چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۶۰۰۷۳

بیوگرافی حمید سجادی (+عکس)

حمید سجادی,بیوگرافی حمید سجادی,عکس های حمید سجادیحمید سجادی
حمید سجادی در اواخر سال ۱۳۹۰ به عنوان وزیر ورزش در دولت محمود احمدی‌نژاد به مجلس معرفی شد اما نتوانست رای اعتماد بگیرد، اما در دولت سیزدهم از جانب سید ابراهیم رئیسی هم به عنوان وزیر ورزش معرفی شد و توانست با ۱۶۵ رای موافق به این عنوان منصوب شود. 

چکیده ای از بیوگرافی حمید سجادی:

نام کامل: سید حمید سجادی هزاوه

تاریخ تولد: ۲ فروردین ۱۳۴۸

محل تولد: تهران

تحصیلات: دکترا در رشته برنامه‌ریزی

حرفه: وزیر ورزش و جوانان

حزب سیاسی: جامعه اسلامی ورزشکاران

حمید سجادی,بیوگرافی حمید سجادی,زندگینامه حمید سجادیبیوگرافی حمید سجادی

بیوگرافی حمید سجادی:

حمید سجادی هزاوه در ۱ فروردین ۱۳۴۸ در تهران به دنیا آمد. او دارای دکتری رشته برنامه ریزی تربیت بدنی است. سجادی چندین سال به عنوان دونده استقامت و عضو تیم ملی دو میدانی بوده است، تا کنون جوایز، افتخارات و مدال های رنگارنگی برای ایران در مسابقات خارجی، داخلی و بین المللی به دست آورده است. وی از سال ۱۳۷۹ عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی نیز می باشد. 

حمید سجادی در طول فعالیت ورزشی اش رکوردهای رشته‌های دوهای نیمه‌استقامت و استقامت ایران در دوی سه هزار متر بامانع، پنج هزار متر و ده هزار متر و دوهای داخل سالن ۱۵۰۰ متر و سه هزار متر ایران را زد و اکنون هم رکورددار می باشد. 

در دولت سیزدهم حمید سجادی به عنوان وزیر ورزش به مجلس معرفی شد، سجادی به عنوان مربی بین ‌المللی دومیدانی شناخته می شود و مدارکی نظیر؛ نجات غریق بین‌المللی درجه ۲، مربی ژیمناستیک درجه ۳ و مربی آمادگی جسمانی (بدنسازی) را دارد. 

سجادی در دانشگاه نیز به تدریس می پردازد و در مقطع کارشناسی درس هایی مانند مدیریت رویدادهای ورزشی، مدیریت اوقات فراغت، مدیریت سازمان‌های ورزشی و در مقطع کارشناسی ارشد دروس دوومیدانی ۱ و ۲، ورزش و تربیت معلولین، اصول و فنون راهنمایی و مشاوره و کلیات روش‌ها و فنون تدریس را ارائه می دهد.

حمید سجادی,بیوگرافی حمید سجادی,تصاویر حمید سجادیحمید سجادی در روزنامه های قدیمی

ازدواج حمید سجادی:

ازدواج حمید سجادی به سالها پیش برمی گردد که حاصل آن فرزند دختر است، البته از تعداد دقیق فرزندان این وزیر اطلاعاتی در دست نیست.

رد مسئولیت سجادی در دولت احمدی نژاد:

در اواخر خرداد ۱۳۹۰ زمانی که دولت در دست محمود احمدی‌نژاد بود از سوی این رئیس جمهور به عنوان وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان به مجلس شورای اسلامی معرفی شد، اما نتوانست رای اعتماد را بدست بیاورد و با ۱۳۷ رای مخالف رد مسئولیت شد. 

حمید سجادی,بیوگرافی حمید سجادیحمید سجادی در نشست خبری

عضویت در تیم ملی دو میدانی:

سجادی به مدت ۱۷ سال عضو تیم ملی دومیدانی بود و در این باره می گوید؛ نمی شود که دو ماه مانده به مسابقات شرایط را فراهم کرد و انتظار نتیجه مطلوب را هم داشت، حداقل به ۵ سال کار مداوم نیاز است. باید دورخیز مناسب و همه جانبه ای را در نظر داشت تا هم سهمیه المپیک را گرفت و هم در این مسابقات امیدوار بود.

من از گذشته به این موضوع فکر می کردم، خودم قهرمان دومیدانی بودم به همین دلیل فکر کردم که برای حمید سجادی باید چه شرایطی را فراهم کرد تا توقع مدال از او داشته باشند؟

برای حمید سجادی که در بیشتر مواقع بدون مربی کار کرده است و دو سوم عمر ورزشی اش را خودش برای خودش کفش مسابقه تهیه می کرده است، واقعا چه توقعی می توان از او داشت. 

سجادی در ادامه اشاره می کند در ۱۷ سال عضویت تیم ملی تنها ۵ یا ۶ سال از آن را برایش کفش تهیه می کردند و بقیه موارد خودش این کار را انجام می داده است.

حمید سجادی,بیوگرافی حمید سجادی,حمید سجادی سیاستمدارحمید سجادی عضو تیم ملی دومیدانی

حضور سجاد حمیدی در المپیک:

در المپیک ۱۹۹۲ سجادی به همراه حسین شایان و در المپیک ۱۹۹۶ آتلانتا به عنوان تنها نماینده دو میدانی ایران حضور داشت. در المپیک بارسلون او توانست در رشته ۵۰۰۰ متر رکورد زمانی ۱۴:۰۴٫۵۴ دقیقه را ثبت کند و در ۳۰۰۰ متر بامانع زمان ۸:۳۶٫۸۷ را برای خودش به جای گذاشت. 

در المپیک آتلانتا در رشته دو ۱۰۰۰۰ متر توانست زمان ۲۹:۲۲٫۴۰ را ثبت کند که برای ایران یک رکورد جدید محسوب می شد. 

حمید سجادی,بیوگرافی حمید سجادی,افتخارات حمید سجادیااهدای عکس خاطره انگیز به حمید سجادی در نشست گیلان

در مصاحبه ای که درباره المپیک آتلانتا با سجادی انجام شد عنوان می کند: شرایط در المپیک ۱۹۹۶ به قدری نامناسب و غیرحرفه ای بود که علاوه بر تهیه کفش، تهیه شرت و رکابی ورزشی نیز برعهده خود بود. مدت ۲۱ روز برای این المپیک در آتلانتا بودم روز بیستم مسابقه داشتم اما در روز بیست و یکم مرا برگرداندند و گفتند ما از اول می دانستیم که او اوت می شود و بلیط را از قبل تهیه کرده بودیم.

در المپیک آتلانتا او توانست در دسته خود هفتم شود، کسی توقع مدال از او نداشت اما رکورد خود را بهبود داد، او رکورد ۱۰ هزار متر ایران را در المپیک آتلانتا با زمان ۲۹ دقیقه و ۲۲ ثانیه زد.

حمید سجادی,بیوگرافی حمید سجادی,عکس حمید سجادیشرکت حمید سجادی در نشست گیلان

مدال و افتخارات حمید سجادی:

- حمید سجادی در سال ۱۹۹۱ کوالالامپور توانست در رشته ۳۰۰۰ متر بامانع مدال طلای قهرمانی آسیا و چهار مدال برنز قهرمانی آسیا و یک مدال نقره در بازی‌های آسیایی ۱۹۹۸ بانکوک را به دست بیاورد. 

- مدال طلای بازی های آسیای بانکوک در حالی برای سجادی به دست آمد که در اواسط بازی هنگام پرش از روی یکی از موانع به زمین افتاد، اما او توانست عقب ماندگی خود را جبران کند.

- در المپیک ۱۹۹۲ بارسلون سجادی همراه با حسین شایان و تنها نماینده دو و میدانی ایران در المپیک ۱۹۹۶ آتلانتا بود. در دو رشته ۱۵۰۰ متر و ۳۰۰۰ متر بامانع بازی‌های آسیایی ۱۹۹۴ هیروشیما در شرکت کرد و در هر دو ماده مقام چهارم را کسب کرد.

حمید سجادی,زندگینامه حمید سجادی,عکس های حمید سجادیحمید سجادی؛ وزیر ورزش و جوانان کنونی

سوابق مدیریتی و اجرایی:

- معاون امور ورزش سازمان تربیت بدنی از سال ۱۳۸۸ تا اکنون

- در سازمان صدا و سیما؛ عضو شورای عالی سیاست گذاری ورزش سیما است.

- از سال ۲۰۱۰ تا کنون نایب رئیس کمیته CIGEPS یونسکو

- مدیرعامل و عضو موظف هیأت مدیره شرکت فرهنگی ورزشی سایپا از سال ۸۷ تا ۸۸

- رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل مؤسسه ورزش و تفریحات سالم منطقه آزاد کیش

- در دانشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی؛ مسؤول بسیج اعضای هیأت علمی است.

- معاون فرهنگی ورزشی شرکت ورزشی شهر سالم شهرداری تهران

- مدیر طرح و تأمین شبکه رادیویی ورزش

- مجری و کارشناس برنامه‌های ورزشی صدا و سیما

- مدیر باشگاه ورزشی شرکت صنایع خوایی

- به مدت هشت سال مسئول هیأت دوومیدانی بنیاد شهید بود.

- به مدت چهار سال مسئول هیأت دوومیدانی باشگاه پاس بوده است.

- در سال ۱۳۸۲ عضو کمیته فنی فدراسیون دوومیدانی بوده است. 

- مشاور رئیس فدراسیون دو میدانی

- سجادی در مدیریت باشگاه پرسپولیس

سانحه برای بالگرد وزیر ورزش در بافت | وزیر ورزش دچار خونریزی مغزی شد

حمید سجادی، وزیر ورزش و جوانان امروز راهی کرمان شد. در سفر سجادی به شهرستان بافت بالگرد وی دچار سانحه شد.

بالگرد حامل وزیر ورزش عصر پنجشنبه هنگام فرود در مجموعه ورزشی شهرستان بافت درحالی که نزدیک به نشستن بود، سقوط کرد و برخی سرنشینان زخمی شدند که به مراکز درمانی در کرمان انتقال یافتند.
 
رئیس اورژانس کرمان: وزیر ورزش در نتیجه سانحه بالگرد دچار خونریزی مغزی شده و کار انتقال او از بافت به مراکز درمانی استان در حال انجام است.

اسماعیل احمدی مدیرکل حوزه ریاست وزیر ورزش  از مصدومین سانحه بالگرد حامل وزیر ورزش بوده که متاسفانه در این حادثه فوت شدند.

بیوگرافی حمید سجادی,عکس های حمید سجادیحمید سجادی و مسئولیت های دولتی

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 15
  • 2
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش