او در رشته مهندسی رایانه از دانشگاه میشیگان، مدرک کارشناسی خود را گرفت و از دانشگاه استنفورد کارشناسی ارشدش را اخذ کرد. او برای دکترای علوم کامپیوتر بعد از کسب مدرک فوق لیسانس خود در دانشگاه “استنفورد”، در همان دانشگاه ثبت نام کرد. وی موضوع پایان نامه خود را کشف خواص ریاضی شبکه جهانی در نظر گرفت:درک ساختار لینک های آن بعنوان یک گراف بزرگ؛ به عبارتی دیگر، او در زمینه ارتباط صفحات وب کار می کرد.

تاثیر نیکولا تسلا بر زندگینامه لورنس لری

لری پیج که در سن ۱۲ سالگی یک مخترع بود، در آن هنگام  زندگی نامه ی نیکولا تسلا مطالعه کرد. وی بسیار متعجب و شگفت‌زده شده بود که تسلا اختراعات بسیاری را در عین حال که زندگی فقیرانه ای داشت بوجود آورده بود و بدون آنکه برای رسیدن به شهرت تلاش کند و دست وپا بزند از دنیا رفت. او میدانست کم تر دانش آموزی زندگینامه ی تسلا را میخواند. یکی از مشکلات تسلا، نداشتن توانایی در تبلیغ و یافتن روشی عملی برای پیاده کردن ایده هایش بود و به همین منظور نتوانست به جایگاهی که متعلق به آن بود برسد. 

لری پیج و گوگل,همسر لری پیج,لری پیجلری پیج و سرگی برین، موسسان موتور جستجوی گوگل

بدین ترتیب لری پیج تصمیم گرفت مثل تسلا فردی خلاق باشد و جهان را دستخوش تغییرات قرار دهد و تصمیم گرفت از سن ۱۲ سالگی معروف شود تا تمام جهان وی را بشناسند و به درجه ی بالایی از نظر مال و  ثروت  دست یابد.

ازدواج لری پیج

در هشتم دسامبر ۲۰۰۸، لری پیج با دوست دختر دیرینه خود که نامش لوسیندا ساوتورث بود، ازدواج کرد. ازدواج آن ها در Necker Island  ( مکانی که قبلا برای پرنسس دایانا از محبوبیت بالایی برخوردار بود) بوقوع پیوست. این زوج در کارائیب یک جزیره خصوصی را اجاره و ۶۰۰ مهمان را دعوت کردند. لوسی، در رشته پزشکی بیومدیکال فارق التحصیل شده است. بعلاوه مدت زمانی به شغل پزشکی در جنوب افریقا مشغول بود.

لری پیج,تاثیر نیکولا تسلا بر زندگینامه لورنس لری,زندگینامه لری پیجدر ۸ دسامبر ۲۰۰۸، لری پیج با لوسیندا ساوتورث ازدواج کرد

آشنایی لری پیج با برین و راه اندازی موتور جستجوی اینترنتی

لری پیج در دوره دکترا، با سرگئی برین در سال ۱۹۹۵ آشنا شده بود و برین به وی در مطالعاتش کمک کرد و هر دو موفق شدند تا مقاله خود را به یک موتور جستجوی اینترنتی تبدیل کنند. نام اولیه ای که برای این موتور جستجو انتخاب کردند BackRub  بود که آنرا در سال ۱۹۹۶ بر روی سرور وب سایت دانشگاه “استنفورد” راه اندازی کردند. آن ها بعد از جست وجوهای موفق BachRub  توانستند با بررسی مجدد نام و نشانه ساخته خود، آن را به نام گوگل تغییر دهند.

لری پیج و شروع به کار گوگل

لری پیج و سرگی برین در سال ۱۹۹۷ تصمیم گرفتند برای موتور جستجوی خود نام جدیدی انتخاب کنند. آنها یک سال بعد، نام googol به معنای عدد یک با صد صفر در جلوی آنرا انتخاب کردند. به این علت که موتور جستجوگر دلخواه آن ها منابع بی نهایتی دارد. همینطور برای نشان دادن این که در وبسایت آنها حجم عظیمی از داده ها مورد جستجو قرار می گرفت. هدف آن ها سازماندهی اطلاعات جهان و کاربردی کردن آن برای عموم مردم بود. این تحقق بخشیدن به همان رویای دوران کودکی لری پیج بود. آنها در مقابل خود آینده روشنی را می دیدند ولی هنوز نتوانسته بودند نظر سرمایه گذاران را جلب کنند.

تا این که اندی بکتولشیم، بنیانگذار سان مایکروسیستمز، پتانسیل واقعی دستاورد لری پیج و سرگی برین را دید و یک چک در وجه شرکت گوگل به مبلغ یک صد هزار دلار نوشت. در حالی که شرکتی به نام گوگل، هنوز وجود خارجی نداشت. پس از این لری پیج به فکر جمع کردن سرمایه افتاد، توانست وامی به مبلغ حدود یک میلیون دلار بگیرد. همین مقدار وام، سرمایه اولیه شرکت شد. در همین زمان بود که لری پیج در گاراژ یکی از دوستانش، نخستین دفتر مرکزی شرکت را در منلو پارک کالیفرنیا افتتاح کرد. روند رو به رشد آنها همچنان ادامه داشت تا اینکه  دفتر شرکتشان را در سال ۱۹۹۹، به ساختمان های مانتین ویو کالیفرنیا منتقل کردند و این دفتر از همان وقت، با نام مجموعه گوگل پلکس که یکی از خارق العاده ترین و نوآورترین محیط های کاری جهان است، شناخته می شود.

ازدواج لری پیج,لری پیج,تصاویر لری پیجلری پیج در سال ۲۰۰۴ موفق به دریافت جایزه دیس زرین از آکادمی موفقیت شد

گوگل در سال ۲۰۰۶، محبوب ترین وب سایت برای پخش ویدئو جهان که منع اصلی پخش ویدیوهای آن کاربران بودند، یعنی یوتیوب را با قیمت ۱.۶۵ میلیارد دلار خریداری کرد. لری پیج در سپتامبر ۲۰۱۳، در رتبه ۱۳ در فهرست ثروتمندترین افراد در آمریکا قرار گرفت. لری پیج بعنوان مدیرعامل گوگل، مسئولیت عملکرد شرکت را با برین که بعنوان مدیر پروژه های ویژه گوگل فعالیت میکرد و اریک اشمیت رئیس اجرایی شرکت به عهده گرفت. او و برین در ۱۰ آگوست ۲۰۱۵، برای نظارت بر گوگل و سایر شرکتهای تابع از ایجاد یک شرکت مادر جدید به نام Alphabet خبر دادند. لری پیج و برین به ترتیب مدیر عامل و رییس این شرکت شدند، در حالیکه ساندر پیچایی بعنوان مدیر ارشد گوگل ارتقاء پیدا کرد.

برین در سال ۲۰۱۸، با حواشی زیادی روبرو بود. به طورمثال او برای شهادت دادن و توضیح دادن درباره استفاده از تکنولوژی و به اصطلاح Big Tech از حضور در مقابل مجلس سنای امریکا سر باز زد و در جلسه حاضر نشد. همینطور ۹۰ میلیون دلار به یکی از کارکنان شرکت که متهم به سوء رفتار جنسی بود برای خارج شدنش از شرکت پرداخت که روی حواشی و چهره عمومی پیج تأثير زیادی گذاشت.

عکسهای لری پیج,لری پیج و سرگئی برین,لری پیجلری پیج در زمینه ارتباط صفحات وب کار کرده است

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 17
  • 1
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش