سه شنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۰۱۰۰۰۷۹

بیوگرافی غلامحسین اسماعیلی رئیس دفتر رئیس‌جمهور (+ تصاویر)

زندگی نامه غلامحسین اسماعیلی,غلامحسین اسماعیلی,تحصیلات غلامحسین اسماعیلیعکس های غلامحسین اسماعیلی
غلامحسین اسماعیلی در ایران بعنوان حقوق دان و سیاست مدار شناخته میشود ودرحال حاضر، فعالیت خود را بعنوان رییس دفتر رییس جمهور شروع کرده است. یکی از سمت های شغلی قبلی او، سخنگوی قوه قضائیه بوده است. این سیاست مدار از دانشگاه تربیت مدرس، موفق به دریافت مدرک دکترای حقوق خصوصی با درجه عالی شده است.

چکیده ای از بیوگرافی غلامحسین اسماعیلی

نام:غلامحسین اسماعیلی

زاده:۱۳۴۴

زادگاه:بیرجند

ملیت:ایرانی

تحصیلات:دکترای حقوق خصوصی

حزب سیاسی:مستقل

بیوگرافی غلامحسین اسماعیلی

غلامحسین اسماعیلی در شهر بیرجند در سال ۱۳۴۴ دیده به جهان گشود. پدر او که در حال حاضر در قید حیات نیست؛ در حوزه ی کشاورزی فعالیت داشت و در دروس حوزه به صورت مقدماتی تحصیل کرده بود و به عنوان روحانی محل شناخته میشد. وی دارای سه برادر میباشد که یکی از آن ها درگذشته است.

تحصیلات غلامحسین اسماعیلی

غلامحسین اسماعیلی از دانشگاه تربیت مدرس در سال ۱۳۷۸ توانست مدرک دکترای حقوق خصوصی خود را با درجه عالی بگیرد. غلامحسین اسماعیلی دو مرتبه از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دوران دانشجویی اش توانست در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری بعنوان رتبه نخست و دانشجوی نمونه کشوری معرفی شود. او از سال ۱۳۷۳ در علوم حوزوی تحصیلاتش را آغاز کرد و بعنوان پژوهشگر برگزیده کشوری در سال ۱۳۷۹ انتخاب شد.

عکس های غلامحسین اسماعیلی,فرزندان غلامحسین اسماعیلی,حواشی غلامحسین اسماعیلیتصویر غلامحسین اسماعیلی، رئیس دفتر رئیس‌جمهور

فعالیت های غلامحسین اسماعیلی

غلامحسین اسماعیلی در سازمان زندان های ایران از سال ۱۳۸۸ تا اردیبهشت ماه ۱۳۹۳ خورشیدی، به عنوان رییس بود که علی اصغر جهانگیر، رییس سابق حفاظت اطلاعات قوه قضائیه به دنبال بعضی از حواشی بجای او انتخاب شد. غلامحسین اسماعیلی، قبل از این که رییس سازمان زندان های ایران شود، به عنوان دادستان عمومی و انقلاب شهر مشهد، مشغول به فعالیت بود. اتحادیه اروپا ۳۲ مقام ایرانی از جمله غلامحسین اسماعیلی را طی تصمیم مورخ ۲۳ فروردین ماه ۱۳۹۰، به دلیل نقششان در نقض گسترده و شدید حقوق شهروندان ایرانی، از ورود به کشور های این اتحادیه محروم کرد. تصمیم اتحادیه اروپا، متوقف کردن تمامی دارایی های این مقامات در اروپا بود.

حواشی غلامحسین اسماعیلی,تصاویر غلامحسین اسماعیلی,غلامحسین اسماعیلی رئیس سازمان زندان‌هاتصاویر غلامحسین اسماعیلی

در تاریخ ۷ مرداد ۱۳۹۸غلامحسین اسماعیلی توسط آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در جلسه شورای عالی قضایی بعنوان رییس حوزه ریاست قوه قضاییه انتخاب شد. رییس دستگاه قضایی در طول دوران تصدی حوزه ریاست قوه قضاییه از تلاش های سیدمرتضی بختیاری، تشکر کرد و در جایگاه ریاست کمیته امداد امام خمینی ( ره) برای وی آرزوی موفقیت کرد. پس از این که سید ابراهیم رئیسی در دولت سیزدهم بطور رسمی، فعالیتش را شروع کرد؛ اسماعیلی بعنوان سخنگوی دولت انتخاب شد. اسماعیلی از سوی سید ابراهیم رئیسی در تاریخ ۱۷ مرداد ماه ۱۴۰۰ برای سمت رییس دفتر رییس جمهور انتخاب گردید.

بیوگرافی غلامحسین اسماعیلی,عکس های غلامحسین اسماعیلی,فرزندان غلامحسین اسماعیلیغلامحسین اسماعیلی، سخنگوی سابق قوه ی قضائیه

حواشی غلامحسین اسماعیلی

پس از فعالیت غلامحسین اسماعیلی به عنوان رییس سازمان زندان ها، مأموران امنیتی و زندانبانان در مورد ضرب و شتم زندانی های بند ۳۵۰ زندان اوین، خبرهایی منتشر کردند ولی رئیس قوه قضائیه به نام صادق لاریجانی، پس از انکار این موضوع توسط غلامحسین اسماعیلی، بطور غیرمنتظره ای علی اصغر جهانگیر، رئیس سابق حفاظت اطلاعات قوه قضائیه را بجای غلامحسین اسماعیلی برای ریاست قوه قضاییه انتخاب کرد.

واکنش به خودسوزی سحر خدایاری

غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه در شهریور ماه سال ۹۸ پس از واقعهٔ خودسوزی سحر خدایاری( مشهور به دختر آبی)، مطالب حاکی از این که فردی به سحر خدایاری گفته که« محکومیت داری و برایت حکمی صادر شده» را ناصحیح دانست و از نظر او این مطالب، به منظور تشویش ذهن افراد جامعه شایعه بوده تا برای بیگانگان و معاندین نظام و انقلاب، خوراکی را فراهم آورند. سحر خدایاری به هیچ وجه در مراجع قضایی، سابقه محکومیت کیفری نداشته و برای رسیدگی به پرونده وی اصلاً دادگاهی تشکیل نشده تا برایش محکومیتی صادر شود.»

زندگی نامه غلامحسین اسماعیلی,غلامحسین اسماعیلی,تحصیلات غلامحسین اسماعیلیغلامحسین اسماعیلی، سیاستمدار ایرانی

مسئول مستقیم قضیه زمین کلاک لواسان و دوست صمیمی قاضی منصوری

معاون اجرایی سابق قوه قضاییه به نام اکبر طبری در دفاعیات خود میخواست که غلامحسین اسماعیلی، در دادگاه خود بعنوان « مسئول مستقیم قضیه زمین کلاک لواسان و دوست صمیمی قاضی منصوری» احضار شود و از او بپرسند که« چه کسی و چه مقامی، او را برای نهاد رهبری انتخاب کرده است؟» طبق اعلام مستنداتی، غلامحسین اسماعیلی بعنوان رئیس وقت دادگستری استان تهران دربارهٔ کلاک، دستور رییس وقت قوه قضاییه را ابلاغ کرده است.

تحصیلات غلامحسین اسماعیلی,بیوگرافی غلامحسین اسماعیلی,عکس های غلامحسین اسماعیلیعکس از غلامحسین اسماعیلی

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 12
  • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی: ۹
غیر قابل انتشار: ۱۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش