جمعه ۰۷ مهر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۰۱۲۰۱۰۳

بیوگرافی مادام سی.جی واکر اولین زن میلیونر آمریکایی آفریقایی (+ تصاویر)

ازدواج مادام سی.جی واکر,مادام سی.جی واکر و همسرش,زندگی نامه مادام سی.جی واکرسارا بریدلاو نام اصلی مادام واکر است
نخستین زن میلیونر آمریکایی آفریقایی، مادام سی.جی واکر نام داشت که توانست کسب و کار موفقی را با تولید محصولات تخصصی مراقبت مو، راه اندازی کند. این زن آمریکایی توانست تبدیل به ثروتمندترین کارآفرینان جهان شود.

چکیده ای از بیوگرافی مادام سی.جی واکر

نام:سارا بریدلاو

زاده:۲۳ دسامبر ۱۸۶۷

زادگاه:لوئیزیانا

ملیت:آمریکایی

وضعیت تاهل:متاهل

سمت:تولید محصولات تخصصی مراقبت مو

بیوگرافی مادام سی.جی واکر

مادام سی.جی واکر که نام اصلی اش سارا بریدلاو بود در مزارع پنبه ای در نزدیکی دلتا، لوئیزیانا در تاریخ ۲۳ دسامبر ۱۸۶۷ دیده به جهن گشود. خانواده ی او از جمله والدین، خواهر و برادرش بعنوان برده در مزارع لوئیزیانا مشغول به فعالیت بودند. او در این خانواده نخستین فردی بود که در آزادی کامل دیده به جهان گشود. سارا، پنجمین فرزند خانواده بود. در سال ۱۸۷۴ مینروا فوت کرد و یک سال پس از آن اوون درگذشت. بنابراین مادام سی.جی واکر در زمانیکه هفت ساله شده بود؛ یتیم شد.

بیوگرافی مادام سی.جی. واکر,ثروتمندترین زن آفریقایی- آمریکایی,مرگ مادام سی.جی واکرمادام سی.جی واکر یک زن باهوش، خلاق و کارآفرین است

مادام سی.جی واکر پس از یتیم شدنش به خانه خواهرش لووینا و همسرش رفت تا در آن جا زندگی کند. این سه نفر به ویکسبورگ، می سی سی پی در سال ۱۸۷۷ سفر کردند. مادام سی.جی واکر در زمان پنبه چینی، کارهای خانه را انجام می داد، اگرچه در آن زمان در مورد اثبات اشتغال او، هیچ شواهدی وجود ندارد. محیط کار مادام واکر، استرس زا بود و همسر خواهرش بطور مداوم با او بدرفتاری می کرد.

ازدواج مادام سی.جی واکر

مادام سی.جی واکر در سن ۱۴ سالگی با مردی به نام موسی مک ویلیامز زندگی مشترکی تشکیل داد تا از محیط کار پر تنشش فرار کند. واکر در سال ۱۸۸۵، صاحب فرزندی به نام A’Lelia شد. موسی همسرش بعد از گذشت دو سال فوت کرد و از آن به بعد واکر و آلیلا به سنت لوئیس سفر کردند. سپس مادام سی.جی واکر مشغول به فعالیت در یک لباسشویی شد و دستمزدی به میزان یک و نیم دلار در هرروز دریافت میکرد و با همین دستمزدش دخترش را در مدارس دولتی ثبت نام کرد. همچنین خود مادام سی.جی واکر به مدارس شبانه می رفت. او بعدها با چارلز جی واکر مجددا ازدواج کرد که شوهرش مشغول به فعالیت در زمینه تبلیغات بود و آشنایی آن ها از همین طریق صورت گرفت. او به مادام واکر کمک کرد تا کسب و کارش در زمینه محصولات مراقبت از مو را ارتقاء دهد.

نقل مکان سارا به کلروداو که از این پس با نام مادام واکر، نام خانوادگی همسر دومش، شناخته می شود، موجب ایجاد تحولاتی در شخصیت او شد، شخصیتی که به عنوان مدافع استقلال اقتصادی زنان سیاه پوست در قالب یک فعال اجتماعی شناخته میشد، از این پس او از طریق رسانه های آن زمان ، برنامه های اموزشی خود را برای زنان و خصوصا زنان سیاه پوست ارائه می داد. واکر و چارلز در سال ۱۹۱۳، از هم جدا شدند.

فعالیت های مادام سی.جی واکر در مورد بیماری پوستی و ریزش مو

مادام سی.جی والکر پس از متوجه شدن ریزش موهایش در اثر کار در رخت شو خانه و تماس با مواد شوینده ، تصمیم گرفت که برای حل مشکل ریزش موهایش دارویی درست کند. درواقع یکی از دغدغه های زنان کارگر در رخت و خانه، ریزش مو بود که خانم والکر، تصمیم گرفت به جای کنار آمدن با این مسئله، راه حلی برای آن پیدا کند و همین امر باعث شد تا مادام سی.جی واکر او در زمینه ی تولید محصولات مو و زیبایی برای زنان سیاه پوست به صورت حرفه ای فعالیتش را شروع کند. وی مشکلات زیادی را متحمل شد تا به اهدافش برسد. او زنی باهوش، خلاق و کارآفرین بود که در این زمینه موفقیت را کسب کرد.

مرگ مادام سی جی واکر,سارا بریدلاو,ثروت شخصی مادام سی جی واکرمادام سی.جی. واکر، محصولات موی آفریقایی آمریکایی را اختراع کرد

مادام سی.جی. واکر به بیماری پوست سر مبتلا شده بود که همین دلیل باعث ریزش موی او شد و وی برای رفع چنین مشکلی، یکسری محصولات موی آفریقایی آمریکایی را اختراع کرد و محصولاتش را در سال ۱۹۰۷، به سراسر کشور برد و با سخنرانی در تظاهرات تبلیغ کرد و سرانجام برای تولید لوازم آرایشی و اموزش فروشندگان آرایشی، موفق به تأسیس ازمایشگاه های مادام سی جی واکر شد. اشتیاق تجاری مادام سی.جی واکر، او را به نخستین زن آمریکایی میلیونر خودساخته تبدیل کرد. او همچنین، در سال ۱۹۱۳ کارهای خیرخواهانه ای همچون کمک مالی در ساخت یک YMCA در ایندیاناپولیس انجام داد و این کمکش او را به شهرت رساند. ماجرای زندگی واکر در سال ۲۰۲۰ در برنامه تلویزیونی خود ساخته به نمایش گذاشته شد، در حالیکه اجرا کننده ی نقش واکر، اکتاویا اسپنسر بود.

مادام سی.جی واکر در پیتسبورگ در سال ۱۹۰۸، با تأسیس یک کارخانه و انستیتو زیبایی، عملیات تجاری خود را تا سال ۱۹۱۰ به ایندیانا پلیس منتقل کرد و شرکتش سود بسیاری کسب کرد.

شرکت مادام سی.جی واکر در ایندیانا پلیس، علاوه بر تولید لوازم آرایش بهداشتی، به آموزش فروش این لوازم می پرداخت. نمایندگان فروش شرکت در سراسر آمریکا بزودی پخش شدند.

مادام سی.جی واکر در سال ۱۹۱۳، برای تبلیغ تجارتش به سراسر آمریکای لاتین سفر کرد و برای آموزش روش های مراقبت از مو، افراد زیادی را استخدام کرد. وقتی که مادام واکر، سفرهای بسیاری را تجربه میکرد؛ دخترش آلیلا، توسط مادرش در هارلم، نیویورک به تسهیل خرید ملک کمک کرد. مادام سی.جی واکر در سال ۱۹۱۶، وقتی از سفر به خانه جدیدش در هارلم برگشت؛ در آن جا به کارش مشغول شد و در ایندیاناپولیس، کارهای روزمره کارخانه اش را به کارمندانش واگذار کرد.

او در سال ۱۹۱۳ برای ساخت YMCA در ایندیاناپولیس، بیشترین مبلغ را بعنوان یک آمریکایی آفریقایی تبار اهدا کرد. مادام سی.جی واکر، علاوه بر کمک به کارکنان شرکتش، درباره حقوق زنان سیاه پوست، سخنرانی ها و نشست های سالانه ای را برگزار کرد.

مادام سی جی واکر و همسرش,زندگی نامه مادام سی جی واکر,مادام سی جی واکرمادام سی.جی. واکر در سال ۱۹۰۸، یک کارخانه و انستیتو زیبایی در پیتسبورگ افتتاح کرد

مادام سی.جی واکر در سال ۱۹۱۸ در اروینگتون آن هادسون، عمارتی ایتالیایی به نام ویلا لوارو در حدود ۲۰ مایلی شمال شهر نیویورک در دره هادسون ساخت که طراحی این عمارت را یک معمار برجسته آمریکایی آفریقایی تبار به نام ورتنر تَندی، برعهده داشت و بعنوان یک بنای تاریخی ملی در سال ۱۹۷۶، شناخته شد.

ثروت شخصی مادام سی.جی واکر

مادام سی.جی واکر دارای ثروتی شخصی معادل ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار دلار بود و دارایی هایش بیش از یک میلیون دلار ارزش داشت.

سخنان پرشور مادام سی.جی واکر

یکی از سخنان پرشور مادام سی.جی واکر درخصوص رشد و پیشرفت یک زن سیاه پوست به شرح زیر بود:

من زنی هستم که از جنوب مهاجرت کرده ام و در مزارع پنبه فعالیت داشته ام، از آن جا به محیط منزل رسیدم و پیشرفت بسیاری در اشپزخانه کردم و در آن جا موفق به راه اندازی کسب وکار خودم در زمینه ی تولید محصولات بهداشتی مو شدم؛ من روی زمین خودم کارخانه ام را ساختم. اکنون در آمریکا به عنوان ثروتمندترین زن کارآفرین شناخته میشوم؛ یعنی جایی که به حقوق سیاه پوستان اهمیتی نمیدادند و حقوق برابری بعنوان یک زن نداشتم اما تسلیم نشدم.

مرگ مادام سی.جی واکر

مادام سی.جی واکر وقتی که به سن ۵۱ سالگی رسید؛ یعنی در سال ۱۹۱۹ به رحمت ایزدی پیوست، از وی بعنوان ثروتمندترین زن آفریقایی- آمریکایی در زمان مرگش یاد می شد. مادام سی.جی واکر پس از واگذاری یک سوم از املاکش به دخترش، باقی مانده ی آنرا به خیریه های مختلف سپرد. در ویلا لوارو مراسم خاکسپاری واکر را برگزار کردند و پیکر او را در برانکس نیویورک در گورستان وودلاون، دفن کردند. از خصیصه های بارز مادام سی.جی واکر می توان به جسارت، امید، بشردوستی و تلاش فراواناشاره کرد، این خصیصه ها از شاخص های مهم کارافرینی به شمار می رفت.

بیوگرافی مادام سی.جی. واکر,ثروتمندترین زن آفریقایی- آمریکایی,مرگ مادام سی.جی واکرمادام سی.جی واکر به عنوان ثروتمندترین زن آفریقایی-آمریکایی شناخته می‌شد

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 15
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش